Αποστολέας Θέμα: Συναυλία Ενίσχυσης των Διωκόμενων της Εξέγερσης 30/1  (Αναγνώστηκε 5197 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.


Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ποιους διωκομενους ποιας εξεγερσης....?

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ποιους διωκομενους ποιας εξεγερσης....?
Των αγροτών.Είχαμε πολλά ντου στα τρακτέρ αυτές τις μέρες και ας μην το έδειξαν τα κανάλια...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Nα προσεχουμε λιγο τις εκφρασεις

Κατα το ημισυ καταγομαι απο αγροτικη οικογενεια.
Καθε χρονο το ιδιο ανεκδοτο! Μολις τελειωσει η "μαζωξη" και η "συγκομιδη" οι αγροτες ( που σε μεγαλη πλειοψηφια στην Πελοπονησο μισθωνουν Βουλγαρους, Ινδους και Αλβανους σαν νεους κολιγους ) κατεβαινουν στο δρομο απαιτωντας..

Δεν λεω, στο 80% των απαιτησεων τους εχουν δικιο..Ομως εξεγερση δεν μπορει να θεωρηθει κατι που πλεον αποτελει χρονιο συμπτωμα του αγροτικου συνδικαλιστικου οργανου! Νισαφι πια! :(

Τωρα για τα "ντου", ακουγεται ενδιαφερον. Η οικονομικη ενισχυση ειναι για ποιο λογο ομως; Για να αγορασουν καλυτερη ποιοτητα ζαχαρης για να ριξουν στα ρεζερβουαρ τον τρακτερ; ;D

Τελοσπαντων, μια καλη κινηση...Οπως και για τους αστεγους ( γκουχ ), για τους πολυτεκνους ( γκουχ γκουχ ), για τους ανεργους και φτωχους ( α, πρεπει να παρω halls..αυτο το κρυωμα θα με σκοτωσει ).

Ντου στο ντου λοιπον  ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Μα ελεος τι λετε ρε παιδια ??? ??? ??? ??? Η συναυλια ειναι για την οικονομικη ενισχηση των διωκομενων της εξεγερσης του Δεκεμβρη. Ο s.s. προφανως το ειπε ειρωνικα. Ας σβηστουν τα ασχετα ποστ παρακαλω.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ενισχυση των συλληφθεντων χουλιγκανς θες να πεις? Καλα καταλαβα, γι αυτο ρωτησα....

Διοτι απλοι διαδηλωτες δεν συνεληφθησαν. Ημουν παρων σε ολες σχεδον τις πορειες.

Μακαρι να τους χωσουνε και φυλακα, και να τους κοψουν και τον κωλο. Που θελουν και ενισχυση....μη χεσω.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Ενισχυση των συλληφθεντων χουλιγκανς θες να πεις? Καλα καταλαβα, γι αυτο ρωτησα....

Διοτι απλοι διαδηλωτες δεν συνεληφθησαν. Ημουν παρων σε ολες σχεδον τις πορειες.

Μακαρι να τους χωσουνε και φυλακα, και να τους κοψουν και τον κωλο. Που θελουν και ενισχυση....μη χεσω.


Μα γιατι ρε φιλε..?Δεν χρειαζονται λεφτα και οι "αθωοι" διαδηλωτες που τα σπαγαν..?Κουκουλες..μπουκαλια μπυρας και βενζινη..ολα αυτα δεν κοστιζουν..?Αφου δεν βγαινουν οι ανθρωποι..κατι πρεπει να γινει να τους βοηθησουμε!Ενταξει..καλα παιδια ειναι ολοι τους..μην βλεπεις που σπαγαν και περιουσιες φτωχων..η το οτι τις ζημιες γενικα τις πληρωνουμε εμεις...καπως πρεπει να εκτονωθουν τα παιδια.Πανω απο ολα η ψυχικη τους υγεια. ;)

It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδιά έκανα πλάκα.Απλώς νόμιζα ότι ήταν προφανές(λόγω των ημερομηνιών) και δεν έβαλα emoticon.Λάθος μου

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Αν και παλι η λεξη εξεργεση ειναι καπως....εκτος κλιματος, ζηταω συγνωμη που δεν καταλαβα πως δεν ηταν για τους αγροτες ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Ενισχυση των συλληφθεντων χουλιγκανς θες να πεις? Καλα καταλαβα, γι αυτο ρωτησα....

Διοτι απλοι διαδηλωτες δεν συνεληφθησαν. Ημουν παρων σε ολες σχεδον τις πορειες.

Μακαρι να τους χωσουνε και φυλακα, και να τους κοψουν και τον κωλο. Που θελουν και ενισχυση....μη χεσω.

Ησουν σχεδον σε ολες τις πορειες και ειδες ακριβως ποιοι συνεληφθησαν? Γιατι κατι παιδια 15 και 16 χρονων κοριτσια και αγορια που τα μαζευανε στο σωρο δεν νομιζω να ηταν χουλιγκανς...
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Roufous μάλλον αυτό το "εξέγερση" κάνει εντύπωση στα παιδιά και αντιδρούνε έτσι...Κομματάκι υπερβολικό...
Και επίσης κάτι ακόμα. Αν φας πέτρα από 15χρονο στο κεφάλι, το ίδιο καρούμπαλο κάνει με το να την φας από 25χρονο. Τώρα αν νομίζεις ότι πρέπει να συλλαμβάνετε ο γονιός του αυτό το συζητάμε.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/01/09, 03:05 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Στην Ερμου παντως φιλε, στα μαγαζια, περισσοτερο πιτσιρικαδες μπαινανε και σηκωνανε πραματα, παρα ενηλικες.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Παιδια υπαρχει αλλο θεμα αν θελετε να πατε να κραξετε ευχαριστως. Στην προκειμενη γινεται μια συναυλια για οικονομικη ενισχηση των συλλφθεντων. Αν πιστευει καποιος οτι πρεπει να τους χωσουν μεσα τοτε πολυ απλα δεν γραφει στο παρω θεμα που απλως ειναι ανακοινωση για την συναυλια. Δεν θα κατσω να αντιπαρατεθω εδω για το ποιοι ειναι στην φυλακη αυτη τη στιγμη και ποιοι οχι και για ποιους λογους. Υπαρχουν αλλα θεματα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Για να επιστρέφουμε λίγο στο θέμα...
Το Live αυτό είναι για τους συλληφθέντες του δεκεμβρίου. Δυστυχώς οι Since (Time) δεν θα μπορέσουν να παίξουν λόγω ατυχών γεγονότων, το live θα γίνει κανονικά με τις υπόλοιπες μπάντες.

Όποιον αγγίζει ο σκοπός αυτής της ενέργειας ας έρθει, θα είναι πολύ καλά. Οι πολιτικές απόψεις πάνω σε αυτό το θέμα σίγουρα δεν ανήκουν σε αυτό το thread.

Αποσυνδεδεμένος Panos-Echidna

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Echidna Myspace
Ενισχυση των συλληφθεντων χουλιγκανς θες να πεις? Καλα καταλαβα, γι αυτο ρωτησα....

Διοτι απλοι διαδηλωτες δεν συνεληφθησαν. Ημουν παρων σε ολες σχεδον τις πορειες.

Μακαρι να τους χωσουνε και φυλακα, και να τους κοψουν και τον κωλο. Που θελουν και ενισχυση....μη χεσω.

Άρχισε να μιλάς με κυπριακή διάλεκτο και φόρα πράσινα σταράκια...

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Ερώτηση.... Ποιός διοργανώνει τη συναυλία και ποιος διάλεξε τα συγκροτήματα?

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
13584 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/05, 17:39
από Winmmisterakias
11 Απαντήσεις
5689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/04, 05:41
από I_Of_The_Storm
13 Απαντήσεις
4751 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/06/05, 16:44
από YmiRLinG
39 Απαντήσεις
11644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/07, 21:59
από Vaiking
6 Απαντήσεις
3324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/09/07, 02:44
από Satchy
0 Απαντήσεις
2142 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/08, 23:28
από -
15 Απαντήσεις
5819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/08, 14:34
από Aganippi
54 Απαντήσεις
15842 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/10/08, 17:11
από gers
7 Απαντήσεις
3252 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/10/08, 09:10
από Stergios Kourou
8 Απαντήσεις
4414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/10, 21:31
από Μαρμελακι