Αποστολέας Θέμα: Punk  (Αναγνώστηκε 32638 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Punk
« στις: 19/07/06, 12:23 »
Λοιπόν... Έκανα πολλές αναζητήσεις αλλά δε βρήκα κάτι συγκεκριμένο γι' αυτό το ξεχωριστό -πλέον- είδος μουσικής άρα άνοιξα νέο θέμα.

Γράψτε σ' αυτό το τόπικ ό,τι ξέρετε για το πάνκ ετσι ώστε να είναι συγκεντρωμένα εδώ.

Ποια είναι τα καλύτερα συγκροτήματα, ποια τα είδη του, ποιες οι κιθάρες του είδους, ποιο το αγαπημένο σας τραγούδι, το αγαπημένο σας άλπμουμ, ο αγαπημένος καλιτέχνης/συγκρότημα, ποια τα εφέ, ποια η γνώμη σας. Γράψτε ό,τι θέλετε για να μαθαίνουν οι παλιοί και να θυμούνται οι νεότεροι.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #1 στις: 19/07/06, 14:52 »
WITH 3 CHORDS YOU HAVE A SONG THAT'S PUNK !!!!

Αποσυνδεδεμένος JohnRageOn

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #2 στις: 19/07/06, 14:55 »
WITH 3 CHORDS YOU HAVE A SONG THAT'S PUNK !!!!

WHAT ABOUT 4 CHORDS!

JAZZ Perhaps!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #3 στις: 19/07/06, 17:31 »
WITH 3 CHORDS YOU HAVE A SONG THAT'S PUNK !!!!

Δε το κατάλαβα. Πρέπει να είσαι ο Μάλμστιν για να είσαι καλός;; Για κάνε ένα search να δεις τι λένε γι' αυτόν και δες τι λένε για τους Γκριν Ντέι.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/07/06, 17:44 από spio »
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #4 στις: 19/07/06, 17:42 »
Green Day? Δε μιλαμε για λιγο αληθινο punk? Sex Pistols, The Ramones, Dead Kennedys, Clash

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #5 στις: 19/07/06, 17:46 »
Εντάξει, ενδεικτικά είπα τους green day. Κι έτσι κι αλλιώς άμα δεν είναι ποπ-πάνκ τότε τι είναι;
Και κάτι άλλο. Οι Ραμόνς για μενα δεν είναι πάνκ αλλά χαβαλές.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Punk
« Απάντηση #6 στις: 20/07/06, 11:24 »
Εντάξει, ενδεικτικά είπα τους green day. Κι έτσι κι αλλιώς άμα δεν είναι ποπ-πάνκ τότε τι είναι;
Και κάτι άλλο. Οι Ραμόνς για μενα δεν είναι πάνκ αλλά χαβαλές.

Έλεος. Δεν είναι ντροπή να ΜΗΝ ξέρεις για ένα θέμα. Απλά ρωτάς και μαθαίνεις. Αλλά μη μας το παίζεις και έξυπνος για να καλύψεις την άγνοιά σου.
Σε πληροφωρώ λοιπόν ότι οι Ramones είναι μια πολύυυ πιο σοβαρή μπάντα απ'τους Green Day και τα υπόλοιπα σκουπήδια που κυκλοφορούν σήμερα.

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #7 στις: 20/07/06, 11:35 »
Εντάξει, ενδεικτικά είπα τους green day. Κι έτσι κι αλλιώς άμα δεν είναι ποπ-πάνκ τότε τι είναι;
Και κάτι άλλο. Οι Ραμόνς για μενα δεν είναι πάνκ αλλά χαβαλές.

Έλεος. Δεν είναι ντροπή να ΜΗΝ ξέρεις για ένα θέμα. Απλά ρωτάς και μαθαίνεις. Αλλά μη μας το παίζεις και έξυπνος για να καλύψεις την άγνοιά σου.
Σε πληροφωρώ λοιπόν ότι οι Ramones είναι μια πολύυυ πιο σοβαρή μπάντα απ'τους Green Day και τα υπόλοιπα σκουπήδια που κυκλοφορούν σήμερα.

ΚΑΤ' ΑΡΧΑΣ ΠΟΤΕ ΤΟ 'ΠΑΙΞΑ ΕΞΥΠΝΟΣ;;;;;;;;Ε;;;;;

Είπα εγώ πως οι Ραμόνς δεν είναι καλοί;;;;Ή πώς οι γκριν ντέι είναι φοβεροί;;; Απλώς εκνευρίστηκα με τα λεγόμενα του Πάνου και του απάντησα λίγο απότομα.
Εγώ δεν είπα πως οι Ραμόνς δεν είναι καλοί. Είπα πως για μένα (το τόνισα κιόλας) δεν είναι ακριβώς πάνκ. Δηλαδή στους περισσότερους στίχους τους δε μπορώ να βρω καποιο νόημα πέρα από το χαβαλέ.
Μάλλον όμως ξέχασα να πώ κάτι. Όταν είπα  "δεν είναι πάνκ αλλά χαβαλές" πήρα ως μέτρο τους στίχους, όχι τη μουσική.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος SESILIO

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #8 στις: 20/07/06, 13:51 »
ΑΚΟΥ EXPLOITED,SEX_PISTOL Κ.Α,Η ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PUNK Π.Χ ΧΑΟΤΙΚΟ-ΤΕΛΟΣ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΡΑΝΧ RΟΜΑΝΑ,ΓΚΙΟΥΛΑΚ Κ.Α ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΑΝΟΥΝ Η GREEN DAY ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ PUNK(ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΤV...ΨΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....
SESILIO

Αποσυνδεδεμένος SESILIO

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
PUNK 8EMA
« Απάντηση #9 στις: 20/07/06, 17:20 »
ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η PUNK ΜΟΥΣΙΚΗ...???ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΙΑ PUNK ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ...?
SESILIO

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Punk
« Απάντηση #10 στις: 20/07/06, 17:43 »
ΑΚΟΥ EXPLOITED,SEX_PISTOL Κ.Α,Η ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PUNK Π.Χ ΧΑΟΤΙΚΟ-ΤΕΛΟΣ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΡΑΝΧ RΟΜΑΝΑ,ΓΚΙΟΥΛΑΚ Κ.Α ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΑΝΟΥΝ Η GREEN DAY ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ PUNK(ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΤV...ΨΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....

Σωστός.

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #11 στις: 20/07/06, 19:12 »
ΑΚΟΥ EXPLOITED,SEX_PISTOL Κ.Α,Η ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PUNK Π.Χ ΧΑΟΤΙΚΟ-ΤΕΛΟΣ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΡΑΝΧ RΟΜΑΝΑ,ΓΚΙΟΥΛΑΚ Κ.Α ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΑΝΟΥΝ Η GREEN DAY ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ PUNK(ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΤV...ΨΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....

Αυτό το μήνυμα πού απευθύνεται;;;;; Για να δεις ότι θες να το παίξεις έξυπνος (και συγνώμη για την έκφραση) πες τι λες εσύ και τι εγώ.

Συγνώμη και πάλι αλλά εκνευρίστηκα.

Υ.Γ. Υπ' όψιν πως εγώ στην απάντηση #2 ανέφερα green day όχι σαν την καλύτερη ή την πιο αληθινή πάνκ μπάντα αλλά σαν μία από τις πιο γνωστές για την οποία έχει γίνει μια μεγάλη συζήτηση.
« Τελευταία τροποποίηση: 20/07/06, 19:18 από spio »
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #12 στις: 20/07/06, 23:41 »
WITH 3 CHORDS YOU HAVE A SONG THAT'S PUNK !!!!

Δε το κατάλαβα. Πρέπει να είσαι ο Μάλμστιν για να είσαι καλός;; Για κάνε ένα search να δεις τι λένε γι' αυτόν και δες τι λένε για τους Γκριν Ντέι.

KOITA EXW BGALEI POLA LEFTA APO TO MALMSTEEN

ALLA ME TO AMERICAN IDIOT SIGOURA PERISOTERA

KAI DEN TO LEO ME KAKIA APLA AKOMA KAI H GREEN DAY EXOUN PARAPANO MOUSIKH SUNIDISH APO 3 CHORSDS

FILIKA STELIOS

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #13 στις: 20/07/06, 23:42 »
Green Day? Δε μιλαμε για λιγο αληθινο punk? Sex Pistols, The Ramones, Dead Kennedys, Clash


SOSTOS DUDE!!!!

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #14 στις: 20/07/06, 23:48 »
ΑΚΟΥ EXPLOITED,SEX_PISTOL Κ.Α,Η ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PUNK Π.Χ ΧΑΟΤΙΚΟ-ΤΕΛΟΣ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΡΑΝΧ RΟΜΑΝΑ,ΓΚΙΟΥΛΑΚ Κ.Α ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΑΝΟΥΝ Η GREEN DAY ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ PUNK(ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΤV...ΨΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....

Σωστός.

LOIPON TO PUNK TON RAMONES HTAN KOINONIKO FENOMENO

OXI EMPORIO GIA TA PAIDAKIA

KAI EPISHS EINAI PUNK ROCK

ALLA EPEIDH ETUXE KAI EXW DIABASEI TOUS STIXOUS TON GREEN DAY STO AMERICAN IDIOT EXON ENA 2 KALA MHNYMATA

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Punk
« Απάντηση #15 στις: 21/07/06, 00:12 »
ΑΚΟΥ EXPLOITED,SEX_PISTOL Κ.Α,Η ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PUNK Π.Χ ΧΑΟΤΙΚΟ-ΤΕΛΟΣ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΡΑΝΧ RΟΜΑΝΑ,ΓΚΙΟΥΛΑΚ Κ.Α ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΑΝΟΥΝ Η GREEN DAY ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ PUNK(ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΤV...ΨΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....

Φιλέ καλά τα λες, αλλά καλό είναι να μη γράφεις με κεφαλαία και να προσέχεις και λίγο την ορθογραφία σου, αν θες να σε πάρουν στα σοβάρα. Φιλικά το λέω, καθώς συμφωνώ απόλυτα.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #16 στις: 21/07/06, 00:46 »
εγω πιστευω το punk ειναι ενα ειδος μουσικης που ναι μεν ειναι του χαβαλε αλλα εκφραζει πολλα....την αντιδραστικοτητα των νεων προς το κατεστημενο ας το πουμε.κ δεν πιστευω οτι κρυβει βαθια μηνυματα απλα προσπαθει να αφυπνισει τον καθε ακροατη και να τον κανει να αντιδρασει(εστω κ αν δεν υπαρχει λογος). Τες πα, και για να μν λεμε μλκιες οι green day ειναι punk,η punk rock δν ξερω. δε σημαινει οτι καθε μπαντα που διαφημιζει το mtv αυτοματα ειναι και για τα σκουπιδια. ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.οι green day εχουν μερικα αξιολογα τραγουδια...(ενταξει ουδεμια συγκριση με ramones+sex pistols) αλλα ακουγονται ανετα και μερικοι στιχοι τους αξιζουν
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος Stelios Sovolos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #17 στις: 21/07/06, 03:28 »
ΑΚΟΥ EXPLOITED,SEX_PISTOL Κ.Α,Η ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PUNK Π.Χ ΧΑΟΤΙΚΟ-ΤΕΛΟΣ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΡΑΝΧ RΟΜΑΝΑ,ΓΚΙΟΥΛΑΚ Κ.Α ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΑΝΟΥΝ Η GREEN DAY ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ PUNK(ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΤV...ΨΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....

Φιλέ καλά τα λες, αλλά καλό είναι να μη γράφεις με κεφαλαία και να προσέχεις και λίγο την ορθογραφία σου, αν θες να σε πάρουν στα σοβάρα. Φιλικά το λέω, καθώς συμφωνώ απόλυτα.
ΚΟΙΤΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ PUNK ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΛΑΣ ΣΕ ΤΥΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΧΑΜΗΛΟΦΩΝΑ (ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΥΤΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ)  ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΜΑ ΘΕΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΛΛΑ POST ΜΟΥ …ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΡΩΣ ΠΡΩΙΝΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Punk
« Απάντηση #18 στις: 21/07/06, 03:34 »
ΑΚΟΥ EXPLOITED,SEX_PISTOL Κ.Α,Η ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ PUNK Π.Χ ΧΑΟΤΙΚΟ-ΤΕΛΟΣ,ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ,ΡΑΝΧ RΟΜΑΝΑ,ΓΚΙΟΥΛΑΚ Κ.Α ΚΑΙ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΠΙΑΝΟΥΝ Η GREEN DAY ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΜΗ ΒΛΕΠΕΤΕ Η ΑΚΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ PUNK(ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΙ) ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΠΑΙΞΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΤV...ΨΑΞΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΦΕΡΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΞΑΝΑ ΠΡΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗ....

Φιλέ καλά τα λες, αλλά καλό είναι να μη γράφεις με κεφαλαία και να προσέχεις και λίγο την ορθογραφία σου, αν θες να σε πάρουν στα σοβάρα. Φιλικά το λέω, καθώς συμφωνώ απόλυτα.
ΚΟΙΤΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ PUNK ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΛΑΣ ΣΕ ΤΥΠΟΥΣ ΚΑΙ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΧΑΜΗΛΟΦΩΝΑ (ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΑΥΤΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΟΥΝ)  ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΜΑ ΘΕΣ ΚΟΥΛΤΟΥΡΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΑΛΛΑ POST ΜΟΥ …ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΤΡΩΣ ΠΡΩΙΝΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ



ψιτ.....πανκιο.....μαζεψου λιγο.....και γραφε με μικρα....και επισης στο πανκ δεν νομιζω ναγραφουν ανορθογραφα.....σεβασου και τους γυρω σου.....

Αποσυνδεδεμένος panos4657

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 245
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #19 στις: 21/07/06, 03:40 »
Αν και δεν ειμαι ο μεγαλυτερος φαν του punk το λατρευω. Ειναι τελειως "στ' @ρχιδια μας", δεν ειμαστε ειδωλα, δεν ειμαστε ομορφουληδες με ωραια φωνη, δε μας νοιαζει ο καλος ηχος, δε μας νοιαζουν οι πιασαδικες μελωδιες, δε μας νοιαζει αν σου αρεσουμε η αν θα αγορασεις το album μας, αν ερθεις στο live μας δε θα σε καληνυχτισουμε, θα σε φτυσουμε και θα σε κλωτσησουμε οπως θα κανεις κι εσυ σε μας. Τουλαχιστον απ' οτι εχω ακουσει (ειμαι νινι ακομα) καποτε ετσι ηταν η ιδεολογια του punk... Πολιτικοποιημενοι στιχοι, η και στιχοι ετσι για την κ@βλα (οταν οι Pistols τραγουδαγαν f*ck EMI), μαγκια, βρωμια και κοπανημα...Ειδικα κι αυτες οι κωλοαγγλικες προφορες που εχουν πολλα συγκροτηματα με τρελαινουν!
« Τελευταία τροποποίηση: 21/07/06, 03:45 από panos4657 »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Punk
« Απάντηση #20 στις: 21/07/06, 03:45 »
Αν και δεν ειμαι ο μεγαλυτερος φαν του punk το λατρευω. Ειναι τελειως "στ' @ρχιδια μας", δεν ειμαστε ειδωλα, δεν ειμαστε ομορφουληδες με ωραια φωνη, δε μας νοιαζει ο καλος ηχος, δε μας νοιαζουν οι πιασαδηκες μελωδιες, δε μας νοιαζει αν σου αρεσουμε η αν θα αγορασεις το cd μας, αν ερθεις στο live μας δε θα σε καληνυχτισουμε, θα σε φτυσουμε και θα σε κλωτσησουμε οπως θα κανεις κι εσυ σε μας. Τουλαχιστον απ' οτι εχω ακουσει (ειμαι νινι ακομα) καποτε ετσι ηταν η ιδεολογια του punk...

κάποτε.....τώρε δεν υπάρχει γνήσιο punk.....green day...και στα......μια τριχα.....οσον αφορα αν δεν τους νοιάζει αν θα πουλήσουν  τα cd τους...διαφωνουμε....κατι τέτοιο δεν πιστεύω ότι παίζει...ένα στυλ προσπαθουν να πουλήσουν...και φυσικά και την μουσική τους...

Αποσυνδεδεμένος manitou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω μεγαλε Μανιτού!!!!
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #21 στις: 21/07/06, 05:26 »
εγω πιστευω οτι το punk "πεθανε" απο τη στιγμη που το συστημα το εκανε μοδα. οπωσ και τα περισοτερα ανατρεπτικα ρευματα. παντως αφησε φοβερα κοματια και βοηθησε στην εξελιξη του ροκ.

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #22 στις: 21/07/06, 10:28 »
Λοιπόν επειδή βλέπω πως ο sesilio αργεί ή δε θέλει να απαντήσει θα απαντήσω εγώ στο προηγούμενο post μου.

Εγώ στην απάντηση #3 ανέφερα στον Στέλιο τους green day ως μία μπάντα που είναι δημοφιλέστατη και έχει γίνει μεγάλη συζήτηση γι 'αυτούς. Μετά ο Πάνος είπε με κάποιο τρόπο πως οι green day δεν είναι πάνκ (και καλά έκανε). Εγώ από 'κει και περα προσπάθησα να του αποδείξω πως ειναι πανκ.
Και μετά πετάγεται ο sesilio και λέει τη γνωστή καραμέλα: Ότι πρέπει να ακούσω panx roman, γκούλαγκ, clash και ούτε θυμάμαι τι άλλα είπε λες και ξέρει οτι δε τους έχω ακούσει.
Εγώ είπα πως οι green day είναι πάνκ κι εκείνος μού λέει ποια είναι τα καλύτερα συγκροτήματα. Όλοι μας ξέρουμε κατα βάθος πως είναι οι green day πανκ ή τουλάχιστον έχουν πολλά στοιχεία πάνκ.
Είναι σα να λέει κάποιος πως οι Whitesnake είναι περίπου μέταλ κι εγώ να λέω πως το αληθινό μέταλ είναι οι Cradle Of Filth, Opeth, Paradise Lost, Lordi,Children Of Bodom κλπ βαριά.Άλλο το ένα άλλο.

Δεν είναι άδικη η επίθεσή σας;
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Punk
« Απάντηση #23 στις: 21/07/06, 10:47 »
Βασικά είναι σαν να έρχεσαι εσύ να μιλήσεις σε μια συζήτηση μεταλ και πεις "οι Lordi γ**άνε γιατί είναι heavy metal" Θα σου'λεγα: "Άκου εσύ μέταλ πρώτα να καταλάβεις τι είναι να δεις ότι οι Pordi στην ουσία είναι μηδενικά!" Έτσι λοιπόν και με τους Green Day. Θεωρετικά είναι "punk". Αλλά στην ουσία είναι μια pop μπάντα που ξαφνικά στα 16 χρόνια θυμήθηκε πως υπάρχει και αποφάσισε να βγάλει κάνα φράγκο και καμιά 80αριά groupies. Τίποτα το ποιοτικό δεν έχουν. Τα "μυνήματά" τους είναι ψεύτικα, το ίματζ τους είναι αυτό που λέμε "επίτηδες χάλια" και οι μόνοι ακόλουθοί τους είναι τα κοριτσάκια και άντε και τα σκεϊτάκια. Ακόμα και να τους ανέφερες για τον λόγο που είπες έπεσες έξω, μιας και οι Green Day δεν έκαναν την punk γνωστή. Τους εαυτούς τους έκαναν. H PUNK συνεχίζει ακόμα και τώρα να είναι ένα underground κίνημα. Δεν βγάινει στο MTV.

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Punk
« Απάντηση #24 στις: 21/07/06, 11:29 »
Βασικά είναι σαν να έρχεσαι εσύ να μιλήσεις σε μια συζήτηση μεταλ και πεις "οι Lordi γ**άνε γιατί είναι heavy metal" Θα σου'λεγα: "Άκου εσύ μέταλ πρώτα να καταλάβεις τι είναι να δεις ότι οι Pordi στην ουσία είναι μηδενικά!" Έτσι λοιπόν και με τους Green Day. Θεωρετικά είναι "punk". Αλλά στην ουσία είναι μια pop μπάντα που ξαφνικά στα 16 χρόνια θυμήθηκε πως υπάρχει και αποφάσισε να βγάλει κάνα φράγκο και καμιά 80αριά groupies. Τίποτα το ποιοτικό δεν έχουν. Τα "μυνήματά" τους είναι ψεύτικα, το ίματζ τους είναι αυτό που λέμε "επίτηδες χάλια" και οι μόνοι ακόλουθοί τους είναι τα κοριτσάκια και άντε και τα σκεϊτάκια. Ακόμα και να τους ανέφερες για τον λόγο που είπες έπεσες έξω, μιας και οι Green Day δεν έκαναν την punk γνωστή. Τους εαυτούς τους έκαναν. H PUNK συνεχίζει ακόμα και τώρα να είναι ένα underground κίνημα. Δεν βγάινει στο MTV.

Είναι όμως heavy metal οι Lordi. Είδες που έρχεσαι στα λόγια μου;
Εγώ δεν είπα πως οι green day είναι παιχταράδες και όποιος δε τους ακούσει χάνει πολλά και ότι είναι όλη η ιστορία της πάνκ.
Είπα απλώς πως είναι πάνκ, είναι δημοφιλείς και ακούστηκαν καλά λόγια γι'αυτούς. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου πως είναι τελείως ψεύτικοι και τα κάνουν όλα για το μεγάλο κοινό, τη δόξα και τα λ7.
Πάνω από όλα όμως είναι μουσικοί. Γι' αυτό πρέπει να υπάρχει κάποιο (έστω και στοιχειώδες) είδος σεβασμού. Δεν είναι ούτε Britney Spears, ούτε Christina Aguilera, ούτε οποιοδήποτε ξέκ*λο.
« Τελευταία τροποποίηση: 25/07/06, 11:39 από spio »
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
8056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/08, 22:51
από Giorgos K.
8 Απαντήσεις
4952 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/08, 02:45
από woodaki
2 Απαντήσεις
8954 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/12/08, 01:27
από zebric
13 Απαντήσεις
4793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/09, 16:59
από delus
2 Απαντήσεις
3260 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/10, 09:08
από RON14
15 Απαντήσεις
5239 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/11, 19:48
από Γιάννης Σ.
0 Απαντήσεις
1557 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/11, 01:05
από Γιάννης Σ.
2 Απαντήσεις
2532 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/11, 14:56
από Γιάννης Σ.
2 Απαντήσεις
2775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/11, 19:43
από Βραζίλης
0 Απαντήσεις
1713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/11, 22:04
από Γιάννης Σ.