Σελίδες:
  • #1 από neeckos στις 02 Nov 2014
  • Βασικά η δεύτερη είναι, αλλα είμαι εντελώς πρωτάρης σε αυτά, οπότε θέλω γνωμες  ;D ;D

    Mετά απο παρότρυνση σε άλλο ποστ, κατέβασα το Reaper, ώστε να μπορώ να γράφω καμμια ιδέα όποτε μου κατεβαίνει...
    Δεν έχω σκοπό δηλαδή να γράφω τραγούδια. Μόνο για να ηχογραφώ κανα θέμα να το θυμάμαι όταν χρειαστεί.

    Γράφω καρφί απο μία TC Nova System στην on board κάρτα (!!) ενός παλιού υπολογιστή (επίσης !!)
    Την δουλειά μου όμως την κάνει. Ακούω δε απο ακουστικά, οπότε είναι λίγο πρωτόγωνη η κατάσταση  ;D ;D ;D

    Τα DAW τα γνωρίζω απο τα στούντιο, αλλά δεν έχω ΙΔΕΑ πως λειτουργούν. Στην δικιά μου περίπτωση το δουλεύω ως απλό recorder. Σαν κασσετοφωνάκι ένα πράγμα  ;D ;D . Οτι δεν μου βγεί το ξαναπάω από την αρχή  :( :(

    Οπότε λάθη έχει, το ξέρω, αλλα είπα να το μοιραστώ μαζί σας να ακούσω απόψεις.
    Δυο κιθάρες και κάποια βασικά τύμπανα. Στην ουσία τζαμάρω με την πάρτη μου  ;D ;D


    ...για πείτε..

    https://soundcloud.com/neeckos/clouds
  • #2 από modfori στις 02 Nov 2014
  • μια χαρά το πας ;)

    ο ήχος στις κιθάρες δε μου πολυαρέσει , μου ακούγεται ψηφιακός και λίγο άψυχος.
  • #3 από neeckos στις 02 Nov 2014
  • ο ήχος στις κιθάρες δε μου πολυαρέσει , μου ακούγεται ψηφιακός και λίγο άψυχος.

    Δυστυχως δεν μπορώ σπίτι να γράψω με μικρόφωνο  :( Η πεταλιέρα κατευθείαν στο Πισι...
  • #4 από let me know 796 στις 09 Nov 2014
  • .
     Στην ουσία τζαμάρω με την πάρτη μου  ;D ;D


    ...για πείτε..



    καλα κανεις , το θεμα ειναι η ολη φαση !
    δοκιμασε να δουλεψεις λιγο τα τυμπανα να μην ειναι η ιδια λουπα συνεχεια .
    καλη αρχη !
Σελίδες: