Σελίδες:
  • #1 από constantinos9 στις 18 Nov 2011


  • Μία προσπάθεια ορχηστρικής μουσικής... κάθε σχόλιο δεκτόν!!!
  • #2 από freemind στις 18 Nov 2011
  • Tο μονο που με βρισκει αντιθετο με ο,τι ακουω ειναι η μη υπαρξη πραγματικης ορχηστρας για τη δουλεια σου καθως και συνοδευτικης εικονας με το αποτελεσμα!

    Εκπληκτικο constantinos9! Θα ελεγα πως ειναι περισσοτερο soundtrack παρα καθαρη ορχηστρικη δουλεια, ομως το αποτελεσμα ειναι θεαματικο ο,τι ταμπελα και να βαλουμε!

    Συγχαρητηρια!


    Χρησιμοποιεις καποια βιβλιοθηκη του Kontakt?
  • #3 από sahpas στις 18 Nov 2011
  • Πάρα πολύ ωραίο φίλε.Νοσταλγικό,ρομαντικό,λιτό αλλά παρ' όλ' αυτά περιεκτικό...Μπράβο !!!  ;)
  • #4 από constantinos9 στις 19 Nov 2011
  • ευχαριστώ για τα σχόλια!! freemind έχοντας ακούσει την εξαίσια μουσική σου, δεν μπορώ να σου πω πόσο χαίρομαι για τα καλά σου λόγια!!! ;)

    ναι, χρησιμοποιω κυρίως το symphobia από το kontakt
  • #5 από freemind στις 19 Nov 2011
  • ναι, χρησιμοποιω κυρίως το symphobia από το kontakt

    Ειναι η καλυτερη βιβλιοθηκη ( μετα το cinematic strings βεβαια, ή τα Vienna for Kontakt ) για kontakt κι αρκετα αναγνωρισιμη ( γι' αυτο και σε ρωτησα ).

    Εχεις ενα δυνατο εργαλειο στα χερια σου. Οσο το δουλευεις, θα κανεις μεγαλα πραγματα ;)!
  • #6 από dio21 στις 19 Nov 2011
  • Υπεροχο!! :up

    θα συμφωνησω .....ταιριαζει καλυτερα ως soundtrack μουσικη!!!....αλλα αυτο δεν εχει να κανει για το ποσο ομορφο ειναι!!!

    για πειτε για το Κontact....ηθελα κ εγω να βρω μια καλη βιβλιοθηκη ορχηστρικων ηχων......υπαρχουν κ καποιες αλλες??
  • #7 από freemind στις 19 Nov 2011
  • Ριξε μια ματια εδω dio, για να μη χαλαμε το θεμα του constantinos9: http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/kontakt-4/
  • #8 από dio21 στις 19 Nov 2011
  • ok σωστα!! ;)

    ΤΗΑΝΧ freemind!!
  • #9 από Fourier στις 19 Nov 2011
  • Πολλά μπράβο και από εμένα! Συμφωνώ με τα σχόλια των φίλων. Έχεις κάνει πολύ καλή δουλειά στη ενορχήστρωση και στο τομέα των δυναμικών του κομματιού (αν και νομίζω ότι θα μπορούσες να μειώσεις την ένταση στο θέμα που παίζει το πνευστό στην αρχή). Από περιέργεια, να σε ρωτήσω αν η σύνθεση προέκυψε σκεπτόμενος ορχήστρα εξαρχής ή βασίστηκες σε σύνθεση που έγραψες/σκέφτηκες για σόλο όργανο, π.χ., κιθάρα ή πιάνο και την μετέτρεψες στην συνέχεια για ορχήστρα?
  • #10 από themos στις 19 Nov 2011
  • Πάρα πολύ καλό, μπράβο!
  • #11 από constantinos9 στις 20 Nov 2011
  • Fourier, πολύ σωστή η παρατήρηση για το πνευστό! όσο για την ερώτησή σου, συνήθως υπάρχει μία αρχική, σκόρπια μελωδία αποτέλεσμα αυτοσχεδιασμού και μετά προσπαθώ να την μετουσιώσω σε ορχήστρα βλέποντας και κάνοντας όπου με πάει το κομμάτι...!! και παιδιά δεν υπάρχει off topic εδώ... όλα τα συζητάμε!! η αλήθεια είναι πως επειδή δεν έχω καμία θεωρητική γνώση μου είναι ιδιαίτερα δύσκολο να ενορχηστρώνω... όλα είναι εντελώς εμπειρικά και με το αυτί.. σε καμία περίπτωση δεν προσπαθώ να συνθέσω κλασικίζουσα μουσική!!

    freemind: δεν ήξερα πως υπάρχουν  vienna for kontakt
  • #12 από freemind στις 20 Nov 2011
  • Υπαρχει μια εκδοση των Vienna για Kontakt ( 100GB βεβαια ), μονο που καλυτερα να τα χρησιμοποιεις απο το build in sampler, γιατι το microtuning ή το expression ειναι τελειως διαφορετικα στο Kontakt!

    Με ενα μικρο search στο internet θα βρεις πληροφοριες!
  • #13 από Spyros Delta στις 23 Nov 2011
  • Συγχαρητηρια.
    Πανεμορφο.
Σελίδες: