Αποστολέας Θέμα: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ  (Αναγνώστηκε 16819 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« στις: 16/03/09, 04:17 »
Σας αρεσει το ραδιο αρβυλα;

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #1 στις: 16/03/09, 04:40 »
Και ναι και όχι...Κατ'αρχάς να πω για τους συντελεστές. Ο Σερβετάς είναι Θεός. Το άλλο το παλληκάρι που δεν θυμάμαι το όνομά του δίπλα από τον Σερβετά, είναι μάλλον ελαφρώς "κρύος" και χειροκροτητής... Ο Κανάκης μου μοιάζει πολύ "δήθεν" άτομο κι ας το παίζει υπεράνω και τιμητής των πάντων...Επίσης δείχνει πολύ boss στο πάνελ και αυτό σε συνδυασμό με την σάτιρα την οποία ειδικά στη πολιτική , δεν κρατάει ίσες αποστάσεις αλλά μάλλον προπαγανδίζει μονόπλευρα κατά της κυβέρνησης (ενώ την αντιπολίτευση μάλλον την έχει στα ώπα ώπα...), ή το ότι επαναλαμβάνει συνέχεια ατάκες του τύπου "δεν υπάρχει", καταντάει λίγο εκνευριστικός .Το παλληκάρι που και αυτό μου διαφεύγει το όνομά του δίπλα στον Κανάκη (και ντροπή μου γιατί είναι χρόνια στη μουσική ειδικά στο metal...) είναι πολύ σοβαρό και με σωστό χιούμορ και τον πάω με χίλια. Τέλος η κοπελίτσα με τα βίντεο δεν λέει και πολλά σαν παρουσιάστρια.
Συμπερασματικά μιά εκπομπή που μπορείς να την δεις ευχάριστα , αλλά όχι και τόσο σπουδαία τελικά για τον ντόρο που έχει κάνει...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #2 στις: 16/03/09, 07:52 »
 Πέραν του προσωπικού γούστου του καθενός, μπορώ να διαβεβαιώσω, έχοντας υπάρξει φιλοξενούμενος της συγκεκριμένης εκπομπής ότι τα παλληκάρια βγαίνουν στο γυαλί όπως είναι! Κι εγώ είχα μια εντύπωση "δηθεν" για τον Κανάκη, αλλά διαπίστωσα ότι έτσι είναι το παλληκάρι: οι πλάκες του, τ'αστεία του, οι εκφράσεις, η κριτική του, η προφορά του δεν είναι επιτηδευμένα, απλά ίσως ξενίζει αυτή η αμεσότητα από τηλεοράσεως. Σίγουρα, ο Κιούσης δεν είναι τόσο "τηλεοπτική" φυσιογνωμία και ο Παναγιωτόπουλος κάνει ένα βήμα πίσω (η διαδρομή του στην τηλεόραση είναι γνωστή) για να προβληθούν οι κύριοι συντελεστές, δεδομένου ότι και ο ίδιος δεν πρέπει να είναι απόλυτα στα νερά του, με το ύφος της συγκεκριμένης εκπομπής (μια υπόθεση κάνω).
  Και σίγουρα να πω ότι όλοι σ'αυτή την εκπομπή, παρουσιαστές και συντελεστές είναι ευγενέστατοι, υπερ-συνεργάσιμοι, με μεράκι για τη δουλειά τους και μπορούν να μεταδίδουν αυτό το συναίσθημα.
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #3 στις: 16/03/09, 12:43 »
Σίγουρα η καλύτερη επιλογή την συγκεκριμμένη ώρα... όταν είμαι σπίτι τους βλέπω... εμένα μου αρέσει το χιούμορ τους και ο τρόπος με τον οποιο κάνουν κριτική ακόμα και όταν ξευτιλίζουν τις καταστάσεις... Όπως όλα τα πανελ έχουν τον κεντρικό παρουσιαστή έτσι και αυτή έχει τον κανακη που δεν μπορώ να τον κρίνω σαν χαρακτήρα μιας και τον γνωρίζω μόνο τηλεοπτικά... Πάντως λογικό μου φαίνεται να σατιρίζουν περισσότερο την κυβέρνηση γιατί είναι η κυβέρνηση, αυτοί αποφασιζουν και είναι υπεύθυνοι για την λειτουργία του κράτους και όχι η αντιπολίτευση... Τέλος στα θετικά της εκπομπής βάζω και το ότι δίνουν κάθε μέρα την ευκαιρία σε ένα συγκρότημα να προβληθεί στην τηλεόραση...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης (Gear)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Ψευδοπροφήτης
    • Προφίλ
    • Ψευδοπροφήτες
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #4 στις: 16/03/09, 13:06 »
Το παλληκάρι που και αυτό μου διαφεύγει το όνομά του δίπλα στον Κανάκη (και ντροπή μου γιατί είναι χρόνια στη μουσική ειδικά στο metal...) είναι πολύ σοβαρό και με σωστό χιούμορ και τον πάω με χίλια.

ο παναγιωτόπουλος;  :o Από τους χειρότερους "metal" παραγωγούς στο ραδιόφωνο, άν όχι ο χειρότερος
Ψευδοπροφήτες

το νέο E.P των Ψευδοπροφητών "τρέξε" είναι πλέον διαθέσιμο από το site μας.

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #5 στις: 16/03/09, 13:31 »
Σας αρεσει το ραδιο αρβυλα;

καθολου! μονο για τον σερβετα θα μπορουσα να πω καλα λογια αλλα και αυτος τις ιδιες π@π@ριες λεει τελικα.
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος pascal.

  • Δεν Είμαι Δικηγόρος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 699
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αυτό είναι η ζωή; Ε τότε, άλλη μια φορά!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #6 στις: 16/03/09, 13:49 »
Το παλληκάρι που και αυτό μου διαφεύγει το όνομά του δίπλα στον Κανάκη (και ντροπή μου γιατί είναι χρόνια στη μουσική ειδικά στο metal...) είναι πολύ σοβαρό και με σωστό χιούμορ και τον πάω με χίλια.

ο παναγιωτόπουλος;  :o Από τους χειρότερους "metal" παραγωγούς στο ραδιόφωνο, άν όχι ο χειρότερος

Αιτιολογείτε κιόλας τις απαντήσεις σας για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι ... Χειρότερος ως προς τι;
Όσα ξέρει η γυναίκα του κιθαρίστα δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #7 στις: 16/03/09, 14:05 »
Το παλληκάρι που και αυτό μου διαφεύγει το όνομά του δίπλα στον Κανάκη (και ντροπή μου γιατί είναι χρόνια στη μουσική ειδικά στο metal...) είναι πολύ σοβαρό και με σωστό χιούμορ και τον πάω με χίλια.

ο παναγιωτόπουλος;  :o Από τους χειρότερους "metal" παραγωγούς στο ραδιόφωνο, άν όχι ο χειρότερος

Αιτιολογείτε κιόλας τις απαντήσεις σας για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι ... Χειρότερος ως προς τι;
Κοίτα εγώ είμαι υπέρ του Στάθη Παναγιωτόπουλου( ναι το θυμήθηκα!!!) γιατί ασχολείτε με το συγκεκριμένο είδος από τη δεκαετία του 80 και ήταν ένας από τους ελάχιστους που το έκανε αυτό στα media. Φαντάζομαι ο gear θα εννοεί ότι δεν είναι και πολύ φρέσκος, μιας και έχει μιά προτίμηση στο κλασσικό hard rock ή heavy metal έτσι όπως το ορίζαμε οι παλιότεροι, αλλά κάπου είναι και λογικό λόγω ηλικίας...
Τώρα για το θέμα της σάτιρας που ειπώθηκε λίγο παραπάνω, συμφωνώ εν μέρει με τον sakman , γιατί αν η αναλογία ήταν 60-40 ή έστω 70-30 θα ήταν λογικό, αλλά τελικά είναι 95-5 ...Αυτό με βάζει σε σκέψεις, ότι κάποτε θα μπορούσαμε να δούμε (μετά από 10 χρόνια για παράδειγμα) τον Κανάκη υποψήφιο κάποιου συνδυασμού του ΠΑ.ΣΟ.Κ για παράδειγμα. Λίγη παραπάνω αντικειμενικότητα δεν έβλαψε κανέναν.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #8 στις: 16/03/09, 14:06 »
Το παλληκάρι που και αυτό μου διαφεύγει το όνομά του δίπλα στον Κανάκη (και ντροπή μου γιατί είναι χρόνια στη μουσική ειδικά στο metal...) είναι πολύ σοβαρό και με σωστό χιούμορ και τον πάω με χίλια.

ο παναγιωτόπουλος;  :o Από τους χειρότερους "metal" παραγωγούς στο ραδιόφωνο, άν όχι ο χειρότερος


Δεν ξέρω κατα πόσο ο "Σκύλος" θεωρείται metal παραγωγός...  :-\
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #9 στις: 16/03/09, 14:22 »
Το παλληκάρι που και αυτό μου διαφεύγει το όνομά του δίπλα στον Κανάκη (και ντροπή μου γιατί είναι χρόνια στη μουσική ειδικά στο metal...) είναι πολύ σοβαρό και με σωστό χιούμορ και τον πάω με χίλια.

ο παναγιωτόπουλος;  :o Από τους χειρότερους "metal" παραγωγούς στο ραδιόφωνο, άν όχι ο χειρότερος


Δεν ξέρω κατα πόσο ο "Σκύλος" θεωρείται metal παραγωγός...  :-\

Ο "σκύλος" είναι βιβλιοθήκη του ροκ γενικά! Το πόσο ειδικος είναι στο μέταλ του σήμερα δεν το γνωρίζω... Δεν ακούω ραδιόφωνο πλέον (γιατί εκτός από ελλειψη χρόνου, πρέπει να αλλάξω και βίσμα κεραίας στο αυτοκίνητο) αλλά τον άκουγα από το '86 μέχρι πριν 1-2 χρόνια και μόνο καλά πράγματα έχω να πω...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #10 στις: 16/03/09, 16:01 »
Οχι.Βαλε μια καμερα παρε 3 φιλους σου και αρχισε να σχολιαζεις βιντεακια που βλεπεις..Εφτιαξες μια αναλογη εκπομπη.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ηταν μια εκπομπη στην ΕΤ3 και επιανε νουμερα γυρω στο 3% θα ηταν μια χαρα.Αλλα τοσος ντορος γυρω απο αυτο το πραγμα οχι.Τη φαση ειμαστε μαζι με τους νεους,κατα των πολιτικων κλπ κλπ την εχω χορτασει(υπαρχουν και καλυτεροι λαοπλανοι..βλεπε  Λαζοπουλος)..
Οποιος ειχε δει τις εκπομπες του Δεκεμβριου ιδιαιτερα θα θυμαται οτι καθε μερα λεγαν τα ιδια και τα ιδια χωρις να λενε στην ουσια τιποτα.Ειναι σαν να εφεραν την μηδενικη πολιτικη σατυρα του ΑΜΑΝ σε αμοιγως σατυρικη εκπομπη.
Ο Παναγιωτοπουλος για καποιο λογο εχεικανει 1002 εκπομπες στην τηλεοραση και ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι.Παρολαυτα ειναι ο πιο ρησπεκτ απο τους 4.

Τα γκομενακια που εχουν αξιζουν σαν εμφανιση..και μονο
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Angel~Archo

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Aκροάτρια με απαιτήσεις...
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #11 στις: 16/03/09, 16:17 »
Λοιπον ,οσοι ειναι απο Σαλονικη θα ξερουν οτι αυτοι οι 4 κανουν εκπομπη στον imagine 89,7 ...Τωρα πιο συγκεκριμενα ο Κανακης με τον Σερβετα και τον Κιουση, κανουν μια εκπομπη ολοι μαζι οπου συζητανε καποια γεγονοτα του σημερα ειτε πολιτικα ειτε κοινονικα..Σε κάποια φαση περσι ειπαν με την ιδια λογικη να συνεχισουν αυτο που εκαναν στο ραδιοφωνο τοσο καιρο μαζι και με τον Παναγιωτοπουλο(μιας και εβλεπε οτι τραβαγε) και ετσι το εβγαλαν στην τηλεοραση...Κατ'εμε περσι αυτο που εκαναν πλησιαζε πάρα πολυ το ραδιοφωνο και μου αρεσε..Εδειχναν οτι ειχαν κατι να πουν.Φέτος απο την αλλη αρχισαν να χανουν λιγο τη μπαλα και να τριγυρνανε γυρω απο τα ιδια πραγματα και ουσιαστικα να μην λενε τιποτα το ουσιώδες...

 ::)
I will always be with you
I'm the anchor of your sorrow
There's no end to what I'll do
'Cause I love you,I love you to death!

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #12 στις: 16/03/09, 19:51 »
Τώρα για το θέμα της σάτιρας που ειπώθηκε λίγο παραπάνω, συμφωνώ εν μέρει με τον sakman , γιατί αν η αναλογία ήταν 60-40 ή έστω 70-30 θα ήταν λογικό, αλλά τελικά είναι 95-5 ...Αυτό με βάζει σε σκέψεις, ότι κάποτε θα μπορούσαμε να δούμε (μετά από 10 χρόνια για παράδειγμα) τον Κανάκη υποψήφιο κάποιου συνδυασμού του ΠΑ.ΣΟ.Κ για παράδειγμα. Λίγη παραπάνω αντικειμενικότητα δεν έβλαψε κανέναν.

Αναλογια 95-5... τόση όμως δεν είναι και η αναλογία στην ουσιαστική διακυβέρνηση της χώρας?
Τέσπα, εγώ δεν μπορώ να τους κατηγορήσω για κάτι τέτοιο τώρα, αν αλλάξουν αυτή την αναλογία όταν το πασοκ βγει κυβέρνηση τότε θα τους κατηγορήσω... και θέλω να πιστεύω ότι ο κανάκης είναι αρκετά έξυπνος που δεν θα τολμήσει ποτέ να ασχοληθεί με την πολιτική γιατί θα φάει πολύ ζαρζαβατικό....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #13 στις: 16/03/09, 20:25 »
Οχι.Βαλε μια καμερα παρε 3 φιλους σου και αρχισε να σχολιαζεις βιντεακια που βλεπεις..Εφτιαξες μια αναλογη εκπομπη.

καλα δεν αρκει μονο αυτο. μην εισαι τοσο αφοριστικος. δεν ειναι ολοι σαν τον σερβετα!

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ηταν μια εκπομπη στην ΕΤ3 και επιανε νουμερα γυρω στο 3% θα ηταν μια χαρα.Αλλα τοσος ντορος γυρω απο αυτο το πραγμα οχι

σε αυτο θα συμφωνησω. αν και δεν εγινε και τοσος ντορος.


Τη φαση ειμαστε μαζι με τους νεους,κατα των πολιτικων κλπ κλπ την εχω χορτασει(υπαρχουν και καλυτεροι λαοπλανοι..βλεπε  Λαζοπουλος)..

καλα δεν ειναι και λαοπλανοι ρε κιρατζο...ειναι too much οι χαρακτηρισμοι σου.

Ο Παναγιωτοπουλος για καποιο λογο εχεικανει 1002 εκπομπες στην τηλεοραση και ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι.

εγω σε δυο τον θυμαμαι...σε μια που ειχε για χρονια στην ετ3 και αλλη μια που εκανε μαγειρικες με τον Σταροβα!

« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/09, 20:33 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #14 στις: 16/03/09, 20:29 »
και αυτο που με νοιαζει και μου αρεσει ειναι οτι δε φαινονται να εχουν καποια πολιτικη επιρροη οπως ο λαζοπουλος με το συριζα ας πουμε,γιατι κατα καιρους εχουν σχολιασθει ολοι οι πολιτικοι αρχηγοι (εστω και αν σχολιαζουν περισσοτερο απο κεντρο και δεξια  ;D) και οι βουλευτες τους

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #15 στις: 16/03/09, 20:34 »
Φίλε sakman δεν θέλω να στρέψω αλλού τη κουβέντα, αλλά να πω κάτι τελευταίο για την περίφημη αναλογία 95-5. Εκ πρώτης όψεως φαίνετε ότι έτσι είναι στ'αλήθεια και η ουσιαστική διακυβέρνηση της χώρας, όμως δεν είναι έτσι. Ένας πολύ μεγάλος θεσμός που επηρεάζει τις πολιτικές και το λεγόμενο πολιτικό κόστος είναι τα συνδικάτα και οι συνδικαλιστικές οργανώσεις , τις οποίες ελέγχουνε κατά περίπτωση όλα τα κόμματα (στη πλειοψηφία τους τα αριστερά και κεντροαριστερά).Μετά είναι οι διοικήσεις και οι δημόσιοι υπάλληλοι που ανάλογα τό κόμμα που τους διόρισε κάποιες φορές κάνουνε πολιτική υπέρ του ενός ή του άλλου , αντί να κάνουν σωστά τη δουλειά τους.  Φυσικά είναι και ο πολιτικός λόγος που εκφέρει η αντιπολίτευση, ή ο έλεγχος που ασκεί ή δεν ασκεί στη κυβέρνηση, πράγματα αρκετά σημαντικά. Τέλος ο τύπος και τα ΜΜΕ που ελέγχει η αντιπολίτευση ασκούνε και αυτά πολιτική με την έννοια των εντυπώσεων , της ενημέρωσης ή και της παραπληροφόρησης. Οπότε μην νομίζετε ότι η αναλογία είναι 95-5...Είναι αρκετά μικρότερη...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #16 στις: 16/03/09, 20:53 »
Οχι.Βαλε μια καμερα παρε 3 φιλους σου και αρχισε να σχολιαζεις βιντεακια που βλεπεις..Εφτιαξες μια αναλογη εκπομπη.

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ηταν μια εκπομπη στην ΕΤ3 και επιανε νουμερα γυρω στο 3% θα ηταν μια χαρα.Αλλα τοσος ντορος γυρω απο αυτο το πραγμα οχι.Τη φαση ειμαστε μαζι με τους νεους,κατα των πολιτικων κλπ κλπ την εχω χορτασει(υπαρχουν και καλυτεροι λαοπλανοι..βλεπε  Λαζοπουλος)..
Οποιος ειχε δει τις εκπομπες του Δεκεμβριου ιδιαιτερα θα θυμαται οτι καθε μερα λεγαν τα ιδια και τα ιδια χωρις να λενε στην ουσια τιποτα.Ειναι σαν να εφεραν την μηδενικη πολιτικη σατυρα του ΑΜΑΝ σε αμοιγως σατυρικη εκπομπη.
Ο Παναγιωτοπουλος για καποιο λογο εχεικανει 1002 εκπομπες στην τηλεοραση και ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι.Παρολαυτα ειναι ο πιο ρησπεκτ απο τους 4.

Τα γκομενακια που εχουν αξιζουν σαν εμφανιση..και μονο


εκτος απο το τελευταιο ... μαλλον ειμαι κακογουστος... συμφωνω μαζι σου κιρατζο...
λαοπλανοι και χαζοι λαοπλανοι... πηρε ο καθεις ενα μαραφετι που λεγεται μικροφωνο και λεει οοοοτι του κατεβει... τωρα αν ειναι ετσι και στην ζωη τους... ειδικα για τον κανακη, ακομα χειροτερα, δεν ειναι δλδ βλακας κατα παραγγελεια αλλα και κατα φυση...
οχι πως στον αντιποδα το bellas.τν παει καλυτερα... και τα δυο για πεταμα ειναι... αμαν και παλι αμαν!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #17 στις: 16/03/09, 22:58 »
Οχι.Βαλε μια καμερα παρε 3 φιλους σου και αρχισε να σχολιαζεις βιντεακια που βλεπεις..Εφτιαξες μια αναλογη εκπομπη.

καλα δεν αρκει μονο αυτο. μην εισαι τοσο αφοριστικος. δεν ειναι ολοι σαν τον σερβετα!

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ηταν μια εκπομπη στην ΕΤ3 και επιανε νουμερα γυρω στο 3% θα ηταν μια χαρα.Αλλα τοσος ντορος γυρω απο αυτο το πραγμα οχι

σε αυτο θα συμφωνησω. αν και δεν εγινε και τοσος ντορος.


Τη φαση ειμαστε μαζι με τους νεους,κατα των πολιτικων κλπ κλπ την εχω χορτασει(υπαρχουν και καλυτεροι λαοπλανοι..βλεπε  Λαζοπουλος)..

καλα δεν ειναι και λαοπλανοι ρε κιρατζο...ειναι too much οι χαρακτηρισμοι σου.

Ο Παναγιωτοπουλος για καποιο λογο εχεικανει 1002 εκπομπες στην τηλεοραση και ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι.

εγω σε δυο τον θυμαμαι...σε μια που ειχε για χρονια στην ετ3 και αλλη μια που εκανε μαγειρικες με τον Σταροβα!


-Ποιος ειναι καλυτερος απο το Σερβετα?Ο Κανακης μηπως?Που λεει χιλιοειπωμενα πραγματα με στομφο και εμφαση?Ο αλλος(δεν θυμμααι ονομα) εχει το πιο κρυο χιουμορ του κοσμου και δεν ξερω αν εχεις παρατηρησει αλλα γελαει μονος του πολλες φορες με αυτα που λεει.Ο Παναγιωτοπουλος ειναι πιο χαμηλων τονων και δεν ξερω κατα ποσο κολλαει με τους υπολοιπους.
-Δεν μιλαω για το φορουμ προφανως αλλα αν βγεις εξω ολοι συζητανε για την εκπομπη,τη βλεπει μπολικος κοσμος.
-Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις..Για αυτο εφερα και το παραδειγμα του Λαζοπουλου να γινει πιο κατανοητο.Προσπαθουν να δημιουργησουν συγκεκριμενη αποψη.Το θεμα ειναι πανω σε τι την οικοδομεις αυτη.Στο να λες 10 μαλακιες βλεποντας βιντεακια απο ομιλιες πολιτικων?Σε τι αποσκοπει ακριβως αυτο?
-Ε εδω εχεις δικιο υπερεβαλα αλλα και παλι..Ηταν περιεργο γιατι μαγειρικη ποτε δεν ηξερε αλλα εκανε μαγειρικεσ εκπομπες :P..

Το χω πει και θα το ξαναλεω.Αυτο το πραγμα δεν ειναι πολιτικη σατυρα.Η πολιτικη σατυρα πρεπει να ειναι καυστικη αλλα και ευστοχη,να θιγει ζητηματα και να εκφερει αποψη.Το ραδιο αρβυλα απλα γελαει με την πραγματικοτητα και μερικες  φορες ειναι σαν να δινει συμβουλες.Μου θυμιζει τους τυπους που βριζουν τους πολιτικους και λενε και λενε αλλα απο την αλλη ειναι κομματοσκυλα του κερατα.
Τουλαχιστον ο αλλος ''αφυπνιστης'' του λαου μας ο Λαζοπουλος ειναι αρκετα πιο οξυδερκης και η σατυρα του πιο στοχευμενη.Το εχει δηλαδη.Λαοπλανος μεγαλος ομως.Εδω εχει κανει τη μιση Ελλαδα να πιστεψει οτι ο ιδιος ειναι μεγαλη προσωπικοτητα και μεγαλος κωμικος..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Kelly Z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • salonica
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #18 στις: 16/03/09, 23:10 »
μπορει τα παιδια να ναι συμπατριωτες... αλλα θα τους στεναχωρεσω..... ::)

προτιμω το Αμαν... απλα... ειχε περισσοτερο χιουμορ

ο μονος που θυμιζει λιγο καποιες ενδοξες στιγμες του παρελθοντος ειναι ο Σερβετας
ο Παναγιωτοπουλος μου ειναι συμπαθης δε λεω,αλλα ..
ο Κανακης με την σπαει οταν παριστανει την αυθεντια...
εδω απλα κατι λειπει (οχι απαραιτητα ο Καλυβατσης)



Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #19 στις: 16/03/09, 23:18 »
Οχι.Βαλε μια καμερα παρε 3 φιλους σου και αρχισε να σχολιαζεις βιντεακια που βλεπεις..Εφτιαξες μια αναλογη εκπομπη.

καλα δεν αρκει μονο αυτο. μην εισαι τοσο αφοριστικος. δεν ειναι ολοι σαν τον σερβετα!

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν ηταν μια εκπομπη στην ΕΤ3 και επιανε νουμερα γυρω στο 3% θα ηταν μια χαρα.Αλλα τοσος ντορος γυρω απο αυτο το πραγμα οχι

σε αυτο θα συμφωνησω. αν και δεν εγινε και τοσος ντορος.


Τη φαση ειμαστε μαζι με τους νεους,κατα των πολιτικων κλπ κλπ την εχω χορτασει(υπαρχουν και καλυτεροι λαοπλανοι..βλεπε  Λαζοπουλος)..

καλα δεν ειναι και λαοπλανοι ρε κιρατζο...ειναι too much οι χαρακτηρισμοι σου.

Ο Παναγιωτοπουλος για καποιο λογο εχεικανει 1002 εκπομπες στην τηλεοραση και ακομα δεν εχω καταλαβει το γιατι.

εγω σε δυο τον θυμαμαι...σε μια που ειχε για χρονια στην ετ3 και αλλη μια που εκανε μαγειρικες με τον Σταροβα!


-Ποιος ειναι καλυτερος απο το Σερβετα?Ο Κανακης μηπως?Που λεει χιλιοειπωμενα πραγματα με στομφο και εμφαση?Ο αλλος(δεν θυμμααι ονομα) εχει το πιο κρυο χιουμορ του κοσμου και δεν ξερω αν εχεις παρατηρησει αλλα γελαει μονος του πολλες φορες με αυτα που λεει.Ο Παναγιωτοπουλος ειναι πιο χαμηλων τονων και δεν ξερω κατα ποσο κολλαει με τους υπολοιπους.
-Δεν μιλαω για το φορουμ προφανως αλλα αν βγεις εξω ολοι συζητανε για την εκπομπη,τη βλεπει μπολικος κοσμος.
-Μην κανεις πως δεν καταλαβαινεις..Για αυτο εφερα και το παραδειγμα του Λαζοπουλου να γινει πιο κατανοητο.Προσπαθουν να δημιουργησουν συγκεκριμενη αποψη.Το θεμα ειναι πανω σε τι την οικοδομεις αυτη.Στο να λες 10 μαλ***ες βλεποντας βιντεακια απο ομιλιες πολιτικων?Σε τι αποσκοπει ακριβως αυτο?
-Ε εδω εχεις δικιο υπερεβαλα αλλα και παλι..Ηταν περιεργο γιατι μαγειρικη ποτε δεν ηξερε αλλα εκανε μαγειρικεσ εκπομπες :P..

Το χω πει και θα το ξαναλεω.Αυτο το πραγμα δεν ειναι πολιτικη σατυρα.Η πολιτικη σατυρα πρεπει να ειναι καυστικη αλλα και ευστοχη,να θιγει ζητηματα και να εκφερει αποψη.Το ραδιο αρβυλα απλα γελαει με την πραγματικοτητα και μερικες  φορες ειναι σαν να δινει συμβουλες.Μου θυμιζει τους τυπους που βριζουν τους πολιτικους και λενε και λενε αλλα απο την αλλη ειναι κομματοσκυλα του κερατα.
Τουλαχιστον ο αλλος ''αφυπνιστης'' του λαου μας ο Λαζοπουλος ειναι αρκετα πιο οξυδερκης και η σατυρα του πιο στοχευμενη.Το εχει δηλαδη.Λαοπλανος μεγαλος ομως.Εδω εχει κανει τη μιση Ελλαδα να πιστεψει οτι ο ιδιος ειναι μεγαλη προσωπικοτητα και μεγαλος κωμικος..

-ντορος εγινε επειδη αυτοι που εβλεπαν το αμαν αγωνιουσαν για το μελλον τους σαν ομαδα. οχι επειδη ειναι σε ιδιωτικο καναλι ουτε επειδη κανει νουμερα (και θα σε παρακαλεσω να μην ανοιξουμε συζητηση για τα νουμερα των εκπομπων γιατι θα καταντησουμε μεσημερουδες).
-Ο Κιούσης οντως πεταει καμια μαλ***κια που και που. τωρα οσον αφορα τον κανακη εχει περισσοτερο το ρολο του συντονιστη. δηλαδη,εγω περιμενω να γελασω με κατι που θα πει ο σερβετας,οχι ο κανακης. ο κανακης ειναι το boss και τα χωνει. ο καθενας στο ρολο του!
-Καταλαβαινω τι λες,και ξερω οτι την εχουν δει κοντα στη νεολαια και οι δυο τους. αλλα μην εισαι τοσο καχυποπτος. λενε ο,τι πιστευουν και απο κει και περα εισαι σε θεση να κρινεις.ναι, διαμορφωνουν γνωμη,αλλά ουτως η αλλως αυτη ειναι η δουλεια των μμε: να διαμορφωνουν γνωμη. ο τροπος που το κανουν ειναι μεσα απο τα video. ακομα κι αν ειναι χαζα που αυτο ειναι θεμα υποκειμενικο,σε καποιους αρεσουν και σε αλλους οχι.
-Καλα σε αυτο εχεις δικιο..
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/09, 23:20 από Garvin »

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #20 στις: 16/03/09, 23:21 »
καλα εννοειται πως δε συγκρινεται το αμαν με το ραδιο αρβυλα. δεν λεμε για αυτο τωρα. μηπως ξερει κανεις γιατι εχουν τσακωθει με τον καλυβατση?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #21 στις: 16/03/09, 23:26 »
Παράθεση
-ντορος εγινε επειδη αυτοι που εβλεπαν το αμαν αγωνιουσαν για το μελλον τους σαν ομαδα. οχι επειδη ειναι σε ιδιωτικο καναλι ουτε επειδη κανει νουμερα (και θα σε παρακαλεσω να μην ανοιξουμε συζητηση για τα νουμερα των εκπομπων γιατι θα καταντησουμε μεσημερουδες).

-Καταλαβαινω τι λες,και ξερω οτι την εχουν δει κοντα στη νεολαια και οι δυο τους. αλλα μην εισαι τοσο καχυποπτος. λενε ο,τι πιστευουν και απο κει και περα εισαι σε θεση να κρινεις.ναι, διαμορφωνουν γνωμη,αλλά ουτως η αλλως αυτη ειναι η δουλεια των μμε: να διαμορφωνουν γνωμη. ο τροπος που το κανουν ειναι μεσα απο τα video. ακομα κι αν ειναι χαζα που αυτο ειναι θεμα υποκειμενικο,σε καποιους αρεσουν και σε αλλους οχι.
-Αν ηταν ετσι ντορος θα γινοταν μονο στην αρχη(οπως και με αλλες πατατες που ειχαν κανει)..Εδω ομως τα νουμερα μιλανε.Εχει απηχηση η εκπομπη πως να το κανουμε..
-ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο κανω.Δεν ειπα να απαγορευτει η εκπομπη και οπως ειπα στην αρχη ειναι πολυ καλυτερη απο 6436583 αλλα σκουπιδια.Overestimated ομως.Και με την κακη εννοια.Γιατι πουλαει πολιτικη συνειδηση που ομως ΔΕΝ διαθετει.

Αυτα το εξαντλησαμε νομιζω.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #22 στις: 17/03/09, 00:41 »
γενικα δεν εχει τοση απηχηση οσο φανταζεσαι...απλα επειδη την παρακολουθουν ατομα της ηλικιας μας νομιζεις οτι εχει..μια φορα ακου και μενα.και οσο για την πολιτικη συνειδηση εχει...αυτη,η ελληνοφρενεια και το κρα.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #23 στις: 17/03/09, 01:27 »
1)Ενα καλο της εκπομπης ειναι οτι φερνει να παιξουν γκρουπακια απο ολη την ελλαδα, αν και μερικα απο αυτα ειναι για κλάματα! Αυτη την προβολη σε μεγαλο καναλι ποιος αλλος την προσφερε ποτέ; Μερικοί απο εδω μέσα σιγουρα θα εχουν παιξει εκει στην εκπομπη, και ας μας που πως γινεται η διαδικασια.
2)Ο Παναγιωτοπουλος εγινε προσφατα 46 ετων, τι περιμενετε να ακουει Sodom και να παιζει Black metal ολη μερα στο ραδιοφωνο; Δειτε το site tou  http://www.skylos.gr/
3)Aυτα τα 2 πιπινια που βγαζει για 2 λεπτα στο ραδιο αρβυλα, ο Κανακης τα ειχε στο ραδιοφωνικο σταθμο περυσι και εκαναν εκπομπη. Ηθελε να κανει μια κινηση να τα βγαλει στο γυαλι και το κανε. Τωρα, αν του "έκατσαν" κιολας δεν γνωριζω.
4)Ο αντιπαθητικος γυαλιακιας στα αριστερα του Σερβετα, ηταν επικεφαλης των γυρισματων του "Αμαν" ολα εκεινα τα χρονια και ειναι κολληταρια ολοι μαζι.
5)Ο σερβετας στην κυριολεξια, κανει χαζομαρες και παιδιαριζει οπως κανει καθε πρωι εδω και χρονια στις ραδιοφωνικες του εκπομπες.
Ο Κανακης μπορουσε να κανει την εκπομπη και μονος του ή και μαζι με καμμια ξανθια, εφοσον το μονο που κανουν ειναι να παιζουν βιντεακια. Μπορεσε ομως να βγαλει και τους φιλους του ή για να δωσει 1 σπρωξιμο στην καριερα τους ή ακομα και για τα φραγκα που παιρνουν απο το καναλι (Αντενα).
Ο Κανακης δεν εχει αναγκη βλεπετε. Εκτος οτι εχει βγαλει πολλα λεφτα απο το ΑΜΑΝ, ειναι ιδιοκτητης σε 2 κλαμπ και μετοχος σε μερικα άλλα. Και αλλα τοσα κλαμπ εχει στη χαλκιδικη το καλοκαιρι. Οποτε......
Εν κατακλειδι, αμα βλεπετε την εκπομπη και περνατε ευχαριστα, τοτε δεν χρειαζεται φιλοσοφια. Αν οχι, αλλαζετε καναλι και αυτοι δεν θα πεινασουν μην ανησυχειτε!
« Τελευταία τροποποίηση: 17/03/09, 01:29 από Nickmanak »
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ
« Απάντηση #24 στις: 17/03/09, 03:09 »
γενικα δεν εχει τοση απηχηση οσο φανταζεσαι...απλα επειδη την παρακολουθουν ατομα της ηλικιας μας νομιζεις οτι εχει..μια φορα ακου και μενα.και οσο για την πολιτικη συνειδηση εχει...αυτη,η ελληνοφρενεια και το κρα.

οχι.... μονο κρα και ελληνοφρενεια εχει πραγματικη πολιτικη συνειδηση... η οποια ειναι οτι ολα τα κομματα ειναι για τα μπαζα... κακα τα ψεματα το ενα βημα πιο περα το κανει ο σκαι... τελος...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
19 Απαντήσεις
16058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/12/10, 14:36
από idwra
0 Απαντήσεις
4316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/07, 10:17
από Ο Νέος Κιθαρωδός
24 Απαντήσεις
9518 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/08, 21:20
από morpheas
11 Απαντήσεις
5552 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/09, 15:47
από Angel~Archo
0 Απαντήσεις
1770 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/05/11, 13:06
από Cathy(ki)
3 Απαντήσεις
2663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/12, 23:28
από jasonsotiriou
3 Απαντήσεις
8206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/18, 18:29
από Βραζίλης