Αποστολέας Θέμα: Μερικες φορες το παρακανετε εσεις οι κιθαριστες...  (Αναγνώστηκε 11401 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Κιθαριστας - Αντε ρε αγορι μου ποση ωρα θες να κουρδισεις τα τυμπανα?
Ντραμερ - Ενα καλο και σε καλη κατασταση σετ? 10 λεπτα.
Κιθαριστας - Ε και τωρα γιατι εχεις φαει μια ωρα (ηχοιγραφησης) και δεν εχεις τελειωσει ακομα?
Ντραμερ - Γιατι το σετ εχει σχεδον κατεστραμμενα δερματα και τα μισα κλειδια ειναι σκουριασμενα
Κιθαριστας - Και λοιπον? Εμενα οι παλιες χορδες θελουν τριαντα δευτερολεπτα παραπανω...
Ντραμερ - Ρε ανθρωπε, ποσα κλειδια εχει η καθε χορδη σου?
Κιθαριστας - Ενα, δεν βλεπεις?
Ντραμερ - Εμενα το καθε δερμα εχει 8 με 12 κλειδια, και το καθε τυμπανο εχει δυο δερματα
Κιθαριστας - Σιγα μην θελουν και τα 12 κουρδισμα... αρκει να εχουν αλλο ηχο το καθενα, τα βαρας, δεν παιζεις μουσικη
 >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Τι ακριβως προσφερει αυτο το θεμα? :/
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Πότε προβάλλεται το επόμενο επεισόδιο...; ???
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
κάτι θέλεις να πεις, αλλά τι ακριβώς δεν μπόρεσα να καταλάβω...προφανώς, το παρακάνει εδώ ένας ντραμμερ...σωστά ??
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος zoltan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Scofield δεν πιανεται.
    • Προφίλ
Μαλλον τον κιθαριστα εννοουσε....εκτος αν κανεις πλακα για να τον πειραξεις οποτε..ναι εφταιγε ο νραμμερ  ;D

Αποσυνδεδεμένος j.free

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 76
  • Φύλο: Άντρας
  • ROCK ALL DAY- PARTY ALL NIGHT
    • Προφίλ
Προφανώς εννοεί οτι του τη δίνει οταν τον πρήζουν να κουρδίσει γρήγορα τα τύμπανα ενώ στην πραγματικότητα απαιτεί χρόνο... λέω εγω τώρα....

Ο σκοπός του θέματος ποιος είναι παρακαλώ ??  ???  ???  ???
TIME'S SHORT YOUR LIFE'S YOUR OWN
AND IN THE END WE ARE JUST....DUST N' BONES

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
Τι ακριβως προσφερει αυτο το θεμα? :/

Οπως αναφερεται παραπανω, το θεμα εχει να κανει με την συμεριφορα μερικων κιθαριστων σε αλλα μελη συγκροτηματος. Ισως ειναι σε λαθος κατηγορια?


Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Δεδομένου ότι ο αποστολεας είναι ντραμερ, κατάλαβα ότι σκοπός του μηνύματος είναι να δείξει ότι πολλές φορές οι κιθαρίστες τείνουν να τα βλέπουν όλα με βάση την εμπειρία τους από την κιθάρα και να μην καταλαβαίνουν τις ιδιομορφίες των άλλων οργάνων, με αποτέλεσμα να υπερβάλλουν. Πάντως, Στέργιο, για μια ώρα ηχογράφησης (δηλαδή πληρωμένη) να φεύγει σε κουρδίσματα, κι εγώ θα τσατιζόμουν, κι ας καταλαβαίνω ότι παίζεις μουσική και δεν βαράς κονσερβοκούτια...
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage

H αληθεια ειναι οτι μονο αν τα εβλεπε κανεις τα τυμπανα θα καταλαβαινε το γιατι ειχε παρει τοση ωρα. Επεμενε το συγκροτημα να ηχογραφισουμε στο συγκεκριμενο studio και τους προειδοποιησα οτι θα επερνε αρκετο χρονο για να στρωσω τα τυμπανα, καθ'οτι σε ηχογραφηση δεν ειναι καλο να χρησιμοποιει κανεις προβαδικο σετ, αλλα επιμενανε. Δεν ειναι οτι δεν τους προειδοποιησα, αλλα ισως φταιω οτι ειπα οτι <<Συνηθως παιρνει 5-10 λεπτα, αλλα αν το σετ ειναι χαλια μπορει να παρει πανω και απο ωρα>>. Αυτοι μαλλον μεινανε στο δεκαλεπτο και αγνοησανε το υπολοιπο.

Εμενα με παιρνει 1.5 λεπτο να κουρδισω κιθαρα (χωρις κουρδιστιρι) αλλα τα τυμπανα ειναι αλλο καπελο εντελως. Τα αστεια με τους ντραμερ εχουν πλακα, αλλα δεν ειναι δυνατον να σου το λενε σοβαρα στο στουντιο για την ηχογραφηση. Η κανεις μια δουλεια σωστα η...


Αποσυνδεδεμένος Blue Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 365
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • The Paradox Society
I do not mean to be an a*s, αλλά τι κάνει αυτό εκτός κάδου; ??? ::)
"dealing with the absurdity of existence by shoving absurdity down existence’s throat"

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Δεν λεω..."αξιολογο" θεμα αλλα εκτος

Αληθεια, το κουρδισμα τι προσφερει???
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage

Εχω αναλυσει εκτενως το τι ακριβως συμαινει κουρδισμα ντραμς και πως πρεπει να γινεται σε σχετικο θεμα αλλου μεσα στο forum... (αντε βρεστο τωρα). Οπως καθε τυπος μουσικης απαιτει (ηλεκτρικη) κιθαρα με συγκεκριμενους μαγνητες, setup κοκ, το ιδιο ισχυει και με τα τυμπανα. Επισης, χρειαζεται μια καποια συνοχη μεταξυ τυμπανων. Δεν μπορει το ενα να εχει διπλο δερμα, το αλλο μονο, και το ασπρο (στα τομ) γιατι το καθε δερμα εχει την δικη του υφη ηχου. Ουτε το ενα να ειναι κατεστραμμενο (το μονο δερμα), και το ασπρο καινουργιο.

Νομιζω οτι ενα παραπανο για την συμπεριφορα ορισμενων στο στουντιο, εστω bordeline rant, εχει σχεση με την κατηγορια συζητησεων, καθ'οτι εκθετει μια διαφορετικη αποψη απο αυτη ενος κιθαριστα.

Costantine

  • Επισκέπτης
Αν και παίζω (και) κιθάρα, θα συμφωνήσω γενικά με τον sterghios.
Κάθε όργανο έχει τις απαιτήσεις του και αν θες ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα, πρέπει να δίνεις βάση σε κάθε τι.
Για μένα, καλύτερα να χαθεί ώρα (και $$$) παραπάνω, παρά να βγεί κάτι "πρόχειρο".
« Τελευταία τροποποίηση: 23/02/07, 14:06 από Costantine »

Αποσυνδεδεμένος tasos__

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 444
  • Φύλο: Άντρας
  • linux rocks !
    • Προφίλ
na topo8eti8w kai egw epi tou 8ematos   :) ... (suggnwmh gia ta greeklish) .

Katarxas o ki8aristas exei panta dikio  :P (nta3ei to parakanw..).

Vevaia gia na pw thn alh8eia ...eseis oi drumer den eiste an8rwpoi !!! Ekei pou teleiwnei ena komati kai suzhtane px o mpasistas kai o ki8aristas gia kapoio meros tou ktl , o allos arxizei kai varaei ta katsarolia tou kai ante sunenoh8eis . Kai an tou peis kai tpt 8a sou pei oti kanei prova to gurisma ! E xerw polu , oi drumer ftaine otan sfazomaste stis proves ! Auto to sunexes ntapa ntoupa mesa sto afti sou se kanei na trelenesai .

Pera apo th plaka , kalo einai na sevomaste to kourdisma gti einai polu ekneuristiko na mhn se afhnei o allos na kourdiseis . Egw kai me th ki8ara kai me to basso , gia na kourdisw, exw to skalwma na 8elw hsuxia apolous alliws to kourdisthri mou trelainetai kai m vgazei alla atnti allwn

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage

Δεν διαφωνω καθολου μαζι σου οσων αφορα το νταπα ντουπα που μας πιανει, αλλα εχω πολλες φορες βαρεθει να ακουω και τον κιθαριστα να σολαρει στο 11 οταν προσπαθουμε να συζητησουμε οι υπολοιποι...


Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Δεν έχεις και τόσο άδικο...Παρακολουθούσα παλιότερα τις πρόβες ενός γκρούπ που παίζουν κάποιοι φίλοι μου και ο κιθαρίστας έπαιζε μόνιμα με το marshall σε τρελή ένταση. Στο στούντιο καθόμουν πάντα δίπλα απο τον ενισχυτή του γιατί αν βρισκόμουν μπροστά θα με έριχνε στον τοίχο το ωστικό κύμα. Ο μπασίστας-τραγουδιστής αναγκάζονταν να ουρλιάζει για να ακουστεί οπότε κατέστρεψε τη φωνή του.Κάποιες κοπέλες που πήγαν για φωνητικά σε κάποιες πρόβες έφυγαν πανικόβλητες....Μετά απο χρόνια αποφάσισε να χαμηλώσει λίγο το volume... Και δεν είναι η μοναδική περίπτωση. Πολλοί κιθαρίστες έχουν περίεργες αντιλήψεις περί δυναμικών, δηλαδή είμαι εγώ μπροστά και εσείς που παίζεται υποδιέστερα όργανα πρέπει να βρίσκεσται στο πολύ βάθος κήπος, απλώς για να μην είμαι και τελείως μόνος μου....

Αποσυνδεδεμένος Salinas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 847
  • Φύλο: Άντρας
  • Γουστάρω κιθάρα...
    • Προφίλ
Για να πω την αλήθεια κι εγώ είχα κάποτε την κάκιστη συνήθεια να αρχίζω να σολάρω σε εκκωφαντικές εντάσεις κομμάτια άσχετα με αυτά που προβάραμε, την ώρα που οι υπόλοιποι προσπαθούσαν να συννενοηθούν, αλλά με τα χρόνια έμαθα ν'ακούω περισσότερο και να μιλάω (σολάρω) λιγότερο: το μόνο πρόβλημα είναι ότι από τότε που έμαθα αυτό το πράγμα είμαι χωρίς μπάντα!!!
  Πάντως θα έπρεπε να τους χαϊδεύουμε λίγο περισσότερο τους ντράμερς κι ας μας τρελλαίνουν με τα ντάπα ντούπα, γιατί είναι λίγοι (ιδίως οι καλοί) και δεν τους βρίσκουμε, και τότε συνειδητοποιούμε πόσο γουστάρουμε και πόσο μας πωρώνει το ντάπα ντούπα!
http://www.myspace.com/undermeband"Io mi dico e' stato meglio lasciarci, che non esserci mai incontrati..."
Takamine Santa Fe

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Η αλήθεια είναι οτι όσα χρόνια και να κάνουμε ωδείο,ιδιαίτερα ή αυτοδίδακτοι, οι περισσότεροι καθηγητές ξεχνάνε να διδάξουνε το οτι η μουσική είναι.... ομαδικό άθλημα....

Αν λάβουμε υπόψιν και τη νοοτροπία του "δυνατότερα=καλύτερα" δεν είναι να απορούμε με το πόσο δυνατά κάποιοι βάζουν τους ενισχυτες τους...

Φυσικά στην πλειονότητα φταίνε και τα εκάστοτε στούντιο , που έχουν μεν τον εξοπλισμό, αλλα τον έχουν στήσει λάθος με αποτέλεσμα να δυναμωνουν όλοι την ένταση...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage

For the record, μολις γυρισα απο μια προβα με τους Dragonforce. Τα παιδια προβαρουνε στο 1-2, καθ'οτι τα τυμπανα ειναι ηλεκτρικα και η ενταση ρυθμιζομενη. Αυτο επιτρεπει επικοινωνια και συζητηση πανω απο τα κομματια κατα την διαρκεια της προβας - πολυ πιο παραγωγικη πρακτικη.

Σ

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ειναι εκπληκτικη πατεντα τα ( καλα ) ηλεκτρονικα drums σε προβα. Ομως, για εναν μεσο drummer τα καλα ηλεκτρονικα drum kits που θα αναδειξουν την ικανοτητα του, ειναι μακρινο ονειρο :(
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
καλα τα λεει ο freemind...
Φυσικά στην πλειονότητα φταίνε και τα εκάστοτε στούντιο , που έχουν μεν τον εξοπλισμό, αλλα τον έχουν στήσει λάθος με αποτέλεσμα να δυναμωνουν όλοι την ένταση...
πες τα ρε φιλε...εχουμε ενα αθλιο στουντιο εδω στη λαρισα και θελαμε να ηχογραφησουμε για ντεμο...ευτυχως πρωτα κλεισαμε προβα για να δουμε τι παιζει...ακουστε} τα νταμς ακουγονταν πιο πολυ απ'ολα τα οργανα με σκοπο να πρεπει να ανεβασουμε το μπασσο...ελα ομως που δεν ακουγαν ετσι οι αλλοι τρεις την κιθαρα...ετσι ανεβασαμε και την κιθαρα...ελα ομως που μετα δεν ακουγοταν η φωνη....ελεεος πια...
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
καλα τα λεει ο freemind...
Φυσικά στην πλειονότητα φταίνε και τα εκάστοτε στούντιο , που έχουν μεν τον εξοπλισμό, αλλα τον έχουν στήσει λάθος με αποτέλεσμα να δυναμωνουν όλοι την ένταση...
πες τα ρε φιλε...εχουμε ενα αθλιο στουντιο εδω στη λαρισα και θελαμε να ηχογραφησουμε για ντεμο...ευτυχως πρωτα κλεισαμε προβα για να δουμε τι παιζει...ακουστε} τα νταμς ακουγονταν πιο πολυ απ'ολα τα οργανα με σκοπο να πρεπει να ανεβασουμε το μπασσο...ελα ομως που δεν ακουγαν ετσι οι αλλοι τρεις την κιθαρα...ετσι ανεβασαμε και την κιθαρα...ελα ομως που μετα δεν ακουγοταν η φωνη....ελεεος πια...

Σε αυτή τη κατηγορία προβλημάτων ανήκουν και οι δήθεν ηχολήπτες. Απο την άλλη, αν το στούντιο είναι μια τρύπα, και όλη κάθονται σε κύκλο γύρω απο τα drums, που να έχεις το Θεό ηχολήπτη ,ήχο δεν βγάζεις. Και τα 2 μαζί (δήθεν ηχολήπτης,τρύπα στούντιο) μεταμορφώνουν τη πρόβα σε..... Δεν ξέρω, χάνω τα λόγια μου στην ιδέα....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
στεργιο δεν σε καταλαβα..??

δηλαδη αμα εχει παουερ σετ το στουντιο δεν παιζει να υπαρξει αναλυση στο ενδιαμεσο????..η αναλυση που κανανε οι εν λογω με τα ηλεκτρονικα ηταν οσο παιζανε ταυτοχρονα δηλαδη???..λολ...μονο εκει παει το μυαλο μου κ συνχωρα αλλα παραειναι καψιμο αμα εγινε αυτο.. ???..
τα χουμε πει 1002 φορες τα πλεονεκτηματα των ηλεκτρονικων ντραμς...

Αποσυνδεδεμένος sterghios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 157
  • Φύλο: Άντρας
  • METAL MADNESS
    • Προφίλ
    • Myspace homepage
στεργιο δεν σε καταλαβα..??

δηλαδη αμα εχει παουερ σετ το στουντιο δεν παιζει να υπαρξει αναλυση στο ενδιαμεσο????..η αναλυση που κανανε οι εν λογω με τα ηλεκτρονικα ηταν οσο παιζανε ταυτοχρονα δηλαδη???..λολ...μονο εκει παει το μυαλο μου κ συνχωρα αλλα παραειναι καψιμο αμα εγινε αυτο.. ???..
τα χουμε πει 1002 φορες τα πλεονεκτηματα των ηλεκτρονικων ντραμς...

Παιζει αλλα απαιτει να σταματησεις το παιξιμο, εκτος και αν ολοι εχουν μικροφωνα οποτε γινεται το ελα να δεις και κοιτα να ακουσεις. Τα power drums εχουν ιδιαιτερο προβλημα εντασης, οποτε αν αρχιζει να πορωνεται ο ντραμερ...

Ναι, οντως συζηταγανε πανω απο το παιξιμο, δεν ειναι καψιμο καθολου. Ψαχνοντουσαν πανω απο ενα κομματι και εκει που επρεπε να μπουν σε chorus, με απλα μια "επαναληψη!" του Herman, παιζανε το verse ξανα και ξανα ενα τεταρτο κανοντας αλλαγες (κλιμακες, νοτες, φωνητικα, drum breaks) αναλογα τι προτεινε ο καθενας. Οταν κανω προβες με τα δικα μου συγκροτηματα, πρεπει να σταματησουμε το παιξιμο για να συζητησουμε/αλλαξουμε κατι = χασιμο χρονου.


Αποσυνδεδεμένος allshallperish79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
φιλε στεργιο..

θα συμφωνησω εν μερη με την αποψη σου μονο εαν θεωρησουμε οτι δεν υπαρχει χροννος για ενα συγκροτημα να εχουν προετοιμαστει πριν το στουντιο...εμεις πχ..φροντιζουμε να παιζει ο καθενας μονος του σε πρωτη φαση..μετα κανουμε προβα σε στουντιο δικο μας με ηλεκτρονικα κτλπ..με χαμηλες εντασεις..κ εφ οσον παμε σε στουντιο παιζουμε με την μια ολα τα κομματια χωρις διακοπες κτλπ..
σε περιπτωση που εχει γινει ολο αυτο δεν χρεαζεται να γινει αυτο που λες..ουτε προσφερεται το 2ωρακι του στουντιο για συνθεσεις καινουριες..
οσον αφορα την μουσικη που αναφερεσαι σορρυ φιλε αλλα δεν θεωρω οτι εχει βαθμους δυσκολιας ετσι ωστε να παιδευεσαι για να στακαρεις το κομματι..αυτο ειναι σχετικο βεβαια.εγω κρινοντας απο τους εν λογω που ενεφερες και πρωτη φορα τους τσεκαρα μεσω της αναφορας σου..δεν μου αρεσαν..και γενικοτερα δεν μου αρεσει το παουερ/επικ/κλασικ...κοινως απεχουμε πολυ και στα γουστα και στο παιξιμο υποθετω..
εγω παιζω στους sindrome..παιζουμε death metal..με επιροες απο morbid angel/deicide/blood red throne/dying fetus/vader ktlp..μεταλ και παλι αλλα τελειως αλλη φαση..εμεις εχουμε συνθεσεις περιεργες..με εναλαγες χροννων συνεχεια με αποτελεσμα εαν δεν παμε προβαρισμενοι ηδη δεν βγαινει τιποτα..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
6745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/03, 20:59
από Holy Diver
0 Απαντήσεις
1373 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/05, 17:05
από Mithradir White Wizard
11 Απαντήσεις
5892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/06, 15:23
από tassarass
5 Απαντήσεις
2437 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/09, 20:28
από Μιχάλης13
15 Απαντήσεις
6970 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/11, 19:32
από Απόλλων
36 Απαντήσεις
12938 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/11, 17:43
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
8 Απαντήσεις
7816 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/14, 11:14
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
992 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/20, 01:16
από ΠΟΙΟΣ
0 Απαντήσεις
2646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/21, 18:07
από Ioannis Anastassakis
0 Απαντήσεις
690 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/21, 23:39
από ΠΟΙΟΣ