Αποστολέας Θέμα: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece  (Αναγνώστηκε 13711 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
το πρόβλημα φαίνεται εδω :
https://www.youtube.com/watch?v=G2Y8PoiruaA

το tailpiece έχει λυγίσει, (προφανώς απο την τάση των χορδών) και απλά τα ball-ends δεν χωράνε να περάσουν στις τρύπες του tight-tune tailpiece. Οπότε γύρισα τα ball-ends 90 μοίρες και τα άφησα έξω απο τις τρύπες, όπως φαίνεται στο βίντεο. Το πρόβλημα εντείνεται όσο ανεβαίνει το string gauge.  Τι κάνω? Αφήνω την κιθάρα ως έχει? Δεν είναι επικίνδυνο έτσι πως είναι? Παραγγέλνω νέο tail-piece μαμίσιο Ibanez? Ισιώνω το ήδη υπάρχον? (χλωμό καθότι στράβωσε ήδη μία φορά). Το τοποθετώ ανάποδα? ώστε με τον καιρό να έρθει στα ίσια του, λόγω τάσης? Η βάζω κάτι after-market (tail-piece) γενικώς για LP?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #1 στις: 18/04/20, 23:00 »
Πρωτα πρωτα βαζεις μια καλη φωτο,και μετα..βλεπουμε ;D
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #2 στις: 19/04/20, 00:50 »
αυριο , πρωτα μια φωτο απο νετ, πως θα έπρεπε να είναι, και μια τώρα.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #3 στις: 19/04/20, 10:51 »
Πως είναι τώρα το tailpiece, φαίνεται η καμπυλότητα





πως θα έπρεπε να είναι :


Αποσυνδεδεμένος vegos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1072
  • Φύλο: Άντρας
  • Άμα μεγαλώσω, θα γίνω κιθαρίστας...
    • Skype - amagla
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • MoschatoWeather
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #4 στις: 19/04/20, 21:11 »
Στραβωσε αρκετα ε;
Δεν το χα ξαναδει! (ούτε φανταστεί  ;D)

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #5 στις: 19/04/20, 21:54 »
ερώτηξις :
αν το γυρίσω ανάποδα, παίξω για κανα 2-3 μηνο με 12αρες, έρθει στα ίσια του και με το παραπάνω, και του κοπανήσω μια λάμα κολητά παραπλέυρως, με εποξεικό, και μετά το ξαναγυρίσω όπως ήταν, δεν θα έχει αρκετή αντίσταση να αντέξει την τάση των χορδών?

Ε ΜΗΤΣΕ??

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #6 στις: 19/04/20, 22:07 »
τελικά πήρα απο εδω το ανταλλακτικό :
https://www.guitar-store.at/

θα ενημερώσω.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #7 στις: 19/04/20, 23:52 »
Λογικα ειναι "αστοχεια υλικου" μονο αντικατασταση δυστυχως
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #8 στις: 20/04/20, 00:21 »
Λογικα ειναι "αστοχεια υλικου" μονο αντικατασταση δυστυχως

οκ, η παραγγελία έχει γίνει, απλά θα είχε ενδιαφέρον να το ισιώσω, και μετά να το ενισχύσω κάπως.

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #9 στις: 20/04/20, 10:53 »
Bγάλτο, πάρε ένα σφυρί και κοπάνα το σιγά μέχρι να έρθει στα ίσια του.

Το άλλο που λες, να το βάλεις ανάποδα κλπ και φυσικά όπως είναι και αυτή τη στιγμή θα πρέπει να ρυθμίσεις ξανά το intonation καθώς οι χορδές έχουν αλλάξει θέση.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #10 στις: 20/04/20, 11:42 »
Bγάλτο, πάρε ένα σφυρί και κοπάνα το σιγά μέχρι να έρθει στα ίσια του.

καλύτερα αυτό να γίνει σε μηχανουργείο, και όχι με σφυρί που θα επιφέρει μεγαλύτερη κόπωση στο μέταλο.

Το άλλο που λες, να το βάλεις ανάποδα κλπ και φυσικά όπως είναι και αυτή τη στιγμή θα πρέπει να ρυθμίσεις ξανά το intonation καθώς οι χορδές έχουν αλλάξει θέση.

Το intonation το ρυθμίζουμε απο την ΓΕΦΥΡΑ. Εδώ μιλάμε για το tailpiece. Τα μπέρδεψες φίλε.

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #11 στις: 20/04/20, 11:53 »
Το intonation το ρυθμίζουμε απο την ΓΕΦΥΡΑ. Εδώ μιλάμε για το tailpiece. Τα μπέρδεψες φίλε.
Ότι να ναι "φίλε". Μάλλον εσύ τα έχεις μπερδέψει ή καταλαβαίνεις ότι να ναι, φυσικά και το ρυθμίζουμε από τη γέφυρα. Αφού όμως η απόσταση των χορδών έχει μικρύνει λόγω του στραβώματος πρέπει να ξαναρυθμίσεις το intonation (από τη γέφυρα). Δεν είναι πυρηνική φυσική, απλή λογική χρειάζεται

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #12 στις: 20/04/20, 12:12 »
Ότι να ναι "φίλε". Μάλλον εσύ τα έχεις μπερδέψει ή καταλαβαίνεις ότι να ναι, φυσικά και το ρυθμίζουμε από τη γέφυρα. Αφού όμως η απόσταση των χορδών έχει μικρύνει λόγω του στραβώματος πρέπει να ξαναρυθμίσεις το intonation (από τη γέφυρα). Δεν είναι πυρηνική φυσική, απλή λογική χρειάζεται

απλή λογική την οποία (τουλάχιστον αυτην την στιγμή) δεν διαθέτεις. Χωρίς παρεξήγηση. Αν έχεις διάθεση να δείς το λάθος σου, μετα χαράς να σε βοηθησω. Δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης.
Τεσπα, το intonation έχει να κάνει με το μήκος της χορδής απο nut->γεφυρα, απο κει και πέρα δεν έχει καμία σημασία.

ΑΠΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ, αν και δεν χρειάζεται, το γράφω για να προλάβω περεταίρω δράματα :

Και σε απλή strat 25.5" ΚΑΙ σε floyd super strat, η απόσταση της χορδής απο nut -> saddle = κατα μέσο όρο 25.5".

Στην περίπτωση του floyd ΤΕΡΜΑΤΙΖΕΙ στο saddle, ενώ στην περπτωση της strat, επεκτείνεται μέχρι το block. ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΟΝΙΚΟΤΗΤΑ?

Στην δική μου περίπτωση, τα μπέρδεψες χοντρά, το τι γίνεται ΠΕΡΑ απο τα saddle/nut (εκτός της απόστασης NUT->saddle) ΔΙΟΛΟΥ ΔΕΝ ενδιαφέρει το intonation, και γενικά τον τόνο.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ NUT. High-E σε LES PAUL, -> μικρή αποσταση nut->κλειδί, high-E σε strat -> μεγάλη απόσταση απο nut->κλειδί.

Ημαρτον τι ακούμε χρονιάρες μέρες, και μάλιστα με επιθετικότητα, δεν πάμε καλά....

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #13 στις: 20/04/20, 12:19 »
απλή λογική την οποία (τουλάχιστον αυτην την στιγμή) δεν διαθέτεις.


Ημαρτον τι ακούμε χρονιάρες μέρες, και μάλιστα με επιθετικότητα, δεν πάμε καλά....

ότι να ναι, πραγματικά. Και επειδή δεν έχω χρόνο για βλακείες σε αφήνω να συνεχίσεις να περιφέρεις το κουφάρι σου στο διαδίκτυο και να βρίζεσαι με κόσμο

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #14 στις: 20/04/20, 12:44 »
απλή λογική την οποία (τουλάχιστον αυτην την στιγμή) δεν διαθέτεις.


Ημαρτον τι ακούμε χρονιάρες μέρες, και μάλιστα με επιθετικότητα, δεν πάμε καλά....

ότι να ναι, πραγματικά. Και επειδή δεν έχω χρόνο για βλακείες σε αφήνω να συνεχίσεις να περιφέρεις το κουφάρι σου στο διαδίκτυο και να βρίζεσαι με κόσμο

το έλεος, του ελέους, τω ελέει, το έλεος, ώ έλεος. πάρε αυτά :
https://i0.wp.com/post.healthline.com/wp-content/uploads/2019/02/Prozac_Pills-1296x728-Header-1024x575.jpg?w=1155&h=1528
και ξανα έλα όταν μάθεις τα βασικά για κιθάρες, και κυρίως για την ανθρώπινη συμπεριφορα και καλούς τρόπους.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/04/20, 12:50 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #15 στις: 20/04/20, 13:31 »
Εγώ δεν γράφω συχνά αλλά διαβάζω και γενικά έχω παρατηρήσει συχνά ότι είσαι αγενής και επιθετικός προς τους συνομιλητές σου. Και έχεις το θράσος να μιλάς εσύ για επιθετική δική μου συμπεριφορά σήμερα. Δεν ντρέπεσαι λίγο? 60 χρονών άνθρωπος να συμπεριφέρεσαι σαν 15 χρονο? Ντροπή σου.
Τα χαπάκια βάλτα εκεί που ξέρεις (για να πέσω λίγο και στο επίπεδό σου μπας και καταλάβεις).

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #16 στις: 20/04/20, 13:33 »
Ποτε δεν σιαζουμε με σφυρι(οκ υπαρχουν και μαο μαο περιπτωσεις που δινουμε πονο).θελουμε κατι ελεγχομενο.πρεσα η μεγκενη με λαστιχο στις επιφανιες.εγω προσωπικα δεν θα το εκανα γιατι παιζει και να σπασει επιτοπου και τζαμπα φασαρια
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #17 στις: 20/04/20, 13:41 »
Εγώ δεν γράφω συχνά αλλά διαβάζω και γενικά έχω παρατηρήσει συχνά ότι είσαι αγενής και επιθετικός προς τους συνομιλητές σου. Και έχεις το θράσος να μιλάς εσύ για επιθετική δική μου συμπεριφορά σήμερα. Δεν ντρέπεσαι λίγο? 60 χρονών άνθρωπος να συμπεριφέρεσαι σαν 15 χρονο? Ντροπή σου.
Τα χαπάκια βάλτα εκεί που ξέρεις (για να πέσω λίγο και στο επίπεδό σου μπας και καταλάβεις).

τα λιβελογραφήματα σου δεν με αφορούν. Μείνε στο θέμα. Εγραψες κοτσάνες ολκής. Κάνε έντιτ, θα διαβάζει ο κόσμος και θα γελάει. Ιδίως αυτο με το intonation, το τερμάτισες... Αν ακόμα δεν καταλαβαίνεις τι έγραψες, είμαι διατεθιμένος να σου δείξω που έκανες το λάθος/λάθη. Αν φυσικά το θες και εσυ.

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #18 στις: 20/04/20, 13:45 »
Ποτε δεν σιαζουμε με σφυρι(οκ υπαρχουν και μαο μαο περιπτωσεις που δινουμε πονο).θελουμε κατι ελεγχομενο.πρεσα η μεγκενη με λαστιχο στις επιφανιες.εγω προσωπικα δεν θα το εκανα γιατι παιζει και να σπασει επιτοπου και τζαμπα φασαρια

εννοώ να το έχω σαν ανταλλακτικό όταν χαλάσει (και αν χαλάσει το 2ο που παρήγγειλα). Οπότε ίσως απλά το γυρίσω ανάποδα το tailpiece και του πετάξω 12άρες πάνω. Οταν έρθει στα ίσια θα σου δέιξω τι έχει απο κάτω και πως είναι ιδεώδες για την εφαρμογή σκληρού plate απο κάτω, εφαρμοζμενης με βίδες που υπάρχουν ήδη, ή και με κόληση, θερμή είτε και με εποξειδικό.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #19 στις: 20/04/20, 14:08 »
ότι να ναι, πραγματικά. Και επειδή δεν έχω χρόνο για βλακείες σε αφήνω να συνεχίσεις να περιφέρεις το κουφάρι σου στο διαδίκτυο και να βρίζεσαι με κόσμο

Αρκετά επίκαιρη η λέξη "περιφορά", αλλά κρίμα να υπάρχει τέτοια απάντηση σε μήνυμα που γράφει
Αν έχεις διάθεση να δείς το λάθος σου, μετα χαράς να σε βοηθησω. Δεν έχω καμία διάθεση αντιπαράθεσης.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος bathan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • *** Μπάμπης ***
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #20 στις: 21/04/20, 12:13 »
Εγώ δεν γράφω συχνά αλλά διαβάζω και γενικά έχω παρατηρήσει συχνά ότι είσαι αγενής και επιθετικός προς τους συνομιλητές σου. Και έχεις το θράσος να μιλάς εσύ για επιθετική δική μου συμπεριφορά σήμερα. Δεν ντρέπεσαι λίγο? 60 χρονών άνθρωπος να συμπεριφέρεσαι σαν 15 χρονο? Ντροπή σου.
Τα χαπάκια βάλτα εκεί που ξέρεις (για να πέσω λίγο και στο επίπεδό σου μπας και καταλάβεις).

τα λιβελογραφήματα σου δεν με αφορούν. Μείνε στο θέμα. Εγραψες κοτσάνες ολκής. Κάνε έντιτ, θα διαβάζει ο κόσμος και θα γελάει. Ιδίως αυτο με το intonation, το τερμάτισες... Αν ακόμα δεν καταλαβαίνεις τι έγραψες, είμαι διατεθιμένος να σου δείξω που έκανες το λάθος/λάθη. Αν φυσικά το θες και εσυ.
Χρόνια πολλά με υγεία σε όλους
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μπορείτε να διαφωνήσετε κόσμια χωρίς να καταφεύγετε σε προσωπικές επιθέσεις
Σας πείραξε η καραμπίνα ;
Too old to Rock 'n' Roll to young to retire

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #21 στις: 21/04/20, 13:07 »
Προς Mods : οκ τον αφήνετε να μιλάει για κουφάρια, για περιφορές του νεκρού, να μιλάει με ομοφυλοφιλικά προσβλητικά υπονοούμενα, οκ ... δικαίωμά σας (οσο το πράγμα δεν πάει δικαστικά, και δεν θα πάει)
Αλλά το να γράφει απίστευτα λάθη οσον αφορά βασικές αρχές της γεωμετρίας της κιθάρας νομίζω κάνουν ζημιά στους μελλοντικούς αναγνώστες, να μην πω οτι τους προσβάλουν κιόλας κατάφορα.
Τουλάχιστον κάντε έντιτ αυτά, εκτός και αν πιστεύετε και εσείς αυτά που γράφει...
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/20, 13:31 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #22 στις: 21/04/20, 14:29 »
Προς Mods : οκ τον αφήνετε να μιλάει για κουφάρια, για περιφορές του νεκρού, να μιλάει με ομοφυλοφιλικά προσβλητικά υπονοούμενα
Πραγματικά πρέπει να είσαι τέρμα βλάκας όμως. Ειλικρινά. ΤΕΡΜΑ ΒΛΑΚΑΣ. Πανίβλακας. Ένας άσχετος πανίβλακας ξερόλας. Έχεις και το θράσος να γράφεις αυτά τα ψεύδη. Βλάκα, έ βλάκα.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #23 στις: 21/04/20, 14:36 »
Προς Mods : οκ τον αφήνετε να μιλάει για κουφάρια, για περιφορές του νεκρού, να μιλάει με ομοφυλοφιλικά προσβλητικά υπονοούμενα
Πραγματικά πρέπει να είσαι τέρμα βλάκας όμως. Ειλικρινά. ΤΕΡΜΑ ΒΛΑΚΑΣ. Πανίβλακας. Ένας άσχετος πανίβλακας ξερόλας. Έχεις και το θράσος να γράφεις αυτά τα ψεύδη. Βλάκα, έ βλάκα.

Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι ξεπερνάς όρια. Θα μπορούσες να μας υποδείξεις στο συγκεκριμένο thread τι ειπώθηκε από τον panixgr και οδηγεί σε αυτή τη συμπεριφορά?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος bironi

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: λύγιση - πρόβλημα σε Ibanez tight-tune tailpiece
« Απάντηση #24 στις: 21/04/20, 14:51 »
Καταλαβαίνεις φαντάζομαι ότι ξεπερνάς όρια. Θα μπορούσες να μας υποδείξεις στο συγκεκριμένο thread τι ειπώθηκε από τον panixgr και οδηγεί σε αυτή τη συμπεριφορά?
Ναι φυσικά, εδώ ξεκίνησε να με μειώνει λέγοντας ότι δεν έχω λογική, με άλλα λόγια είμαι χαζός και φαντάστηκε "επιθετικότητα" από μέρους μου

απλή λογική την οποία (τουλάχιστον αυτην την στιγμή) δεν διαθέτεις.

ΑΠΛΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ, αν και δεν χρειάζεται, το γράφω για να προλάβω περεταίρω δράματα :

Ημαρτον τι ακούμε χρονιάρες μέρες, και μάλιστα με επιθετικότητα, δεν πάμε καλά....



Εδώ γράφει να πάρω ψυχοφάρμακα, υπονοώντας τι άραγε? όλοι καταλαβαίνουν. Επίσης με κατηγορεί και σαν αγενή και "όχι άνθρωπο"

το έλεος, του ελέους, τω ελέει, το έλεος, ώ έλεος. πάρε αυτά :
https://i0.wp.com/post.healthline.com/wp-content/uploads/2019/02/Prozac_Pills-1296x728-Header-1024x575.jpg?w=1155&h=1528
και ξανα έλα όταν μάθεις τα βασικά για κιθάρες, και κυρίως για την ανθρώπινη συμπεριφορα και καλούς τρόπους.


Και εδώ γράφει κάτι ακαταλαβίστικα και με κατηγορεί ψευδώς ότι μιλάω για περιφορές νεκρού (???) και για ομοφυλοφυλικά υπονοούμενα (????)
Προς Mods : οκ τον αφήνετε να μιλάει για κουφάρια, για περιφορές του νεκρού, να μιλάει με ομοφυλοφιλικά προσβλητικά υπονοούμενα, οκ ... δικαίωμά σας (οσο το πράγμα δεν πάει δικαστικά, και δεν θα πάει)


Και τελευταίο άσχετο με τα προηγούμενα, εδώ προσπαθεί να σας πατρονάρει για να κάνετε ότι θέλει αυτός. Φυσιολογική συμπεριφορά ανθρώπου που εκτοξεύει κατηγορίες και βρισιές δεξιά και αριστερά και μετά βάζει τον εαυτό του στη θέση του θύματος για να εισπράξει συμπόνοια απ' τους γύρω του.

Προς Mods :
Τουλάχιστον κάντε έντιτ αυτά, εκτός και αν πιστεύετε και εσείς αυτά που γράφει...


Κλείνοντας εγώ δεν παίρνω τίποτα πίσω από ότι είπα, πιστεύω ότι ο "κύριος" αυτός είναι ότι πιο γελοίο έχω συναντήσει όλα αυτά τα χρόνια στα διάφορα φόρουμ. Ένας άσχετος ξερόλας. Ένας αγενής επιθετικός 60αρης  που βγάζει τα όποια απωθημένα του στα φόρουμ
« Τελευταία τροποποίηση: 21/04/20, 14:53 από EVGemini77 »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
4724 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/03, 15:07
από Lord-George
17 Απαντήσεις
8579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/12/08, 16:14
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
13 Απαντήσεις
5514 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 00:57
από ...darkface...
10 Απαντήσεις
5028 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/09, 14:06
από teo_gp
4 Απαντήσεις
3130 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/09, 08:37
από ogyon21
0 Απαντήσεις
1567 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/10/10, 12:26
από sporosvogas
5 Απαντήσεις
3400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/11, 23:16
από Dimitris12345
19 Απαντήσεις
7877 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/13, 23:34
από vegos
11 Απαντήσεις
6368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/13, 18:21
από nikosvannas98
0 Απαντήσεις
9005 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/13, 15:30
από hot_sauce (φλουτσ)