Αποστολέας Θέμα: Ενα κλασικο αλμπουμ....  (Αναγνώστηκε 13832 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Candlemass

  • Τα ξέρω ΟΛΑ
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 459
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχουμε κάνει πλούσιο τον Γκαρούτσο...
    • Προφίλ
    • Kapsoura Club
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #25 στις: 29/11/05, 01:10 »
Όσων αφορά την παραγωγή κάνεις λάθος γιατί και οι ίδιοι οι Kafrillion αναφέρουν στο site τους...
Παράθεση
Tο album ηχογραφήθηκε τον Σεπτέμβριο-Οκτώβριο του 1995 στο studio ROVER στη Θεσσαλονίκη μετά από το πιό τρελό καλοκαίρι της ζωής μας!!! Κυκλοφορεί πλέον remastered από το ROCK SOUND STUDIO με πολύ βελτιωμένο ήχο. Επίσης περιέχει 5 bonus tracks ηχογραφημένα στο Χ-MUSIC STUDIO το 2001(including το αιώνιο σουξέ-'Ο γ**ιάς' σε νέα εκτέλεση)
για το "τραγούδια της γειτονιάς" και
Παράθεση
Tο album ηχογραφήθηκε το 1996-1997 στο ROCK SOUND STUDIO στη Θεσσαλονίκη.Την παραγωγή έκανε ο Παντελής Δεληγιαννίδης(RIP). Καί αυτό κυκλοφορεί remastered (από το RSS) επίσης με πολύ βελτιωμένο ήχο.
για το "μπές-βγές".

Τα σκόρπια τραγούδια των Kafrillion που κυκλοφορούν χύμα στο internet έχουν χάλια ποιότητα επειδή μάλλον είναι περασμένα από κασσέτες και τραγικά συμπιεσμένα... Έχω κατεβάσει ολόκληρα τα 2 albums τους και η παραγωγή είναι μια χαρά, καμμία σχέση με σπιτική παραγωγή.

Και θεωρώ ότι οι Kafrillion γράφουν κλάσεις ανώτερη μουσική από οποιοδήποτε άλλο συγκρότημα της κατηγορίας τους και την διανθίζουν με μπινελίκια. Αυτή είναι η μαγκιά, ότι θα μπορούσαν να γράψουν πολύ ωραία τραγούδια με κανονικούς στίχους, και αυτοί επέλεξαν να κάνουν την κ***α τους!

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #26 στις: 29/11/05, 02:48 »
Απο ανωριμους μηπως εχει κανενας να ανεβασει το "χαλασμενο γιαουρτι" γιατι ακουσα το μισο και μου αρεσε πολυ...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #27 στις: 29/11/05, 21:14 »
Απο ανωριμους μηπως εχει κανενας να ανεβασει το "χαλασμενο γιαουρτι" γιατι ακουσα το μισο και μου αρεσε πολυ...
Λεγεται sos απο το wc και ειναι φοβερο..Γενικα οι N carkade πιστευω πως ειναι οι καλυτεροι..Εχω ακουσει το "ο βοθρος ανοιξε "ολοκληρο και καποια ακυκλοφορητα απο αυτα που λεει ο καντλ(μου τα εχει στειλει ο φανταρος και φιλος SAMSONIC..
Αρη μπορεις να μου τα δωσεις ολα τα n carkade?η καλυτερα ανεβαστα.. ::)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #28 στις: 29/11/05, 21:17 »
Αρη μπορεις να μου τα δωσεις ολα τα n carkade?η καλυτερα ανεβαστα.. ::)
Δεν τα εχω λιεμε Ας κανει την παλικαρια ο καντλ που ειναι με τη γρηγορη συνδεση. Μισο να ανεβασω το sos απο το WC
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #29 στις: 29/11/05, 21:21 »
Ανεβαση την τραγουδαρα να γουσταρουμε..Αλλα καλυτερα οποιος θελει τουλαχιστον ανωριμους να πηγαινει στο site τους..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #30 στις: 29/11/05, 21:25 »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #31 στις: 30/11/05, 14:04 »
Thx roufus κορυφη το τραγουδακι.... ;D

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #32 στις: 30/11/05, 14:05 »
Και απο το site τους μπορειτε να κατεβασετε διαφορα καλουδια... www.anorimoi.com ....
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Frail

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #33 στις: 30/11/05, 14:06 »
...και ξεχασα κορυφη το διμποτο στο τελος ε?

Αποσυνδεδεμένος vagx69

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #34 στις: 08/12/05, 10:47 »
Δεν νομιζω οτι μπορουμε να συγκρινουμε τους Ανωριμους με τους Καφριλλιον...οι παραγωγες των Ανωριμων ειναι για δικοσγραφικες εταιριες ενω οι Καφριλιον ηχογραφουν σε εναν υπολογιστη με μετριοτατη παραγωγη...Οι Ανωριμοι παιζουν λαιβ και κανουν φοβερο κεφι...Και τα τραγουδια τους ειναι πιο εξυπνα και ευρηματικα και δεν βασιζονται καθαρα σε βομωλοχιες αλλα και σε εξυπνες ατακες και καταστασεις...βεβαια απο εκει και περα ειναι και προσωπικο γουστο...

Ta "Tragoudia ths Geitonias" hxografithikan sto Rover sxedon me ena take, to "Mpes Vges" sto Rock Sound (me idies pali sunthikes) kai exoun ginei 2-3 remaster kai sta 2 album.
Oi Anorimoi (pera apo ton Papou) OLA ta alla ta exoun grapsei se ena pc me drummer ton Yamaha kai kithares - mpaso tzitzikia. Oso gia thn evrimatikothta tous... den mporw na tous sugrinw me ta aristourgimata ton Kafrillion... Peran orismenon exereseon ta perissotera tous se afhnoun adiaforo (stixourgika) alla polu perissotero ektelestika

p.s. Pou na akousete to Γ.Α.Μ.Ω. ton Kafrillion........ ARISTOURGIMA
Gibson LP Classic JB on Bridge
PRS Custom 24 10 Top
Fender Strat Japan '89
Fender Stratocaster 70's Reissue, Scalloped Neck, GFS
Schecter C-1 Classic
Boss GT8
Laney TT50H
Marshall 1922
Fender Pro Jr

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Ενα κλασικο αλμπουμ....
« Απάντηση #35 στις: 08/12/05, 13:05 »
Η kafrillion συνεχιζουν να υπαρχουν?Γιατι βλεπω το ηχογραφησαν το 95 και το 97 δλδ 10 χρονια πριν..
Οσο για τους Ανωριμους τα κατεβασα απο ενα φιλαρακι σχεδον ολα και ειναι αληθεια πως λιγα ειναι τα καλα τραγουδια..Τα αλλα ειναι ψιλοαδιαφορα..Μπορω να πω οτι καλυτερα ειναι τα παλια τους(τα πρωτα με τον χαλια ηχο)..
Οι N- carkade πιστευω πω ειναι οι καλυτεροι τα καλυτερα τραγουδια με τους καλυτερους στιχους..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2238 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/09, 10:50
από hot_sauce (φλουτσ)
15 Απαντήσεις
5050 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/07/09, 06:04
από Jeff L.
34 Απαντήσεις
12171 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/02/10, 23:25
από sakis1000
9 Απαντήσεις
5631 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/10, 20:25
από kopaniamento
1 Απαντήσεις
2457 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/11, 17:07
από mariakithara
10 Απαντήσεις
4951 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/12, 23:59
από 314style
0 Απαντήσεις
1657 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/12, 16:15
από freemind
0 Απαντήσεις
2961 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/13, 15:36
από 314style
1 Απαντήσεις
4769 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/10/13, 20:17
από Μητσάκος
4 Απαντήσεις
3087 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/01/22, 14:46
από dimgall