Αποστολέας Θέμα: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ  (Αναγνώστηκε 16747 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #25 στις: 18/03/09, 00:01 »
γενικα δεν εχει τοση απηχηση οσο φανταζεσαι...απλα επειδη την παρακολουθουν ατομα της ηλικιας μας νομιζεις οτι εχει..μια φορα ακου και μενα.και οσο για την πολιτικη συνειδηση εχει...αυτη,η ελληνοφρενεια και το κρα.

οχι.... μονο κρα και ελληνοφρενεια εχει πραγματικη πολιτικη συνειδηση... η οποια ειναι οτι ολα τα κομματα ειναι για τα μπαζα... κακα τα ψεματα το ενα βημα πιο περα το κανει ο σκαι... τελος...
Tο θεμα ειναι οτι την Ελληνοφρενια την επιμελουνται ανθρωποι που εχουν πολιτικη συνειδηση(α,β,γ δεν με νοιαζει) αλα πανω απο ολα χιουμορ.Οποιος εχει ακουσει Ελληνοφρενια στο ραδιοφωνο θα εχει καταλαβει πως ο Αποστολης(αυτος που κανεις τις μ**** ως τσολιας) εχει μπολικο απο δαυτο.Αυτοσαρκαζεται και απο ολα.Παραδεχτειτε το ουτε ως ΑΜΑΝ ειχαν καμια πολιτικη υποσταση(στην πλειονοτητα τους τα σκετσακια με πολιτικη προεκταση ηταν απτυχημενα) γιατι να εχουν τωρα?

Για να βαλω φωτιες..Σε αντιθεση με ΑΜΑΝ και Λαζοπουλους φερνω τον Πανουση.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #26 στις: 18/03/09, 00:40 »
απλα ο πανουσης ανακυκωνεται σε οτι εχει να κανει με το γυαλι... στο ραδιοφωνο ομως κραταει γερα τα ηνια!!
μπορει να μη συμφωνω με τις πολιτικες του πεποιθησεις αλλα ενα μεσημερι που ακουσα να λεει "καλησπερα σας κατοικοι των νοτιων σκοπιων" λυθηκα στα γελια...

Αποσυνδεδεμένος J.P. DiMaggio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Take us out to the Ball Game!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #27 στις: 18/03/09, 01:31 »
Οι αμαν λιγες φορες που τους ειχα δει οταν καναν αυτή την εκπομπη δεν ειχαν και πολυ πετυχημένη πολιτική σατυρα.
Παριστάνουμε τον Σημίτη που έχει ελιές, τον Καραμανλή που ειναι χοντρός κλπ κλπ.
Αναλαφρα και safe πραγματάκια για να πουλανε προοδευτισμό.
Το ιδιο πιστευω και για αυτο που κανουν τωρα (μονο απο youtube εχω δει μερικες σκηνές, ποτέ live) και για λαζόπουλο.
When the going gets weird, the weird turn pro.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #28 στις: 18/03/09, 12:55 »
αυτος ο αποστολης ως τσολιας μου ειναι ιδιαιτερα αντιπαθης παντως.. ::)

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #29 στις: 18/03/09, 13:16 »
Κάθε ένας, και κατ'επέκταση κάθε εκπομπή, έχει δική του αίσθηση της σάτιρας (με γιώτα, όχι με ύψιλον: σάτιρα <= σατιρίζω, αλλά Σάτυρος) και του χιούμορ, που σε άλλους αρέσει και σ'άλλους όχι. Εμένα ο Λαζόπουλος μου φαίνεται αισχρός και φτηνός και δε θα καθόμουν να τον παρακολουθήσω ούτε δεμένος. Η Ελληνοφρένεια κάτι πάει να πει, αλλά πετάνε τόσες χοντράδες στη μέση που τελικά νομίζω ότι αυτό μένει. Αντίθετα το στυλ Κομφούζιο-Α.Μ.Α.Ν.-Αρβύλα δε μ'ενθουσιάζει, αλλά το παρακολουθώ ευχάριστα και το προτιμώ σαφέστατα από τα υπόλοιπα. Γενικά ο κάθε ένας έχει διαφορετικό τρόπο ν'αντιλαμβάνεται τα πράγματα και με βάση αυτό επιλέγει.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #30 στις: 18/03/09, 13:41 »
Κάντε ένα καλό στον εαυτό σας, κλείστε την τηλεόραση  >:D
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #31 στις: 18/03/09, 14:05 »
Κάντε ένα καλό στον εαυτό σας, κλείστε την τηλεόραση  >:D

 Πολύ σωστός... Εγώ δεν έχω καν τηλεόραση κι έχω βρει την υγειά μου!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #32 στις: 18/03/09, 14:06 »
εσύ να μου πεις αν θα ρθείτε να παίξετε :p
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #33 στις: 18/03/09, 14:11 »
αυτος ο αποστολης ως τσολιας μου ειναι ιδιαιτερα αντιπαθης παντως.. ::)
Ο Αποστόλης που ακούμε στο ραδιόφωνο του ΣΚΑΙ (θεός!!! ;D) είναι ο ίδιος που κάνει τον τσολιά στην τηλεοπτική ελληνοφρένεια?

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #34 στις: 18/03/09, 14:58 »
Εγω αντι για τηλεοραση βλεπω σειρες που κατεβαζω απο τορεντ: Lost, 24, Battlestar Galactica(τελειωνει την παρασκευη για παντα   :'(  ), Nip/tuck, Big bang theory, Terminator the series, Fringe, Heroes, Prison Break, Eureka, Dexter, Star Wars animation series, The IT Crowd.
Που να μεινει μετα χρονος για τηλεοραση, ειδικα αν βαλω μεσα και τις ταινιες που κατεβαζω, την κιθαρα, τα φορουμς του ιντερνετ, κανα game sto pc, κλπ κλπ.
Oυφ......κουραστηκα!
 ;D
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Adrian Lazlow

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Παρακαλώ εισάγετε ένα προσωπικό κείμενο
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #35 στις: 18/03/09, 15:37 »
pedia ti ka8este kai asxoliste tora me 4 m***kes???Vale ekei na deis TV na perasei i ora sou kai na gelaseis oso mporeis kai xese ta parapano kai ta sxolia... O logos pou milisa omws itan an 3erete me pio tropo mporeis na pe3eis live me tin banda sou sto radio arvila?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #36 στις: 18/03/09, 15:46 »
pedia ti ka8este kai asxoliste tora me 4 m***kes???Vale ekei na deis TV na perasei i ora sou kai na gelaseis oso mporeis kai xese ta parapano kai ta sxolia... O logos pou milisa omws itan an 3erete me pio tropo mporeis na pe3eis live me tin banda sou sto radio arvila?
ωραίος....  :-X

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #37 στις: 18/03/09, 15:47 »
O logos pou milisa omws itan an 3erete me pio tropo mporeis na pe3eis live me tin banda sou sto radio arvila?

 Πολύ απλά, μπαίνεις στη σελίδα της εκπομπής και τους αφήνεις ένα μήνυμα με κάποιο δείγμα της δουλειάς σου, και καλό θα είναι πριν πάρεις αυτή την απόφαση να σκεφτείς αν θέλεις πραγματικά να εμπιστευθείς "4 μα*άκες" για να προωθήσεις τη δουλειά σου...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #38 στις: 18/03/09, 15:49 »
O logos pou milisa omws itan an 3erete me pio tropo mporeis na pe3eis live me tin banda sou sto radio arvila?

 Πολύ απλά, μπαίνεις στη σελίδα της εκπομπής και τους αφήνεις ένα μήνυμα με κάποιο δείγμα της δουλειάς σου, και καλό θα είναι πριν πάρεις αυτή την απόφαση να σκεφτείς αν θέλεις πραγματικά να εμπιστευθείς "4 μα*άκες" για να προωθήσεις τη δουλειά σου...
Αυτή είναι η κομψή μετάφραση αυτού που ήθελα να γράψω... :P

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #39 στις: 18/03/09, 15:50 »
Εγω αντι για τηλεοραση βλεπω σειρες που κατεβαζω απο τορεντ: Lost, 24, Battlestar Galactica(τελειωνει την παρασκευη για παντα   :'(  ), Nip/tuck, Big bang theory, Terminator the series, Fringe, Heroes, Prison Break, Eureka, Dexter, Star Wars animation series, The IT Crowd.
Που να μεινει μετα χρονος για τηλεοραση, ειδικα αν βαλω μεσα και τις ταινιες που κατεβαζω, την κιθαρα, τα φορουμς του ιντερνετ, κανα game sto pc, κλπ κλπ.
Oυφ......κουραστηκα!
 ;D

Οντως το Big Bang Theory ειναι ολα τα λεφτα...
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #40 στις: 18/03/09, 17:50 »
αυτος ο αποστολης ως τσολιας μου ειναι ιδιαιτερα αντιπαθης παντως.. ::)
Ο Αποστόλης που ακούμε στο ραδιόφωνο του ΣΚΑΙ (θεός!!! ;D) είναι ο ίδιος που κάνει τον τσολιά στην τηλεοπτική ελληνοφρένεια?

Ναι, ο ίδιος είναι. Θεός αλλά το παρακάνει κάποιες φορές. Όταν δηλαδή σε παίρνουν τηλέφωνο για να σου πουν να αναφέρεις τους απεργούς πείνας των φυλακών και εσύ απαντάς "ζουν ακόμα;" κάπου έχει χαθεί το μέτρο... Για την τηλεοπτική Ελληνοφρένεια και το Κρα πάντως μόνο καλά λόγια έχω να πω.

Τώρα όσον αφορά το Ράδιο Αρβύλα... Παραδόξως μου φαίνεται ότι οι... "μαζί τους" Κιούσης και Παναγιωτόπουλος έχουν πιο εμπεριστατωμένες απόψεις, περισσότερες γνώσεις και κάνουν τα πιο εύστοχα σχόλια από τους "πρωταγωνιστές". Ειδικά ο Σερβετάς προσπαθεί απεγνωσμένα να φανεί αστείος, αλλά δεν του βγαίνει χωρίς τα κείμενα των ΑΜΑΝ από πίσω. Ο Κανάκης επαναλαμβάνεται συνεχώς πλέον και, αν και συμφωνώ με πολλά από αυτά που λέει, δεν νομίζω πως είναι και τόσο ειλικρινής...
 
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #41 στις: 18/03/09, 19:08 »
αυτος ο αποστολης ως τσολιας μου ειναι ιδιαιτερα αντιπαθης παντως.. ::)
E ως τσολιας δεν κανει κατι πολυ χοντροκομενο.Στο ραδιοφωνο αντιθετως οχι μπολικο γελιο.Ειναι υπερβολικος και εκει σιγουρα(vrachnoprofiter) αλλα εχει μια απεριοριστη κυνικοτητα που ειναι αρκετα πιο αληθινη απο την ευαισθησια ΑΛαζοπουλου Κανακη κλπ.

Salinas εχεις δικιο για τη ορθογραφια της σατιρας.Λαθος μου.
Για την υποκειμενικοτητα αυτης ειμαι πιο αυστηρος.

Επειδη τυχαινει μερικοι απο μας να εχουμε τηλεοραση και επιδη τυχαινει να βλεπουμε καμια φορα το συζηταμε.Thats all.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Amylo

  • Και αν δεν σας αρέσει...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #42 στις: 18/03/09, 20:35 »
Πολυ γελιοι...το χειροτερο ειναι οτι ειναι ολο Φέικ και φαινεται..
ασχετο οτι λενε ο,τι τους ερθει για να γεμιζει η εκπομπή...
οταν καποιο βραδυ ξυπνησεις απο την αποτομη κραυγη σου...κ τρεξεις στην μαμα σου να το πεις...κ εκεινη τρομαγμενη κλεισει την φωνη σου στο ψυγειο...τοτε θα ναι αργα,μεσανυχτα..και θα χεις κουραστει.....

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #43 στις: 19/03/09, 18:50 »
Εγώ ψιλοδιαφωνώ.Πράγματι πολλές φορές (ειδικά ο Κανάκης) επαναλαμβάνονται ενώ αρκετές είναι και οι κρυάδες που πετάνε(ειδικά οι άλλοι 2).Από την άλλη όμως βλέπω μια ευχάριστη προσπάθεια από ανθρώπους που ούτε δείχνουν να έχουν πάρει στα σοβαρά τον εαυτό τους ούτε πετάνε αηδιαστικές φανφάρες του στυλ ''οι νέοι ανησυχούν'',''κατανοήστε επιτέλους τα προβλήματα της νεολαίας'' κλπ. όπως κατα κόρον κάνει ο Λαζόπουλος.
Eπίσης και σε αυτά που λένε (συμφωνεί ή διαφωνεί κάποιος) δεν διακρίνω κάποια σκοπιμότητα και αυτο φαίνεται και στο χώσιμο που ρίχνουν στον Ευαγγελάτο και στον αντένα πολλές φορές.
Γενικά το θεωρώ σαν μια ευχάριστη επιλογή για να περάσει κάποιος την ώρα του και τίποτα παραπάνω,ειδικά σε σχέση με κάτι 1 στιγμή 2 ζωές(  :P).

Σχετικά με τους ΑΜΑΝ πράγματι δεν διακρίνονταν στην πολιτική σάτυρα με κάποιες μικροεξαιρέσεις(
).Το σχολιό τους ήταν κυρίως κοινωνικό αλλά και αυτό εντασσόταν στα πλαίσα του χαβαλέ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
16002 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/10, 14:36
από idwra
0 Απαντήσεις
4298 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/07, 10:17
από Ο Νέος Κιθαρωδός
24 Απαντήσεις
9444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 21:20
από morpheas
11 Απαντήσεις
5519 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/09, 15:47
από Angel~Archo
0 Απαντήσεις
1745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 13:06
από Cathy(ki)
3 Απαντήσεις
2637 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/12, 23:28
από jasonsotiriou
3 Απαντήσεις
8132 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/18, 18:29
από Βραζίλης