Αποστολέας Θέμα: ΠΩΣ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ  (Αναγνώστηκε 41609 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ποτε και πως ξεκινησατε να ακουτε τη μουσικη που σας αρεσει?Ειναι ενα θεμα που με τρωει συνεχως. 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Όταν ήμουν 9 χρονών άκουσα το Dream On και το Astronomy και από τότε μπήκα στο κόσμο της πιο rock μουσικής...

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Ενας φιλος μου εβαλε το Highway Star απο Deep Purple....Μεχρι τοτε ακουγα μονο κλασσικη μουσικη...Αλλα απο κεινο το απογευμα, κατι αλλαξε....
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Nero

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm on fire!
    • Προφίλ
Ένα απόγευμα σε ένα μάθημα κιθάρας πριν από χρόνια, ο καθηγητής μου μου έβαλε να μάθω το Stairway to heaven! Επειδή μου άρεσε, πήρα το σιντι από έναν ξάδερφο,το άκουσα, και το ένα σιντι έφερε το άλλο,και άλλαξα είδος από Παπακωσταντίνου και Πυξ Λαξ σε Zeppelin και Floyd! ;D
I want you, I need you, I gotta be near you
Ooh, I got a strange kind of woman

Αποσυνδεδεμένος Panos324

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 255
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ημουν 10-11 καπου εκει.Ειχα παει στον συχωρεμενο τον παππου και στη συχωρεμενη τη γιαγια μου.Ειχανε βαλει στο πικαπ και ακουγανε ενα παλιο δισκο με παλια τραγουδια του Τσιτσανη.
Καθομασταν παρεα και ακουγαμε.Αυτο ηταν!Ο ηχος του μπουζουκιου φτερουγιζε στα αυτια μου.Απο τοτε εως και τωρα ακομα τα τραγουδια του μεγαλου αυτου δημιουργου με συντροφευουνε οπου κι αν παω.Και οχι μονο του Τσιτσανη αλλα και των αλλων μεγαλων του λαικου κ του ρεμπετικου.
Ειμαι 18 και ακουω ρεμπετικα,ναι.Προτιμω να ακουω αυτα τα τραγουδια τα οποια ειναι γραμενα μεσα απο τη ψυχη και απεικονιζουν τις χαρες,τις λυπες,την αγαπη κ.α.
Απο το να καθομαι να ακουω αυτα που γραφονται στις μερες μας.
Για να μην εχουμε ομως παρεξηγησεις:Και σημερα υπαρχουν αξιολογοι δημιουργοι.
(γμτ μου ξεφυγα απο το θεμα  :-X)

 

CHCOME

  • Επισκέπτης
H μουσική που με ευχαριστεί τωρα περισσοτερο είναι τα ρεμπέτικα και τα παλιά λαικά,χωρίς αυτο να σημαινει οτι δεν ακουω και άλλα ειδη.Το αντίθετο μάλιστα.

Το ρεμπέτικο το αγάπησα πολύ στα πρωτα μου φοιτητικά χρόνια όταν ένας τύπος που με ενδιέφερε και κάτι έτρεχε μεταξύ μας  επαιζε πότε μπουζούκι και πότε μπαγλαμαδάκι σε μαγαζια με ρεμπέτικη μουσική κάπου στην Ιπποκράτους-εκεί γύρω-.
Με ειχε εντυπωσιάσει θυμάμαι και φυσικά κολλησα με τη μουσική του.Κατάντησε και αυτός ο άμοιρος  :D να με παίρνει μαζί του στο μαγαζί κάθε βράδυ (δηλαδη μεσάνυχτα και βάλε) οπότε εγινα λάτρης της ρεμπέτικης μουσικής και κανονική ξενύχτισσα.
Αλλά σαν άκουσμα την είχα απο παλαιότερα.Το κόλλημα βγηκε μετά και κρατάει ως τωρα.

Δηλαδη ''ερωτας'' ήταν η αιτία.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/03/05, 23:51 από Πλού-Γή »

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Ένα απόγευμα,πριν 6 χρόνια περίπου,άκουσα στο ραδιόφωνο το τραγούδι της Μελίνας Κανά '' Τα μεταξωτά ''...ε,αυτό ήταν...κόλλησα !!!
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Λόγω του πατέρα μου άρχισα την μουσική. Ακουγόταν μουσική μονιμα σπίτι...κλασσική, καλό λαικό, έντεχνο, ελληνικό ροκ και κάνα ξένο ροκάκι...από εκεί και έπειτα, εμβαθυνα...Στο μέταλ πέρασα στην 1 γυμνασίου με twisted sister...και μετά μας πήρε και μας σήκωσε...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Από τότε που πρωτοεμφανίστηκε το Napster, ο πατέρας μου κατέβαζε κάτι παλιά Deep Purple, Jethro Tull, Pink Floyd και Doors. Οπότε rock άκουγα από μικρός. Η μεγάλη αλλαγή όμως ήρθε με το Grand Theft Auto: Vice City, όπου άκουσα τα μαγικά riff των Maiden, των Twisted Sister και των Motley Crue. Αυτό ήταν. Το έψαξα κι άλlο το πράμα, και έφτασα να ακούω ManOwaR, Judas Priest και Pantera! ;D
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ειδα την ταινια Chariots of fire 4 φορες, μονο και μονο για τη μουσικη και μετα μεσα στη "παρανομια" ακουσα το Zoolook του Zarre...Απο τοτε αποφασισα να ασχοληθω με οτιδηποτε ειχε σχεση με τεχνολογια και μουσικη...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kerwyn

  • The Epic Rogue
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 661
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
   Εμενα ο Φαδερ με κοιμηζε με το The Wall...Τοτε μπηκαν τα πρωτα μικροβια...Και μετα, στα 8 μου περιπου ακουσα το πρωτο δισκακι, στα 13 εγινε η πρωτη αγορα, Scorpions, Crazy World, το πρωτο μου δισκακι εβερ...Μετα, οπως ειπε και ο Σιμος, μας πηρε και μας σηκωσε....
« Τελευταία τροποποίηση: 29/03/05, 01:36 από Τζότζος »
Let me bleed inside your arms and let me die beneath your eyes...

Αποσυνδεδεμένος mystic

  • Είμαι Μόρτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 307
  • Φύλο: Άντρας
  • No Pain... No Gain
    • Προφίλ
    • Τουριστικός οδηγός Χαλκιδικής
Από τότε που εμφανίστηκαν τα Mp3 και αγόρασα το πισι, άρχισε να δανίζεται μπ3ς απο φίλους του ο αδερφός και κάπως έτσι ξεκίνησα να ακούω ροκ-μέταλ και να παίζω κιθάρα ! Με λίγα λόγια αν δεν υπήρχαν τα μπ3ς εγώ θα άκουγα Βανδή και μη σας πω καλύτερα τι θα έπαιζα ;D :P :-X

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
8a anafer8w sta 2 eidh pou kyriarxoun sth zwh mou : sto metal kai sta kapsouroskyladika!

A) sthn 1h gymnasiou (milame gia 1994-5) epese sta xeria mou apo filo kai symma8hth h kasseta tou smash twn offspring. apisteytos ry8mos kai energeia sth mousikh pou den eixa 3anasynanthsei pou8ena. kaygas me tous goneis epeidh "ayta ta ntapa-ntoupa einai mousikh tou diabolou..." kai alla tetoia xaritwmena tou styl tou Ag. Petrou ("na akoute mono ymnous" ;D ) alla den hmoun diate8imenos na ta parathsw toso eykola. opote ta akouga otan oi goneis htan sth douleia. sth 2a gymnasiou eixe o aderfos mou gia ka8hghth agglikwn sto frontisthrio, enan trellameno metalla pou kykloforouse me mplouzakia Savatage kai eixe megen8ynei kai plastikopoihsei ta e3wfylla merikwn koryfaiwn metal diskwn (sygkekrimena 8ymamai eixe to "Fourth Dimension" apo Stratovarius, to "Edge of Thorns" apo Savatage, to "Diamonds - Best of" tou Dio, ena twn WASP, to "Powerslave" twn Maiden k.a.). Tou zhthsa loipon na mou grapsei mia kasseta me epiloges apo metal sygkrothmata. e loipon, ayth thn kasseta thn eixa liwsei!!! akoma kai shmera thn exw se periopth 8esh sto grafeio mou ;D
etsi loipon egine to megalo kapsimo tou mikrou panou... e, meta hr8e to hammer (to opoio an kai to 8ewrw tou skoupidontekeke etsi opws exei katanthsei, anagnwrizw to gegonos oti me gnwrise sto sygkrothma pou emelle na stigmathsei th zwh mou... tous Candlemass, me to CD "Epicus Doomicus Metallicus" pou edine se kapoio teyxos...) kai ta ypoloipa einai istoria...

B) Basika (opws symbainei panta dhladh ;D ) aitia gia thn enasxolhsh mou me ta kapsouroskyladika htan mia gynaika (kopela gia thn akribeia)... etyxe na eimaste sthn parea tou panepisthmiou mazi me enan allo filo sxedon sthn idia katastash (metal & kapsoura) opote arxisame na psaxnomaste. kai petyxainw to tragoudi "alimono" tou mhtropanou... EGKEFALIKO! ton mhtropano ton h3era apo th mhtera pou mou goustare apisteyta to tragoudi tou "s' anazhtw sth salonikh", molis omws akousa to "alimono" (kai syneidhtopoihsa ti lene oi stixoi), ton 8eopoihsa!! e, meta hr8e o terlegkas (terlegkolas pou leei kai o filos jon ;) ), o xristodoulopoulos, o gonidhs, o kafashs, o pantazhs (epilektika), o boskopoulos, o poulopoulos, h banou, h sakellariou, h koumiwth... kai...kai...kai...

P.S. pwwwwww.... kala, egrapsa kai poly prama... ;D
ANTE MHN EKDOSW KANA BIBLIO ME THN AYTOBIOGRAFIA MOY... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Kική

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 367
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Βαλε φωτιά !
    • Προφίλ
Στο σπίτι ακούγαμε "Μελωδία", μάλλον απο συνήθεια δηλαδή άρχισε το όλο ζήτημα.. αυτή τη μουσική ένμαθα να ακούω και αργότερα κόλλησα με διάφορους δίσκους.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Ποτε και πως ξεκινησατε να ακουτε τη μουσικη που σας αρεσει?Ειναι ενα θεμα που με τρωει συνεχως. 8)


Γιατί υπάρχει η πιθανότητα να ακούσουμε κάτι που δεν μας αρέσει?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ναι αν σε αναγκασουν με μαστιγιο. :(
Εγω ακουγα απο 10(1999-2000)
 χρονων Ατλαντις που εβαζε ροκ ελληνικα ειχα και τον αδερφο ενος φιλου μου διπλα που ακουγε και αυτος και ολο μου εδινε κατι μετα για κανα δυο χρονια ο Ατλαντις εκλεισε και σταματησα να ακουω οτιδηποτε αλλα το καλοκαιρι του 2003 το ιδιο ατομο μου εδωσε τοEDWARD THE GREAT σε αντιγραφη και πορωθηκα εν τω μεταξυ και ενας φιλος απο το σχολειο ειχε ξεκινησει να ακουει maiden οποττε ακουγα μονο maiden αλλα σιγα σιγα ενταχθηκα καλυτερα και ακουσα και αλλα μεταλ συγκροτηματα(DIO HAMMERFALL ) αλλα και αλλα.
Υ.Γ.1)Η αδερφη μου ακουγε ροκ(doors τρυπες σιδηροπουλο) και nirvana και ο αδερφος μου metalcore/hardcore :o :o
Υ.Γ.2)Ειμαι στην ιδια ταξη με τον Roufus που ειναι μεταλας καργα!!
Y.Γ.3)Το πρωτο μου γνησιο cd iron maiden virtual xi(κακη αρχη)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Τα πρώτα μου cd ήταν το In Rock από Deep Purple και IV από Led Zeppelin...

Αποσυνδεδεμένος revelator

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Tote stin triferi ilikia twn....(den thimame) enas filos(Dimitri k. ena megalo tnx) mou edwse mia spania kaseta bloodgood...(gia osous katexoun)
 kai meta ola irthan apo mona tous!David zafiro ta rif kai ta sola sou tha einai gia panta stin kardia mou!

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Ενας φίλος μου δάνεισε το best of the beast και το master of reality. Ήμουν νομίζω γύρω στα 13. Απο τότε άρχισε μεγάλη αναζήτηση γύρω απο το χώρο του ροκ!  Άλλη μια αφορμή το Pictured life των Scorpions
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος gini

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξανά εδώ.....
    • Προφίλ
Στην ηλικία των 11 ετών στο πάρτυ των γενεθλείων μου ένας φιλαράκος(καλή του ώρα)μου έκανε δώρο το Fear of the dark των Maiden.Αυτό ήταν.Η κατάσταση έγινε μη αναστρέψιμη.
Love is like a flame....
it burns you when it's hot...

Αποσυνδεδεμένος explorer

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Άντρας
  • born to lose...live to win
    • Προφίλ
enas filos mou dose se kaseta to ozzman cometh tou ozzy,kai meta enas allos mia silogi ton sabbath...
lay down your souls to the gods of rock'n'roll

Αποσυνδεδεμένος nanoukka

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 130
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dont worry-be hippie!!
    • Προφίλ
μια εκπομπή στο ραδιόφωνο μας έκανε την δουλειά 8)
Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο, κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει..

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
αξιο θεμα...:)

ελληνικα εντεχνα και λαϊκα: ακουγονταν στο σπιτι απο παλια.Σαββοπουλος, αλεξιου, Αρβανιτακη, Πρωτοψαλτη, Νταλαρας, Μητροπανος, Θαλασσινος..κλπ κλπ...με το κουταλι...
Στο δημοτικο με θυμαμαι "ρουβιτσα" , εμπνευσμενη απο μια μεγαλη ξαδερφη μου  που ηταν τρελαμενη με το Σακη!!!!
Μια μερα ειδα τον Πασχαλιδη στην τηλεοραση κι εγινε ενα κλικ που κρατησε 2,5 χρονια. ημουν τοτε β' γυμνασιου.Ουσιαστικα μεσα απο αυτον εμαθα και την κρητικη μουσικη, καθως τον ειδα να ερμηνευει τη "μικροπαντρεμενη", το οποιο ηταν το νανουρισμα μου <καθως και η πρωτη μουσικη που θυμαμαι τον εαυτο μου να ζηταει ν ακουσει.> Ετσι ακουσα πιο πολυ Ξυλουρη, Μαρκοπουλο....
Κλασικη/ ορχηστρικη: το πρωτο που ακουσα ηταν οι 4 εποχες του Vivaldi., θα πρεπει να ημουν δημοτικο.απο τοτε ακουω κυριως λογω πιανου.
Ροκ ξενα: επειδη κολλησα μ ενα ροκα...και μετα ανασκαλεψα και κατι βινυλια του πατερα μου απο Doors και ψιλοκολλησα.
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Petrucci

  • Επισκέπτης
Ωραιο Post Μπραβο Παλικαρι μου  ;D

Λοιπον καπου στα 11 μου χρονια που εγραψαν μια κασσετα με Helloween,Judas Priest,Metallica και Iron Maiden ..Ε και απο τοτε Rockarwwwwwwwwwwwwwwwww  ;D  8)

Αποσυνδεδεμένος jon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποιος θα στρίψει ??
    • Προφίλ
Το λοιπόν... Η ζωή του λιτλ jon ήταν αρκετά χρόνια γεμάτη δημοτικά με κλαρίνα, βιολιά κλπ,κλπ και γνήσιες Ρουμελιώτικες μελωδίες και φωνές, όπως Φιλιώ Πυργάκη, Κάβουρας, Τσάουσης, Καρνάβας, Ψαρράς κλπ,κλπ...

Το λύκειον ήρθε. Κάποια στιγμή ακούω το όνομα Σωκράτης Μάλαμας και μία μελωδία που με έκανε ίσωμα... Ο καθηγητής μου στο φροντιστήριο ήταν συγκάτοικοι κάποτε με τον Μάλαμα και έτσι όλοι στο τμήμα θέλοντας και μη κολλήσαμε (ήταν και κάτι "φτερουγίσματα" στη μέση  :-[  ;D). Ε, μετά μας πήρε η μπάλα... Το έντεχνο για καμιά 10αριά μήνες το ξέσκισα. Ότι δεν είχα ακούσει τα προηγούμενα 15 χρόνια το άκουσα μαζεμένο μέσα σε αυτό το δεκάμηνο.

Η αλήθειά είναι ότι το βαρέθηκα γρήγορα (όπως και τα περισσότερα πράγματα στη ζωή μου) και ήρθε στη 2-3 Λυκείου το ελληνικό ροκ με τις Τρύπες, τα Σπαθιά, Ενδελέχεια, Υπόγεια, Διάφανα Κρίνα και δειλά-δειλά χώθηκα στο βρώμικο  ;D κόσμο του metal με ένα compilation των Metallica (Platinium αν δεν κάνω λάθος) και με το Draconian Times των Paradise Lost... Πανελλήνιες δώσαμε με το "Μέσα στη Νύχτα των Άλλων" και το "S&M" στα τέρματα...

Ουσιαστικά, οτιδήποτε ακούω τώρα οφείλεται κυρίως σε μία 16άδα CD τίγκα στο mp3 που μου δώσαν πριν 5 χρόνια, στο πρώτο έτος. Κάπου ανάμεσα ήταν οι Dream Theater, οι Pink Floyd, οι Pain of Salvation, οι Rush, οι Queensryche και οι Pain of Salvation. Λίγο αργότερα ήρθαν οι "Φοβερές Κολοκύθες" (κατά κόσμον Smashing Pumpkins) και ο ασύλληπτος κος Maynard J. Keenan με τους Tool. Το γλυκό έδεσε. To art-prog rock-metal έγινε ο λόγος να πληρώνω αρκετά €€€€ για CD, OTE, ΔΕΗ... Και ο λόγος που κάθομαι και γράφω αυτές τις μαλ***ες  ;D ;D ;D την στιγμή που θα έπρεπε να γυρίζω καμιά σελίδα για να περάσω κανά μάθημα...

Φυσικά, το σκληρό-death-dog metal και τα heavy-rebet πάντα ήταν εκεί σε κάθε μουσικό μας βήμα και σε κάθε ωραία και δύσκολη στιγμή (εδώ είναι το σημείο που ο φίλος Candlemass κουνάει το κεφάλι του).
« Τελευταία τροποποίηση: 11/06/05, 02:26 από jon »
Stay Hungry. Stay Foolish.


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
77 Απαντήσεις
31367 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/07, 18:14
από Ommadawn
1 Απαντήσεις
5392 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/03, 15:51
από Πέτροc
331 Απαντήσεις
84259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 02:25
από Jezus
0 Απαντήσεις
3810 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/05, 12:43
από asxhmos
356 Απαντήσεις
90887 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/09, 16:38
από Garvin
77 Απαντήσεις
23357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/08, 11:18
από giorgos_z
17 Απαντήσεις
7010 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 19:31
από George_JimMorrison
40 Απαντήσεις
12609 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/08, 21:09
από whammypedaller
11 Απαντήσεις
3923 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 23:08
από Καθόδιος (φλουτσ)
25 Απαντήσεις
8305 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 21:18
από Guitarholic_punk