Αποστολέας Θέμα: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας  (Αναγνώστηκε 11038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Ένας καλός μου φίλος παίζοντας χρόνια ηλ.κιθάρα αποφάσισε να κάνει μια ''καλή'' αγορά(1500 ευρώ).Αλλά έχει από μικρός κόλλημα με τις flying V

το πρόβλημα είναι ότι είναι αριστερόχειρας.Τι προτείνετε?



ΥΓ:Όσο ψάξαμε δεν βρήκαμε flying V αριστερή

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #1 στις: 13/12/09, 01:07 »
Ειναι βεβαιο πως οι αριστεροχειρες ειναι ''ριγμενοι'' οσον αφορα στο ευρος των επιλογων τους.
Ποσο μαλλον οταν προκειται για Flying V σχημα το οποιο δεν ειναι και το πιο διαδεδομενο...
Τι εχει στο μυαλο του αληθεια? Θελει οπωσδηποτε αυτο το σχημα?
Γιατι σε αυτο το μπατζετ πιστευω ακραδαντα οτι δεν πρεπει να διαλεγουμε αποκλειστικα απο το σχημα. Δηλαδη δεν πρεπει να θυσιαζουμε features που προτιμαμε προς τερψιν των ματιων μας.

Αν παλι επιμενει, να συνεχισει το ψαξιμο. Σιγουρα ειναι σπανιες αυτες οι κιθαρες αλλα υπαρχουν. ;)


Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #2 στις: 13/12/09, 01:53 »
Γεια σου φίλε μου.Ναι,γερό κόλλημα,αφού όπως λέει,ξεκίνησε κιθάρα για να καταφέρει να παίξει κάποτε σε flying V(μην ρωτήσεις ''γιατί δεν ξεκινούσε με δεξιά κιθάρα?'',απλά δεν ήξερε ότι δεν υπάρχουν)


Υπάρχουν?Εισαι σίγουρος φίλε μου?Γιατί ούτε στο gibson.com δεν βρήκα.

Μήπως να έπαιρνε δεξιά,ή δεν θα μπορεί να παίξει?

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #3 στις: 13/12/09, 02:07 »
Δεν ξερω αν καταφερεις να βρεις κατι σε Gibson.
Αδυνατω ομως να πιστεψω οτι καμια εταιρια δε θα βγαζει ενα left-handed Flying V μοντελο...
Η εσχατη λυση ειναι να φτιαξεις μια απο warmoth.

Αν το παιδι δεν εχει αρχισει να παιζει κιθαρα, εννοειται πως η καλυτερη λυση ειναι να παιζει σα δεξιοχειρας.


Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #4 στις: 13/12/09, 02:12 »
Παίζει αρκετά χρόνια.Δεν ξέρω ρε συ,δεν βρήκαμε σε ούτε σε κατάστημα εδώ στα Γιάννενα,ούτε σε 1 από τα γνωστά online...


Ε αν δεν γίνει τίποτα εκεί θα καταλήξουμε,αλλά πώς θα βρούμε έτοιμο body με τρύπες για σύνδεση αριστερής κιθάρας δεν ξέρω :/


Αν όχι Gibson,έχεις κάτι άλλο κατά νου?

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #5 στις: 13/12/09, 03:07 »
http://cgi.ebay.com/1984-GIBSON-ELLIOT-EASTON-KORINA-FLYING-V-LEFT-HANDED_W0QQitemZ200397024881QQcmdZViewItemQQptZGuitar?hash=item2ea897ee71

Aντε σου βρηκα. Και σε τιμη κατω του κοστους!
Τουλαχιστον εχουμε αποδειξη οτι υπαρχουν.

Σοβαρα τωρα, ενας φιλος αριστεροχειρας ειχε παρει μια YAMAHA SG500 δεξια, και την μονταρε, γυρισε δηλαδη τα παντα αναποδα.
Ειναι καλη λυση αλλα κοστιζει.
Στην Gibson flying v ομως αυτο δεν γινεται γιατι κατω απο το pickguard ειναι ολο κουφιο και δεν γινεται να τα αντιστρεψεις και να το καλυψεις. Ειναι μεγαλο κομματι. Παρολαυτα, αν το εκμεταλευτεις αυτο μπορεις να παρεις ενα κανουριο pickguard και να ανοιξεις καινουριες τρυπες πιο ακρη για να χωσεις τα ποτενσιομετρα και το τζακ. Βεβαια δεν νομιζω να βολευει στο να τα γυρισεις...

Oποτε καταληγουμε στο οτι η λυση ειναι μια και κουβαλαει τονους mojo ;D

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #6 στις: 13/12/09, 10:20 »
Καλημέρα.Ε δεν μπορώ να το κάνω αυτό,εσύ βρήκες τέτοια ευκαιρία εσύ θα την πάρεις ;D

Χμμ ναι και εγώ πιστεύω πώς μια τέτοια αλλαγή δεν θα ήταν ότι καλύτερο.


Δηλαδή προτείνεις να πάμε σε δεξιά V?

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #7 στις: 13/12/09, 12:06 »
Kαλημερα.Επειδη ειμαι αριστεροχειρας και εχω αντιμετωπισει κατα καιρους το ιδιο προβλημα(με μπασα βεβαια) προτεινω τα εξης.Η θα συνεχισει να ψαχνει μπας και το βρει εστω μεταχειρισμενο απο κανα e bay η αλλου η ας μαζεψει λεφτα να φτιαξει μια flying V.Πιστευω οτι αμα ψαξει καλα θα το βρει.Εχω βρει και γω κατα καιρους αντιστοιχα πολλα αριστεροχειρα σπανια μπασα να πωλουνται στο ιντερνετ.

Ενα ειναι σιγουρο.Να μην παιξει σαν δεξιοχειρας ουτε να μην παρει δεξια κιθαρα.Το κολπο με την δεξια κιθαρα το ειχα κανει εγω στο παρελθον και ηταν πολυ σπαστικο με τα ποτενσιομετρα και το καλωδιο μαζι.Αξιζουμε κατι καλυτερο εμεις οι αριστεροχειρες θεωρω.Τωρα περι αλλαγης σαν δεξιοχειρας το θεωρω αναξιο αναφορας και ατοπο-τουλαχιστον για οσους ειναι καθαροι αριστεροχειρες(υπαρχουν και αμφιχειρες που κανουν την μεταβαση ευκολα-ομως οσοι ειναι καθαροι αριστεροχειρες θα πρεπει να παραβιασουν την φυση τους κατι που θεωρω απαραδεκτο).

Υπομονη,επιμονη και πολυ ψαξιμο και θα βρει αυτο που θελει το παλικαρι.

It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος koufari

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #8 στις: 13/12/09, 13:17 »
Ρίξε μια ματιά εδώ. Δεν ξερω τι ισχύει από ολα όσα γράφει.

http://www.musiciansnews.com/guitars/95/gibson_faded_series_left_handed_flying_v_elec.shtml

Καλή επιτυχία στην αναζήτηση.
Εσύ με βάφτισες. Εσύ και θα με ξαναζωντανέψεις.

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #9 στις: 13/12/09, 13:32 »
Γεια σου φίλε.Ναι το βρήκα και εγώ αυτό το link,αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι.Επίσης,δεν θέλω να μάθω αν είναι καλή κιθάρα,να βρω μια να αγοράσω θέλω ;D


Ευχαριστώ πολύ,να σαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #10 στις: 13/12/09, 13:44 »
Μιας και ανοιξαμε το θεμα δεξιοχειρας-αριστεροχειρας. Κατα τη γνωμη μου δεν εχει καμια σημασια το χερι που παιζεις κιθαρα με το αν εισαι δεξιοχειρας η αριστεροχειρας...
Καταρχας τι σημαινει δεξιοχειρας/αριστεροχειρας? Οτι γραφει με το δεξι/αριστερο? Οτι ειναι πιο δυνατος στο δεξι/αριστερο χερι?

Η κιθαρα δεν ειναι ουτε γραψιμο, ουτε ασκηση δυναμης. Το παιξιμο της κιθαρας ειναι καθαρα εγκεφαλικο θεμα. Ουσιαστικα προυποθετει μια συνεχη εξασκηση ωστε να σου γινει συνηθεια να δινει το μυαλο σου εντολες και τα χερια να ακολουθουν. Δεν υπαρχει δεξι και αριστερο χερι αφου απαιτειται σωστος συγχρονισμος και αποκτηση επιδεξιοτητας και στα δυο χερια.

Αρα γνωμη μου ειναι οσοι απο εδω περα θελετε να ξεκινησετε κιθαρα και ειστε αριστεροχειρες να κρατατε το μπρατσο με το αριστερο. Θα σας φανει λιγο περιεργο ισως στους πρωτους 2 μηνες αλλα μετα θα το ξεχασετε και θα σας γινει δευτερη φυση.

Και πιστεψτε με δε θα βγειτε χαμενοι. ;)


Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #11 στις: 13/12/09, 14:56 »
Παράθεση
Αρα γνωμη μου ειναι οσοι απο εδω περα θελετε να ξεκινησετε κιθαρα και ειστε αριστεροχειρες να κρατατε το μπρατσο με το αριστερο. Θα σας φανει λιγο περιεργο ισως στους πρωτους 2 μηνες αλλα μετα θα το ξεχασετε και θα σας γινει δευτερη φυση.

Και πιστεψτε με δε θα βγειτε χαμενοι. Wink
+100
Kαι γω ετσι παιζω. Βασικα οταν ξεκινησα δεν ηξερα οτι υπαρχουν αριστεροχειρες κιθαρες και πηρα δεξια. Αλλα οπως ειπε ο G.K. δεν ειναι προβλημα αυτο. Ισα ισα...

Αυτο το λινκ δεν μου φαινεται και πολυ εμπιστο. Ουτε μια φωτογραφια, και η μια που εχει ειναι για δεξια κιθαρα.

+1 στη λυση να φτιαξει μια custom. Απο την στιγμη που μπορει να διαθεσει 1500 ευρα, θα μπορεσει να κανει κατι καλο. Οι V γενικα δεν ειναι απο τα ακριβα στυλ. Flat body, χωρις contoyrs, χωρις καπακια...Aπλα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #12 στις: 13/12/09, 15:10 »
Εμ...ως αριστερόχειρας που ξεκίνησε με αριστερή(και εγώ και ο φίλος μου),δεν θα πω αν είναι σωστό ή λάθος να ξεκινήσεις με ''ανάποδη'' κιθάρα.Ο καθένας όπως θέλει.


Όσον αφορά το link που δόθηκε,συμφωνώ με τον Stinky.




Για custom,που θα ψάξουμε όμως?

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #13 στις: 13/12/09, 15:23 »
Η κοιτας warmoth απο αμερικα, η κοιτας για Ελληνα κατασκευαστη. Σε ποια περιοχη εισαι?
Να ξερεις ομως οτι η warmoth δεν κανει set neck κατασκευες. Δηλαδη αν θες παραδοσιακο gibson v ξεχνα το. Bolt on τα κανει.
Παρολαυτα εγω εκει θα πηγαινα καρφι.

Αποσυνδεδεμένος VampireLestrat

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 387
  • Φύλο: Άντρας
  • Draco Dormiens Nunquam Titillandus
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #14 στις: 13/12/09, 15:27 »
Ρίξε και κάνα βλέφαρο προς Shamray μεριά...

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #15 στις: 13/12/09, 16:26 »
Η κοιτας warmoth απο αμερικα, η κοιτας για Ελληνα κατασκευαστη. Σε ποια περιοχη εισαι?
Να ξερεις ομως οτι η warmoth δεν κανει set neck κατασκευες. Δηλαδη αν θες παραδοσιακο gibson v ξεχνα το. Bolt on τα κανει.
Παρολαυτα εγω εκει θα πηγαινα καρφι.


Στα Γιάννενα είμαι

Για βοήθησε με λίγο να καταλάβω γιατί δεν θα μπορώ να φτιάξω παραδοσιακό v ;D

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #16 στις: 13/12/09, 16:27 »
Ρίξε και κάνα βλέφαρο προς Shamray μεριά...


Link και λίγες πληροφορίες αν θες  :)

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #17 στις: 13/12/09, 16:38 »
Στα Γιάννενα είμαι

Κανε μια βολτιτσα στο Ντουκα τοτε...


Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #18 στις: 13/12/09, 16:44 »
Δεν θα μπορεσεις γιατι οι κλασσικες gibson flying v ειναι set neck κατασκευη. Δηλαδη το μπρατσο ειναι κολλημενο πανω στο σωμα.
Η warmoth δεν σου δινει τετοια επιλογη. Μονο βιδωτο οπως ειναι οι στρατοκαστερ φαντασου.

Ναι μια βολτα στον Ντουκα ειναι κατι παραπανω απαραιτητη σε αυτη τη φαση. Αποτι ξερω ο Ντουκας βεβαια επεξεργαζεται stratocaster-tele με rockinger parts αλλα σιγουρα θα σε συμβουλεψει. Ισως να μπορει και να σου βρει κατι.

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #19 στις: 13/12/09, 16:56 »
Δεν θα μπορεσεις γιατι οι κλασσικες gibson flying v ειναι set neck κατασκευη. Δηλαδη το μπρατσο ειναι κολλημενο πανω στο σωμα.
Η warmoth δεν σου δινει τετοια επιλογη. Μονο βιδωτο οπως ειναι οι στρατοκαστερ φαντασου.

Ναι μια βολτα στον Ντουκα ειναι κατι παραπανω απαραιτητη σε αυτη τη φαση. Αποτι ξερω ο Ντουκας βεβαια επεξεργαζεται stratocaster-tele με rockinger parts αλλα σιγουρα θα σε συμβουλεψει. Ισως να μπορει και να σου βρει κατι.

Δηλαδή τους λέω τι θέλω,την φτιάχνουν και την στέλνουν.

Έχω πάει και μου είπε πάνω κάτω τα ίδια...Μου είπε να ψάξω μπας και βρω τπτ και αν δεν γίνει τπτ ξαναμιλάμε.

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #20 στις: 13/12/09, 17:14 »
Ναι. Αλλα να ξερεις οτι η warmoth δεν στελνει συναρμολογημενη κιθαρα. Την συναρμολογεις εσυ.
Υπαρχουν οπως ειπε και ο Vampire Lestat και οι shamray, οι Ran και αλλες χιλιες 2 εταιριες βεβαια που στελνουν ολοκληρωμενα οργανα, και με σετ νεκ κατασκευες. Δεν εχω κανει τετοιο οργανο οποτε ας πει λιγο αποψη καποιος που ξερει παραπανω πραγματα
Αν θυμαμαι καλα ενα παλικαρι απο το φορουμ ειχε κανει μια κουκλα explorer shamray και ηταν πολυ ευχαριστημενος.

Τσεκαρε
http://ranguitars.com/
http://www.warmoth.com/
http://www.shamray.ru/old/?lang=en

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #21 στις: 13/12/09, 17:57 »
Ας επέμβω και εγώ, ως αριστερόχειρας που παίζει με δεξιόχειρες κιθάρες.

Η απόφαση να ξεχάσεις την αριστερόχειρη φύση σου και να αλλάξεις σε δεξιόχειρας με την λογική να βρίσκεις εύκολότερα όργανα, δεν παίρνεται με κλειστά τα μάτια. Υπάρχουν άνθρωποι που υποστηρίζουν οτι το "καλό χέρι" πρέπει να είναι αυτό που χρυπάει τις χορδές, γιατί δίνει τον ρυθμό. Αν το "κακό" σου χέρι (το δεξί) το βάλεις να κάνει strumming και picking ή δακτυλισμούς, ίσως τα βρεις σκούρα με το κρατάς κάποιους περίεργους δακτυλισμούς, την ακρίβεια με την οποία χρυπάς τις νότες, θα δυσκολευτείς στο alternate picking κ.τ.λ. Εγώ εχω αντιμέτωπίσει πολλές φορές προβλήματα με αυτό το θέμα, παρόλο που γενικότερα έχω προσαρμοστεί με την "εναλλακτική δεξιοχειρία", και π.χ γράφω με το δεξί, το οποίο είναι και δυνατότερο πλέον.

Το να έχεις το "καλό χέρι" στην ταστιέρα έχει και κάποια πλεονεκτήματα στο παίξιμο αλλά ας μην το περιπλέξω. Νομίζω οτι υπάρχουν αριστερόχειρες που μπορούν να αλλάξουν και άλλοι που δεν μπορούν. Όταν δίνεις σε ένα αριστερόχειρα μια δεξιόχειρη κιθάρα και το πρώτο πράγμα που του έρχεται στο νου είναι να την γυρίσει ανάποδα, μάλλον πρέπει να μάθει ως αριστερόχειρας

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #22 στις: 13/12/09, 18:31 »
Ναι. Αλλα να ξερεις οτι η warmoth δεν στελνει συναρμολογημενη κιθαρα. Την συναρμολογεις εσυ.
Υπαρχουν οπως ειπε και ο Vampire Lestat και οι shamray, οι Ran και αλλες χιλιες 2 εταιριες βεβαια που στελνουν ολοκληρωμενα οργανα, και με σετ νεκ κατασκευες. Δεν εχω κανει τετοιο οργανο οποτε ας πει λιγο αποψη καποιος που ξερει παραπανω πραγματα
Αν θυμαμαι καλα ενα παλικαρι απο το φορουμ ειχε κανει μια κουκλα explorer shamray και ηταν πολυ ευχαριστημενος.

Τσεκαρε
http://ranguitars.com/
http://www.warmoth.com/
http://www.shamray.ru/old/?lang=en



Το έψαξα,αλλά λίγο χλωμό να φτιάξουμε εμείς την κιθάρα. :/

Μήπως αν στείλω μνμ στην gibson

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #23 στις: 13/12/09, 18:51 »
Δεν ξέρω πολλά πράγματα για Flying V κιθάρες (είναι ένα στυλ που ποτέ δεν με γοήτευσε), πριν λίγες μέρες όμως ψαχνοντας για μια Τοkai στο ebay βρήκα αυτή την κιθάρα...

http://cgi.ebay.co.uk/Tokai-FV40-Flying-V-Left-Handed-Black_W0QQitemZ150348706294QQcmdZViewItemQQptZUK_Musical_Instruments_Guitars_CV?hash=item23017b31f6

Πριν σκεφτείτε να γίνει ο φίλος σου από αριστερόχειρας δεξιόχειρας ή να κάνετε καστομιές, ψάξτε το καλύτερα το θέμα. Σίγουρα θα υπάρχουν κι άλλες. Πάντως ένα όργανο σε αυτά τα λεφτά θα είναι ιδανικό για να δει ο φίλος σου αν αυτή η κιθάρα του ταιριάζει πραγματικά στο χέρι. Είναι κρίμα να δώσει 1500 Ευρώ για να διαπιστώσει εκ των υστέρων ότι τελικά δεν ήταν αυτό που ονειρευόταν.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Napoleon66

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Gibson flying V....αλλά αριστερόχειρας
« Απάντηση #24 στις: 13/12/09, 18:53 »
Καλησπέρα φίλε Απόλλων.Δεν την έχω ούτε ακουστά την tokai.Έχει καλές κιθάρες? ::)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
53 Απαντήσεις
25077 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/06, 14:42
από Tuomas
5 Απαντήσεις
3600 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/08, 14:17
από Rayden
28 Απαντήσεις
11973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/08, 15:23
από Giorgos K.
28 Απαντήσεις
11557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/09, 20:04
από mace
16 Απαντήσεις
5449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 03:04
από Jezus
8 Απαντήσεις
5389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/02/09, 12:15
από bassman(4 String Suicide!)
9 Απαντήσεις
3358 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/09, 11:55
από tasoik
69 Απαντήσεις
20854 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/04/11, 18:01
από Jezus
10 Απαντήσεις
4126 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/11, 16:45
από tansap
3 Απαντήσεις
3035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/04/14, 14:21
από Alani_No.13