Ειδικά θέματα > Τα καλύτερα...

Ζέσταμα πριν το live

<< < (2/7) > >>

Anaximandros:
Τον τελευταίο καιρό πριν τη δουλειά ακούω το δίσκο Rock των ΤΑΚΙΜ στο αμάξι του μπουζουκοπαίχτη μας, μετά λίγο Dave Weckl Band στο mp3 και αφού ακούσω και λίγο Δημήτρη Μυστακίδη (που τον θεωρώ κορυφαίο κιθαρίστα) αρχίζω πάνω στην κιθάρα χρωματικές: ο δείκτης στο 9 τάστο, ο μέσος στο 10 κ.τ.λ. από τη μπάσα χορδή, σιγά σιγά καταλήγω στη Μι κι έπειτα κατεβαίνω κι αφού ξανακατέβω στο 9 τάστο της μπάσας, κάνω ξανά την άσκηση από το 8 τάστο, έπειτα από το 7... ώσπου την κάνω από το 1 κ αφού τελειώσει, αν έχω κέφια την ξανακάνω απ' την αρχή, διαφορετικά πάω για ένα φραπέ μέτριο με γάλα που τον κάνει ωραίο η εξυπηρετητής του μαγαζιού. Την άσκηση αυτή τη βρήκα σε ένα βιβλίο και τη θεωρώ πολύ σημαντική! Την κάνω και στο μπάσο και τα δάχτυλά μου στο τέλος αποκτούν τρελό άνοιγμα!

sakisarabatzis:
Οποσδήποτε πριν βγει καποιος στη σκηνη πρεπει να κάνει φωνητικες ασκήσεις και αφου χαλαρώσει μετα να βγεί.Εννοείται οτι εχουμε φαει 5 ωρες τουλάχιστον πριν για να μπορεί να λειτουργεί το διάφραγμα. Βέβαια γνωρίζουν τι ειδους φωνητικες ασκήσεις πρεπει να γίνουν οσοι εχουν κανει μαθηματα φωνητικής. σε δασκαλο. Αυτα ολα ομως που σας λέω δεν εχουν μονο θεωρητικο πλαισιο  Στα 3Ο και πλεον ετη που διδασκω τρταγουδι παντα λέω στους μαθητες μου πριν βγουν στη σκηνη οποσδήποτε φωνητικες ασκήσεις και το εφαρμόζουν οπως Βέρτης,Βολανης.Καλιδη  κλπ  Με εκτίμηση ΣΑΚΗΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΚΑαθηγητης Φωνητικής-τενόρος.==www.sakisarabatzis.gr {DVD-fOTOS] []

sotoman:

--- Παράθεση από: sakisarabatzis στις 25/07/07, 18:34 ---Οποσδήποτε πριν βγει καποιος στη σκηνη πρεπει να κάνει φωνητικες ασκήσεις και αφου χαλαρώσει μετα να βγεί.Εννοείται οτι εχουμε φαει 5 ωρες τουλάχιστον πριν για να μπορεί να λειτουργεί το διάφραγμα. Βέβαια γνωρίζουν τι ειδους φωνητικες ασκήσεις πρεπει να γίνουν οσοι εχουν κανει μαθηματα φωνητικής. σε δασκαλο. Αυτα ολα ομως που σας λέω δεν εχουν μονο θεωρητικο πλαισιο  Στα 3Ο και πλεον ετη που διδασκω τρταγουδι παντα λέω στους μαθητες μου πριν βγουν στη σκηνη οποσδήποτε φωνητικες ασκήσεις και το εφαρμόζουν οπως Βέρτης,Βολανης.Καλιδη  κλπ  Με εκτίμηση ΣΑΚΗΣ ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΚΑαθηγητης Φωνητικής-τενόρος.==www.sakisarabatzis.gr {DVD-fOTOS] []

--- Τέλος παράθεσης ---
loool

GreekDudeCovers:
Επίσης, ΑΜΑΝ Telemarketing: Finger Warmer 2000...

Εεεεε ρε τι βλέπουμε οι άμοιροι κιθαρίστες...  :-\

parlats:

--- Παράθεση από: sakisarabatzis στις 25/07/07, 18:34 ---Στα 3Ο και πλεον ετη που διδασκω τρταγουδι παντα λέω στους μαθητες μου πριν βγουν στη σκηνη οποσδήποτε φωνητικες ασκήσεις και το εφαρμόζουν οπως Βέρτης,Βολανης.Καλιδη 

--- Τέλος παράθεσης ---

Δάσκαλε να με συμπαθάς αλλά με αυτούς που ανέφερες ή δεν έκανες τόσο καλή δουλειά ή αυτά τα παληκάρια δεν εφαρμόζουν σωστά τους κανόνες περί ζεστάματος.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View