Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 271813 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1175 στις: 20/02/11, 10:04 »
Λυπάμαι αλλά με αυτές τις συνθήκες αποτελεί ντροπή για κάποιον να δηλώνει Ολυμπιακός. Εύχομαι ολόψυχα να διαλυθεί το επαγγελματικό ποδόσφαιρο, να ξαναγίνει ερασιτεχνικό και να δίνουμε προκριματικά για Ευρώπη από τον Μάιο με ομάδες από το Σαν Μαρίνο και τα Νησιά Φερόε. Μπας και συνέλθουμε...

Εμ, νομιζω πως βαζεις ολους τους Ολυμπιακοφιλους στο ιδιο τσουβαλι με τους Ολυμπιακοφανατισμενους ;)

Κι εγω δηλωνω Ολυμπιακος, ομως τα κακως κειμενα τα αναφερω, γιατι παν'απ'ολα πρεπει να υπαρχει η αισθηση του δικαιου ( οχι του κ.Μαρινακη βεβαια ) και της αθλησης! ;) Οποτε μη μας βαζεις ολους στην ιδια κατηγορια!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1176 στις: 20/02/11, 10:29 »
Αλλά είμαστε κι εμεις χαιβάνια....εγώ με την ΑΕΚ...ο kamelot με τον ΠΑΟ...ο τάδε με τον γάυρο.....τρώμε κουτόχορτο επειδή αγαπάμε ένα άθλημα και ένα γ**ημένο έμβλημα.....και η μαλ***α είναι πως ξέρουμε ότι τρώμε κουτόχορτο αλλά συνεχίζουμε....


Λαθος...συγγνωμη, αλλα εγω δε θα με συμπεριλαβω στην χαιβανοκατηγορια, διοτι λεφτα για να δω βαζελο στην μπαλα εχω 3 χρονια να δωσω. Μπορει να κοιταζω ποσο ηρθαμε καθε αγωνιστικη, αλλα πραγματικα δε δινω δεκαρα για το τι θα κανει ο ΠΑΟ. Καλυτερα να διαλυθει η ομαδα παρα με τη διοικηση και τα ζωα που εχουμε για οπαδους, οχι για τις καφριλες, αλλα για το οτι πανε κ δινουν λεφτα σε 35.000 διαρκειας επειδη πηραμε ενα νταμπλ.

Έλεος.....υπάρχει κάτι που λέγεται "παραδείγματος χάρη"........

Αποσυνδεδεμένος aragorn23984

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
  • I can change one note and make you cry...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1177 στις: 20/02/11, 11:07 »
Εμ, νομιζω πως βαζεις ολους τους Ολυμπιακοφιλους στο ιδιο τσουβαλι με τους Ολυμπιακοφανατισμενους ;)

Κι εγω δηλωνω Ολυμπιακος, ομως τα κακως κειμενα τα αναφερω, γιατι παν'απ'ολα πρεπει να υπαρχει η αισθηση του δικαιου ( οχι του κ.Μαρινακη βεβαια ) και της αθλησης! ;) Οποτε μη μας βαζεις ολους στην ιδια κατηγορια!

Δυστυχώς στην Ελλάδα η αίσθηση του δικαίου έχει χαθεί προ πολλού...Επικρατεί ο νόμος της ζούγκλας και αναποφευκτα το δίκαιο του ισχυροτέρου...Αν υπήρχε αθλητική δικαιοσύνη, ο πειθαρχικός κώδικας είναι πολύ συγκεκριμένος για το τι πρέπει να συμβεί (σε περίπτωση που μπουν στο γήπεδο φίλαθλοι και χτυπήσουν παίχτες η διαιτητές ή οποιονδήποτε άλλον που να έχει σχέση με τις 2 ομάδες που παίζουν, ΄τιμωρείται η ομάδα με 1-3 μήνες αποβολή απο όλες τις διοργανώσεις...Αρα ο ολυμπιακός μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος δεν θα ξανάπαιζε...). Βεβαια αυτά όλα είναι θεωρητικά, αφού ζούμε στη χώρα που η αθλητική δικαιοσύνη δέχτηκε οτι το κάθισμα που είχε φάει κάποτε απο οπαδό ο τερματοφύλακας του Ηρακλή, το είχε πάρει ο αέρας...
Προσωπικά, είναι παναθηναϊκός και θέλω επιτέλους να τιμωρηθεί κάποιος γι'αυτό το αίσχος που συνέβη χτές...Να τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός όπως προβλέπεται και ας κατεβαίνει στους αγώνες η Golden Team, δεν με νοιάζει το πρωτάθλημα...
Όσο για τον πρόεδρο του ολυμπιακού και της Superleague, τι να πεί κανείς...Κάτι πίνει και δεν μας δίνει, δεν εξηγείται αλλιώς...Είναι επικίνδυνος ο άνθρωπος...Και δεν θέλω να πώ οτι οι δικοί μας ήταν καλύτεροι κτλ...αλλα πχ πέρσι ο Πατέρας είχε ποτέ εκτεθεί έτσι??Είχε πάει να βρίσει αντιπάλους???Και ο Κόκκαλης είχε κάνει τα αίσχη, αλλα ο άνθρωπος και κύριος ήταν και αίσθηση του χιούμορ είχε...Δεν ήταν χουλιγκάνος...
Sometimes the hands that feed must feed a mind with a sick need,and the hands that clutch can be the same hands that touch too much.Eyes that hungrily stare, read in an access that's not there,while eyes close to hide tears or look away...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1178 στις: 20/02/11, 11:20 »
Προσωπικά, είναι παναθηναϊκός και θέλω επιτέλους να τιμωρηθεί κάποιος γι'αυτό το αίσχος που συνέβη χτές...Να τιμωρηθεί ο Ολυμπιακός όπως προβλέπεται και ας κατεβαίνει στους αγώνες η Golden Team, δεν με νοιάζει το πρωτάθλημα...

Να θυμισω μονο πως το γενικοτερο αισχος του ελληνικου ποδοσφαιρου δε το δημιουργησε αποκλειστικα ο Ολυμπιακος, αλλα απαιτει τη συλλογικη προσπαθεια πολλων μεγαλοπαραγοντων ολων των ομαδων ;)!

Οποτε το να φορτωνουμε αποκλειστκα στον Ολυμπιακο τα προβληματα του ποδοσφαιρου ειναι αν μη τι αλλο ειρωνια για ο,τι μπορει να προκαλεσε και η ομαδα που υποστηριζουμε ( κυριως ο ΠΑΟ ). Διοτι φετος κι ο ΠΑΟ πολλες φορες δεκτηκε τη βοηθεια της διαιτησιας ( ιδιαιτερα καποια πεναλντι ) και πολλες φορες "γλυτωσε" απο τον ιδιο αθλητικο δικαστη που γλυτωνει και ο ΟΣΦΠ καθε φορα ;)!

Αρα, το προβλημα δεν επικεντρωνεται αποκλειστικα σε εναν αγωνα. Και πιστευω πως κι αν ο ΠΑΟ ειχε την ευκαιρια, θα διαχειριζοταν το ιδιο εξυπνα τη κατασταση για να διεκδικησει τον αγωνα! Συν πως αυτος ο αγωνας δεν ειναι η αιτια που ο ΠΑΟ εχασε το πρωταθλημα, μη κοροϊδευομαστε!

Το +7 ηταν κατι που υπηρχε πριν τον αγωνα αυτον, οποτε να λεμε και του στραβου το δικαιο πως γενικα ο ΠΑΟ φετος δε μπορουσε να διεκδικησει το πρωταθλημα με τις εμφανισεις του!

Οχι πως και ο Ολυμπιακος ειναι χαρμα οφθαλμων! Μια κλωτσοπατιναδα ειναι που στηριζεται παλι στις προσωπικες προσπαθειες πολλων παικτων, διοτι η ομαδικοτητα ειναι κατι ξεχασμενο!


Οπως και περσι, ετσι και φετος ηθελα το πρωταθλημα στα χερια μιας βορειας ομαδας, ειτε ειναι ο ΠΑΟΚ, ειτε ο Αρης. Δυστυχως και οι 2 εμφανιστηκαν αρκετα...χαλαροι για κατι τετοιο! Αντιθετως ομαδες οπως ο Ολυμπιακος Βολου ( που χαιρεσαι να τον βλεπεις να παιζει ) αξιζουν κατι παραπανω!

Καταληγοντςα, τα ματια μας/σας δε τα εβγαλε αποκλειστικα μια ομαδα ή ενας αγωνας. Ηταν κατι που εγινε σιγα σιγα, ομαδικα και θανατηφορα ;)! Κι ας φωναζει οσο θελει ο Σισε! Ο ιδιος ηταν αυτος που πριν κατι αγωνιστικες δεκτηκε ρατσιστικα μηνυματα, ομως...δεν ηθελε να φυγει ;) Ας μη το παιζει "παναγιτσα"! Θελει να φυγει γιατι ηρθε η ωρα του να γυρισει στα μεγαλα σαλονια...οπως ολοι οι μεγαλοι παικτες που περασαν απο Ελλαδα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος aragorn23984

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
  • I can change one note and make you cry...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1179 στις: 20/02/11, 11:31 »
Ναι, μίλησα για το χτεσινό γιατί υπερέβη κατα πολύ το τι έχει συμβεί κατα καιρούς στο ελληνικό πρωτάθλημα...Σ'υμφωνοι, είναι συλλογική προσπάθεια το χάλι που επικρατεί, αλλα κάποιος πρέπει να την πληρώσει...
Όταν είπα για το πρωτάθλημα, το είπα σε συνάρτηση με την προβλεπόμενη ποινή, δλδ την αποβολή του Ολυμπιακού απο το υπόλοιπο του πρωταθλήματος...Μένουν 7 αγωνιστικές, με 3 τρείς νίκες παίρνεις θεωρητικά πρωτάθλημα...Γι'αυτό λέω ότι δεν με νοιάζει, ας τιμωρηθούν και ας κατεβούμε με την Golden Team..
Και σίγουρα ο Παναθηναϊκός δεν έχασε το πρωτάθλημα απο αυτόν τον αγώνα, αλλα δεν του δίνεται κάν το δικαίωμα να το διεκδικήσει...Υποτίθεται είναι παιχνίδι, οκ, ο Παναθηναϊκός έκανε κακό ξεκίνημα αλλα βελτιώθηκε στην πορεία, με την διαφορά στους 4 βαθμούς και με τον Ολυμπιακό να έχει να παίξει ακόμα με Παοκ και Αεκ, ποιος μας λέει οτι δεν θα κρινόταν τελευταία αγωνιστική....
Πάντως το πιο θλιβερό είναι η συμπεριφορά του Μαρινάκη...Πραγματικά Πρόεδρος-Χουλιγκαν...Και το χειρότερο είναι ότι τον θαυμάζουν κάποιοι Ολυμπιακοί...
Sometimes the hands that feed must feed a mind with a sick need,and the hands that clutch can be the same hands that touch too much.Eyes that hungrily stare, read in an access that's not there,while eyes close to hide tears or look away...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1180 στις: 20/02/11, 11:35 »
Πάντως το πιο θλιβερό είναι η συμπεριφορά του Μαρινάκη...Πραγματικά Πρόεδρος-Χουλιγκαν...Και το χειρότερο είναι ότι τον θαυμάζουν κάποιοι Ολυμπιακοί...

Σ'αυτο θα συμφωνησω απολυτα. Και θα προσθεσω πως οσο υπαρχουν τσοπανοσκυλα, τα προβατα θα βελαζουν μαζι τους ;)! Αρκει τα τσοπανοσκυλα να πουλανε τα εισιτηρια διαρκειας τους!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1181 στις: 20/02/11, 11:41 »
Μιλάει τώρα ο Μαρινάκης στο Σκαι....πολύ γέλιο...ή μαλλον πολύ κλάμα....

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1182 στις: 20/02/11, 11:50 »
Όταν ακούω ή βλέπω οπαδούς των μεγάλων ομάδων να σκίζουν τα ρούχα τους για τη διαιτησία ανακατεύομαι. Χωρίς παρεξήγηση από τους φίλους συμφορουμίτες...
 
Βλέπω τα κροκοδείλια δάκρυα αυτών που είναι οι μόνιμα ωφελημένοι και προστατευόμενοι από το ποδοσφαιρικό κατεστημένο από καταβολής του και αρχίζω να αμφιβάλλω αν ζούμε στον ίδιο πλανήτη ή όχι. Νισάφι η υποκρισία! Τι να πουν οι μικρότερες ομάδες. Η Λάρισα, οι Σέρρες, τα Γιάννενα; Βέβαια αυτοί μετράνε λιγότερες ψήφους...
 
Συγνώμη αλλά δεν μου λέει τίποτε αν σφάχτηκε για μια φορά ο ΠΑΟ ή ο ΟΣΦΠ. Με αφήνει παγερά αδιάφορο!
 
Και κάτι άλλο: όσοι δεν μπορούν να χωνέψουν ότι οι εκάστοτε παράγκες κάνουν κουμάντο στο ποδόσφαιρο ας ασχοληθούν με το μπριτζ. Αλλιώς θα πρέπει να συνηθίσουν στην ιδέα ότι 1 φορά στις 100 μπορεί κι αυτοί να νιώσουν την αδικία στο πετσί τους. Αυτό δηλαδή που νιώθουν μόνιμα οι οπαδοί των μικρότερων ομάδων...
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1183 στις: 20/02/11, 12:44 »
Φίλε indie-anos laternative, έχεις δίκιο σε αυτά που λες αλλά θα σου πω μια άποψη που ίσως δεν την έχεις σκεφτεί.. Πριν λίγο ξύπνησα ( :D ) και άνοιξα να δω τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων.. Ομολογώ ότι δεν περίμενα να δω σύσσωμο τον γραπτό τύπο (με εξαίρεση τις κόκκινες εφημερίδες) να σημειώνει με τόσο μεγάλη έμφαση τη διαιτησία του χθεσινού παιχνιδιού.. Παχιοί τίτλοι, σφαξίματα, χωρίς αναισθητικό, κλπ.. Δυστυχώς αυτό που παρατηρώ είναι ότι μόνο όταν αδικούνται οι μεγάλες ομάδες μπορεί να "ανακινηθεί" λίγο το σύστημα.. Ναι, υπάρχουν ομάδες που "σφάζονται" κάθε Κυριακή, αλλά λόγω της δυναμικής τους, δεν συγκινούν τον κόσμο.. Εγώ πιστεύω ότι με αφορμή τα χθεσινά, θα έχουμε εξελίξεις στο ελληνικό ποδόσφαιρο.. Μακάρι να μην διαψευστώ.. Δυστυχώς για εσάς τους normal οπαδούς του ΟΣΦΠ, χθες το αντι-ολυμπιακό μένος αναγεννήθηκε (και όχι άδικα).. Ο κόσμος του ΠΑΟ βράζει.. Με την επόμενη στραβή θαρρώ ότι θα συμβούν πολύ άσχημα γεγονότα.. Ο κόσμος του ΠΑΟ ένιωσε ανακούφιση την ημέρα που ανακοίνωσε ο Κόκκαλης (ο άνθρωπος που όρισε ένα καινούργιο επάγγελμα, αυτό του επαγγελματία-οπαδού) ότι μεταβιβάζει τον ΟΣΦΠ και πίστεψε στον Μαρινάκη.. Κανείς δεν περίμενε ότι ένας νέος άνθρωπος, θα εξελιχθεί σε πρόεδρο-χουλιγκάνο.. Με όλα αυτά θέλω να πω ότι σαφώς και οι μεγάλοι δεν δικαιούνται να μιλάνε για διαιτησία, αλλά όταν μιλάνε οι πιθανότητες να διαβαστούν από μεγαλύτερη μερίδα κόσμου είναι πολύ περισσότερες από το να φωνάζουν τα Γιάννενα, ο Πανσερραικός, κλπ..

Και κάτι τελευταίο.. Διάβασα πολλά σχόλια (όχι εδώ) που ανέφεραν ότι ΟΚ, ο ΟΣΦΠ ήταν καλύτερη ομάδα φέτος και έπρεπε να το πάρει αέρα.. Καθήστε ρε παιδιά.. Το πρωτάθλημα δεν είναι talent show, όπου διαγωνίζονται 10 ταλέντα και όποιος πείσει τους κριτές ότι είναι καλύτερος παίρνει και το βραβείο.. Το πρωτάθλημα είναι συγκομιδή βαθμών.. Τα πρωταθλήματα στην Ελλάδα όπου κατακτήθηκαν από ομάδες που δεν έπαιζαν το καλύτερο ποδόσφαιρο είναι αμέτρητα.. Αν είσαι καλύτερη ομάδα το αποδεικνύεις την τελευταία αγωνιστική γιατί θα βρίσκεσαι πάνω από τους άλλους.. Ποιος μπορεί να ορκιστεί ότι ο ΠΑΟ δεν θα συνέχιζε να ελπίζει αν η διαφορά σήμερα ήταν τους 4, με δύο ντέρμπι να ακολουθούν και με 2 νίκες απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο του για περιπτώσεις ισοβαθμίας;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1184 στις: 20/02/11, 12:55 »
Δυστυχώς για εσάς τους normal οπαδούς του ΟΣΦΠ, χθες το αντι-ολυμπιακό μένος αναγεννήθηκε (και όχι άδικα).. Ο κόσμος του ΠΑΟ βράζει.. Με την επόμενη στραβή θαρρώ ότι θα συμβούν πολύ άσχημα γεγονότα..


Ελα σε ενα μηνα να συζητησουμε για το εαν θυμουνται ακριβως τι εγινε ή αν σκεφτοναι πως το ΔΝΤ τους τα πηρε ολα ;) ! Κανεις δε βραζει και ολα ειναι λογια της στιγμης. Το γεγονος θα ξεχαστει οπως ολα τα γεγονοτα που συμβαινουν στην Ελλαδα...σιγα σιγα θα παρει το δρομο του και θα μεινουν απλως οι κλασσικες ταμπελες "πουλημενα πρωταθληματα", "πουλημενοι διαιτητες", "πουλημενοι παραγοντες".

Και δε μενει πως ο κοσμος του ΠΑΟ θα επρεπε να βραζει για την αδυναμια μερικων παικτων να εμφανισουν μια καλη εικονα στα παιχνιδια γενικοτερα, ή στην αδυναμια της διοικησης να....συνεννοηθει ;) ! Κοινως τα προβληματα που ουσιαστικα υπαρχουν, υπερκαλυπτονται απο επιφανειακα θεματα!

Αλλα τι να λεμε τωρα, στην Ελλαδα ζουμε...Ολα ακολουθουν μια πορεια, ενα peak και μετα ληθη ;) Και βεβαια η κλασσικη δικαιολογια πως ενας αγωνας καθορισε ενα πρωταθλημα ;)!


Εγώ πιστεύω ότι με αφορμή τα χθεσινά, θα έχουμε εξελίξεις στο ελληνικό ποδόσφαιρο..

Μη πας να παιξεις Στοιχημα σημερα  ;D ! Δε θα γινει απολυτως τιποτα! Ηδη ο Μαρινακης μονοπωλει στα ραδιοφωνικα και τηλεοπτικα μεσα, διδασκοντας πως "ο νικητης γραφει την ιστορια" ;)!

Ποιος μπορεί να ορκιστεί ότι ο ΠΑΟ δεν θα συνέχιζε να ελπίζει αν η διαφορά σήμερα ήταν τους 4, με δύο ντέρμπι να ακολουθούν και με 2 νίκες απέναντι στον αιώνιο αντίπαλο του για περιπτώσεις ισοβαθμίας;

Ο φετινος ΠΑΟ με τιποτα... Ειναι απλα μαθηματικα επιδοσεων, αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα! Διοτι τελικα ειμαστε ικανοποιημενοι με τη μετριοτητα που μας πλασαρουν κι οχι με το παιζεται εκει εξω!
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 12:57 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1185 στις: 20/02/11, 13:05 »
Τελος, αυτες οι φωνες που ακουγονται περι "μηδενισμου" και λοιπων "εκτελεστικων" αποφασεων των αθλητικων δικαστηριων ειναι αν μη τι αλλο γελοιες διοτι εαν θελουμε να μηδενιζουμε τις ομαδες που αλλοιωνουν το αποτελεσμα με "πλαγιους" τροπους, πολλοι αγωνες του ΠΑΟ θα επρεπε να ειναι εξισου "επικινδυνοι προς μηδενισμο" ;)

Κοινως, αυτα τα λογια που προκαλουνται απο συνδυασμο πικρας και θυμου δε μπορουν να θεωρηθουν και τα καλυτερα για επιλυση του προβληματος ;)!

Βεβαια, η ανυπαρκτη διοικηση του ΠΑΟ δε ξερω ποτε θα βγαλει ανακοινωση επισημα ή τι περιεχομενο θα εχει, αλλα οι ατομικες συνεντευξεις που θελουν καποιοι ( οπως ο κ.Σισε ) ειναι απαραδεκτες, διοτι βρισκομαστε σε μια φαση που η χωρα καταρρεει οικονομικα, κοινωνικα και πολιτικα κι εμεις ασχολουμαστε με τα δακρυα του Σισε ( και οποιουδηποτε Σισε )! Πριν υπογραψει για ελληνικη ομαδα, ηξερε που ερχοταν! ;)

Στο τελος θα εχουμε και συνεντευξεις τυπου του κρητικου που νικησε στο Big Brother, της Ανιτας Πανια που της χρωστανε τα μηνιατικα της, της Ναταλιας Γερμανου που την παρατησε το νεο τεκνο που βρηκε, κλπ κλπ!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1186 στις: 20/02/11, 13:15 »
Όταν ακούω ή βλέπω οπαδούς των μεγάλων ομάδων να σκίζουν τα ρούχα τους για τη διαιτησία ανακατεύομαι. Χωρίς παρεξήγηση από τους φίλους συμφορουμίτες...

Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που σκέφτονται έτσι.

Είμαι ΑΕΛ. Φέτος δεν παίζουμε τίποτα, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να μας πηδάνε κι από πάνω. Αυτή τη στιγμή έπρεπε να είμαστε στους +7 από κανονικότατα ακυρωθέντα γκολ, όποιος θέλει μπορεί να βρεί και το σχετικό άρθρο στο sport24 για να μη νομίζει ότι λέω νούμερα από το μυαλό μου. Δεν προσμετράω καν πέναλτυ που δε μας δόθηκαν, ακόμη κι αν υπάρχουν πραγματικά ΚΡΑΥΓΑΛΕΑ τέτοια, μιας και η Κέρκυρα, στο μεταξύ μας αγώνα εκεί, στερήθηκε ένα αντίστοιχο. Κοινώς, αυτή τη στιγμή είχαμε σωθεί στο χαλαρό αντί να παλεύουμε για βαθμούς υπό τις αντιξοότερες δυνατές συνθήκες και με συστηματικά χειρουργεία...

Και μετά διαβάζω για διαμαρτυρόμενους του ΠΟΚ... Ε όχι ρε παιδιά, λίγη αξιοπρέπεια. Όσοι αποτελείτε το πελατειακό κοινό των συλλόγων που πνίγουν το ελληνικό ποδόσφαιρο και δεν το αφήνουν να δεί άσπρη μέρα, είτε αγωνιστικά, είτε οικονομικά, είτε δημιουργώντας μισθοφορικούς στρατούς μαχαιροβγαλτών που σκοτώνονται για ένα παρδαλό σορτσάκι, δε δικαιούστε να διαμαρτύρεστε ούτε στο ελάχιστο.

Καθίστε κι απολαύστε τώρα τους συσχετισμούς δύναμης που έχουν αναπτυχθεί χάρη και στη δική σας συμβολή κι αφήστε τα κροκοδείλια δάκρυα. Αν πραγματικά θέλετε να αλλάξει κάτι, γυρίστε την πλάτη σας σε αυτές τις ομάδες, μειώστε το πελατειακό τους κοινό και συρρικνώστε τη δύναμή τους.

Τι ομορφιά έχει το να πανηγυρίζει κανείς τέτοιες νίκες, που έρχονται χωρίς αγώνα και δυσκολίες, έτσι κι αλλιώς...
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 13:18 από mits@kos »
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1187 στις: 20/02/11, 13:26 »
Κι εγώ θέλω να το επισημάνω αυτό. Υπάρχουν οπαδοί κι άλλων ομάδων που τα βλέπουν αυτά και είναι λογικό να εξοργίζονται ακόμα παραπάνω. Η σφαγή (ομολογουμένως) του ΠΑΟ δε μας νοιάζει γιατί και ο ΠΑΟ και ο ΟΣΦΠ έχουν σφάξει άλλες ομάδες για να κοντράρονται για το πρωτάθλημα. Οχι οτι με καθαρή διαιτησία κάποιος άλλος θα έμπαινε σφήνα για να το κερδίσει (τουλάχιστον όχι φέτος), αλλά αφού ούτως ή άλλως αυτοί οι δύο είναι θεωρητικά ισχυρότεροι ας το αποδείξουν επί ίσοις όροις. Οι οπαδοί των υπόλοιπων ομάδων απλά αηδιάζουμε και με τα δύο σωματεία της Αθήνας που οι πρόεδροί τους νομίζουν ότι επειδή ξοδεύουν λεφτά ο τίτλος τους ανήκει και με τους οπαδούς που ναι μεν ξενερώνουν με τις σφαγές και τις πέτσινες νίκες τους (όχι ότι είναι δα και η πλειοψηφία), αλλά πανηγυρίζουν για τους τίτλους και καμαρώνουν που είναι ''οι μεγαλύτερες ομάδες της Ελλάδας''.
 
Και μιλάει ο ένας για ''εγκλήματα κατά της Ελλάδας'' κι ο άλλος για ''θέατρο σκιών''. Τώρα εις βάρος ποιού είναι το έγκλημα κ. Μαρινάκη? Ποιά ''σκιά'' είχε ανατρέψει τον Βύντρα στο ''θέατρο'' του Χαριλάου κ. Πατέρα?
 
Οταν το πρωτάθλημά μας είναι διαγωνισμός ψευτομαγκιάς, λαμογιάς, καλλιέργειας φανατισμού και επιρροής στη διαιτησία από τους προέδρους 2 ομάδων φαναταστείτε την αηδία των υπολοίπων μας που οι ομάδες μας δεν εμπλέκονται σ' αυτό το άναρχο πανηγύρι...
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 13:28 από Joevaicci »
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1188 στις: 20/02/11, 13:54 »
freemind, θα ξέρεις φυσικά ότι το ποδόσφαιρο είναι διασκέδαση για μερικούς, εμπόριο για άλλους.. Για μια ποδοσφαιρική ομάδα, τα έσοδα της προέρχονται (με σειρά magnitude) από το CL, τα τηλεοπτικά και τέλος από τα εισιτήρια.. Σκέψου τώρα, χιλιάδες οπαδούς του ΠΑΟ, αηδιασμένους, να διακόψουν τη Nova ή να της ζητήσουν καλύτερο προϊόν, ισονομία, κλπ.. Η forthnet για να υπερασπιστεί το προϊόν της θα καλέσει όλες τις ομάδες και θα τους πει αν θέλετε να λεφτά μου, τότε δεν θα ξαναστήσετε αγώνες, δεν θα μετατρέψετε το γήπεδο σε ρίγκ και δεν θα ξαναβγαίνει παράγοντας ομάδας να δυναμιτίζει το κλίμα πριν/μετά από μεγάλους αγώνες.. Δεν είναι τυχαίο ότι ο ΟΣΦΠ ποτέ του δεν ήθελε να μπει στην "κοινή διαχείριση των τηλεοπτικών δικαιομάτων".. Η ΕΡΤ δεν μπορεί να του κουνηθεί γιατί δεν χρειάζεται να προστατεύσει το προϊόν της.. Είτε πουλήσει διαφημίσεις, είτε δεν πουλήσει, ο φορολογούμενος θα πληρώνει.. Επειδή όμως αυτό κάποτε θα τελειώσει και η ΕΡΤ λόγω αναδιοργάνωσης δεν θα δίνει τα εκατ. που έδινε σε δημοσιογράφους και ομάδες, ο ΟΣΦΠ θα αναγκαστεί να συμμετάσχει στην κοινή διαχείριση.. Εκεί θέλει τα χρήματα όλων των συνδρομητών.. Ολυμπιακών, Παναθηναϊκών, Αεκτζήδων, Παοκτζήδων, κλπ.. Προσωπικά, από αρχές Μαρτίου διακόπτω συμβολικά τη συνδρομή μου με τη Νova ενώ θα τους στείλω επιστολή δυσαρέσκειας έτσι ώστε να γνωρίζουν τι γίνεται και τι τους συμφέρει να πράξουν από εδώ και μπρος.. Αν το κάνουν χιλιάδες συνδρομητές αυτό, τότε η οικονομική αιμορραγία των ομάδων είναι δεδομένη.. Αυτό εννοούσα όταν έλεγα ότι ίσως να έχουμε εξελίξεις.. 

Δεν χρειάζεται βέβαια να σου πω τι εξελίξεις θα έχουμε σε περίπτωση όπου ο Πλατινί (ο οποίος σημειωτέον είχε κάνει ήδη μια σύσταση στους Μαρινάκη και Πατέρα για να κάνουν το πρωτάθλημα ποιο αξιόπιστο) βάλει στο μάτι τις ελληνικές ομάδες και οι τελευταίες στερηθούν και τα χρήματα του CL.. Εκεί να δεις πως θα τρέχει ο Μαρινάκης στα κανάλια του για να ανοίγει "γέφυρες" με τους αντίπαλους προέδρους για να πείσει τον Πλατινί ότι εδώ είμαστε "μια ωραία αγαπημένη οικογένεια".. Όσο για το ότι βγαίνει σε όλες τις τηλεοράσεις, ο Μαρινάκης έχει ένα 20% στον ΣΚΑΙ οπότε μπορεί και βγαίνει όποτε θέλει.. Ο τύπος είναι μια κακή απομίμηση του Μπερλουσκόνι.. Πείτε μου πότε χρησιμοποίησε το Star η οικογένεια Βαρδινογιάννη για να κάνει διαγγέλματα, που στο κάτω-κάτω σε επίπεδα τηλεθέασης 15-44, τα δύο κανάλια δεν συγκρίνονται.. Για αυτό ξαναλέω.. Ο Μαρινάκης είναι χουλιγκάνος και αδίστακτος.. Μπορεί να είναι show όπως ανέφερε ο hot sauce αλλά κάτι τέτοια shows στην Ελλάδα παίζονται μετά στην Λαυρίου, στα Τέμπη και στο δωματιάκι με νεκρούς και τραυματίες..

Τέλος, μην στέκεσαι στη διαιτησία.. Όπως θα παρατήρησες δεν αναφέρθηκα σε αυτή πέραν του να μεταφέρω τα εξώφυλλα των εφημερίδων.. Ούτε προσπαθώ να πω ότι χάσαμε το πρωτάθλημα λόγω διαιτησίας, κλπ.. Νομίζω ότι και οι 2 ομάδες ευνοήθηκαν το ίδιο φέτος και δεν μπορούν να μιλάνε για αυτή.. Όμως, αυτό με το ποιος παίζει την καλύτερη μπάλα, ομολογώ ότι δεν μπορώ να το καταλάβω.. Μετά τα 3 συνεχόμενα πρωταθλήματα της ΑΕΚ επί Μπάγεβιτς, το πήρε ο ΠΑΟ, παίζοντας εμφανώς χειρότερο ποδόσφαιρο από την ΑΕΚ.. Η ομάδα του ΟΣΦΠ που πήρε το πρωτάθλημα όταν προπονητής του ΠΑΟ ήταν ο Κυράστας εμφανιζόταν στο γυαλί 100 φορές χειρότερη από την αντίστοιχη του ΠΑΟ.. Τι σημαίνει αυτό; Και ο Πανσερραικός φέτος παίζει απείρως καλύτερο ποδόσφαιρο από τον Πανιώνιο αλλά ο πρώτος θα πέσει ενώ ο δεύτερος ίσως τη γλιτώσει.. Είπαμε όλα είναι θέμα συγκομιδής.. Συμφωνώ ότι ο ΟΣΦΠ φέτος έχει δείξει πολύ καλύτερο πρόσωπο από όλες τις άλλες ομάδες, αλλά δεν παύει να έχει τα νεκρά του σημεία τα οποία με αυτά που κάνει ο Μαρινάκης δεν επιτρέπει στους αντιπάλους του να τα εκμεταλλευτούν..

Και κάτι τελευταίο.. Πολλοί αναφέρονται στο ότι ο ΠΑΟ πέρυσι με τον Πατέρα τα ίδια έκανε.. ΟΚ, απλά ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί ο ΠΑΟ ενώ σύμφωνα με τα λεγόμενα τους θα μπορούσε να στήσει και τα δύο παιχνίδια με τον ΟΣΦΠ για να τον ταπεινώσει, έκατσε και έχασε και στα 2.. Είχε καλύτερη ομάδα ο ΟΣΦΠ πέρυσι από τον ΠΑΟ; Δεν νομίζω.. Απλά ο Πατέρας, επειδή είναι άσχετος από ποδόσφαιρο και επιθυμούσε μόνο τη δόξα, δεν μπορούσε και δεν ήξερε πως να καταφέρει το +10.. Στο τέλος κατέκτησε το πρωτάθλημα επειδή ο ΟΣΦΠ πέρυσι ήταν τραγικός.. Στη περίπτωση του Μαρινάκη όμως, έχουμε να κάνουμε με έναν άνθρωπο που είναι πρώτα από όλα πορωμένος γαύρος και έπειτα πρόεδρος της Superleague.. Τα συμπεράσματα δικά σας..

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1189 στις: 20/02/11, 13:58 »
Θα συμφωνησω σε ολα αυτα, μονο που πρεπει να θυμισω την εισοδο του Βαρδινογιαννη στα δημοσιογραφικα με αμεση επιθεση προς τον εκφωνητη της Nova, οπως και το οτι το Star ειναι απλως αλλο ενα ξεπλυμα χρηματων για τις επιχειρησεις Βαρδινογιαννη, οποτε ποιος ο κοπος να ασχοληθουν παραπανω με αυτο? ;D

Ειπαμε, να κανουμε κριτικη, αλλα μη ξεχναμε και τα ατοπηματα μας ;) !


Οσο τα περι Νοva, κακως εξαρχης αγορασες τη συνδρομη! Εδω η Nova εχει πολλες φορες κατηγορηθει απο τεχνικα ως προγραμματικα ζητηματα και δεν της καιγοταν καρφι... ;) !

Εχουμε το πρωταθλημα που αξιζουμε..Κι ως κριτες κι ως κρινομενοι! Απλως φωναζουμε οταν μας αδικουν αλλα σιωπουμε οταν νικαμε αδικωντας...Γιατι δεν ειδα ποτε το τελευταιο καιρο στο θεμα του ΠΑΟ να μιλανε για αδικιες στα παιχνιδια που επαιξαν ;) ! Και υπηρξαν αρκετες προς μικροτερες ομαδες!

Οποτε...η σιωπη ειναι εξισου ενοχη! Και μη ξεχνατε πως το θεμα ανακινηθηκε με δικο μου χθεσινο post, ως φιλαθλος του Ολυμπιακου ;)!
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 14:01 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1190 στις: 20/02/11, 14:07 »
Αλλά είμαστε κι εμεις χαιβάνια....εγώ με την ΑΕΚ...ο kamelot με τον ΠΑΟ...ο τάδε με τον γάυρο.....τρώμε κουτόχορτο επειδή αγαπάμε ένα άθλημα και ένα γ**ημένο έμβλημα.....και η μαλ***α είναι πως ξέρουμε ότι τρώμε κουτόχορτο αλλά συνεχίζουμε....


Λαθος...συγγνωμη, αλλα εγω δε θα με συμπεριλαβω στην χαιβανοκατηγορια, διοτι λεφτα για να δω βαζελο στην μπαλα εχω 3 χρονια να δωσω. Μπορει να κοιταζω ποσο ηρθαμε καθε αγωνιστικη, αλλα πραγματικα δε δινω δεκαρα για το τι θα κανει ο ΠΑΟ. Καλυτερα να διαλυθει η ομαδα παρα με τη διοικηση και τα ζωα που εχουμε για οπαδους, οχι για τις καφριλες, αλλα για το οτι πανε κ δινουν λεφτα σε 35.000 διαρκειας επειδη πηραμε ενα νταμπλ.

Έλεος.....υπάρχει κάτι που λέγεται "παραδείγματος χάρη"........

Nαι, αλλα δν το ειδα στο ποστ σου... ;)
 
ΥΓ: Και θα συμφωνησω σε αυτα για τις μικρες ομαδες, αν και διαφωνω το οτι γινονται σε τοσο μεγαλο βαθμο...μπορει να αδικηθουν σε διαιτησιες κοντρα σε "μεγαλους", αλλα στα μεταξυ τους, μια-η-αλλη ερχονται...και βεβαιως μπορουν να φωναζουν και οι "μεγαλοι" για τη διαιτησια, ειδικα σε ενα derby...να επαιζε ΠΑΟ-Ξανηθη κ να φωναζε για ενα πεναλτι ο βαζελος θα ηταν too much, σαν οπαδος θα ηθελα να ειχε καθαρισει το ματς χωρις να σκαλιζει και να εχει αναγκη τη διαιτησια, ακομα κι αν εχει δικιο.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 14:15 από Eagle Of Kamelot »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1191 στις: 20/02/11, 14:09 »
Νομιζω πως μπορουμε να συνεχισουμε αυτη τη συζητηση με βαση το αξιωμα πως εδω δεν εχουμε θερμοκεφαλους οπαδους, αλλα φιλαθλους ;) Κι αν υπαρχουν θερμοαιμοι οπαδοι, εχουν παραγκωνιστει απο τους υπολοιπους ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1192 στις: 20/02/11, 14:13 »
Αν και καταδικάζω την μπούκα του Γ. Βαρδινογιάννη, δεν μπορώ να εξισώσω ένα ντου στα booths με το να σπρώχνει τραμπούκικα κάποιος το Νίνη και να λέει στο Τζόρβα "σήμερα σας γ....με".. Αυτά δεν τα λέει ο πρόεδρος της Superleague!! Αν κάτσει και το σκεφτεί κάποιος, τρελαίνεται με το ότι αυτός ο άνθρωπος βρίσκεται ακόμα στη θέση του.. Υποτίθεται ότι εκπροσωπεί όλες τις ομάδες!! Φαντάσου ότι αν δεν σε είχαν ορίσει οι διαχειριστές συντονιστή, αλλά όλοι εμείς, να έβγαινες και να μας έβριζες.. Είναι δυνατόν, όλοι εμείς που σε εκλέξαμε να σε ανεχόμασταν;

Όσο για το Star που λες, καταρχάς επειδή συνεργάστηκα στενά με την οικονομική διεύθυνση του σταθμού για ένα project και επειδή μελέτησα τους λογαριασμούς του, δεν έχω να πω ότι είδα μαύρα να μπαίνουν και να βγαίνουν.. Το μόνο μεμπτό ήταν ο τρόπος υπολογισμού και καταγραφής των Year-end-bonuses στις διαφημιστικές αλλά αυτό είναι κάτι το οποίο το κάνουν όλα τα τηλεοπτικά κανάλια στην Ελλάδα.. Πέραν τούτου, αν είχαν καταλάβει τη δύναμη του σταθμού τους οι Βαρδινογιανναίοι, θα τους είχα κατακρίνει, γιατί δεν μπορείς να χρησιμοποιείς τη δύναμη του όχλου και τη μαζική προπαγάνδα για να περάσεις τα μηνύματα σου.. Χίλιες φορές καλύτερα που το Star δείχνει αυτές τις βλακείες που δείχνει και είναι ουδέτερο, παρά να δείχνει ντοκιμαντέρ και ποιότητα και μετά τον Μαρινάκη να κάνει brainwashing στους οπαδούς της ομάδας του..

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1193 στις: 20/02/11, 14:20 »
freemind, μου ξανατονίζεις ότι όταν ευνοούταν η ομάδα μου, δεν βγήκα να τα γράψω στο topic του ΠΑΟ.. Σου ξαναλέω, διότι ίσως να μην ήμουν ιδιαίτερα σαφής προηγουμένως, ότι δεν ασχολούμαι με τη διαιτησία.. Ούτε που κάθομαι να θυμηθώ που ευνοήθηκε ο ΠΑΟ, που ο ΟΣΦΠ και που αδικήθηκαν οι λοιπές ομάδες.. Αυτό κατά τη γνώμη μου είναι χάσιμο χρόνου.. Αν έχεις 5 λεπτά, κάτσε σε παρακαλώ και διάβασε τα post μου από χθες (μετά το δικό σου που ξεκίνησε την κουβέντα) μέχρι και αυτό που διαβάζεις τώρα και θα δεις ότι δεν αναφέρθηκα στη διαιτησία και δεν ζήτησα άλλοθι από αυτή.. Εγώ μιλάω αποκλειστικά και μόνο για τη ποιότητα του προέδρου του ΟΣΦΠ ο οποίος βδομάδα με τη βδομάδα, εμφανίζει και ολοένα χειρότερες πτυχές του εαυτού του.. Μην μας κάνει ο Μαρινάκης τώρα να πεθυμίσουμε τον Σωκράτη! Έλεος!

Για τη Nova δεν ξέρω τι εννοείς τεχνικά προβλήματα, αλλά μέχρι και   σήμερα, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα (είμαι συνδρομητής 2μισι   χρόνια).. 2-3 φορές χρειάστηκε να κάνει συντονισμό και να "κόψει" την   εικόνα για κανά 5λεπτο, αλλά πέραν τούτου ουδέν.. Επίσης τα παιδιά στο   call center είναι ευγενικά και εξυπηρετικά και ας τους έχω μιλήσει   ορισμένες φορές και λίγο άσχημα λόγω κάποιων θεμάτων με τους   λογαριασμούς.. Δεν θεωρώ ότι δεν έχω καλό service από τη Nova όσον αφορά   όλα τα άλλα ζητήματα..

btw, που πήγε η επιλογή "double merge posts";
« Τελευταία τροποποίηση: 20/02/11, 14:24 από faser »

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1194 στις: 20/02/11, 14:27 »
Αν και καταδικάζω την μπούκα του Γ. Βαρδινογιάννη, δεν μπορώ να εξισώσω ένα ντου στα booths με το να σπρώχνει τραμπούκικα κάποιος το Νίνη και να λέει στο Τζόρβα "σήμερα σας γ....με"

Δηλαδη ο δημοσιογραφικος ελεγχος του Μαρινακη ειναι πιο θρασυς απο το δημοσιογραφικο εκβιασμο του Βαρδινογιαννη; Εχει σημασια ποιος ειναι ο επιτιθεμενος και ποιος ειναι ο αμυνομενος ή γενικα πως οι παραγοντες δεν πρεπει να κανουν τετοιες κινησεις; ;)

Φαντάσου ότι αν δεν σε είχαν ορίσει οι διαχειριστές συντονιστή, αλλά όλοι εμείς, να έβγαινες και να μας έβριζες.. Είναι δυνατόν, όλοι εμείς που σε εκλέξαμε να σε ανεχόμασταν;

Καταρχας δε θα χωραγατε να περασετε απο τη φυσουνα εαν καθομουν εγω εκει :D ! Κατα δευτερον, εαν ειχα το απαραιτητο budget και τις καταλληλες γνωριμιες ( βλεπε "πιεσεις" ) θα με ανεχοσασταν και με το...παραπανω! ;) Απλη λογικη ειναι πως απο πριν ηξεραν ολοι ποιος ειναι ο Μαρινακης, διοτι ολοι ειναι μπλεγμενοι στις ιδιες δουλειες με αυτον ( εκτος ποδοσφαιρου )!
Και βεβαια ποιος ξερει τι ακριβως εχει στα χερια του κι εκλεγεται/παραμενει προεδρος!

Όσο για το Star που λες, καταρχάς επειδή συνεργάστηκα στενά με την οικονομική διεύθυνση του σταθμού για ένα project και επειδή μελέτησα τους λογαριασμούς του, δεν έχω να πω ότι είδα μαύρα να μπαίνουν και να βγαίνουν.. Το μόνο μεμπτό ήταν ο τρόπος υπολογισμού και καταγραφής των Year-end-bonuses στις διαφημιστικές αλλά αυτό είναι κάτι το οποίο το κάνουν όλα τα τηλεοπτικά κανάλια στην Ελλάδα..

Νομιζα πως υπηρχε το περιβοητο απορρητο μεταξυ πελατη και επαγγελματια!!!  ::) Αλλα οκ, παω πασο γιατι δε τα ξερω αυτα ( μονο οσα ακουγονται κατα καιρους για ολα τα καναλια, αλλα κανεις δε μπορει να βγει επισημα να τα αποκαλυψει.. )!


Χίλιες φορές καλύτερα που το Star δείχνει αυτές τις βλακείες που δείχνει και είναι ουδέτερο, παρά να δείχνει ντοκιμαντέρ και ποιότητα και μετά τον Μαρινάκη να κάνει brainwashing στους οπαδούς της ομάδας του..

Διαφωνω καθετως και πλαγιως! Το ΣΚΑΙ μπορει να εχει 3-4 παρατυπιες στο προγραμμα του ομως ειναι αρκετα πιο ποιοτικο απο το μεσο προγραμμα της ελληνικης τηλεορασης συνολικα ( μη συνδρομητικης )! Κι αυτο δεν εχει να κανει με τον Μαρινακη ή με τον Αλαφουζο ή με το Βαρδινογιαννη, αλλα με τη γενικοτερη πολιτικη του σταθμου!

Για τη Nova δεν ξέρω τι εννοείς τεχνικά προβλήματα, αλλά μέχρι και   σήμερα, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα (είμαι συνδρομητής 2μισι   χρόνια).. 2-3 φορές χρειάστηκε να κάνει συντονισμό και να "κόψει" την   εικόνα για κανά 5λεπτο, αλλά πέραν τούτου ουδέν.. Επίσης τα παιδιά στο   call center είναι ευγενικά και εξυπηρετικά και ας τους έχω μιλήσει   ορισμένες φορές και λίγο άσχημα λόγω κάποιων θεμάτων με τους   λογαριασμούς.. Δεν θεωρώ ότι δεν έχω καλό service από τη Nova όσον αφορά   όλα τα άλλα ζητήματα..

Πολλα θεματα περι συμβατοτητας με τις νεες ψηφιακες τεχνολογιες, αυξηση τιμης χωρις κανενα ιδιαιτερο λογο, κακη εξυπηρετηση στα call centers και πολλες φορες προβληματικος εξοπλισμος...

Μεγαλυτερο προβλημα ηταν εκεινη η περιβοητη υποσχεση περι HD προβολης αγωνων που τελικα σε μερικους χρηστες δεν...πραγματοποιηθηκε ποτε :D!
btw, που πήγε η επιλογή "double merge posts";

Ελα ντε!  ???



Δε θυμιζω σε σενα τα περι διαιτησιας, αλλα γενικοτερα σε οπαδους του ΠΑΟ που ζητανε ακυρωσεις, αλλαγες στη νομοθεσια και μηδενισμο του ΟΣΦΠ!  :)



Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1195 στις: 20/02/11, 14:52 »
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, το μόνο που ξέρω είναι ότι από το Ελληνικό πρωτάθλημα

αποχωρούν αυτοί:

και πανηγυρίζουν την κυριαρχία τους αυτοί:

Και είμαι 100% σίγουρος ότι (και) φέτος η προτίμησή μας ως φίλαθλο κοινό στους μαφιοζο-ταβερνιάρηδες τραμπούκους από το πραγματικό ποδόσφαιρο και τους αναγνωρισμένους ποδοσφαιριστές, θα εξαργυρωθεί με τεσσάρες και διασυρμούς σε Champions και UEFA.
Με τις υγείες μας... άντε και του χρόνου!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1196 στις: 20/02/11, 14:57 »
Και στο Ρεμο βεβαιως βεβαιως ( αφου εκει πηγανε μετα οι ποδοσφαιριστες του ΟΣΦΠ :P, αλλα ν ομιζω πως ηταν για την παρουσια της π**αριζου στο χωρο :P )!

Οσο για το Σισε, θα επαναλαβω πως οσοι πιστευαν πως θα παρεμενε αλλο ενα χρονο στην Ελλαδα, ενω στο εξωτερικο "ετρεχε" η φημη του...ηταν γελασμενοι! Δε πιστευω τα δακρυα του. Οπως ολοι ειναι ενας επαγγελματιας ποδοσφαιριστης, τρομερης κλασης, που ηξερε που ηρθε και πως θα εφευγε ;)!

Αν αγαπαει οντως τον ΠΑΟ ας μεινει μονιμα πλεον Ελλαδα και να τον βοηθησει να ξεπερασει τα προβληματα. Αλλα επειδη δεν τον αγαπαει ( και καλα κανει, επαγγελματιας ειναι και βλεπει τοσο τα οικονομικα προβληματα του ΠΑΟ να αυξανονται, οσο και τις προτασεις για δουλεια στο εξωτερικο ), θα φυγει με γελοια αφορμη...Οπως ολοι!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος no slave

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 114
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1197 στις: 20/02/11, 15:01 »
ενα σχολιο για τη διαιτησια:
αν υποθεταμε οτι απο την αρχη του πρωταθληματος τον ρολο των διαιτητων επαιζαν αλανθαστα ρομποτ τοτε...
1.ο παναθηναικος θα ειχε κερδισει το χθεσινο ντερμπι
2.ο παναθηναικος θα βρισκοταν τουλαχιστον 15 βαθμους πισω απο τον ολυμπιακο.

απο τη μια,δεν γουσταρα που κερδισα των αιωνιο με λαθη διατητων και αλοιωση αποτελεσματος.
απο την αλλη ομως το χαρηκα γιατι τους ετσουξε που πληρωθηκαν με το νομισμα που πληρωνουν απο την 1η αγωνιστικη.

και επειδη σας διαβαζω που βαζετε ολυμπιακο και παναθηναικο στο ιδιο καζανι (περι δαιτησιας παντα),θελω να μου απαντησετε με επιχειρηματα σε ποιο παιχνιδι ευνοηθηκε ο ολυμπιακος.

ο παναθηναικος πηρε χτες στο αγωνιστικο κομματι αυτο που του αξιζε.
σε καμια περιπτωση ομως δεν του αξιζε αυτο που εισεπραξε με τη ληξη του αγωνα.

και μια  ερωτηση,απευθυνομενη κυριως στους φιλους απο επαρχια:
θεωρει κανεις οτι εαν ηταν διαιτητες τα υποθετικα ρομποτ που ανεφερα παραπανω,θα επαιρνε το πρωταθλημα καποια αλλη ομαδα εκτος των δυο αιωνιων?

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1198 στις: 20/02/11, 15:07 »
No slave πιστευω πως αν ανοιξουμε το θεμα διαιτησια αυτη η συζητηση δε θα οδηγησει πουθενα! Οχι επειδη ο καθενας εχει την αποψη του, αλλα κυριως επειδη ξεχναμε ολοι μας πως περα απο τον ορισμο "στημενα" παιχνιδια υπαρχει κι ενα πραγμα που λεγεται ανθρωπινος παραγοντας.

Απο την αλλη, προσπαθουμε να αποδειξουμε πως το τρυπιο μας πρωταθλημα το παιρνει αυτος με τον πιο ομορφο ποπο ( που θα τον αξιοποιησουν αρκετοι στην Ευρωπη οταν βγουμε );

Δε νομιζω πως πρεπει να βλεπουμε ετσι το θεμα! Σημασια εχει πως απο τους παραγοντες εως τους περισσοτερους παικτες, η κατασταση του ελληνικου πρωταθληματος αντικατοπτριζεται σε ενα derby! ;)
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #1199 στις: 20/02/11, 15:10 »
freemind, δεν υπάρχει απόρρητο μεταξύ πελάτη και επαγγελματία αν δεν έχει υπογραφτεί το λεγόμενο confidentiality agreement.. Άλλωστε εδώ μέσα, δεν νομίζω ότι συχνάζει και η ΣΔΟΕ, ενώ πρόκειται ουσιαστικά για λανθασμένο λογιστικό χειρισμό και όχι για οικονομικό έγκλημα..

Από εκεί και πέρα, ο Βαρδινογιάννης έκανε δημοσιογραφικό εκβιασμό ενώ ο Μαρινάκης οπαδικό τραμπουκισμό.. Κατά τη γνώμη μου το δεύτερο είναι χειρότερο από το πρώτο και εξηγούμαι.. Τι μήνυμα έλαβαν οι οπαδοί του ΠΑΟ μετά από την κίνηση του Βαρδινογιάννη; Ότι τα ΜΜΕ είναι πουλημένα.. ΟΚ, λες και δεν το ξέραμε ότι τα ΜΜΕ πηγαίνουν όπου φυσάει ο άνεμος.. Τι μήνυμα έλαβαν οι οπαδοί του ΟΣΦΠ από τις χθεσινές ενέργειες του Μαρινάκη; Ενώ καταβάθος γνωρίζουν (ακόμα και οι πορωμένοι) ότι θα μπορούσαν χθες να είχαν χάσει, φανατίζονται απίστευτα και γίνονται ένα με τις δηλώσεις του προέδρου τους ότι χθες το ματς ήταν για 5-1.. Δηλαδή μαθαίνουν να κάνουν το άσπρο-μαύρο και να χρησιμοποιούν ειρωνίες, τραμπουκισμούς και επίδειξη δύναμης για να το καταφέρουν.. Αν δεν μίλαγε χθες ο Μαρινάκης, πάλι θα ήταν λάθος κατά τη γνώμη μου (είχε δείξει εμμέσως ότι όταν βλέπει κακές διαιτησίες θα το επισημαίνει), αλλά με το να βγαίνει και να λέει για απίστευτες υποδοχές στους παίχτες του ΠΑΟ και για τις φούστες του Σισέ, δείχνει πόσο μικρός είναι σαν άνθρωπος..

Συμφωνώ ότι το ΣΚΑΙ έχει το καλύτερο πρόγραμμα (όταν αρρώστησα και κρεβατώθηκα για 3 μέρες έβλεπα αποκλειστικά ΣΚΑΙ) αλλά όταν δίνεις βήμα στον Μαρινάκη για να κάνει το άσπρο-μαύρο, τότε κάνεις συμβιβασμούς στην ποιότητα σου..

Συμφωνώ για Σισέ ότι θα έφευγε από του χρόνου.. Διαφωνώ όμως στο ότι όταν ήρθε γνώριζε ότι θα τον δέρνανε.. Ήξερε ότι στην Ελλάδα, ο χουλιγκανισμός είναι ανεπτυγμένος, αλλά δεν πίστευε ποτέ ότι θα έρθει στα χέρια με τον όχλο.. Παιδιά, νομίζω ότι δεν το έχετε αντιληφθεί, αλλά αυτό που έγινε χθες ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ.. Το χειρότερο πριν το χθεσινό ήταν ο ξυλοδαρμός του Ευθυμιάδη από τους δικούς μας κάφρους, αλλά με εξαίρεση ότι οι οπαδοί του ΠΑΟ δεν όρμησαν σε κανένα παίχτη του ΟΣΦΠ.. Και εγώ δεν συμφωνώ με τους μηδενισμούς (δεν φταίει ο normal οπαδός του ΟΣΦΠ να μην χαρεί επειδή 5-10 βλαμμένοι επιτέθηκαν σε παίχτες) αλλά ας εξαντλήσει την αυστηρότητα του σε οικονομικό επίπεδο.. Αυτό θα πονέσει αυτούς που τα επιτρέπου όλα αυτά, περισσότερο και από έναν μηδενισμό..

Νo slave, θα σε παρακαλέσω να αφήσεις τη διαιτησία εκτός συζήτησης, γιατί είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα βρεθούν πολλοί που θα βρουν παιχνίδια, ανάποδα κόρνερ, πέτσινα πέναλτι και λάθος πλάγια για την ομάδα σου.. Το θέμα δεν είναι η διαιτησία.. Αυτό πρέπει να καταλάβουμε..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22504 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18544 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ