Αποστολέας Θέμα: Τι ακουστική ή ηλεκτρακουστική να αγοράσω εώς 200€ ?  (Αναγνώστηκε 80879 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος wizofcom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #100 στις: 08/09/06, 02:08 »
Μια γενική πρόταση
Αν βρείτε, ριχτε μια ματιά στις κιθάρες Norman.
Προσωπικά έχω την Β18 και έχω ξετρελαθεί…

www.normanguitars.com

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #101 στις: 08/09/06, 16:04 »
  ...ωραιες φαινονται, αλλα εχει λιγα μοντελα! Απο τιμες τι λενε? Αποτι ειδα παντως τις φερνει ο Λογοθετης!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος wizofcom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #102 στις: 15/09/06, 12:23 »
Εγώ την Β18 εξαχορδη ηλεκτροακουστική.
Την πήρα γύρο στα 550 ευρώ το μόνο που θα πω είναι πως είναι άπειρος ανώτερη από άλλες γνωστές μάρκες (takamine,…) σε αυτά τα λεφτά

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #103 στις: 15/09/06, 12:30 »
Έχει μια φίλη μου μία Norman...όσες φορές έχω παίξει, την βρισκώ αδικαιολόγητα σκληρή...δεν ξέρω όμως γιατί...
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος wizofcom

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #104 στις: 15/09/06, 12:34 »
Τι μοντέλο έχει η φίλη σου? Τι χορδές βάζει?
Αυτό που έχω εγώ πάντως έχει παρά μα παρά πολύ λεπτό μπράτσο…
Έχω 5 κιθάρες. Οι περισσότερες είναι μέτριες (η Norman είναι η καλύτερη μου) από όλες της δικιές μου πάντως , αλλά και από όσες έχω πιάσει σε γνωστούς και μαγαζιά σε αυτά τα λεφτά (για Ακούστηκες παντα) δεν έχω βρει λεπτότερο και μαλακότερο μπράτσο…   

Αποσυνδεδεμένος Greywind

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #105 στις: 01/10/06, 12:02 »
Χαίρετε και από εμένα!

Διάβασα τις απαντήσεις σας στο thread και ομολογώ πως απογοητεύτηκα λίγο... :-\ Βλέπετε, είχα βάλει στο μάτι μια ηλεκτρακουστική Ovation CU-247 ("Made in Korea" πιθανότατα), αλλά μετά από όσα διάβασα για τις Ovation εδώ, έχω δεύτερες σκέψεις... ??? Μπερδεύτηκα λίγο. Τη δοκίμασα και μου ακουγόταν μια χαρά και χωρίς ενισχυτή. Με έχει εντυπωσιάσει και γενικότερα η εμφάνιση της... Ψιλοκόλλησα, αλλά αρχίζω και το μετανοιώνω...

Ίσως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε λίγο, προτείνοντας μου καμία μάρκα και μοντέλο. Έχω ήδη μια Takamine των 300€, αλλά επιθυμώ, μετά από οικονομίες ετών, κάτι καλύτερο, γύρω στα 800-1000€. Μ'ενδιαφέρει οπωσδήποτε κιθάρα με κόψιμο (cutaway) και το στυλ μουσικής που με ενδιαφέρει είναι βασικά ξένο (alternative) rock σε στυλ "unplugged"... (Επίσης, άσχετο, αλλά μήπως ξέρετε αν υπάρχει πρόβλημα με το να συνδέσεις πεταλάκι σε τέτοια κιθάρα; Το'χα κάνει μια φορά και εκτός από το γεγονός πως "τσίριζε" οταν δεν έπαιζες, η παραμόρφωση ακουγόταν μια χαρά...)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
The wind cried a lamentation before merging with the grey... ^o)

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #106 στις: 14/10/06, 10:28 »
   γιατι μπηκες σε σκεψεις? ??? Η ovation μαμανε!  :-\
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος DHMHTROS

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Μεσα μου ειναι ο δρομος...
    • Προφίλ
    • A Kapela on Facebook
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #107 στις: 14/10/06, 11:17 »
για να ακουσω προτασεις...

εχω μια ηλεκτρακουστικη yamaha apx 6-A την οποια ειχα παρει 270.000 δρχ (κοντα 900 ευρω) και με καλυπτει σε λαιβ και σε φασεις παρεας. τελευταια εχω βαλει κατι λεφτα στην ακρη και εχω αρχισει να σκεφτομαι για 12χορδη.
μ αρεσει πιο πολυ η ιδεα να παρω ακουστικη μιας και εχω την αλλη για μαγαζια αλλα σκεφτομαι μηπως αλλαξω γνωμη και μετα αναγκαστω να βαλω εγω μαγνητη, κατι που δε θελω. (ξερω οτι μπορω να παιξω και με μικροφωνο αλλα δεν βρισκεις μαγαζι που να εχει μικροφωνο της προκοπης για τετοια χρηση και δε θελω να αδικειται η κιθαρα). Αξιζει δηλ το κοπο να παρω ακουστικη και να θυσιασω τη πρακτικοτητα; θα μου αρεσε επισης κιθαρα με μεγαλο σωμα για γεματο ηχο χωρις αυτο να ειναι δεσμευτικο.
οσο για τα λεφτα εχω γυρω στα 1000 αλλα αν βρω κατι ικανοποιητικο στα 600 ακομα καλυτερα... 

Αποσυνδεδεμένος Greywind

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #108 στις: 19/10/06, 13:25 »
Παράθεση
γιατι μπηκες σε σκεψεις? ???  Οι ovation μαμανε! :-\

Πώς να μην μπω; Αφού τις θάψατε παραπάνω! Τέλος πάντων, η απάντησή σου ήρθε αφού την είχα ήδη αγοράσει... :-\
The wind cried a lamentation before merging with the grey... ^o)

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
λοιποοοον....σκεφτομαι να αγορασω νεα ακουστικη.το τονιζω οτι θελω σκετη ακουστικη(οχι ηλεκτροακουστικη)!!ο προβληματισμος  μου ειναι ο εξης ομως : τα 250-300 ευρω του μπατζετ ( :)) μου ειναι αρκετα για μια αξιοπρεπη ακουστικη? δν εχω ιδεα απο ακουστικες γιαυτο ρωταω.ηλεκτρικη π.χ. εχω μια epi les paul standar και για το επιπεδο μου με καλυπτει πληρως.σε ακουστικη θα καλυφθω με μια των 300 ευρω η πρεπει οπωσδηποτε να μαζεψω κατι παραπανω? δν ξερω αν ειναι πολυ ξεκαθαρο το ερωτημα μου αλλα το θετω...!!!

Αποσυνδεδεμένος kotsos_ee

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Ηρεμία, τίποτα δε μπορεί να με χαλάσει!
    • Προφίλ
Πιστέυω οτι αυτά τα λεφτά είναι οκ ειδικά μιας και είναι η πρώτη σου ακουστική. Στο Post αυτό αν ανατρέξεις στις προιγούμενες απαντήσεις θα βρείς διαφορες προτάσεις και μαγαζιά.
Η ζωή είναι μεγάλη να την κάνεις καρναβάλι!

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πιστέυω οτι αυτά τα λεφτά είναι οκ ειδικά μιας και είναι η πρώτη σου ακουστική. Στο Post αυτό αν ανατρέξεις στις προιγούμενες απαντήσεις θα βρείς διαφορες προτάσεις και μαγαζιά.

τα προηγουμενα ποστ τα διαβασα και γιαυτο ρωταω αν το ποσό ειναι ικανοποιητικο. γιατι βλεπω οτι οι πιο πολλοι κινουνται γυρω στα 500 ευρω οποτε αναρωτιεμαι μηπως οι πιο φθηνες ειναι καλες μονο για το τζακι... ;D ;D . καμια αλλη γνωμη? :)
« Τελευταία τροποποίηση: 09/03/07, 14:59 από rainbowe »

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
   ...μια χαρα ακουστικη μπορεις να παεις με €300! Και απο epiphone και απο takamine δες και παρε κατι επονυμο και ας μην ειναι ακριβο! Αυτη ειναι η γνωμη μου!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Πάντως εγώ έχω μια Yamaha FG-412, των 300e, κ με την προσθήκη ενός seymour duncan woody, βγάζει αξιοπρεπώς live.
Ψάξε Cort, πήρε πρόσφατα ένας φίλος μου 320e, πολύ τίμιο όργανο.
Το θέμα με τις ακουστικές είναι πώς σου κάθεται στο χέρι.
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος V.P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
« Τελευταία τροποποίηση: 24/08/07, 20:15 από rainbowe »

Αποσυνδεδεμένος potemkin

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
re paidia thelw kai gw mia ilektrakoustiki kithara konta sta 300-350 eyro.

piga sto naka kai pira mia guvnor kai epeidi eimai kainourios sto athlima den iksera ti na koitaksw kai pou....kai etsi tin epatha(kai ematha). pote pia nakas!!

to thema den einai omws ekei giati me talaiporise poly alla pira ta lefta mou pisw ki etsi twra psaxnomai gia kainouria pou na exei eukolo piasimo kai sxetika kalo ixo giati kaka ta psemata kalo ixo se ayta ta xrimata de vriskeis toulaxiston oxi eukola (gnwmi mou) kai den kserw pou na psaksw. giayto an mporei kapoios as mou pei kapoia magazia stin athina(gia na min trexw stin patra sto stola) pou na einai sxetikoi mesa kai na mi theloun na ksefortothoun kithares, kapoioi pou na se sumvoulepsoun kai na se kothodigisoun swsta.

 Y.G. poly prosoxi idika se neous sto athlima giati prospathoun kapoioi na ksefortothoun kouvades!!

thnx prokatavolika!!

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
piga sto naka kai pira mia guvnor kai epeidi eimai kainourios sto athlima den iksera ti na koitaksw kai pou....kai etsi tin epatha(kai ematha). pote pia nakas!!

   ...δλδ τι ακριβως "παιχτηκε"?
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος steliosactnow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Αγορά ακουστικής-ηλεκτρακουστικής
« Απάντηση #117 στις: 29/03/07, 14:33 »
Eimai της αποψης οτι περα απο τις γνωστες μαρκες ,μπορεις να βγεις σεργιανι στην αγορα και να δεις τι κυκλοφορει και απο μη γνωστες μαρκες σε αυτα τα χρηματα...γιατι κατα καιρους εχω παιξει σε διαμαντια που δεν εχουν μαρκα... και ειναι κλασεις ανωτερες απο τις αντιστοιχες μαρκες που κυκλοφορουν στην αγορα...



εχετε ακουσει τίποτα για τίς faith ........ τίς εχει ο Διαμαντόπουλος.

Αποσυνδεδεμένος potemkin

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
ksereis ti paixtike file mou? pira mia kithara pou eixe provlima sto mprasto. oi xordes itan poly psila!! otan piga mou eipan oti ftaiei i verga. to iksera alla ekana tin papia giati eixa prospathisei kai gw na ti ferw. tespa prospathisan kai ekeinoi kai mou lene den erxetai allo (dil itan poly psila akoma) kai mou lene oti tha stin alaksoume. OK lew kai gw kai ektos tou oti me valane na trexw se allo naka otan tin allaksa eixe kai ekeini to idio provlima. ksanapiga kai mou eipan ti tha mou tin ksanallaksoune. perimena panw apo 2 vdomades kai otan eftase apo thess i alli kithara (giati mono ekei eixe to idio montello) den mpikane ston kopo oute kan na mou tin diksoune giati eixe kai ayti to idio provlima. etsi kai gw zitisa ta lefta mou giati talaiporithika apo ta xristougenna kai na fantasteis akoma den pira kithara....
APISTEYTO? KI OMWS ALITHINO

Αποσυνδεδεμένος soko

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • There's a red house over yonder baby...
    • Προφίλ
λοιποοοον....σκεφτομαι να αγορασω νεα ακουστικη..........klp


Εγώ το είχα ψάξει πολύ πριν 3 περίπου χρόνια κ είχα καταλήξει στην Fender DG-14SCE που γράφω στις πρώτες σελίδες του topic. Μετά από 3 χρόνια που έχω παίξει κ με άλλες είμαι με το παραπάνω ικανοποιημένος με τον ήχο κ το στήσιμο της, την είχα πάρει κάπου 270€ θυμάμαι. Τώρα πια το μοντέλο δεν υπάρχει, η Fender έχει βγάλει τα μοντέλα
CD-140SCE (ηλεκτρακουστική) http://www.fender.com/products//search.php?partno=0961405021
http://www.thomann.de/gr/fender_cd140sce_na.htm

ή CD-140S (κανονική) http://www.fender.com/products//search.php?partno=0961400021
http://www.thomann.de/gr/fender_cd140s_na.htm

τα οποία είναι παρόμοια σε χαρακτηριστικά (solid έλατο καπάκι), αλλάζουν τα ξύλα στα πλαινά κ κάτω που είναι mahogany από maple που ήταν στη δικιά μου. Είναι 2 κιθάρες που δεν έχω ακούσει αλλά με την εμπειρία της δικιάς μου ίσως να είναι εξίσου καλές, ρίξε τους μια ματιά αν τις βρεις (αν φοράνε Fender χορδές να έχεις υπόψη σου ότι ακούγονται πολύ καλύτερα με άλλες χορδές). Επίσης θα σου έλεγα να προτιμήσεις την ηλεκτρακουστική έκδοση, ο μαγνήτης με προενίσχυση της Fishman είναι πολύ καλός για τα λεφτά κ το equaliser επιτρέπει πολλές ρυθμίσεις, plugged είναι εξαίσια. Δεν νομίζω ότι χάνεις πια τόσο σε ήχο με το cutaway (κόψιμο) που έχουν οι περισσότερες ηλεκτρακουστικές, ίσα ίσα κερδίσεις πολύ σε ευκολία παιξίματος στα τελευταία τάστα.
Από εκεί κ πέρα σαν εξίσου καλή επιλογή είχα βρει τις Cort κ σαν να θυμάμαι κ ότι οι Tanglewood ήταν συμπαθητικές σε τιμή κοντά στα 300€. Ibanez, Yamaha, Samick, πιο φθηνές Fender δεν με ικανοποιήσαν.
Καλό ψάξιμο!

Ωχ, νόμιζα ότι το post ήταν 3/9/07 όχι 9/3/07..
« Τελευταία τροποποίηση: 21/09/07, 04:39 από soko »

Αποσυνδεδεμένος CENTRAL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Γειά χαρά και από εμένα και εύγε για το μεράκι και το ύφος όλων στην κουβέντα!

Τελευταία μαθαίνω κιθάρα (στα γεράματα...) και έχω ήδη μια Ibanez ηλεκτρική που με ανέχεται στα πρώτα βήματα.

Ο δάσκαλός μου έρχεται με μια ακουστική fender (κάποιο οικονομικό μοντέλο - δεν ξέρω ποιο) και έχω ξετρελαθεί με τον ήχο της ακουστικής...

Αν και δεν προγραμμάτιζα λοιπόν κάποια αγορά στην παρούσα φάση (και έχοντας περισώσει ένα μικρό μέρος από το δώρο των Χριστουγέννων) λέω να πάρω μια πρώτη ακουστική.

Με ένα budget 300 ευρώ, και έχοντας διαβάσει ενδελεχώς τα σχετικά topic στο forum προσανατολίζομαι σε μια Art + Lutherie που στο Music Store βρίσκω στα 269!!!

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=TOZgS6fSSQS00000000000000000OzTApLop?CatalogVideo=&ProductUUID=H1_VqHzldhQAAAESUVR_Z_G7&CatalogCategoryID=f7LVqHzlWnQAAAEVfh1Wf70R&JumpTo=OfferList

Έχοντας διαβάσει κάποια θετικά σχόλια και έχοντας επίγνωση ότι δεν είναι δυνατόν να πάρω ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ κιθάρα  στον κόσμο με αυτά τα χρήματα, θα ήθελα και τα δικά σας σχόλια.

Το budget δυστυχώς είναι πλήρως ανελαστικό αυτή την περίοδο!

Αποσυνδεδεμένος foutouristas

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
εγω παντως παιδια προσανατολιζομαι προς την αγορα μιας ashton.. για τα συγκεκριμενα χρηματα ειναι οτι πιο αποδοτικο μπορει κανεις να αγορασει πιστευω.. στην ελλάδα θα τις δειτε στο σαιτ του ζοζεφ www.zozef.gr

ειναι αληθεια απιστευτα ποιοτικες για τα λεφτα τους. πολυ καλο φινιρισμα, μασιφ καπακια απο ελατο και αλλα πολλα. μονη ισως ενσταση τα μη επωνυμα ηλεκτρικα, τα οποια ομως ακουγονται αρκετα ικανοποιητικα.. το κορυφαιο μοντελο ειναι στα 340 ευρω περιπου.

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Θελω να παρω μια ακουστικη (Πιο συγκεκριμενα θα παρω ακουστικη μεσα στην εβδομαδα). Ωστωσω επειδη δεν ειμαι κανενας τρελος λατρεις του γλυκου ηχου και γενικα του στυλ της ακουστικης, πιο πολυ την θελω για καμια εκδρομη για της (λιγες) φορες που με πιανει κατι και αρχιζω και παιζω συνχορδιες και τετια κλπ, θελω μια πολυ φτηνη. Θα κοιταξω σε ενα δυο μαγαζια τι εχουν και θα παω στην καλητερη πιο φτηνη λυση (μιλαμε για 100-120... αμα βρω και τπτ πιο φτηνο)
Το θεμα ειναι οτι σαν ηλεκτρικος δεν εχω και ιδιετερη ιδεα απο ακουστικες...  Και οι μονες που εχει τυχει να πιασω ειναι ακριβες και καλα οργανα. Οποτε περα απο το πια θα μου κατσει, θα μου αρεσει ηχιτικα κλπ, τι να προσεξω ωσων αφορα κατασκευη και ξυλα;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλές κιθάρες με γύρω στα 140-150€ είναι η Yamaha FG700S και η Fender CD-60!
Και οι δυο είναι πολύ καλές για την σχετική φτηνή τιμή τους!!
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Τελικα πειρα την Stagg SW (http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?cPath=1_11_1102&products_id=1308)

80ευρουλακια, και πιστευω τα αξιζει με το παραπανω..! Με βολευει παραπολυ στο παιξιμο και μου φανικε ισαξια με κατι αλλες στα 140-150 ευρο...
Pure f**k**g Metal From Texas

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4996 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/01/03, 05:38
από Vas180
75 Απαντήσεις
89734 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/14, 09:31
από Μelexdy
18 Απαντήσεις
15956 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/08, 06:15
από .:°:. Apollon .:°:.
18 Απαντήσεις
18531 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/08, 19:34
από Διάφανοςςς highway 2.000.000
26 Απαντήσεις
9810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/09/08, 03:04
από Απόλλων
8 Απαντήσεις
5431 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 16:50
από Thanos9
7 Απαντήσεις
4244 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/10, 19:38
από geovrettos1908
2 Απαντήσεις
3929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/08/11, 20:57
από Thanos9
15 Απαντήσεις
4636 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/12, 23:53
από hot_sauce (φλουτσ)
2 Απαντήσεις
2966 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/13, 17:39
από DEMMY