Ειδικά θέματα > Φωνή και τραγούδι

Γνώμη για φωνη

<< < (4/10) > >>

neeckos:
ΟΚ. Δεν ξέρω ποιος από τους δυο είσαι. Αν είσαι αυτός που παίζει το wonderwall έχεις και στην κιθάρα ρυθμικά σοβαρά θέματα.
Θέλω να πω ότι πρέπει να το πάρεις όλο από την αρχή και σωστά. Μετρονόμο σίγουρα στις μελέτες σου ή οταν παίζεις ή οταν τραγουδάς.
Και σίγουρα βοήθεια από δάσκαλο ή μαθήματα έστω με κάποιον που ξέρει.

John k.:
Ναι αυτός είμαι χαχαχα :( απλά όπως είπα από την αρχή ειμουν άτυχος οπότε κι εγώ αυτό ήθελα, να το πάρω από την αρχή απλά χάρη σε κάποιες γνωσεισ (λίγες) που έχω ελπίζω να τα περάσω πιο γρήγορα! Να κάνω μια άσχετη ερώτηση γνωρίζεις κανένα καλό ωδείο σε Αθήνα; (όχι και να κοστίζει μια περιουσία χωρίς ιδιαίτερη απόδοση)

neeckos:
Θα σου απαντήσει σίγουρα κάποιος άλλος, δεν ξέρω να προτείνω.
Καλή συνέχεια λοιπόν.

John k.:
Σε ευχαριστώ! (και στην τελική θα μείνω μόνο με τους στιχους χαχαχα

panixgr:

--- Παράθεση από: John k. στις 15/05/17, 12:21 ---Loipon eimai 18 Kai mou aresei h mousiki poli, arketes fores exw prospathisei na tragoudisw alla pote dn ematha an h xroia ths fwnhs mou einai kalh Gia na thn veltiwsw! Tha kanw mathimata kitharas (meta apo Mia pafsi 1xronou logo paneliniwn) Kai fwnitikwn (an aksizei) apo septemvri. Episis exw arxisei Ena gkroupaki me (2 kithares  mexri stigmhs) ki anevazoume covers sto YouTube Gia thn wra alla pame Kai Gia alla apo ton epomeno mhna!
Ara edw einai to arxeio me thn hxografish Pou ekana (h hxografish dn einai poli kalh), deite to Kai peite mou gnwmh Gia thn fwnh mou!einai to tonight twn reammon https://drive.google.com/file/d/0B_GouhgrMlziT0x1TjdTVmljTVk/view?usp=drivesdk
 Sas efxaristw. Track Spiders legetai to kanali sto YouTube

(σορρυ για greeklish)

--- Τέλος παράθεσης ---

φίλε μου ένας άνθρωπος που τραγουδάει ερασιτεχνικά θα πρέπει να έχει πολύ καλύτερη φωνή. Ειδικά για σένα ένα εφέ auto-tune είναι απαραίτητο. Στην κιθάρα τα πας πολύ καλύτερα αλλά πρέπει να βελτιωθείς στον ρυθμό.

Πλοήγηση

[0] Λίστα μηνυμάτων

[#] Επόμενη σελίδα

[*] Προηγούμενη σελίδα

Μετάβαση στην πλήρη έκδοση
Mobile View