Σελίδες:
  • #1 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 22 Apr 2014
  • Το Πάσχα πέρασε,
    Ο καιρός ζεστανε,
    το καλοκαίρι ζυγώνει,
    ο καιρός για την φετινή οργάνωση του "θεσμού" έφτασε!

    Ιδέες, προτάσεις, συμμετοχές, προτεινόμενοι χώροι όλα καλοδεχούμενα.
    Γιά περάστεεεεεεεε!



    Ο τόπος και η ημερομηνία καθορίστηκε:

    Κυριακή 8 Ιουνίου 2014,
    HolyWood Stage, Λεωφόρος Βουλιαγμένης 289, Άγιος Δημήτριος, Αθήνα.


    Και στο facebook: https://www.facebook.com/events/453043061465699/?ref=22

  • #2 από kkmspm (φλουτσ) στις 22 Apr 2014
  • Φέτος λέω να σας κάνουμε παρέα με live!
    Για πείτε χώρο....
  • #3 από Spyros Delta στις 23 Apr 2014
  • Aν κανονιστει ΠΣ, το πιθανοτερο θα ειμαι εκτος Αθηνων για συναυλιες.
    Αν γινει Κυριακη βραδακι, το πιθανοτερο θα εχω προλαβει να επιστρεψω και να παραβρεθω και παλι, αν και κομματια.
  • #4 από Βραζίλης στις 23 Apr 2014
  • Φυσικά θέλουμε και στηρίζουμε την διοργάνωση ;)

    Φαντάζομαι, παίκτες θα βρούμε αρκετούς. Χώρο, δεν έχω υπόψη αυτή τη στιγμή. Ηχολήπτη/ες ελπίζω να ξαναβρούμε, τον γνωστό/ούς :)
  • #5 από metalmike στις 23 Apr 2014
  • Θα ήταν χαρά μου να συμμετάσχω μαζί με τη μπάντα μου στο live meeting και να βοηθήσω όσο μπορώ με οποιονδήποτε τρόπο :)
  • #6 από Korgy στις 23 Apr 2014
  • Μεσα και εγω !
  • #7 από zeoy στις 23 Apr 2014
  • Μέσα κι εγώ με μπάντα :D
  • #8 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 24 Apr 2014
  • Μέσα κι εγώ με μπάντα :D

    Αυτό είναι δέσμευση!
  • #9 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 26 Apr 2014
  • Πρώτη αντίδραση καλή!
    Η περσινή συνάντηση πήγε αρκετά καλά. Με λίγη περισσότερη οργάνωση σε θέμα χρόνου κατά κύριο λόγο θα πάει πολύ καλύτερα και το ζητούμενο βέβαια είναι να μαζευόμαστε κάθε φορά και περισσότερα μέλη του φόρουμ.
    Όπως και πέρσι λοιπόν, θα πρότεινα και φέτος να είναι ανοιχτή η συνάντηση και σε μή μέλη και η είσοδος να είναι ελεύθερη.

    Αρχικά μπορούμε να προσδιορίσουμε περίπου ημερομηνία και ταυτόχρονα να προτείνουμε κάποιους χώρους ωστε να γίνουν και οι απαραίτητες συνεννοήσεις.

    Ήδη υπάρχουν 4 σχήματα από kkmspm, metalmike, korgy(υποθέτω) και zeoy. Όσες περισσέτερες μπάντες μαζευτούν τόσο θα μικραίνει και ο χρόνος του σετ εκτός και αν το πάμε για 2ήμερο!

    Ξεχνάω κάτι; :eee
  • #10 από GeorgeMam στις 26 Apr 2014
  • Αν μπορούμε εγώ και η κοπέλα μου θα έρθουμε να παίξουμε κι εμείς λιγάκι!
  • #11 από kkmspm (φλουτσ) στις 26 Apr 2014
  • καλυτερα ολοημερο σε καμοια παραλια παρα 2ημερο....γνωμη μου.
    Δεν ξερω κατα ποσο θα ηταν ευκολο να κανονιστει σε συνεργασια με κανενα δημο (πχ νεας μακρης) κατι σαν φεστιβαλ.....
  • #12 από Korgy στις 26 Apr 2014
  • ειδικά μετεκλογικά δεν θα τρεχει μια απο χρημα και διάθεση στους δήμους....




    απο εμενα δεν θα υπαρξει συμμετοχη μουσική, μονο επικουρικά ως ηχοληπτική και βλέπουμε
  • #13 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 09 May 2014
  • Αν έχει κάποιος υπ όψιν κάποιο χώρο παραλιακά ή απλά έναν ανοιχτό χώρο ας σφυρίξει κλέφτικα. Εναλλακτικά κοιτάμε κάποιον κλειστό (και κλιματιζόμενο) χώρο όπως και πέρσι.
    Να πούμε για πρώτο 10ήμερο του Ιουλίου πάνω-κάτω για να έχουμε ένα μπούσουλα;

  • #14 από elrich στις 12 May 2014
  • Λόγω πολλών υποχρεώσεων, φέτος δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω στο οργανωτικό σκέλος της εκδήλωσης. Θα προσπαθ'ησω όμως να παίξω, είτε με το ηλεκτρικό (2'n'2), είτε με το ακουστικό σχήμα (epitalkers).
    Γιατί δεν πάμε lazy μεριά στα jam nights? (λέμε τώρα)
  • #15 από Archangel στις 12 May 2014

  •  To concept πάντως κάποιας παραλίας (με τα επακόλουθα φεγγάρια και ήλιους) σε σχετικά ασφαλή (και σε περιοίκους φτωχική) τοποθεσία, με επιτόπια σκηνή (και γιατί όχι ΒΒQ & Grill) συνοδευόμενου από δροσερές μπύρες ακούγεται super…


    Υπάρχει κάτι αναμφισβήτητα μυσταγωγικό όταν ακούς τα repeats ενός memory man (με λίγο pinch από reverb γιατί έτσι)  την ώρα που πάνω σου είναι τα άστρα και δίπλα σου η θάλασσα…
     
  • #16 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 12 May 2014
  • Αναμφισβήτητα! Έχεις κάποιο χώρο κατά νού?
  • #17 από elrich στις 12 May 2014

  •  To concept πάντως κάποιας παραλίας (με τα επακόλουθα φεγγάρια και ήλιους) σε σχετικά ασφαλή (και σε περιοίκους φτωχική) τοποθεσία, με επιτόπια σκηνή (και γιατί όχι ΒΒQ & Grill) συνοδευόμενου από δροσερές μπύρες ακούγεται super…


    Υπάρχει κάτι αναμφισβήτητα μυσταγωγικό όταν ακούς τα repeats ενός memory man (με λίγο pinch από reverb γιατί έτσι)  την ώρα που πάνω σου είναι τα άστρα και δίπλα σου η θάλασσα…
    Θα χρειαστούμε ποοοολά μέτρα μπαλαντέζα  ;D
  • #18 από Archangel στις 19 May 2014
  •  Ένα αντίστοιχο εγχείρημα είχε πραγματοποιηθεί από κάτι φίλους στα Σφήτεια Κορωπίου…  ωστόσο υπήρξε πολύ προσωπική δουλειά από μέρους τους, συν το ότι  μουσικός με τοπικό studio ανέλαβε χρέη ηχολήπτη (και κουβαλητή κονσόλας), οι μπάντες έφεραν προσωπικό εξοπλισμό (ενισχυτές, μικρόφωνα, drums, γεννήτριες κλπ) χωρίς φόβο και κομπλεξισμούς (πώς βαράς τα τύμπανα μου έτσι ΚΑΦΡΕ!!!) κοκ…


    Επίσης γενικά ο δήμαρχος Κορωπίου (αν και εφόσον χρειάζονταν σχετικές   άδειες) απ`όσο θυμάμαι είναι αρκετά δεκτικός σε τέτοια events…
     
  • #19 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 19 May 2014
  • Δεν είναι κακή η ιδέα και το θεατράκι στο Κορωπί δεν είναι άσχημο. Απλά λόγω παλιότερης ατυχούς επαγγελματικής συνεργασίας με το δήμο θα προτιμούσα να αναλάβει άλλος τη συνεννόηση.
    Βασική προϋπόθαση βεβαίως να υπάρχει διαθέσιμος ήχος και γενικότερα εξοπλισμός από μέλη του φόρουμ. Γιά πείτε...
  • #20 από kkmspm (φλουτσ) στις 19 May 2014
  • Αντε να το τρεξουμε ρε παιδια! Καλοκαιριασε!!!!
  • #21 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 19 May 2014
  • Ως προς τους κλειστούς χώρους, φίλος μου πρότεινε το Holywood στον Αγιο Δημήτριο. Μίλησα με τον ιδιοκτήτη και είναι θετικός. Μου πρότεινε ημερομηνία Κυριακή 8/6, σχετικά σύντομα δηλαδή. Αργότερα θα είναι κλειστό το μαγαζί.
  • #22 από adr1anos στις 19 May 2014
  • Ως προς τους κλειστούς χώρους, φίλος μου πρότεινε το Holywood στον Αγιο Δημήτριο. Μίλησα με τον ιδιοκτήτη και είναι θετικός. Μου πρότεινε ημερομηνία Κυριακή 8/6, σχετικά σύντομα δηλαδή. Αργότερα θα είναι κλειστό το μαγαζί.
    Πολύ ψηλά η σκηνή, αποκομμένη από τον κόσμο, πολύς άδειος χώρος, λίγα καθίσματα, δεν θα αντέξει ο κόσμος όρθιος για τον χρόνο που θα κάνουν τόσα συγκροτήματα να παίξουν.
  • #23 από kkmspm (φλουτσ) στις 19 May 2014
  • τα του χωρου δεν τα γνωριζω μιας και δεν εχω παει.....ωστοσο τι παρεχει και τι ζηταει το μαγαζι????

  • #24 από elrich στις 19 May 2014
  • Εγώ υποστηρίζω υποψηφιότητα Hollywood γιατί είναι δίπλα στο σπίτι μου και γιατί είναι και γ@μώ τους ξυλουργούς (άσχετο)
     ;D
  • #25 από Καθόδιος (φλουτσ) στις 20 May 2014
  • Ηχος + τύμπανα.. 1 ενισχυτής κιθάρας (pevey λάμπα, δε θυμώταν μοντέλο), 6 μόνιτορ. Είσοδος ελεύθερη, ο καθένας πληρώνει ότι πιεί.
    Περίπου 150 καθήμενοι είπε ο μάστορης.
Σελίδες: