Μουσικά όργανα και εξοπλισμός > Μουσικά όργανα και εξοπλισμός

Χάθηκαν - Κλάπηκαν

<< < (10/10)

panixgr:
Σε μια φθηνή και βρώμικη πόλη (αθήνα), δεν αξίζει να έχεις τίποτε το ακριβό.Παλιά 1994 είχαν κάνει διάρηξη στην γκαρσονιέρα μου και είχαν κλέψει τα πάντα εκτός απο τον ενισχυτή και τις 2 κιθάρες μου. Μάλλον θα πρέπει να αισθόνομαι και τυχερός.

guitalele:

--- Παράθεση από: EleniM στις 02/04/16, 05:33 ---
Κλάπηκε απόψε, μεταξύ 9 - 12 το βράδυ, μάλλον από το κέντρο του Πειραιά, ηλεκτροακουστική κιθάρα φίλου μάρκας IBANEZ AW85ECE-RLG (με τη θήκη της, επίσης Ibanez), πραγματικά τεράστιας συναισθηματικής αξίας. Όποιος βρει οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει ας επικοινωνήσει, δίνεται αμοιβή.
(επίσης αν έχετε καμιά συμβουλή για το πού να κοιτάξουμε για αγγελίες θα βοηθούσε πολύ)

--- Τέλος παράθεσης ---


Όταν είχα fb θυμάμαι ότι υπήρχαν πολλοί ύποπτοι σε γκρουπάκια αγοραπωλησιών (όχι μόνο μουσικές) οπότε ρίχνετε εκεί μια ματιά. Αργά ή γρήγορα τους έπαιρναν πρέφα και τους εξέθεταν. Έχετε το νου σας για ψεύτικα προφίλ κα για άτομα που δεν βάζουν δικές τους φωτογραφίες από το προιόν αλλά απ' το google.

Πολύ θλιβερό... καλύτερα να σου κλέψουν πορτοφόλι με 500 ευρώ μέσα παρά κιθάρα των 100 ευρώ που είχες από μικρός...

ιωαννης89:
Ονομάζομαι Γιάννης Γαρμπής και μου έκλεψαν στις 2 Ιουλιου 2017 από το σπίτι νου στη Θεσσαλονίκη μία κλασσική κιθάρα Alhambra, μοντέλο 10P, χρώματος κλασσικό καφέ, αγορασμένη το 2011. Θα ήθελα να σας παρακαλέσω για την άμεση επικοινωνία σας μαζί μου, σε περίπτωση που προσπαθήσει κάποιος να σας πουλήσει αυτήν την κιθάρα η' εντοπιστεί οπουδήποτε. Ανάλογο, υψηλό αντίτιμο, μεγαλύτερο απο την αξία της κιθάρας προσφερεται. Ευχαριστώ δεόντως για την κατανόηση.Στοιχεία επικοινωνίας: τηλ.: 6978298924mail.: ioannisgarbis@gmail.com Με εκτιμηση,Γαρμπής Ιωάννης




 (Δυστυχώς δεν διαθέτω serial No της κιθάρας καθώς δεν αναγράφεται στην απόδειξη αγοράς από κατάστημα ΝΑΚΑΣ και σε περαιτέρω έρευνα που έγινε από την κεντρική διεύθυνση της εταιρίας σε συνεργασία με την εταιρία Alhambra, δεν κατάφεραν να βρουν αριθμό κατασκευής για όργανα που πουλήθηκαν πριν το 2013. Ωστόσο δήλωσαν πως μπορούν να βεβαιώσουν εάν ο αριθμός πώλησης της κιθάρας που θα τους υποδειχθεί -έπειτα από εύρεση και προφανή αναγνώρισή της από μέρους μου-, είναι αυτός της συγκεκριμένης αγοροπωλησίας. Δηλαδή μπορούν να κινήσουν τη διαδικασία ανάποδα, παίρνοντας ως δεδομένα τον αριθμό κατασκευής της κιθάρας μου, και συγκρίνοντας τον με τους αριθμούς κατασκευής των φετινών μοντέλων alhambra 10P ,πηγαίνοντας προς τα πίσω έως το 2011.)

vegos:
Ενα Fender Precision ενός φίλου εξαφανίστηκε σήμερα...  :(

Απιψε στις 20:00,στην λεωφορο Θησεως,στην Καλλιθεα,μου ανοιξαν το αυτοκινητο κι εκτος της τσαντας με ολα τα χαρτια και προσωπικα μου αντικειμενα,μου πηραν το μπασο μου... Fender precision ξυλινο με κοκκινο διακοσμητικο στα ποτενσιομετρα,με κοκκινη ζωνη fender,μεσα σε μια μαυρη θηκη. Οποιος....οποιος δει κατι,σε αγορες διαδικτυου ή οπουδηποτε αλλου,ας με ειδοποιησει. Την τσαντα ας την κρατησουν....σας ευχαριστω!

Το profile του στο facebook.
Η ανάρτηση του...

mister spok:
πιαστηκε η καρδιά μου διαβαζοντας αυτό το θέμα.


Έχει βρεθεί τίποτα από όλα αυτά; Μόνο τις ανακοινώσεις των κλοπών είδα  :-\

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View