Αποστολέας Θέμα: Raw In Sect (Prog/Death Metal) 'Demo 2007' (Demo του Μήνα-Metal Hammer GR)  (Αναγνώστηκε 31371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #50 στις: 26/01/07, 11:30 »
To άκουσα τελικά 2-3 φορές χθές στο κάρο μου.....
Λοιπόν, το γουστάρω όπως είπα και παλιότερα πιο πολύ από το mental Abuse. Πιστεύω ότι έχει μια σχετική ποικιλία θεμάτων σε σχέση με το προηγούμενο. Παρά γεγονός ότι το mental είχε εκείνη την καθαρή εισαγωγή μου φαινόταν πιο μονότονο σε σχέση με το 2ο. Δεν "κτυπάω" το πρώτο απλά μου αρέσει καλύτερα αυτό.
Στο 2:40 και 4:20 μπάινει ένα γ**άτο riff με κάπως περίεργους τονισμούς όσον αφορά τις χρονικές αξίες. Εμένα αυτά γενικώς με τραβάνε πολύ. Το τρίξιμο από το slide είναι ενοχλητικό! Μου πήρε τα αυτιά. Κρίμα γιατί μου αρέσει πολύ το ριφ. Τα φωνητικά παρά το ότι είναι death φάση και εγώ πάντα τα βρίσκω περιοριστικά για κάποιο λόγο τα βρήκα πιο εμπνευσμένα και όχι μονότονα σαν του mental. Η μίξη γενικώς θέλει δουλειά. Μια μουντίλα το διακατέχει αν και τα θέματα τα ακούω καθαρά κάτι που στην τελική είναι και το ζητούμενο από ένα demo....να ακούγεται η μουσική. Αν ο ήχος την κολακεύει τότε σούπερ.
Εντάξει φίλε, σε γενικές γραμμές είναι καλό υλικό και δουλεμένο. Πάθος έχετε γι 'αυτό που κάνετε. Πρέπει να βρείτε τώρα μια ταυτότητα....να γίνει κάπως πιο ιδιαίτερο. Ειναι γενικό και αφηρημένο αυτό που σου λέω και δεν μπορώ να στο πώ καλύτερα. Και εγώ για μας αυτό ψάχνω. Δεν υπάρχει πατέντα γι 'αυτό εννοείται. Με σκέψη, αυθορμητισμό και ακούσματα θα έρθει (πατέντα?)....και πάθος εννοείται. Κάποιες μπάντες όπως Psychotic Waltz, Mekong Delta, End Amen και Atheist το είχαν κατά την γνώμη μου. Κυνήγα περισσότερο αυτό που έχεις στο κεφάλι σου και μην τα αφήνεις μέχρι να το ακούσεις στην μπάντα σου. Τίποτα να μην αφήνεις στην τύχη και ο αυθορμητισμός σου να εκφράζεται όποτε σου έρθει και μαλλόν θα το βρείς!!!! Αυθορμητισμός και συνεχής λεπτομερής έλεγχους για μένα δεν είναι αντίθετα πράγματα που συγκρούονται.
Αυτές τις γενικότητες είχα να πώ.......η μπάντα στάνταρντ θα βρεί το δρόμο της!!!! Έτσι νομίζω. Θα ξανακούσω σύντομα

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #51 στις: 30/01/07, 12:21 »
Σε ευχαριστώ πολύ για μια ακόμα φορά! Κανονικά έπρεπε να απαντήσω νωρίτερα αλλά είχαμε πολύ δουλειά αυτές τις μέρες! Σίγουρα αν είχαμε μεγαλύτερο budget θα ήταν και καλύτερη η παραγωγή...απο εκεί και πέρα όπως σου είπα κι από κοντά όλα είναι θέμα νοοτροπίας...και από μεριάς μπαντών και από πλευράς στούντιο όσον αφορά τον ήχο πάντα...από συνθετικής πλευράς πιστεύω οτι το αυθόρμητο είναι και το καλύτερο καθώς δε ζορίζεις τον εαυτό σου απλά και μόνο για να βγει κάτι...το αποτέλεσμα είναι έτσι πιο αληθινό (και κατά τη γνώμη μου καλύτερο)...όσο για τη μίξη είναι rough...θα ξαναγίνει remix και remaster πριν βγει το demo...αυτά τα riffs με τις περίεργες χρονικές αξίες τα γουστέρουμε κι εμείς πάρα πολύ!! Θα δεις και άλλα τέτοια στο μέλλον!!

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #52 στις: 30/01/07, 12:30 »
Χθες (29/01) έγινε το live με Steamroller Assault, Turbulence και Crimson Fire...θέλω να ευχαριστήσω όσους ήταν εκεί (you know who you are ;))...περάσαμε καταπληκτικά και ελπίζω να σας ξαναδούμε στο μέλλον...cheers!!!

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #53 στις: 31/01/07, 15:21 »
Ήμανε εκεί ΥΕΑΗ!!!!
Ωραίοι μάγκες...βάλτε και λίγο τσαγανό και αυτοπεποίθηση στο γλυκό και μετά θα παχύνουν πολλοί  :D
Το riff (ένα από όλα) του Mental Abuse τριγύριζε στο καύκαλο μου το ίδιο βράδυ. Μου έσκασε σε βραδυνό μεταμεσονύχτιο κ@τούρημα!!!! Ούτε να κοιμηθώ δεν με αφήνει αυτός ο Φυστίκης ;D

Αποσυνδεδεμένος Arcturus

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Death Greets me warm, now I will just say goodbye
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #54 στις: 31/01/07, 20:30 »
γ**ήσατε παιδιά μπράβο  ;) Μου αρέσατε περισσότερο απ'όλους...Περιμένουμε πολλά από σας μάγκες τι ριφάρες ήταν αυτές  :o :o
Ντάξει μπορεί να γιναν μερικά λάθη αλλά για πρώτο live πάρα πολυ καλά αντέ γραφτέ γράφτε κανά ριφάκι ακόμα το χετε λεμεεεεεεε ;D

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #55 στις: 31/01/07, 23:47 »
Προς verdict94: Θέλω να πιστεύω οτι με το καιρό θα βελτιωνόμαστε σε όλους τους τομείς...το παλεύουμε αν μη τι άλλο!! Απο οτι καταλαβαίνω το Mental Abuse εμπνεέι για διάφορες καθημερινές ασχολίες ε; ;D ;D ;D Πάντως έχω πάθει κι εγώ κάτι παρόμοιο παλιότερα με το βασικό riff του Twisted And Menacing My Stare...riff and destroy!!! ;) :D

Προς Arcturus: Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα καλά λόγια :)...ελπίζω να πέρασες καλά...χαίρομαι που σου αρέσαμε...όντως ήταν πρωτο live και ήμασταν αρκετά αγχωμένοι αλλά όλα πήγαν αρκετά καλά...ελπίζω οτι την επόμενη φορά θα είναι ακόμα καλύτερα...σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσουμε κι επίσημα το demo μας οπότε μείνε συντονισμένος...και αν μας ξαναπετύχεις πουθενά έλα να πιούμε καμια μπύρα!! Cheers!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #56 στις: 01/02/07, 10:55 »
Προς verdict94: Θέλω να πιστεύω οτι με το καιρό θα βελτιωνόμαστε σε όλους τους τομείς...το παλεύουμε αν μη τι άλλο!! Απο οτι καταλαβαίνω το Mental Abuse εμπνεέι για διάφορες καθημερινές ασχολίες ε; ;D ;D ;D Πάντως έχω πάθει κι εγώ κάτι παρόμοιο παλιότερα με το βασικό riff του Twisted And Menacing My Stare...riff and destroy!!! ;) :D


Σε τι δραστηρίοτητα το έπαθες ρε?????????

Ξέρω....μόλις σκάσαν τα παϊδάκια!!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #57 στις: 06/02/07, 11:28 »
Γεια σε όλους...προχθές πραγματοποιήθηκε και το live που δώσαμε με τους Savaoth, Lifeless και Blood Stream και ήταν πραγματικά ωραία φάση!! Να ευχαριστήσω άλλη μια φορά όσα παιδιά έδωσαν το παρών!!

Σε αυτή τη διεύθυνση http://www.rockpages.gr/selidesrock.htm μπορείτε να διαβάσετε μια ανταπόκριση από το live που κάναμε στις 29/01 με Turbulence, Crimson Fire και Steamroller Assault...επίσης, στο site μας www.myspace.com/rawinsect στο section Videos μπορείτε να βρείτε δύο βίντεο από το εν λόγω live...

Τέλος (πολλά νέα μαζί έπεσαν σήμερα ;D) να ενημερώσω οτι πρόκειται να κάνουμε άλλα δύο live:

25/02 - An Club - Raw In Sect, Mortal Torment, Stillborn Virtue, Building Chaos (Σολωμού 13-15, Αθήνα είσοδος 8 ευρώ, έναρξη 8.30)

10/03 - Ichor Rock Club - Pulverised, Raw In Sect, Cubical Sphere (Γεωργίου 46, Θεσσαλονίκη, είσοδος 7 ευρώ, έναρξη 8.00)

Ελπίζω επίσης οτι μέσα στο μήνα θα προλάβουμε να ολοκληρώσουμε τις ηχογραφήσεις του demo...να υπενθυμίσω οτι θα διατίθεται εντελώς δωρεάν...cheers!!! :)
« Τελευταία τροποποίηση: 06/02/07, 22:20 από Ax_Wield »

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #58 στις: 06/02/07, 12:21 »
Ωραία λοιπόν...θα επανορθώσω και για την Κυριακή που δεν μπόρεσα.... ;)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #59 στις: 06/02/07, 22:22 »
Θα έχουμε φέρει και παϊδάκια αυτή τη φορά!!! ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #60 στις: 07/02/07, 09:58 »
Άντε ρε!!!!! Θα πάρουν φωτιά οι λαδόκολλες!!! ;D
Από κόσμο πως πήγατε στο τελευταίο??????
Πόσα παϊδάκια (εισιτήρια) πουλήσατε?????

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #61 στις: 07/02/07, 23:30 »
Αρκετά καλά ήταν...πρέπει να ήταν περίπου 100 άτομα απο κάτω όταν παίξαμε εμείς...ήταν καλά αν σκεφτείς οτι έκανε ψοφόκρυο και ψιλοχιόνιζε εκείνη τη μέρα...

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #62 στις: 08/02/07, 10:28 »
Αρκετά καλά ήταν...πρέπει να ήταν περίπου 100 άτομα απο κάτω όταν παίξαμε εμείς...ήταν καλά αν σκεφτείς οτι έκανε ψοφόκρυο και ψιλοχιόνιζε εκείνη τη μέρα...

και δεν είχε και παϊδάκια.... ;D

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #63 στις: 21/02/07, 00:08 »
Τα biling των 2 live που ανέφερα σε προηγούμενο post άλλαξαν...τα σωστά έχουν ως εξής:

25/02 - An Club - Hellroad Caravan, Stillborn Virtue, Raw In Sect, Building Chaos, Abyssgale, Profane Prayer
(Σολωμού 13-15, Αθήνα είσοδος 8 ευρώ, έναρξη 19.00)

10/03 - Ichor Rock Club - Cubical Sphere, Pulverised, Raw In Sect, Stomen (Γεωργίου 46, Θεσσαλονίκη, είσοδος 7 ευρώ, έναρξη 8.00)

Επίσης επιβεβαιώθηκε άλλο ένα live:

25/03 - Club Underworld - Convixion, Crucifier, Death Fiend, Shadowveil, Raw In Sect, Steamroller Assault (Θεμιστοκλέους και Γαμβέττα 5, Αθήνα, είσοδος 10 ευρώ, έναρξη 6.30)

Αυτά προς το παρόν, stay tuned!!!




Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #64 στις: 21/02/07, 13:21 »
Για τα 2 25άρια με βλέπω..... ;D

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #65 στις: 22/02/07, 12:12 »
Όποτε γουστάρεις!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #66 στις: 24/03/07, 01:20 »
Καλησπέρα σε όλους...έχω να ανακοινώσω πως επιτέλους μετά από αρκετό καιρό επιτέλους το demo μας ολοκληρώθηκε και είναι έτοιμο προς διάθεση σε όποιον ενδιαφέρεται...είναι εντελώς δωρεάν και όποιος το θέλει δεν έχει παρά να επικοινωνήσει μαζί μας ή να μου στείλει ΠΜ έτσι ωστε να δούμε πως θα το κανονίσουμε...τα κομμάτια έχουν υποστεί remix και remaster και ακούγονται απείρως καλύτερα...το demo θα αποτελείται από τρία κομμάτια συνολικά τα οποία θα μπορείτε να τα ακούσετε επίσης και από το site μας www.myspace.com/rawinsectστο οποίο θα ανέβουν τις επόμενες μέρες (με τη νέα μίξη)...θα ενημερώσω ξανά μόλις τα ανεβάσουμε...επίσης θα μοιράσουμε το demo στο live που θα κάνουμε στις 25/03 στο Underworld...ελπίζουμε να σας δούμε εκεί!!! 8)

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #67 στις: 26/03/07, 10:20 »
Πολύ καλό live παιδιά!!!
Μπράβο. Λίγο ο ήχος βέβαια όπως πάντα....και κάτι να γίνει με τα lead του Fys γιατί δεν "περνάνε".
Επίσης πολύ καλή σκηνική παρουσία!!!
Καμία σχέση με το πρώτο live. Καλή συνέχεια!!!

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #68 στις: 26/03/07, 22:22 »
Thanks αγόραρε!! ;) Η παρουσία σου είχε ιδιαίτερη σημασία για εμάς όπως και η γνώμη σου έχει ειδικό βάρος (σα βετεράνος της σκηνής ;D)...το πρόβλημα με τα lead το είχα εγώ στα πρώτα live τώρα το είχε ο Fys...τι να κάνουμε έτσι είναι τα πράγματα, κάτι θα κάνουμε και θα το διορθώσουμε...αφού σου άρεσε περισσότερο μάλλον είμαστε σε καλό δρόμο 8)...το ακούσαμε άλλωστε από πολλούς που μας έχουν ξαναδει...επίσης ο κόσμος φάνηκε να γούσταρε οπότε όλα ΟΚ...περιμένω και την αναλυτική σου άποψη για το demo μας!! Thanks για όλα!! :)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal)
« Απάντηση #69 στις: 28/03/07, 22:17 »
Τα κομμάτια του demo έχουν πλέον ανέβει στη σελίδα μας στο myspace (ένα νέο κομμάτι συν τα δυο παλιότερα με τη νέα μίξη)...επίσης στο αρχικό μου post έχω βάλει μια διεύθυνση από την οποία μπορεί όποιος θέλει να τα κατεβάσει σε καλή ποιότητα ήχου...και είπαμε, όποιος θέλει και το CD ας μου το πει και θα το πάρει δωρεάν! Περιμένω τις κριτικές σας!

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ: Raw In Sect (Prog/Death Metal) 'Demo 2007'
« Απάντηση #70 στις: 14/04/07, 17:43 »
Μια κριτική για το demo από το Rock-Underground...

http://forum.rock-underground.gr/index.php/topic,451.0.html

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Απ:Raw In Sect (Prog/Death Metal) 'Demo 2007'
« Απάντηση #71 στις: 03/05/07, 23:31 »
Καλησπέρα σε όλους...το 'Demo 2007' ανακηρύχτηκε Demo του μήνα στο ελληνικό Metal Hammer (τεύχος Μαίου)...στο  παρακάτω link μπορείτε να διαβάσετε τη παρουσίαση που έγινε από το περιοδικό και on line: http://www.hammer.gr/content/view/74/130/
Το θεωρούμε τιμή μας και αυτό μας δίνει το έναυσμα να συνεχίσουμε δυνατότερα...ήδη κανονίζουμε κάποια live για το καλοκαίρι...θα ενημερώσω ξανά μόλις έχουμε νεότερα! Cheers!
« Τελευταία τροποποίηση: 03/05/07, 23:33 από Ax_Wield »

Αποσυνδεδεμένος verdict94

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 213
  • Φύλο: Άντρας
  • www.verdictdenied.com
    • Προφίλ
    • Official site of  Verdict Denied
Συγχαρητήρια ρε μάγκες για τις κριτικές.
Πήρα και το χάμμερ και σας καμάρωσα. Μπράβο και εις ανώτερα!
Το 3ο κομμάτι ήταν πολύ ευχάριστη έκπληξη 8)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Ευχαριστούμε πολύ ρε συ!!! 8) Έχεις περάσει κι εσύ από αυτή τη θέση και καταλαβαίνεις οτι είμαστε αρκετά ενθουσιασμένοι με το γεγονός...χαίρομαι πολύ που σου άρεσε το κομμάτι! :) Είναι προσανατολισμένο σε ένα πιο πειραματικό στυλ...το είχαμε παίξει και live στο Underworld τότε που ήσουν κι εσύ εκει...τώρα θα τα πούμε από κοντά στο δικό σας live τέλος του μήνα!!

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Για όσους ενδιαφέρονται έχουμε κλέισει ένα live για το τέλος του μήνα...συγκεκριμένα:

30/06 - An Club - Pulverized, Raw In Sect, Slavebreed, Building Chaos, Straighthate, Dark Vision
(Σολωμού 13-15, Αθήνα είσοδος 8 ευρώ, έναρξη 19.00)

Για περισσότερες πληροφορίες τσεκάρετε εδώ: http://www.hellasonstage.blogspot.com/

Σας περιμένουμε!!! Cheers!!! ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
9415 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/04, 11:26
από Holy Diver
29 Απαντήσεις
10607 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/06, 21:39
από penoktonos
3 Απαντήσεις
3421 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/05/08, 23:50
από 7
6 Απαντήσεις
3946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/12/08, 19:30
από Garvin
72 Απαντήσεις
27357 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/10, 22:11
από ed_hunter
0 Απαντήσεις
1639 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/12, 13:53
από alexhs232
4 Απαντήσεις
3191 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/12, 21:36
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
5239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/06/13, 22:45
από vaig3
27 Απαντήσεις
7612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/15, 20:45
από sfanfan
4 Απαντήσεις
21308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/16, 20:15
από Gildor