Αποστολέας Θέμα: Αλεξίου - Μάλαμας - Ιωαννίδης... Live στον Λυκαβηττό - κυκλοφορεί στις 22/3  (Αναγνώστηκε 20581 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eva...

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 388
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μια τρελη φρενο πατα τον κοσμο να προλαβει.....
    • Προφίλ
και λιγο ενοχλητικό κοινο ;D!

Αν εσυ ακουγοντας το δισκο κρατιεσαι χωρις να παρασυρθεις να τραγουδησεις και εσυ,εισαι φοβερος!!Εγω παντως δεν αντεχω!!Και στη συναυλια που ημουν δεν κρατιομουν ουτε εγω,ουτε και ολος ο κοσμος που ηταν εκει και δεν ηταν καθολου λιγος!!
"Μoυσικος ανεμος" καθε Τριτη στις 22:00-00:00 στον http://activeradio.gr με μουσικες αγαπημενες!Συντονιστειτε και παρασυρθειτε...
http://activeradio.gr/smf/index.php/topic,364.0.html
http://www.facebook.com/group.php?gid=51018537147

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
ελα μωρε δεν λεω αυτο  ;D
φυσικα και το τραγουδας και φυσικα οταν εισαι σε μια συναυλια
τραγουδας και με το παραπανω!
απλα λεω οτι ο κοσμος δεν φωναζε ειδικά στα σιγανα σημεία
και επισης η παραγωγή δεν ειχε μικρόφωνα που γραφανε μαζι και το κοινο
οσο σε καποιες αλλες συναυλιες
που πανω σε ωραιο σημειο ακους
"ρε μ@λακα μην σπρώχνεις"
"το νουμερακι σου αγαπη μου?"
και γενικα η παραγωγη εκανε προσεχτική ηχογράφηση!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Και εγω και σε torrent και σε links στο rs αλλα αν και το έχω κατεβάσει θα πάω να το αγοράσω(δεν εχω παει ακομη) γιατι τέτοιες δουλειές πρέπει να τις υποστηρίζουμε και επίσης να πάρω το dvd που δεν έχει ανεβει ακόμα(ή δεν το εχω βρει εγώ)...Έχω κατεβάσει την δισκογραφία του Μάλαμα αλλα και του Ιωαννίδη (και πολλών άλλων) είδα οτι μου αρέσουν και απο εδώ και πέρα θα αγοράζω τις επόμενες δουλειές τους άλλα και τις παλαιότερες για συλεκτικούς σκοπούς(όποτε περισσεύουν χρήματα) ...Χρησιμοποιώ την "πειρατεία" για να ξέρω ποιον "πρεπει" να πληρωσω !!!

Φίλε Στέλιο δεν διαφωνώ σ'αυτά που λες, αλλά πίστεψε με τα τραγούδια του Αλκίνοου, του Παπακωνσταντίνου, Αλεξίου, Θηβαίου και πολλών άλλων τα έχω και σε original cd, δεν ξεκίνησα από αρχής να κατεβάζω mp3. Στα 29 μου σχεδόν έχω ξοδέψει ολόκληρη περιουσία στα διάφορα δισκάδικα. Εννοείται ότι συνεχίζω να αγοράζω δίσκους και dvd αλλά πολύ σπανιότερα πλέον λόγω αλλοτροίωσης της ελληνικής μουσικής και για διάφορους άλλους λόγους που δεν είναι της παρούσης να αναφέρω.

Επίσης πήγα στη συγκεκριμένη συναυλία, πλήρωσα τα 25 ευρώ, γιατί να δώσω άλλα τόσα πάλι? Μην ανησυχείς, οι διάφοροι καλλιτέχνες δεν περιμένουν εμάς να ζήσουν, τα βγάζουνε μια χαρά πέρα  ;)

Αποσυνδεδεμένος -=Στέλιος=-

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • ...---...
    • Προφίλ
Μάλλον παρεξήγησες την απάντηση μου.Δεν έκανα το post μου για να σε κρίνω ή για να σε βγάλω κλέφτη :P απλά έγραψα πως ενεργώ εγω και πως πιστεύω οτι είναι σωστό να κανει ο καθένας ;)

Όσο για το ενοχλητικό κοινό που αναφέρθηκε παραπάνω, ακόμα και εγώ οταν το άκουσα πρώτη φορά απο τον υπολογιστη, χειροκρόταγα :P

Μην ανησυχείς, οι διάφοροι καλλιτέχνες δεν περιμένουν εμάς να ζήσουν, τα βγάζουνε μια χαρά πέρα  ;)

Δεν είναι μόνο θέμα για το αν θα ζήσουν αλλά πιστεύω οτι αν δουν πως τετοιες δουλειές έχουν απήχηση(ετσι γράφεται ;; ) στον κόσμο ίσως δούμε κι άλλες τέτοιες...

Καλήμερα σε όλους :)

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
εγω παντως τα 16,50 ευρω θα τα δωσω για αυτους τους στοίχους
   
Μα η άλλη ήταν η δικιά σου μέσα απ' του ύπνου, του εφιάλτη οι γραμμές
Μου 'λεγε αγάπη μου κοιμήσου  θα 'μαι κοντά σου όταν με θες

Μα είναι τα χρόνια ένα δοχείο, ένα φτηνό ξενοδοχείο για δυο στιγμές


τα αλλα 0,50 ευρω για την συσκευασία!!  ;)

κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Fusalida

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πως ο πόνος και η συντριβή γίναν τεχνη στην tv?
    • Προφίλ

Έχοντας πλέον κι εγώ στα χέρια μου το πολυπόθητο dvd και βλέποντας το 2 φορές μέχρι τώρα έχω να σχολιάσω τα εξής: Ένιωσα σα να ήταν συναυλία του Μάλαμα και οι άλλοι δύο απλοί συμμέτοχοι! Δεν ξέρω αν υπήρχε αυτή η αίσθηση στη συναυλία....
Ίσως να φταίει ότι τα περισσότερα τραγούδια ήταν δικά του απ'ότι παρατήρησα...

  Από ερμηνείες μου άρεσε πάάάάάρα πολύ το "Απόγευμα στο δέντρο"...Ήταν υπέροχοι και οι τρεις του!
  Το "Παπάκι" που πάλι ήταν οι τρεις τους...
  Το "όνειρο ήτανε" στην ερμηνεία της Αλεξίου...
  Το "Ξημερώνει" από Σωκράτη και Αλεξίου..
  Και πολύ μου άρεσε επίσης Το "Ο δρόμος, ο Χρόνος και ο Πόνος" που το είπε μόνος του ο Σωκράτης...

  Κάτι τελευταίο που δεν μου άρεσε και πολύ είναι ότι δεν υπήρχε καθόλου φυσικότητα, αυθορμητισμός....Τέλος πάντων. Το αποτέλεσμα όπως και να'χει είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητικό, κατά την ταπεινή μου πάντα άποψη...
  Ηταν μια πολύ καλή δουλειά που όντως θα μείνει χαραγμένη για πολύ καιρό στη μνήνη όσων πήγαν και όσο για μας...που δεν πήγαμε....θα κλέβουμε λίγη "έκσταση" από τα dvd...και λίγη φαντασία άλλωστε δε βλάπτει!
Ποιο θρόνο θέλουν να σου δώσουν, που η Άτροπος δε θα τον πάρει;
Φερνάντο Πεσσόα

www.arrwstherinys.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Mary_kapk

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Μήπως έχει ανεβάσει - κατεβάσει κανείς αυτό το Live cd?
Αλεξίου - Ιωαννίδης - Μάλαμας?

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
molis to eida...mou arese para polu, katalabaine kaneis pws pernousan polu kala epi skhnhs, me polu gelio, kai polu kalh diathesi...akribos kati tetoio xreiazomaste...exairetiki douleia...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος thomai

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
ΧΑΡΙΣ ΑΛΕΞΙΟΥ
ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΜΑΛΑΜΑΣ
ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

LIVE ΣΤΟΝ ΛΥΚΑΒΗΤΤΟ

Σεπτέμβρης 2006


Ήταν μια από αυτές τις μουσικές συναντήσεις που συμβαίνουν πια  όλο και σπανιότερα. Ήταν η συναυλιακή είδηση της χρονιάς. Και τελικά ήταν 2 μοναδικές βραδιές που θα μείνουν χαραγμένες στη μνήμη μας, αλλά και στο συναίσθημά μας.

Η Χάρις Αλεξίου, μια από τις δεσπόζουσες μορφές του ελληνικού τραγουδιού, που ενώνει με έναν δημιουργικό και ζωντανό τρόπο το παρελθόν με το παρόν, ερμηνεύτρια των μεγάλων συνθετών αλλά και με ιδιαίτερη προσφορά ως σύγχρονη τραγουδοποιός, συνέπραξε με τους νεότερους δημιουργούς Σωκράτη Μάλαμα και Αλκίνοο Ιωαννίδη – τους σημαντικότερους τραγουδοποιούς της τελευταίας δεκαπενταετίας - σε ένα πρόγραμμα που επικεντρώθηκε στις σημαντικές μουσικές αναφορές αλλά και καταθέσεις των τριών τους.

To ρεπερτόριο τους μπερδεύτηκε και μοιράστηκε απρόβλεπτα κάνοντας το live album που κυκλοφορεί στις 19 Μαρτίου μια μοναδική καταγραφή σπάνιων ερμηνειών.

Οι συναυλίες πραγματοποιήθηκαν για τα 15 χρόνια λειτουργίας του ραδιοφωνικού σταθμού Μελωδία Fm 99,2.

Κυκλοφορεί στις 19 Μαρτίου από την Estia Records
Σε διπλό cd και διπλό cd + dvd.

Στον ρ/σ Αγέρι ακούμε ως πρώτη μετάδοση το "Τσιγάρο ατέλειωτο".

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
34 Απαντήσεις
13728 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/05, 17:17
από schizm
6 Απαντήσεις
3526 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/08, 17:30
από STUDIO-A
15 Απαντήσεις
7747 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/09, 02:56
από Joevaicci
0 Απαντήσεις
1831 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/09, 12:47
από mariocaster
0 Απαντήσεις
1539 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/11/10, 19:35
από frank d
0 Απαντήσεις
1900 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/11, 22:27
από gustone
0 Απαντήσεις
1807 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/11, 13:07
από gustone
18 Απαντήσεις
5389 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/11, 01:51
από ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος
0 Απαντήσεις
1645 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/10/11, 16:03
από gustone
0 Απαντήσεις
3673 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/07/13, 13:39
από MammaMia