Αποστολέας Θέμα: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train  (Αναγνώστηκε 4716 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Γεια!!! Αλλο ενα video. Αυτη τη φορα παιζω το Lead μερος απο το Crazy train. Πρωτα με την Explorer μου και στα καπακια με την KH2 ενος φιλου. Δεν καθισα να το γραψω 50 φορες μεχρι να μου βγει αλανθαστο. Μια και εξω... Ιδου...

H μαλλον τι να δειτε ? Τιποτα δε φαινεται καθοτι η digital cam του φιλου μου ειναι για τα σκουπιδια απο οτι φαινεται... Το φως ηταν full αναμενο!! Αnyway!

« Τελευταία τροποποίηση: 13/12/06, 00:02 από woodaki »
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #1 στις: 13/12/06, 00:00 »
Ωραιο βρε φιλαρακο δε λεω...
Αλλα που στο καλο μενεις?,στο σπιτι του κομη Δρακουλα και δεν εχει ουτε ηλιαχτιδα φως...?

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #2 στις: 13/12/06, 00:07 »
καλο το σολο...αλλα οπως ειπε και ο γερασιμος..μπορω ( αν εξαιρεσεις τοπαιξιμο που οποιος με ξερει ξερει οτι δεν παιζω τοσο καλα ) να ισχυριστω ανετα οτι ειμαι εγω που παιζω...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #3 στις: 13/12/06, 00:15 »
καλο το σολο...αλλα οπως ειπε και ο γερασιμος..μπορω ( αν εξαιρεσεις τοπαιξιμο που οποιος με ξερει ξερει οτι δεν παιζω τοσο καλα ) να ισχυριστω ανετα οτι ειμαι εγω που παιζω...


Nαι αλλα μη ξεχνας οτι εχω ανεβασει και αλλο video. :) Εκει φαινομαι καπως καλυτερα + οτι οι φωνη μου και η φωνες του road crew μου ειναι χαρακτηριστικες. Have fun!!!!  ;D ;D
I'm bad to the bone!

Αποσυνδεδεμένος Poseras

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Creation, Peace of Mind and FREEDOM
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #4 στις: 13/12/06, 01:20 »
Ε ναι αντε θα στο σχολιασω δημοσιως το βιντεακι σου.... ;D Δε λεω καλο το σολο αλλα απο εικονα δεν βλεπεις τιποτα...σε μια φαση καπου στη μεση κατι παει να φανει....!!!

Βεβαια δεν μας ενδιαφερει αυτο... εμας ο ηχος μας ενδιαφερει....οποτε καλο...!!! ;D
Be careful what you wish for, cause it may come true

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #5 στις: 13/12/06, 04:01 »
λοιιιιιπον...

διαιρεσε το σολο σε τεχνικες..ειναι γεματο διαφορετικα ροκ lickακια...βαλε τον μετρονομο,και προπονησε καθε τεχνικη απ την αρχη μεχρι να φτασεις την επιθυμητη speed..sloppy παιξιμο ηταν!θελει δουλεια!keep on!
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Light_Without_Heat

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Living the dream...
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #6 στις: 13/12/06, 13:09 »
Θα συμφωνήσω με τον SpellAlchemist!. Θέλει δουλειά ακόμα για να βγεί σωστά και ακόμα περισσότερο μετρονόμο.Σιγα σιγά θα σου κάτσει πιστεύω :)
INTERNET.
SERIOUS BUSINESS.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #7 στις: 13/12/06, 13:19 »
Να συμφωνήσω ότι το βίντεο είναι θεοσκότεινο! Επίσης δεν ανέφερες αν ήσουν τύφλα πάλι  ;D
Πάντως το σολίδι όντως θέλει δουλειά, το συγκεκριμένο κομμάτι δεν είναι και ότι ευκολότερο   ;)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #8 στις: 13/12/06, 15:00 »
κοιτα φιλε μου..ενα αλλο προβλημα που προσεξα ειναι οτι καθε λιγο και λιγακι "κοβεις" το κομματι..σταματας δλδ...ευτυχως πετυχα την πρωτη πρωτη μου ηχογραφηση στο pc μου πριν 2 χρονια,μολις ειχα παρει το v-amp2 και εκανα δοκιμες και ηχογραφησα τη δικια μου εκδοση του σολο,με αυτοσχεδιασμους σε καποια σημεια...ο ηχος μου ακουγεται σε ενα καναλι δυστηχως και το midi ειναι τερμα...δεν ηξερα τοτε να ηχογραφω σωστα...θα ηθελα ομως να σου δωσω μια ιδεα...
http://download.yousendit.com/6FF4574F11369BBE
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος mpairas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #9 στις: 13/12/06, 21:35 »
file woodaki wraio to video alla 8eoskoteino anyway wraio to solaki alla 8elei duleia opws eipane kai ta alla paidia vasika egw 8a to protimusa me ena backing track apo pisw 8a akugotan kalitera pisteuw!oso gia tis ki8ares mia kai o titlos einai gibson explorer vs esp kh2 ofeilo na pw oti eniwsa ton ixo tis gibson pio gemato an katalavaineis ti enow....se anti8esi me tin esp pou mu fanike pio kseros giauto psifizw tin explorer!!!Perimenw kiallasu video alla se 8elw komatia kai elpizw kamia mera na mpekruliasume mazi kai na tzamarume opws prepei 8) ;D peace bro!!
Kι ο πιο μεγαλος φοβος μου φοβαται μην και δεν τον φοβη8ω..

Αποσυνδεδεμένος Αύγουστος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Άντρας
  • STRATOCASTER ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
    • Προφίλ
    • Στάθης Δρογώσης Unofficial
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #10 στις: 13/12/06, 22:17 »
definitely KH-2
" Ο Θεός κινεί τον παίκτη κι αυτός το πιόνι.
  Μα ποιος Θεός πίσω απ' το Θεό το νήμα υφαίνει;"

Αποσυνδεδεμένος woodaki

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • NoRemorse
    • Προφίλ
Απ: Gibson Explorer VS Esp KH2 Going Of The Rails On A Crazy Train
« Απάντηση #11 στις: 13/12/06, 23:15 »
Tι εγινε μαγκιτες? Λοιποοννννν τα ειδα ολα τα σχολια και οπως παντα καλα η κακα are always welcome. Μια λοιπον και τα λεμε να εξηγηθω και κατι. Οπως και στο πρωτο μου βιντεο ... (που μου εδωσε και τρομερη δημοσιοτητα  ;D ;D ) οτι και να δειτε απο μενα θα ειναι right on the spot. Ποτε δε προκειται να πω θα κατσω να κανω practice το ταδε lick η το ταδε riff κανα μηνα με σκοπο να το παρουσιασω εδω η οπουδηποτε αλλου ωστε να αποσπασω τα ευσημα η τα θετικα σχολια καποιων. Ειναι και το τελευταιο πραγμα που με ενδιαφερει αλλωστε. Οσοι με εχουν παρατηρησει στα 2 αυτα vid μαλλον θα εχουν συμπερανει οτι το κινητρο μου ειναι ο χαβαλες και η διασκεδαση. Μιας και γινεται κουβεντα για το crazy train η ιδεα για το βιντεο ηρθε 2 λεπτα πριν ανοιξει η καμερα οποτε δε καθησα να αγχωθω για το πως θα ακουστει ουτε με νοιαζει να βελτιωθει. Οποτε ουτε μετρονομοι ουτε παραπανω προσπαθεια... Αυτο που πραγματικα θα με ενδιεφερε θα ηταν αν ειχα δικια μου μπαντα, ο τομεας της συνθεσης οποτε εκει θα εδινα ολο το βαρος... Οσο για τις κιθαρες και εγω ειμαι της αποψης οτι η explorer ειναι  πολυ πιο "ογκατη" κιθαρα απο την kh2 και πολυ πιο expressive αν με πιανετε. Οι emg της esp ειναι λιγο "ξεροι" τουλαχιστον στα δικα μου αυτια. Απο την αλλη θα προτιμουσα την kh2 σε μια live κατασταση λογω βαρους. Αυτα... Ολο και κατι καλο θα προκυψει για το επομενο vid. Ειδατε? Ειπα "θα προκυψει" οχι "θα ετοιμασω"  ;) ;)
I'm bad to the bone!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
4538 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/05, 04:02
από Fteo
5 Απαντήσεις
3480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/08, 15:40
από Jizzzm
4 Απαντήσεις
3017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/08, 01:11
από Κιθαρόβιος
3 Απαντήσεις
3754 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/08/09, 02:48
από jackson
32 Απαντήσεις
12299 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/09, 19:30
από Μητσάκος
24 Απαντήσεις
7206 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/10, 12:14
από Mike Moss
0 Απαντήσεις
2293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/11, 11:47
από Makaveli
3 Απαντήσεις
2501 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/13, 19:04
από jackson
1 Απαντήσεις
2020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/14, 14:07
από Sandman1_1
7 Απαντήσεις
4044 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/15, 16:15
από The Rocker