Αποστολέας Θέμα: Παλιο οχηστρικο Σερβικο απο ΕΙΡΤ δεκετιας 70ς  (Αναγνώστηκε 9535 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Γεια σας παιδια !  :) Πριν απο μερικες ημερες βρηκα σε κατι παλιες μου απο την τηλεοραση Ηχιγραφησεις ενα ορχηστρικο κοματι που το εβαζε η τοτε ΕΙΡΤ η ΥΕΝΕΔ στις αρχες δεκετια 70ς πριν αρχισει η κανονικη Εκπομπη... Δυστυχως ομως η Ηχογραφηση ειναι χαλια και θα το ηθελα σε καλυτερη ποιοτητα... Δεν ξερω ομως τον Τιτλο για να το βρω... Επειδη θελω να το χρησιμοποιησω σαν χαλακι σε μια Ρετρο Εκπομπη του Σταθμου μου θα χαιρομουν πολυ αν το ευρισκα... Την κακη ηχογραφηση την ανεβασα στην Σελιδα μου και μπορειτε να την  ακουσετε απο εδω...  http://www.radioyet.de/EIRT.MP3    Το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεθει αλλα μια προσπαθεια αξιζει....Σας ευχαριστω πολυ... Χρηστος.... :D
« Τελευταία τροποποίηση: 21/03/13, 18:49 από Yet! »
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Φιλε Χρηστο
εχεις δοκιμασει να ερθεις σε επαφη με το αρχειο της ΕΡΤ? Το ακουσμα πολυ οικειο σε μας τους καποιας ηλικιας[εγω 60] ακροατες της τοτε ΥΕΝΕΔ. Θα το παλεψω κι εγω και αν εχω κανενα νεο θα σε ενημερωσω
Γιωργος
ΥΓ
κανε και μια ερωτηση στο rembetiko.gr , υπαρχουν κι εκει ενημερωμενοι μουσικοι.
« Τελευταία τροποποίηση: 21/03/13, 16:17 από gas-13 »
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Σε ευχαριστω πολυ Γιωργο για την απαντηση και την προσπαθεια σου..... Στο ρεμπετικο δεν εχω προπαθησει ακομα.... Θα το κανω ομως αμεσα....Σκεφτηκα οτι εδω ειναι παρα πολλα ενημερωμενα παιδια και οτι κατι μπορει να γινει....Οσο για το αρχειο της Ερτ νομιζω οτι δεν θα γινει κατι.... Εχω αλλη μια φορα επικοινωνησει μαζι τους για κατι αλλο και απογοητευτηκα τελειως... Δεν με βοηθησαν αλλα με αντιμετωπισαν σαν να ειμαι Εξωγηινος.... Ουτε ειχαν τις απαραιτητες γνωσεις και ουτε καν ενδιαφερον για αυτο που τους ρωτησα.... Εχω την εντυπωση οτι τα ατομα της Ερτ ζουνε στον δικο τους κοσμο.... Και ευτυχως που υπαρχουν και πολλοι συλλεκτες που κρατανε μερικα Ντοκουμεντα της παλιας Εποχης.... Επειδη μαλιστα εχω μια τεραστια συλλογη απο Οπτικοακουστικα αντικειμενα και πολλα μαλιστα πολυ σπανια ειρθα σε επαφη  με το Μουσειο της Ερτ το 1998 αλλα και εκει βρηκα κλειστες πορτες...... Οσο για τα αντικειμενα που διεθεταν, λιγα αλλα καλα κοματια πεταμενα μεσα σε αποθηκες... Δεν ξερω αλλα εχω να επισκευτω την Ελλαδα εδω και 14 χρονια και ισως τα πραγματα να ειναι τωρα καλυτερα.....  Πολλους φιλικους χαιρετισμους... Χρηστος...
« Τελευταία τροποποίηση: 21/03/13, 18:39 από Yet! »
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος Yet!

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζω μεσα στις Αναμνησεις...
    • Skype - Radioyet!
    • Προφίλ
    • Radioyet The Realy Greek Internet Radio !
Σε ευχαριστω πολυ KOgy !! Θα το κοιταξω το συντομοτερο γιατι αυτην την στιγμη εχω εκπομπη....  :) :) :)
www.Radioyet.de Το δικό σας Ελληνικό Ραδιόφωνο ! Κάθε Δευτέρα Τρίτη και Πέμπτη στις 22.00 η Ώρα Ελλάδος!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
7610 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/05, 17:54
από DEROS
11 Απαντήσεις
4933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/09, 20:00
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ
3 Απαντήσεις
2161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/08/09, 04:50
από Crool
2 Απαντήσεις
2383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/09/09, 17:52
από ilianthos-Kanlis
3 Απαντήσεις
1991 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/01/10, 00:41
από ilianthos-Kanlis
9 Απαντήσεις
3650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/10, 19:47
από m@ster k@frer
6 Απαντήσεις
18402 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/11, 10:10
από papous
0 Απαντήσεις
1329 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/11, 21:56
από sulimo
0 Απαντήσεις
1205 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/04/11, 10:09
από ivikos
6 Απαντήσεις
17603 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/11, 14:08
από Korgy