Ψηφοφορία

Ποια η αποψη σας για αυτους που δεν υπηρετουν?Εννοειται εξαιρουνται οι ψυχολογικα η σωματικα ανημποροι αλλα και οι εχων αναβολη γιατι θα υπηρετησουν καποτε και αυτοι

Καλα κανουν και δεν υπηρετουν
28 (51.9%)
Τους καταλαβαινω μεν αλλα εγω δεν θα το εκανα
10 (18.5%)
Ειναι αργοσχολοι ανθρωποι και πανε την χωρα μας πισω
16 (29.6%)
Δεν ξερω,δεν απαντω
0 (0%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 52

Αποστολέας Θέμα: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους  (Αναγνώστηκε 106293 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #25 στις: 28/04/07, 02:01 »
Και όταν θα βγείς, θα συναγωνιστείς μια που θα αποφοιτά εκείνη τη στιγμή.... Τί το τραγικό?

Εσύ είσαι αυτός που θα ξέρει να δουλεύει με ομάδα,γιατι ο στρατός δεν είναι μόνο γαστρεντερίτιδα και όπλα, εσένα θα προτιμήσει!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #26 στις: 28/04/07, 02:06 »
1. Θα έχεις χάσεις πόσες θέσεις στους 12 μήνες
2. Θα ΑΝΤαγωνιστείς μία που αποφοιτά εκείνη τη στιγμή η οποία θα έχει τις γνώσεις της φρέσκες....ενώ εσύ μετά απο 12 μήνες απραξίας έχεις σκουριάσει.
3. Αν περιμέναμε απο τον στρατό να μας μάθει να λειτουργούμε σαν ομάδες στα 18 ή στα 28...ζήτω που καήκαμε. Όλα τα αθλήματα που έπαιζες στο σχολείο τί σκοπό είχαν; Οι ομαδικές εργασίες στο σχολείο και το πανεπιστήμιο;
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #27 στις: 28/04/07, 02:07 »
Mα Isnogood ( που δεν σ'αρεσει οπως στα λεω..θυμισε μου μια φορα να τσακωθουμε :P ), δεν καταλαβαινεις?!
Ολα αυτα που λεει για το στρατο, ειναι δικαιολογιες για να πεισει τον εαυτο του πως ειναι καλος πολιτης της κοινωνιας!
Ολα αυτα που λεει και πιστευει για τον εαυτο του, αποδεικνυουν πως ειναι ενας ανθρωπος με κομπλεξ "απιστιας" για τον εαυτο του!
Γι'αυτο επιμενω πως δεν θα γινω ηθικος συνενοχος σε αυτα που λεει! Εαν θελει να βρει αλλου ανθρωπους που θα συμφωνησουν με τις απαρχαιωμενες και επικινδυνες ιδεες του περι κοινωνιας και κοινωνικου οφελους, ας παει αλλου!
Δεν θα του κανω τη χαρα να επιβεβαιωσει το κομπλεξ του!!

Να βαλω και ενα 4?

4. Μα οι γυναικες μπορουν να κουνησουν και λιγο μπουτι για να παρουν μια θεση! Εσυ Isnogood μπορεις??!! ΕΕ??

( να αρχισω να ξυριζω τις γαμπες μου απο τωρα δηαλδη :P )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #28 στις: 28/04/07, 02:11 »
Εαν θελει να βρει αλλου ανθρωπους που θα συμφωνησουν με τις απαρχαιωμενες και επικινδυνες ιδεες του περι κοινωνιας και κοινωνικου οφελους, ας παει αλλου!

Για κοίτα το Γκάλοπ....

Όσο για το τί κάνεις εσύ....αδιαφορώ εντελώς για το άν θα μου δώσεις χαρές ή οτιδήποτε...τί σε κάνει να νομίζεις ότι έχω την παραμικρή έγνοια για το τί κάνεις εσύ
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #29 στις: 28/04/07, 02:16 »
Μπα? Παλι να κοιταξω νουμερα και αριθμους?! Σε μενα απαγορευεται και σε σενα επιτρεπεται?!! Αδικια!!!

Ουτε κι εμενα με νοιαζει ( ιδιαιτερα τωρα ) τι κανεις εσυ..Ομως αυτο δεν αλλαζει την ανθρωπινη μου διασταση και οποιαδηποτε στιγμη χρειαστεις βοηθεια ( που μπορω να δωσω στα ορια μου ) να στη δωσω! Και αφιλοκερδως μαλιστα...

Εγω λεω, οποτε ο Χρηστος εχει καποια απορια, να τον χρεωνουμε!! :P

Θα μπορουσα να πω και "ΜΑΜΑ..ο ΧΡΗΣΤΟΣ δεν με παιζει", αλλα μπορει να ακουστει ως προσωπικη επιθεση :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #30 στις: 28/04/07, 02:18 »
μήπως έχεις σκεφτεί ότι το πρόβλημά σου στον ανταγωνισμό δεν είναι μόνο οι γυναίκες, αλλα και οι άντρες που έχουν πάει στρατό κι εσύ όχι; ενας λογος παραπάνω λοιπόν να τελειώνεις με αυτό νωρίτερα
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #31 στις: 28/04/07, 02:20 »
μήπως έχεις σκεφτεί ότι το πρόβλημά σου στον ανταγωνισμό δεν είναι μόνο οι γυναίκες, αλλα και οι άντρες που έχουν πάει στρατό κι εσύ όχι; ενας λογος παραπάνω λοιπόν να τελειώνεις με αυτό νωρίτερα

Μα δεν μιλάμε για το δικό μου πρόβλημα όπου όντως αυτό που λές ισχύει...αλλά απο την άλλη βγαίνω 1 χρόνο νωρίτερα. Μιλάμε για το πρόβλημα του καθημερινού Έλληνα άνδρα ο οποίος κάνει τη θητεία του και είναι 1 χρόνο πίσω σε σχέση με τις γυναίκες.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #32 στις: 28/04/07, 02:21 »
...πνευματικα οι αντρες ειναι και 5 χρονια πισω απο τις γυναικες, αλλα μαλλον δεν αφορα το θεμα μας,ε? :P
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #33 στις: 28/04/07, 02:27 »
Αυτό ισχύει στην εφηβεία....μήπως βρίσκεσαι ακόμα εκεί;
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #34 στις: 28/04/07, 02:28 »
πάντα θα είναι πίσω σε σχέση με κπ άλλον! με κπ πιο έμπειρο, με κπ μεγαλύτερο, με κπ από άλλη πιο εξιδικευμένη σχολή κλπ. έλεος πια! οι γυναίκες σε μάραναν!
αν το θέμα ήταν η κατάργηση της στρατιωτικης θητείας, θα συμφωνούσα σε κπ μαζί σου. όμως από τη στιγμή που παραμένει νόμος, ως πολίτης είσαι υποχρεωμένος να τον τηρήσεις ή να υποστείς τις συνέπειες. αλλιώς, τα σύνορα ανοιχτά είναι.
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #35 στις: 28/04/07, 02:33 »
Αυτό ισχύει στην εφηβεία....μήπως βρίσκεσαι ακόμα εκεί;
Αυτο ισχυει στα 18 που βγαινει ο ενας στρατευμενος και η αλλη ετοιμη για εργασια! Δεν αναφερομαι στην περιπτωση της εργασιας στα 30!!
ΟΜΩΣ!!
Χαιρομαι που αποδεχεσαι την εφηβεια, δηαλδη την ηλικια οπου ορμονικα και ψυχολογικα το ατομο ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ για την Κοινωνια!
Αρα, φαινομενα αυτοκτονιας στα 25 και 26 μεσα στον στρατο, δεν οφειλονται καθαρα στην ιδια την υπαρξη του στρατου αλλα σε ενα ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ φαινομενο, μιας και στα 25 σου εχεις μειωσει την αναπτυξη της κοινωνικης σου ενταξης.
Τεσπα...ακρη δεν βγαζουμε με σενα...Μονο για διασκεδαση εισαι καλος ( καθομαι και συζηταω σοβαρα..πφφ :P )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #36 στις: 28/04/07, 02:35 »
πάντα θα είναι πίσω σε σχέση με κπ άλλον! με κπ πιο έμπειρο, με κπ μεγαλύτερο, με κπ από άλλη πιο εξιδικευμένη σχολή κλπ. έλεος πια! οι γυναίκες σε μάραναν!
αν το θέμα ήταν η κατάργηση της στρατιωτικης θητείας, θα συμφωνούσα σε κπ μαζί σου. όμως από τη στιγμή που παραμένει νόμος, ως πολίτης είσαι υποχρεωμένος να τον τηρήσεις ή να υποστείς τις συνέπειες. αλλιώς, τα σύνορα ανοιχτά είναι.

Όλα αυτά που αναφέρεις γίνονται. Το θέμα που θίγω εγώ είναι ότι υπάρχει σεξιστικός ρατσισμός στη δουλειά.
Αυτοί που προανέφερες παίρνουν μια θέση επειδή έχουν περισσότερα προσόντα.

Στην περίπτωση που αναφέρω η γυναίκα παίρνει την θέση επειδή δεν έχει πουλί και δεν χρειάζεται να πάει 12 μήνες στα κάτεργα.

Τον νόμο δεν τον τηρώ εις γνώση μου και δέχομαι τις συνέπειες....το πρόβλημα το δικό σου ποιό είναι λοιπόν;
Όπως και έναν άδικο, ανούσιο νόμο επιλέγω να μην τον υπακούσω.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #37 στις: 28/04/07, 02:37 »

Τον νόμο δεν τον τηρώ εις γνώση μου και δέχομαι τις συνέπειες....
Που ειναι σχετικα ελαφριες σε σχεση με την παραβιαση ενος νομου του Κρατους!
Θεωρεις δηλαδη τον εαυτο σου τωρα καλυτερο πολιτη απο καποιον που τηρει το συνταγμα και παει στον στρατο?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #38 στις: 28/04/07, 02:43 »

Τον νόμο δεν τον τηρώ εις γνώση μου και δέχομαι τις συνέπειες....
Που ειναι σχετικα ελαφριες σε σχεση με την παραβιαση ενος νομου του Κρατους!
Θεωρεις δηλαδη τον εαυτο σου τωρα καλυτερο πολιτη απο καποιον που τηρει το συνταγμα και παει στον στρατο?

Τις οποίες συνέπειες διαμόρφωσαν κυβερνήσεις που ψήφισε το 85% των Ελλήνων...εσύ μπορεί όχι.

Όσο για το 2ο...

Ξέρεις θητεία έχουν κάνει και έμποροι ναρκωτικών, βιαστές, κλέφτες, παιδεραστές, κτηνοβάτες, χουλιγκάνοι, νταβατζήδες κτλ.

Θεωρείς λοιπόν ότι αυτοί είναι καλύτεροι πολίτες και πατριώτες επειδή έκαναν τη θητεία τους;
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #39 στις: 28/04/07, 02:46 »
Αντε παλι το ιδιο παραδειγμα!!
Αγορι μου, νομιζω πως περα απο την διασκεδαση, δεν μπορεις να συμμετασχεις στην συζητηση με σοβαροφανη επιχειρηματα!
Σου ειχα πει και αλλου πως εγκληματιες υπαρχουν σε ολους τους χωρους και δεν διαμορφωνονται απαραιτητως μεσα στον στρατο!! Αλλα εκει εσυ..επιμενεις!
Δηλαδη ΟΛΟΙ οσοι εχουν κανει στρατιωτικο, ειναι εγκληματιες?! Και αν οχι ολοι, ποσο ποσοστο απο αυτους ειναι;


Αμφισβητεις το δημοκρατικο δικαιωμα του 85% να θελει αυτους τους νομους; Ζεις σε μια δημοκρατικη κοινωνια; Ναι ή ου?! Με ποιο δικαιωμα ΕΣΥ καταργεις τους νομους με το ετσι θελω!!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος nefelh

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #40 στις: 28/04/07, 02:48 »

Όλα αυτά που αναφέρεις γίνονται. Το θέμα που θίγω εγώ είναι ότι υπάρχει σεξιστικός ρατσισμός στη δουλειά.
Αυτοί που προανέφερες παίρνουν μια θέση επειδή έχουν περισσότερα προσόντα.

Στην περίπτωση που αναφέρω η γυναίκα παίρνει την θέση επειδή δεν έχει πουλί και δεν χρειάζεται να πάει 12 μήνες στα κάτεργα.

Τον νόμο δεν τον τηρώ εις γνώση μου και δέχομαι τις συνέπειες....το πρόβλημα το δικό σου ποιό είναι λοιπόν;
Όπως και έναν άδικο, ανούσιο νόμο επιλέγω να μην τον υπακούσω.
Εδω εσύ κάνεις σεξιστικά σχόλια και σε πειράζει ο σεξιστικός ρατσισμός στη δουλειά; δλδ ότι κανεις εσύ ειναι καλό, όταν το κάνει ο άλλος είναι λάθος;
δλδ τωρα θέλεις να σε παρουμε στα σοβαρα; τη γυναίκα θα την πάρουν αν έχει περισσότερα προσόντα από εσένα. όχι αν γεννήθηκε την ίδια μέρα με εσένα και δεν πήγε στρατό, οπότε είναι ελεύθερη! αν δεν αξίζει, δεν θα την πάρουν! τόσο πρόβλημα έχεις με τις γυναίκες τελικά;
το πρόβλημά μου είναι ότι είμαι πολίτης μιας χώρας και θέλω οι πολίτες της να είναι νομοταγείς.
όπως εγώ όταν πάω σε μια άλλη χώρα είμαι υποχρεωμένη να τηρώ τους νόμους, έτσι κι εδώ ισχύει το ίδιο. και το θέμα ναι, μπορεί να γίνει και προσωπικό, διότι στην ίδια πολιτεία ζούμε. δεν είμαστε ξέφραγο αμπέλι. αυτό θα πει κοινωνία. σέβομαι και τηρώ τους νόμους της κοινωνίας μου. αλλιώς δημιουργώ πρόβλημα στη χ κοινωνία.
αν νομίζεις ότι είναι ανούσιος, κατέθεσε πρόταση στη βουλή, ή σήκω και φύγε έξω... έτσι λειτουργεί υγειώς μια κοινωνική ομάδα.

και ο εγκληματίας θεωρεί ανούσιο το αρθρο περί δικαιώματος στη ζωή. τι σημαίνει, ότι μπορεί να κάνει ό,τι θέλει;
« Τελευταία τροποποίηση: 28/04/07, 02:51 από nefelh »
κι άμα σταθείς στα ίδια μέρη κι αν αγαπήσεις τις ίδιες μουσικές θα πει ότι τυχαία δε βρεθήκαμε θα πει ότι δε φύσηξε τυχαία ο άνεμος που σμίγει των ανθρώπων τις ζωές...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #41 στις: 28/04/07, 02:54 »
Το πιο τραγικο Νεφελη ειναι πως οποτε θελει ο Χρηστος χρησιμοποιει το νομο υπερ του ( αρα ο νομος ειναι καλος ), ενω οποτε θελει τον καταργει ( ο νομος ειναι κακος ).
Επομενως απορω..Τα νομοθετικα και εκτελεστικα οργανα, ειναι απαραιτητα οταν ο καθε πολιτης αποφασιζει μονος του ποιος νομος ειναι καλος?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #42 στις: 28/04/07, 02:55 »

Σου ειχα πει και αλλου πως εγκληματιες υπαρχουν σε ολους τους χωρους και δεν διαμορφωνονται απαραιτητως μεσα στον στρατο!! Αλλα εκει εσυ..επιμενεις!
Δηλαδη ΟΛΟΙ οσοι εχουν κανει στρατιωτικο, ειναι εγκληματιες?! Και αν οχι ολοι, ποσο ποσοστο απο αυτους ειναι;

Πάλι παραποίηση των λεγομένων μου...η μάλλον έχεις μειωμένη διανοητική ικανότητα...

ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΠΑ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ

Είπα οτι ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ...ΚΑΙ!!!!! Όχι ΔΕΝ τους κανει ο στρατός εγκληματίες....αυτό που είπα είναι ότι:

ΠΟΛΛΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ Η ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΡΑΤΟ!!!!

Το κατάλαβες τώρα;
Λοιπόν...όλοι αυτοί που ήταν ή θα γίνουν εγκληματίες...και όχι δεν φταίει ο στρατός...και κάνουν θητεία, είναι καλύτεροι πολίτες απο έναν κατα τ'άλλα νόμιμο ανυπότακτο;

Παράθεση
Αμφισβητεις το δημοκρατικο δικαιωμα του 85% να θελει αυτους τους νομους; Ζεις σε μια δημοκρατικη κοινωνια; Ναι ή ου?! Με ποιο δικαιωμα ΕΣΥ καταργεις τους νομους με το ετσι θελω!!

Μα αυτό το 85% αποφάσισε οι κυρώσεις στους ανυπότακτους να είναι ελαφρές....δεν καταργώ τίποτα.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #43 στις: 28/04/07, 02:57 »

Εδω εσύ κάνεις σεξιστικά σχόλια και σε πειράζει ο σεξιστικός ρατσισμός στη δουλειά; δλδ ότι κανεις εσύ ειναι καλό, όταν το κάνει ο άλλος είναι λάθος;
δλδ τωρα θέλεις να σε παρουμε στα σοβαρα; τη γυναίκα θα την πάρουν αν έχει περισσότερα προσόντα από εσένα. όχι αν γεννήθηκε την ίδια μέρα με εσένα και δεν πήγε στρατό, οπότε είναι ελεύθερη! αν δεν αξίζει, δεν θα την πάρουν! τόσο πρόβλημα έχεις με τις γυναίκες τελικά;

Εδώ ζεις σε σεξιστικό καθεστώς...τα σεξιστικά μου σχόλια σε πείραξαν; Αλλά ξέχασα το σεξιστικό καθεστώς σε βολεύει.

Όσο για το δεύτερο σκέλος...

Ο Χ άνδρας τελειώνει μια σχολή με βαθμό πτυχίου 10.
Η Χ γυναίκα τελειώνει την ίδια στιγμή την ίδια σχολή με βαθμό 5...άρα λιγότερα προσόντα.

Υπάρχει μία θέση για έναν απο τους 2....ο άνδρας παίρνει τον μπούλο και πάει έβρο, και η γυναίκα με τα ΛΙΓΟΤΕΡΑ προσόντα πιάνει τη δουλεια.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #44 στις: 28/04/07, 02:59 »
Μεχρι να βγεί απο το στρατό, δεν θα υπάρξουν άλλες θέσεις εργασίας?

Μόνο τη συγκεκριμένη χρονιά παίρνουν?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #45 στις: 28/04/07, 03:00 »
Μα ο στρατος εχει σκοπο να σε κανει καλυτερο πολιτη? Δεν ειναι ΑΕΙ, ουτε Λυκειο που σε διαμορφωνει στην εκπαιδευση! Ειναι ενας χωρος πειθαρχιας  και εκπαιδευσης για την προστασια των συνορων!

Αυτο το 85% ομως, σε ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να πας στον στρατο! Ειδες? Οποτε θες ο νομος ειναι υπερ μας κα οποτε θες ειναι κατα μας!! Δηλαδη ακυρωνεις τη μια αποφαση τους, και επικυρωνεις την αλλη? Δεν ειναι λιγο φασκω αντιφασκω?

Και μην φωναζεις καλε! Καταλαβαμε τι μπακλαβας εισαι ( ετσι λεμε στο χωριο μου, δεν ειναι ειρωνικο, ειναι εκφραση )!

Ε ρε γλεντια βραδιατικα! Πραγματικα μετα απο τον inthewoods, δεν εχω διασκεδασει τοσο ( βεβαια ο inthewoods ειχε επιχειρηματα και ηξερε τι ελεγε ).
Πες και αλλα!


( να σου πω...μπορουσες να κοψεις και εσυ αυτον τον μπουλο που λες και να γινεις Τζενη Χελουδακη..Ετσι θα επιανες αμεσως δουλεια :D. Μα πνιγεστε σε μια κουταλια νερο )_
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #46 στις: 28/04/07, 03:03 »
Μα ο στρατος εχει σκοπο να σε κανει καλυτερο πολιτη? Δεν ειναι ΑΕΙ, ουτε Λυκειο που σε διαμορφωνει στην εκπαιδευση! Ειναι ενας χωρος πειθαρχιας  και εκπαιδευσης για την προστασια των συνορων!

Αυτο το 85% ομως, σε ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ να πας στον στρατο! Ειδες? Οποτε θες ο νομος ειναι υπερ μας κα οποτε θες ειναι κατα μας!! Δηλαδη ακυρωνεις τη μια αποφαση τους, και επικυρωνεις την αλλη? Δεν ειναι λιγο φασκω αντιφασκω?

Και μην φωναζεις καλε! Καταλαβαμε τι μπακλαβας εισαι ( ετσι λεμε στο χωριο μου, δεν ειναι ειρωνικο, ειναι εκφραση )!

Ε ρε γλεντια βραδιατικα! Πραγματικα μετα απο τον inthewoods, δεν εχω διασκεδασει τοσο ( βεβαια ο inthewoods ειχε επιχειρηματα και ηξερε τι ελεγε ).
Πες και αλλα!


( να σου πω...μπορουσες να κοψεις και εσυ αυτον τον μπουλο που λες και να γινεις Τζενη Χελουδακη..Ετσι θα επιανες αμεσως δουλεια :D. Μα πνιγεστε σε μια κουταλια νερο )_

Απο τη στιγμή που παραβαίνω τον νόμο και δέχομαι τις προβλεπόμενες συνέπειες ποιό το πρόβλημά σου;

Έ ρε με τί ζώα μπλέξαμε βραδυάτικα.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος Chris2004

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
    • Προφίλ
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #47 στις: 28/04/07, 03:04 »
Μεχρι να βγεί απο το στρατό, δεν θα υπάρξουν άλλες θέσεις εργασίας?

Μόνο τη συγκεκριμένη χρονιά παίρνουν?

Μέχρι να βγείς θα χάσεις μερικές ακόμα φυσικά...οπότε θα έχεις χάσει 1 χρόνο ευκαιρίες για να πιάσεις δουλειά....όσο για το άν υπάρξουν άλλες δουλειές....για τράβα κοίτα τους δείκτες ανεργίας.
Ζήσε τον μύθο σου στην ελλάδα ως ανυπότακτος...
http://www.omhroi.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #48 στις: 28/04/07, 03:05 »
Εχεις δικιο..Συγνωμη που μπλεκω μαζι σου, αλλα ειμαι και ζωοφιλος παναθεμα με!! Αλλο ενα κακο!! Δηαλδη θα πληρωνω στο παιδι μου εισοδο στον ζωολογικο κηπο στα Σπατα!! Θα καταστραφω οικονομικα :D Και αμα εχω 2 παιδια?!! Πω πω..ουτε να το σκεφτομαι!!

Αρα, παραβαινεις εναν νομο του κρατους...Αρα συνεχιζεις να αυτοθεωρεισαι καλος πολιτης?!

Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Η αποψη σας για τους ανυποτακτους
« Απάντηση #49 στις: 28/04/07, 03:07 »
Εγω το μονο που εχω να σου πω, σαν πολιτης αυτης της χωρας που υποστηριζει το 85% της υποχρεωτικης στρατευσης:
Εισαι ενας αθλιος πολιτης, που δεν εχει θεση σε αυτη τη χωρα! Δεν δεχομαι καν την κινηση της ανυποταξιας σου και δεν δεχομαι τους σεξιστικους και κοινωνικους αποκλεισμους που θελεις να επιβαλλεις σε γυναικες και στρατευμενους! Δεν σε θελω για συμπολιτη μου και το εκφραζω με το πληρες δικαιωμα του ΝΟΜΙΜΟΥ πολιτη του 85%
Εαν εσενα σε ικανοποιει να εισαι αθλιος, να ξερεις πως σε αυτην την παρεα, ηδη εχεις πεσει σε αυτη τη θεση!!
Μπραβο σου!
Τα καταφερες!
Να ξερεις πως στα ματια ενος πραγματικου πολιτη που σεβεται το Συνταγμα, εισαι ενας κατωτερος "δουλος" που δεν θα μπορεσει να πιασει μια θεση αναγνωρισης! Θα παραμεινεις ενα υπαλληλακος σε ενα τεχνικο γραφειο ( που θα ελπιζεις να παραμενει για παντα ανοιχτο ) και με το φοβο πως αμα αλλαξεις εργοδοτη ή εργασια, τα χαρτια σου θα προκαλουν προβλημα και υποψιες!
( υποψιν..το αθλιος το λεω με ολη την εννοια της λεξης! )
« Τελευταία τροποποίηση: 28/04/07, 03:09 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4339 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/05/06, 18:33
από Ommadawn
27 Απαντήσεις
10279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/10/06, 13:42
από Ορεστης99
57 Απαντήσεις
17249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/07, 15:22
από jaymz21
16 Απαντήσεις
7384 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/01/08, 20:12
από Ikaros
10 Απαντήσεις
5385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/08, 01:48
από Jezus
0 Απαντήσεις
2097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/03/09, 20:34
από Sbiblerubleb
3 Απαντήσεις
2953 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/10, 10:19
από Vaiking
1 Απαντήσεις
2175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/11, 21:46
από hot_sauce (φλουτσ)
11 Απαντήσεις
3806 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/11, 21:00
από moitsos
2 Απαντήσεις
4185 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/15, 22:04
από grigoris.karathimios