Αποστολέας Θέμα: Budget reverb pedal που να αξίζει;  (Αναγνώστηκε 6280 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Budget reverb pedal που να αξίζει;
« στις: 30/05/13, 12:25 »
Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum.

Πριν από λίγες ημέρες έλαβα ένα ανέλπιστο δώρο και πριν μπω στο θέμα θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου.
Το δώρο μου λοιπόν ήταν ο VHT Special 6 Ultra σε κεφαλή μαζί με την αντίστοιχη 1x12 καμπίνα του! Οι λεπτομέρειες του πως προέκυψε μάλλον δεν ενδιαφέρουν οπότε προσπερνάμε, απλά να πω πως η καμπίνα (plywood και όχι MDF, κλειστού τύπου) είναι ιδανική και για τον Lil' Night Train. Καλά να είμαστε και θα της ρίξω επάνω και ένα αξιόλογο ηχείο σε λίγο καιρό.

Μετά τον λίγο μεγάλο πρόλογο  ;D πάμε στο θέμα:
Κανένας από τους δύο ενισχυτές δεν έχει reverb. Σε μικρό χώρο χωρίς φυσικό reverb (π.χ. εξάσκηση στο δωμάτιο) ο ήχος είναι πολύ "στεγνός" και δεν μου αρέσει, θα ήθελα να τον χρωματίσω και να τον γλυκάνω λιγάκι. Λέω λοιπόν να πάρω ένα απλό, οικονομικό πεταλάκι για reverb. Για να προλάβω προτάσεις τύπου Hall of Fame, να πως ότι θέλω να δώσω το ελάχιστο δυνατόν ποσό. Ο λόγος είναι πως έχω ήδη λύση, το POD. Το θέμα είναι πως δεν θέλω να συνδέω τη γκουμούτσα μόνο για ένα εφέ και δως του καλώδια και null presets και ιστορίες. Αφού λοιπόν θέλω κάτι μόνο για την ευκολία του πράγματος, κρίνω πως δεν αξίζει τον κόπο να αγοράσω κάτι ακριβό.

Με ένα μικρό ψάξιμο διαπιστώνω ότι ενώ σε όλες τις κατηγορίες πεταλιών υπάρχει μια λογική διαβάθμιση (πάμφθηνα Behringer με κάτω από 30€ - κλώνοι ή άλλα κινέζικα με 40~50€ - από 80€ και πάνω τα υπόλοιπα) στα reverb υπάρχει έλλειψη στην μεσαία κατηγορία. Μετά από τα Behringer λοιπόν πηγαίνουμε σχεδόν απευθείας στο κατοστάρικο!

Θα ήθελα λοιπόν την άποψή σας στα εξής:

1) Υπάρχει περίπτωση να αξίζει κάποιο από τα τόσο φθηνά Behringer (για την ελάχιστα απαιτητική χρήση που το προορίζω) και να σταματήσω το ψάξιμο; Για παράδειγμα το Reverb Machine φαίνεται λίγο αξιοπρεπέστερο.

2) Ποιο από τα ακριβότερα αξίζει να ψάξω μεταχειρισμένο; Ενδεικτικά για κάποια που είναι περίπου στην ίδια αρχική τιμή, το Hardwire RV7 για το οποίο έχω ακούσει πολύ καλά λόγια δεν το βρίσκω. Το T-Rex Tonebug επίσης. Το Holy Grail Nano (αν και digital) δίνεται σε σχετικά υψηλές τιμές (min 70€). Το μόνο από αυτή την κατηγορία που βρίσκω κοντά στο πενηντάρικο (δηλαδή ποσό που δύναμαι να διαθέσω) είναι το Marshall Reflector. Καλά σχόλια έχω ακούσει αλλά όχι ενθουσιώδη.

Αν μπορείτε να δώσετε μια μικρή βοήθεια επί του θέματος θα ήμουν όπως πάντα υπόχρεος!

My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #1 στις: 30/05/13, 14:34 »
Έτσι όπως τα γράφεις δεν βγαίνει κάποιο ξεκάθαρο συμπέρασμα..

Από την μία την στιγμή αυτή διαθέτεις πολύ λίγα λεφτά για να πάρεις κάτι καλό έστω και μεταχειρισμένο..
Από την άλλη, πάλι το να καταλήξεις με κάτι εφάμιλο ή υποδεέστερο του ψηφιακού αλγορίθμου του pod αλλά σε πετάλι δεν αξίζει το έξοδο απλά για να μην παλεύεις με τα καλώδια και μόνο.

Λίγο πολύ τα είπες και μόνο σου: πάρε ένα Tonebug ή ένα Hardwire αν βρείς στα λεφτά σου, εγώ θα απέφευγα πετάλια που κάνουν μία μόνο δουλειά, όπως το holy grail.

Προσωπικά αν έπαιρνα ΕΝΑ και μόνο πετάλι reverb στην μεσαία χρηματική κατηγορία θα έπαιρνα αυτό που έχει ριζώσει στο PB μου και συνυπάρχει με το timefactor: http://proguitarshop.com/hardwire-supernatural-reverb.html
-Κορυφαίο, τελεία.

Άλλα επίσης πολύ καλά και ευέλικτα από πλευράς λειτουργιών είναι:
http://proguitarshop.com/tc-electronic-trinity-reverb.html
http://proguitarshop.com/electro-harmonix-cathedral-stereo-reverb.html

Για μένα με τα λεφτά που δίνεις δεν αξίζει να πάρεις κάτι και να πετάξεις 50€ αντί να επενδύσεις 100€ και να σε ικανοποιήσουν. Αν επιμένεις να πάρεις κάτι και δεν βρείς τίποτα μεταχειρισμένο πάρε αυτό:
http://www.thomann.de/gr/behringer_dr400_digital_delayreverb.htm
..αλλά μην περιμένεις τίποτα που θα σου φύγουν οι κάλτσες σε σχέση με το pod.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #2 στις: 30/05/13, 15:30 »
Για όλα αυτά που έγραψες Αδριανέ ήθελα να πάρω και μια δεύτερη (και τρίτη και τέταρτη...) γνώμη:
Γιατί βλέπω πως δεν υπάρχει λόγος να πετάξω χρήματα μόνο για την ευκολία μου αφού ήδη έχω την εναλλακτική.

Απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω και από άλλους ή στην αντίθετη περίπτωση να ανακαλύψω κάτι που δεν έχω ως τώρα κατά νου.
Πάντως προς αποφυγήν παρεξηγήσεως δεν έχω την ψευδαίσθηση πως θα βρω κάτι καλό με ελάχιστα χρήματα, έλεγα μόνο μήπως είχατε να προτείνετε κάποιο φθηνό που τουλάχιστον να μην είναι χειρότερο από την ψηφιακούρα του pod.

Πολύ ωραία πάντως αυτά που παρέθεσες... :)
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #3 στις: 30/05/13, 19:57 »
Mε περίπου 70 Ευρώ μπορείς να πάρεις το Marshall Reflector RF-1. Χωρίς να είναι κάτι το εξαιρετικό, είναι ένα αρκετά ποιοτικό πετάλι από πλευράς κατασκευής, με 6 διαφορετικά reverb και αρκετές δυνατότητες παραμετροποίησης. Το μεγαλύτερο προσόν του για μένα είναι ότι δεν "ξεπλένει" τελείως τον ήχο σου όταν ανεβάσεις το level όπως κάνουν άλλα πετάλια. Το Βehringer είναι μια κλασσική περίπτωση αυτού του φαινομένου, όπως και το Tonebug που είχα πριν από λίγο καιρό και ενώ σαν reverb ήταν πολύ ωραίο, από το μισό και πάνω ο ήχος μου χάλαγε τελείως.

Στο Βρετανικό Amazon μπορείς να βρεις και το Biyang RV-10 Tri-Reverb. Aν είναι δυνατή η αποστολή στην Ελλάδα, θα σού έλεγα να το δοκιμάσεις. Είναι ένα πολύ καλό πετάλι, με τρία διαφορετικά reverb και δύο modes για το καθένα. Στα 50 Ευρώ είναι ίσως το καλύτερο reverb που έχω βρει, σίγουρα καλύτερο από το Behringer σαν ποιότητα κατασκευής και ήχου, αν και το Behringer είναι πιο ευέλικτο.

Tέλος καλές κριτικές έχω διαβάσει για το Mooer ShimVerb, ειδικά για το shimmer mode, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει για να έχω ιδία άποψη.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #4 στις: 30/05/13, 20:26 »
Ευχαριστώ για τις επιπλέον προτάσεις.

Το Reflector το βρίσκω και φθηνότερα, συνήθως πωλείται μεταχειρισμένο γύρω στα 50€ και όντως ήταν μια από τις επιλογές που σκεφτόμουν.

Το Biyang το είχα ξανακούσει και όντως μου είχε φανεί καλή περίπτωση, νομίζω θα το δοκίμαζα ευχάριστα. Το ότι είναι λιγότερο παραμετροποιήσιμο δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα, είμαι fan της απλότητας για να μη σου πω ότι την αναζητώ κιόλας. Με τα πολλά μπερδεύομαι...
Μόνη επιφύλαξη να δω τελική τιμή μαζί με μεταφορικά.

Το Mooer από βίντεο μου είχε φανεί πολύ ωραίο αλλά δεν έχω καθόλου άποψη για τον κατασκευαστή. Όλη η σειρά των πεταλιών είναι κλώνοι αλλά σε τιμές αρκετά ανεβασμένες σε σχέση με άλλες παρόμοιες (π.χ. Joyo, Biyang). Το link που έδωσες το δίνει αρκετά χαμηλότερα αλλά δεν φαντάζομαι να κάνει shipping Ελλάδα. Στο thomann έχει 95€ και δεν είμαι σίγουρος ότι θα έδινα για κινέζικο κλώνο όσα περίπου θα έδινα για το Hardwire π.χ. Αν κάποιος έχει εμπειρία από κάποιο Mooer θα ήθελα να μάθω γενικά για τα πετάλια της εταιρίας.

Η δική σου άποψη είναι πως αξίζει μια τέτοια αγορά με τα δεδομένα που παρέθεσα ή ακόμα και τόσα λίγα χρήματα θα πάνε χαμένα και καλύτερα να παραμείνω με τον υπάρχοντα εξοπλισμό;

Σε ευχαριστώ και πάλι!
« Τελευταία τροποποίηση: 30/05/13, 20:31 από alexchem79 »
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #5 στις: 30/05/13, 23:27 »
Η δική σου άποψη είναι πως αξίζει μια τέτοια αγορά με τα δεδομένα που παρέθεσα ή ακόμα και τόσα λίγα χρήματα θα πάνε χαμένα και καλύτερα να παραμείνω με τον υπάρχοντα εξοπλισμό;

Κοίταξε, εγώ προσωπικά είμαι fan του reverb και είναι σίγουρα το εφφέ που χρησιμοποιώ περισσότερο. Γι αυτό το λόγο δεν θα θεωρούσα ότι είναι χαμένα λεφτά, και σε παρόμοια φάση με τη δική σου άρχισα να ψάχνομαι με πετάλια παρά το γεγονός ότι είχα την Tonelab LE που είχε 11 διαφορετικά reverb με (υπερβολικά) πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης. Στη δική σου περίπτωση μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς αν σε καλύπτουν προς το παρόν τα reverb του POD για να διανθίσεις λίγο τον ήχο σου. Αν μείνεις με αυτά για κάποιο διάστημα, θα έχεις την ευκαιρία να δεις ποιοί τύποι reverb σού αρέσουν περισσότερο και αργότερα να ψάξεις για κάποιο καλό πετάλι που θα σού δώσει το reverb που θέλεις.

Πάντως κακά τα ψέματα, οι περισσότεροι εδώ μέσα (και όχι μόνο) αγοράζουμε όργανα και εξοπλισμό για να ικανοποιήσουμε το βίτσιο μας, όχι επειδή πραγματικά τα χρειαζόμαστε. Από αυτή την άποψη θα σού έλεγα να κάνεις το κέφι σου. Ειδικά από τη στιγμή που σού έκαναν ένα ωραίο και απρόσμενο δώρο (με γειά και καλόπαιχτος), γιατί να μη διαθέσεις λίγα από τα δικά σου χρήματα για να πάρεις ένα πετάλι, αν αυτό τραβάει η όρεξή σου...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #6 στις: 31/05/13, 00:06 »
Πολύ καλά τα λες!

Προφανώς δεν τίθεται θέμα μη κάλυψης από τα υπάρχοντα reverbs του POD άρα σε αυτή τη βάση ένα πετάλι επιπλέον σίγουρα δεν είναι κάτι που χρειάζομαι απαραίτητα. Δεν ξέρω αν είναι το κέφι μου ή βίτσιο όπως ωραία λες κι εσύ, σίγουρα κοιτάω την ευκολία μου αυτή τη στιγμή αλλά και κάτι επιπλέον:
Είμαι γενικότερα σε φάση "απλοποίησης". Πραγματικά δεν μπορώ να χάνομαι σε άπειρες δυνατότητες παραμετροποίησης. Έχω παρατηρήσει πως όσο καιρό έχω την πεταλιέρα σπαταλάω περισσότερο χρόνο να πειράζω κουμπάκια παρά να εξασκούμαι. Δε θέλω λοιπόν να "παίζω" αλλά να παίζω.

Θα τσεκάρω πάντως όλες τις οικονομικές επιλογές και βλέπουμε, αν υπάρχει άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη!
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #7 στις: 31/05/13, 10:51 »
Καλή η απλοποίηση, αλλά άλλο πράγμα η βιωματική εμπειρία ενός απλού reverb με βάθος (έστω και διαφόρων όγκων/χώρων) και τελείως άλλο πράγμα ο συνδυασμός reverb, delay, flanger και octaver με αποτέλεσμα διάφορα πολύ αρμονικά ακούσματα.

Τα ψηφιακά πετάλια reverb έχουν εξελιχθεί απίστευτα και για να πάρεις μία ιδέα τι μπορούν να κάνουν αλλά και να αποφασίσεις τι θα ταίρiαζε σε εσένα, τις προτιμήσεις και τις εφαρμογές σου, σου συστήνω να ακούσεις προσεκτικά αυτά τα demos:

http://proguitarshop.com/video-reviews/tc-electronic-trinity-reverb
http://proguitarshop.com/video-reviews/hardwire-supernatural-ambient-verb
http://proguitarshop.com/video-reviews/hardwire-supernatural-ambient-verb1
http://proguitarshop.com/video-reviews/hardwire-supernatural-ambient-verb2
http://proguitarshop.com/video-reviews/hardwire-supernatural-spring-vs.-twin-reverb

Αυτό εννοώ όταν λέω ότι θα απέφευγα πετάλια που κάνουν μία μόνο δουλειά.
Υπόψιν και τα δύο αυτά πετάλια, από το PGS με μεταφορικά δεν ξεπερνούν τα 140-160€.
Πέρα από το "δεν έχω" που είναι απολύτως σεβαστό για όλους μας, η δική μου αρχή είναι "ένα και καλό παρά πολλά και μέτρια" και αυτό σου συστήνω και εσένα.

Εγώ προσωπικά που θεωρούσα το delay ως το κυριότερο time based effect της κιθάρας, έχω εκπλαγεί από τις απίθανες εφαρμογές που μου έχουν προκύψει στην πράξη από ένα τέτοιο reverb.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/13, 11:06 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #8 στις: 31/05/13, 10:59 »
Αδριανέ καλημέρα, τα βίντεο αυτά τα είχα δει και νωρίτερα όταν μου έγραψες τις προτάσεις σου και ομολογώ ότι με κόλασαν!
Σίγουρα είναι πολύ παραπάνω του budget αλλά μέχρι την τελική απόφαση δεν αποκλείω και τίποτα.

Τώρα άσχετο με το θέμα αλλά επειδή δεν έχω δει αυτά τα δύο πετάλια αλλού, το PGS έχει τόσο λίγα μεταφορικά από Αμερική; Έχεις αγοράσει και εσύ;
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #9 στις: 31/05/13, 11:06 »
Έχω αγοράσει 3-4 φορές από το PGS, χωρίς κανένα απολύτως θέμα.
Τα μεταφορικά για το supernatural είναι $24.95 με Priority Mail International.
Αν θέλεις να δεις πόσο κάνει κάτι, βάλε το στο basket και συμπλήρωσε το Estimate Shipping and Tax και θα δεις ακριβώς πόσο κάνει.

Τα πετάλια αυτά δεν υπάρχουν αλλού διότι αφορούν συγκεκριμένη συνεργασία του PGS με τους συγκεκριμένους κατασκευαστές.
Είναι κάτι σαν signature του PGS και ως τέτοια είναι και πολύ καλύτερα μεταπωλητικά.
« Τελευταία τροποποίηση: 31/05/13, 11:08 από adr1anos »
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #10 στις: 31/05/13, 11:35 »
Είχα δει ότι signature του PGS είναι το Trinity, δεν το είχα καταλάβει ότι ισχύει και για το Supernatural.

Βλέπω όμως και αυτό:
"Worldwide shipping excludes the following brands:  Vox, Marshall, Korg, Fender, Squire, Gretsch, Schecter, Orange, Tech 21, TC Electronic, BOSS/Roland, Pedaltrain, Voodoo Lab, MXR/Dunlop, Ibanez, ISP Technologies, EMG. "

Δεν στέλνει εξωτερικό αυτές τις μάρκες; Άρα πάει το TC Electronic. (Βέβαια πιο πολύ μου άρεσε το Hardwire)

Πολύ χρήσιμες πάντως οι πληροφορίες, σε ευχαριστώ!
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #11 στις: 31/05/13, 11:56 »
..Άρα πάει το TC Electronic..
Αν είναι έτσι είναι κρίμα, διότι ακόμα ένα τέτοιο signature PGS πετάλι είναι αυτό:
http://proguitarshop.com/tc-electronic-alter-ego-delay.html
..που αξίζει πάρα πολύ.

Δεν νομίζω πάντως ότι περιλαμβάνει την Ευρώπη αυτό το statement, διότι όταν βάζω το TC μου δίνει κανονικά τα μεταφορικά..
Βέβαια δεν έχω πάρει κάτι από TC από το PGS οπότε δεν ξέρω πρώτο χέρι.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #12 στις: 03/06/13, 11:16 »
Τελικά να πω ότι μετά από αρκετή σκέψη αποφάσισα πως παραμένω όπως είμαι και μόλις τα οικονομικά ανθήσουν λίγο θα κινηθώ προς ένα καλό πετάλι με παραπάνω δυνατότητες ηχητικά. Για τις δικές μου προτιμήσεις φαντάζει ιδανικό το Hardwire Supernatural.

Ευχαριστώ για τις προτάσεις μα πάνω από όλα για το ως τώρα ενδιαφέρον!
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #13 στις: 06/06/13, 19:00 »
Εχει loop ο VHT? Αν βρεις ενα zoom g2 η g2nu δωστους μια δοκιμη. Ειχα και το eleven rack μαζι, με το πολυδιαφημισμενο reverb του και προτιμουσα χωρις ντροπες το zoom. Παρεμπιπτοντως μονο στα καθαρα το βαζω...με δυο κιθαρες στην μπαντα ειναι σιγουρος τροπος να θαφτεις.

Αποσυνδεδεμένος alexchem79

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 99
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Budget reverb pedal που να αξίζει;
« Απάντηση #14 στις: 06/06/13, 19:36 »
Ναι, έχει loop και εκεί προς το παρόν βάζω το PODHD400 που έχω για να πάρω το δικό του reverb. Άρα άλλη πεταλιέρα δεν θέλω.
My brain has two sides; left and right.
The left has nothing right and the right has nothing left.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Reverb combination ????

Ξεκίνησε από IxNiLaTiS Εφέ

1 Απαντήσεις
2676 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/01/08, 16:22
από Johnie Darko
Reverb - Delay σε ένα?

Ξεκίνησε από gers Εφέ

17 Απαντήσεις
6108 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/08, 19:56
από Evangelos 123
3 Απαντήσεις
3136 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/08, 12:06
από PlusYeaR
29 Απαντήσεις
9932 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/09, 14:30
από no slave
14 Απαντήσεις
5564 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/10, 17:34
από Eagle Of Kamelot
reverb πεταλι!

Ξεκίνησε από Ddarkkor Εφέ

8 Απαντήσεις
3348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/10, 14:26
από adr1anos
27 Απαντήσεις
9614 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/12, 01:08
από hot_sauce (φλουτσ)
14 Απαντήσεις
5693 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/13, 14:13
από adr1anos
3 Απαντήσεις
6378 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/13, 00:57
από freemind
12 Απαντήσεις
9788 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/06/14, 13:57
από metalmike