Αποστολέας Θέμα: Βόμβα σκότωσε πρόσφυγα...  (Αναγνώστηκε 13755 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FloatingPoint

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βόμβα σκότωσε πρόσφυγα...
« Απάντηση #50 στις: 06/04/10, 09:42 »
Τι εννοείς Βασίλη? Να συνεχίσω και να προσθέσω κι άλλα κάρβουνα στην αστόχαστη φωτιά των προσωπικών επιθέσεων κι όχι ιδεολογικών αντιπαραθέσεων? Αν κατάλαβα καλά αυτό εννοείς. Γύρισα το θέμα μου εκεί όπου εξαρχής ήταν. Στο ότι δηλαδή σκοτώνονται άνθρωποι χωρίς λόγο και στ'ότι η αληθινή ιδεολογία, σήμερα πια, δεν έχει κανέναν λόγο να καταφεύγει στον θάνατο αθώων. Εάν έχεις άλλη άποψη θα επιθυμούσα να την παραθέσεις αντί να καταφεύγεις σε μάλλον θολές υποδείξεις. Να ξαναθυμίσω ότι εσύ ο ίδιος διάλεξες να κάνεις αυτό το site μουσικό? 'Αρα τι σε χαλάει στη μουσική? Η μουσική όπως κι η ποίηση ήταν πάντα και παραμένουν προπύργια ιδεολογικά. Τις δικές σου ιδέες δεν είδα Βασίλη. Είδα μόνο άλλη μια προσωπική επίθεση χωρίς να έχω γράψει κάτι εναντίον σου. Ο τρόπος που εκφράζομαι είναι δικό μου θέμα από την στιγμή που δεν προσβάλλω κάποιο πρόσωπο. Ο τρόπος που εκφράζεσαι εσύ είναι δικό σου θέμα. Άρα δεν μπαίνει θέμα για σάλτσες και λοιπά. Αυτά είναι θέματα μαγειρικής κι όχι μουσικής φίλε Βασίλη...
προγραμματιστής μόνος δεν ψάχνει
<όχι αγρότης μόνος, προγραμματιστής είπαμε>

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Βόμβα σκότωσε πρόσφυγα...
« Απάντηση #51 στις: 06/04/10, 10:24 »
Όχι άλλο κάρβουνο, και όχι μηνύματα εκτός θέματος. Αν κάποιος δεν έχει κάτι σχετικό να προσθέσει στην εκάστοτε συζήτηση, καλύτερα να απέχει. Δεν είναι ανάγκη να "δηλώνεται η παρουσία" σε κάποια συζήτηση αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος.

Ναι, το site είναι κατά βάση μουσικό, αλλά και στα μουσικά θέματα δεν είναι ωραίο να γράφει κάποιος πχ. για την Madonna σε μια συζήτηση για τους Nirvana.

Πιστεύω ότι τα είπα αρκετά απλά, χωρίς θολούρα και επίθεση. Λοιπές απορίες, μέσω ΠΜ παρακαλώ.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/04/10, 10:28 από Βραζίλης »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Βόμβα σκότωσε πρόσφυγα...
« Απάντηση #52 στις: 06/04/10, 17:23 »

Υ.Γ Παρεπιπτόντως και κατόπιν "εορτής" η μόνη που πρότεινε κάποιο συλλαλητήριο κατά της τρομοκρατίας και με αφορμή το γεγονός απ'όσο γνωρίζω, ήταν η Μπακογιάννη εχθές ή προχθές!!! Πολύ περίεργα πράγματα... ???
Έχει προτείνει και παλιότερα ο ΣΥΡΙΖΑ συλλαλητήριο κατά τησ τρομοκρατίας και της τρομοκρατικής βίας των τρομοκρατικών οργανώσεων (ή κάτι τέτοιο, είχε πολλές φορές τη λέξη τρομοκρατία μεσα). Το έκανε κιόλας φυσικά με ελάχιστη συμμετοχή.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: Βόμβα σκότωσε πρόσφυγα...
« Απάντηση #53 στις: 06/04/10, 21:20 »

Υ.Γ Παρεπιπτόντως και κατόπιν "εορτής" η μόνη που πρότεινε κάποιο συλλαλητήριο κατά της τρομοκρατίας και με αφορμή το γεγονός απ'όσο γνωρίζω, ήταν η Μπακογιάννη εχθές ή προχθές!!! Πολύ περίεργα πράγματα... ???
Έχει προτείνει και παλιότερα ο ΣΥΡΙΖΑ συλλαλητήριο κατά τησ τρομοκρατίας και της τρομοκρατικής βίας των τρομοκρατικών οργανώσεων (ή κάτι τέτοιο, είχε πολλές φορές τη λέξη τρομοκρατία μεσα). Το έκανε κιόλας φυσικά με ελάχιστη συμμετοχή.
Πιθανόν Άρη, απλά εγώ αναφέρομαι στο συγκεκριμένο γεγονός...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος FloatingPoint

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Βόμβα σκότωσε πρόσφυγα...
« Απάντηση #54 στις: 06/04/10, 22:13 »
...
Υ.Γ Παρεμπιπτόντως και κατόπιν "εορτής" η μόνη που πρότεινε κάποιο συλλαλητήριο κατά της τρομοκρατίας και με αφορμή το γεγονός απ'όσο γνωρίζω, ήταν η Μπακογιάννη εχθές ή προχθές!!! Πολύ περίεργα πράγματα... ???

Πολύ περίεργα πράγματα, όντως, MACMISIAS, και δεν επιθυμώ να αναλύσω το γιατί η κυρία Μητσοτάκη βγήκε και είπε αυτά που είπε. <τυπικά και μόνον κρατάει το επίθετο Μπακογιάννη η γυναίκα, έχει ξαναπαντρευτεί, και τέλοσπάντων το πατρικό επίθετο είναι άλλο, δεν κολλάω εκεί και διόλου δεν με νοιάζουν τα προσωπικά της. ωστόσο μερικά πράγματα δείχνουν το τι γίνεται εκεί κάτω από την βιτρίνα. άρα καλά το έπιασες το θέμα. από την σωστή του άκρη :)
προγραμματιστής μόνος δεν ψάχνει
<όχι αγρότης μόνος, προγραμματιστής είπαμε>

Αποσυνδεδεμένος happydreamer

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω, εποχή, μου θυμίζεις τον Καίσαρα..
    • Προφίλ
    • FRAGILE DREAMS
Απ: Βόμβα σκότωσε πρόσφυγα...
« Απάντηση #55 στις: 21/04/10, 23:27 »
Διαβάζοντας όοοοολα αυτά,δεν μπορώ να μην παραθέσω και τη δική μου άποψη.Εμένα λοιπόν μου φαίνεται πολύ καλοστημένο και βολικό να μπει μια βόμβα σε έναν κάδο(!!),κοντά σε ένα δημόσιο κτίριο και να σκάσει απροειδοποίητα τόσο πολλή ώρα μετά την προειδοποίηση.Στα χρονικά,και διορθώστε με αν κάνω λάθος,δεν θυμάμαι καμία αντιξουσιαστική-αναρχική-επαναστατική οργάνωση να έβαλε βόμβα σε κάδο χωρίς να απειλείται άμεσα κάποιο κτίριο-στόχος.Και όλως τυχαίως μετά από λίγο καιρό πιάνουν μια "σπείρα".Ελάτε ρε παιδιά.. Δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι ποιος το έκανε, γιατί πολύ απλά έτσι μας θέλουν.Χαμένους στην παραπληροφόρηση να κυνηγάμε φαντάσματα.Αθώοι να σκοτώνονται, καθημερινά αθώα( ; ) ανθρωπάκια να σφαζόμαστε γύρω από το απόλυτο τίποτα και ένα μάτσο φλώρους να τρίβουν τα χέρια τους και να γεμίζουν τις τσέπες τους.Εγώ απλά θέλω ειρηνικά να παραθέσω την άποψη μου ότι αυτό ήταν μια προβοκατόρικη ενέργεια με ατυχή,αλλά αναγκαία θύματα κάποιους μετανάστες,και στοχευμένα θύματα εμάς.Στόχος: αποπροσανατολισμός της κοινής γνώμης.Μιας αγανακτισμένης κοινής γνώμης, η οποία σιγά σιγά συνειδητοποιεί ότι μόνη λύση είναι η αντίδραση.Και ξαφνικά.."Όχι κύριε πολίτη..Θυμήσου ότι μόνο η κυβέρνηση και η αστυνομία μπορεί να σε προστατέψει.Αυτοί οι ιεροί θεσμοί είναι τα μόνα πράγματα που πρέπει να ακολουθείς γιατί φοράνε γραβάτες και σου μιλάνε στον πληθυντικό.Ενώ οι άλλοι βάζουν βόμβες και βιαιοπραγούν.Κοίτα τώρα τι έκαναν.Αίσχος!Στην πυρά!Και να μην ξανακούσουμε ποτέ πια για σας.. ;)"Απλά δεν μ'αρέσει να τρώω φόλες.Προβοκατόρικη ενέργεια.Αυτή είναι εμένα η γνώμη μου..Και κλείνοντας επαναλαμβάνω ότι είναι μόνο μια υπόθεση.Εκείνη που βγάζει πιο πολύ νόημα στο δικό μου φτωχό μυαλό.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..
Peace..
« Τελευταία τροποποίηση: 26/04/10, 16:35 από happydreamer »
Είμαι ελεύθερος και άνθρωπος μόνο στο βαθμό που αναγνωρίζω την ελευθερία και την ανθρώπινη υπόσταση αυτών που βρίσκονται γύρω μου.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
12 Απαντήσεις
4367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/10, 17:06
από YmiRLinG
0 Απαντήσεις
1260 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/18, 13:08
από ivikos