Αποστολέας Θέμα: Fender Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??  (Αναγνώστηκε 3925 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Γεια σας διαδικτυακοί μου φίλοι!Λέω να πάρω αυτή.Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω για αυτή??

http://www.thomann.de/gr/fender_lite_ash_stratocaster_mn_nt.htm

Αυτή είναι!
« Τελευταία τροποποίηση: 03/03/08, 01:20 από MakisSRV »
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #1 στις: 02/03/08, 22:14 »
Η αντιστοιχη τελε ειναι πολυ ωραιο οργανακι σ αυτα τα $$$.

Γι αυτην δεν ξερω να σου πω :(

θα σε προετρεπα παντως, ειδικα αυτο το οργανο να μην το παρεις απο θωμα, αλλα να δοκιμασεις να πιασεις καλη τιμη σε καποιο μαγαζι εδω.
Γιατι το λεω? Τυχαινει να χω παιξει με 3 διαφορετικες τελε lite Ash, και ηταν η μερα με τη νυχτα, οσον αφορα συναρμολογηση, βαρος ΚΑΙ ηχο.
Υπαρχουν δηλαδη τεραστιες αποκλισεις στην ποιοτητα στα οργανα αυτης της σειρας, και δεν βλεπω γιατι να μην ισχυει το ιδιο και για την στρατ.
Καλυτερα το οργανο που θα παρεις να το χεις ελεγξει και συγκρινει ο ιδιος, για να ξερεις οτι πηρες το καλυτερο που μπορουσες να βρεις.
Ενω ο Θωμας δεν ξερεις τι θα σου στειλει... :-\
Αξιζει τα 20-30 ευρω που θα δωσεις εδω πιστευω.

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #2 στις: 02/03/08, 22:16 »
Εννοείς οτι κάποια ήταν πολύ καλη , κάποια μετρια και κάποια άχρηστη.σε τέτοια φάση?
Και το σκεφτόμουν για Θωμά.. ::)
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #3 στις: 02/03/08, 22:37 »
Κοιτα , δεν θελω να πω μεγαλα λογια, αλλα ναι, αρκετα μεγαλες διαφορες για να προβληματιστεις.
Και μην φανταστεις οτι εχω κανα φοβερα εμπειρο αυτι, οποτε το οτι ΑΚΟΥΣΑ διαφορες, κατι παει να πει...

Εκει ομως που υπηρχε χωρις αμφιβολια διαφορα, ηταν στο βαρος: Σημαντικο αν αναλογιστει κανεις οτι το οργανο ειναι απο ash.
Υποτιθεται δηλαδη οτι ενα απ τα βασικα του θελγητρα του ειναι το υποτιθεμενο χαμηλο βαρος του. ::)

Αποσυνδεδεμένος .:°:. Apollon .:°:.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 190
  • Φύλο: Άντρας
  • St.Gus ♪
    • Προφίλ
Απ: Fender Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #4 στις: 03/03/08, 02:17 »
Σε αυτα τα χρηματα φιλε μου δες και αυτο εδω μηπως σε ενδιαφερει... http://www.musiciansfriend.com/product/Fender-Deluxe-Fat-Strat-HSS-Electric-Guitar?sku=510477

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #5 στις: 03/03/08, 02:24 »
Αν μπορείς να δώσεις κάτι παράπάνω, κοίτα και τις Classic Player.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Fender Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #6 στις: 04/03/08, 01:17 »
Σε αυτα τα χρηματα φιλε μου δες και αυτο εδω μηπως σε ενδιαφερει... http://www.musiciansfriend.com/product/Fender-Deluxe-Fat-Strat-HSS-Electric-Guitar?sku=510477

Αν μπορείς να δώσεις κάτι παράπάνω, κοίτα και τις Classic Player.


Φίλε malmsteen,εε..Gus εννοούσα, :P ,δεν γουστάρω το στύλ της κιθάρας που είναι H-S-S..Απόλλων, έπαιξα με classic player αλλά δεν μπορώ να διαθέσω αυτά τα παραπάνω λεφτά για την ώρα,αλλά έτσι κ αλλιώς πήγα σήμερα και δοκίμασα την lite ash και είναι πολύ καλό κομμάτι,μπορώ να πω καλύτερο από την classic player,μπορεί να πιάσει από blues μέχρι 80's rock στύλ.Κατά τα άλλα μιας που την καπάρωσα, θα αλλάξω τον bridge με ένα ssl-4 για πιο πολύ output ωστε να τραβάει και μέχρι dokken βρε αδερφέ.παιδί είμαι και εγώ,την θέλω και την hard rockia μου που και που.. :P
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Fender Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #7 στις: 04/03/08, 01:45 »
Αν μπορείς να δώσεις κάτι παράπάνω, κοίτα και τις Classic Player.


Απόλλων, έπαιξα με classic player αλλά δεν μπορώ να διαθέσω αυτά τα παραπάνω λεφτά για την ώρα,αλλά έτσι κ αλλιώς πήγα σήμερα και δοκίμασα την lite ash και είναι πολύ καλό κομμάτι,μπορώ να πω καλύτερο από την classic player,μπορεί να πιάσει από blues μέχρι 80's rock στύλ.


Όπως και ο Mechmech έτσι κι εγώ έχω παίξει με την αντίστοιχη tele αλλά όχι με τη strat. Δεν έχω όμως αμφιβολία ότι θα πρόκειται για αξιοπρεπές όργανο. Και αφού σού άρεσε, σού έκαστε καλά στο χέρι και σε καλύπτει ηχητικά, οι υπόλοιπες απόψεις περιττεύουν. Καλόπαιχτη και κάνε μας και ένα review αν βρεις την ευκαιρία... ;)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: Fender Lite ash προς αγορά!Καμία γνώμη??
« Απάντηση #8 στις: 05/03/08, 15:35 »
Παράθεση
ωστε να τραβάει και μέχρι dokken βρε αδερφέ
.....εεεετσι  ;D αυτα ειναι....γουσταρω ποζεριες  :D :D :D...με το καλο να την παρεις...παντως 8α συμφωνησω με τα παιδια σχετικα με τις μεγαλες διαφορες μεταξυ ιδιων οργανων  :-\.Ειχα ιδια εμπειρια κι εγω με μια (....μαλλον τρεις) tele.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
4150 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/09, 00:17
από gers
8 Απαντήσεις
4246 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/08, 12:54
από taxfreesax
4 Απαντήσεις
3500 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/08, 14:29
από Tsintsi
5 Απαντήσεις
3827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/08, 17:37
από GiorgosVolos
4 Απαντήσεις
5385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 15:56
από Μαρμελακι
0 Απαντήσεις
1672 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 17:18
από salamandras
4 Απαντήσεις
2991 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/09, 17:42
από fovos
17 Απαντήσεις
8469 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/11, 11:25
από Απόλλων
7 Απαντήσεις
3577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/08/10, 18:23
από Adoni
1 Απαντήσεις
2094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/11, 23:39
από master of puppets