Αποστολέας Θέμα: Spamming και λοιπά δαιμόνια...  (Αναγνώστηκε 24158 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #50 στις: 16/06/18, 10:50 »
... και εγώ θα ήθελα να σταματήσει αυτή η συζήτηση. Επιπρόσθετα επειδή, λόγω ηλικίας και χωρίς πραγματικά να θέλω να προσβάλλω το Στόκα που την ξεκίνησε, μου κάνει πολύ περίεργο να βλέπω συνέχεια (επειδή συνεχίζεται το θέμα) τον τίτλο για 'anime', που ακόμα και η κόρη μου που είναι 13 σταμάτησε να βλέπει.


Προσωπική άποψη: Ένα σχόλιο ή παρατήρηση, κατ' αρχήν εξετάζεται από τον καθένα μας ως προς την ουσία του, ανεξάρτητα από το ποιος το κάνει. Παράλληλα βέβαια βλέπουμε και το ύφος. Καμιά φορά ένα σχόλιο είναι ειρωνικό ή προσβλητικό.


Ευτυχώς ή δυστυχώς εδώ μπαίνει η υποκειμενικότητα. Οι επισκέπτες εδώ έχουν διαφορά ηλικίας που μπορεί να φτάνει και τις 5 δεκαετίες και άλλα βασικά χαρακτηριστικά (εμπειρίες ζωής, ταξίδια, χώρα που μένουν, άλλα στοιχεία υποβάθρου κλπ, και πάλι χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα) πολύ πολύ διαφορετικά και συνεπώς πράγματι πολύ διαφορετική αισθητική ως προς το τι είναι ειρωνικό/επιθετικό και τι όχι. Δε βοηθάει και ο γραπτός λόγος, που πολλές φορές μπερδεύει ως προς  την πρόθεση αυτού που γράφει.


Εγώ προσωπικά, εν εκλάβω ένα σχόλιο σαν επιθετικό προς εμένα, με ενδιαφέρει αν το κάνει κάποιος νέος στο forum ή κάποιος παλιός. Αν το κάνει κάποιος παλιός που 'εδώ είναι το σπίτι του' (επίκαιρος συνεπώς ο τίτλος :-) τότε θα εξετάσω σοβαρά το ενδεχόμενο να μη συνεχίσω με το forum αυτό καθώς κάποιοι το φτιάξανε, κάποιοι το κρατάνε ζωντανό και αυτό το σέβομαι. Σε κάθε περίπτωση, θα αμυνθώ μεν, ευγενικά δε (για να δω και αν με θέλουνε). Αν το κάνει κάποιος καινούργιος, δεν θα δώσω καμία σημασία, εκτός αν δω ότι και οι παλιοί συνηγορούν. Άρα, πάντα προσωπική άποψη εκφράζω, παίζει ρόλο για μένα αν το σχόλιο γίνεται από νέο ή παλιό. Δεν νομίζω ότι θα απαντούσα σε κάποιο νέο που θα έκανε επιθετικό σχόλιο για μένα, αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω γιατί δε μου έχει συμβεί ακόμα.


Εμένα μου έκανε εντύπωση η αντίδραση για τον Αχιλλέα μεταξύ άλλων γιατί εδώ υποστήριξε το παιδάκι. Παράλληλα, κανονικά νομίζω ότι η ευθεία απάντηση στο τι κάνεις με το φίλο σου που στα πρήζει με τους 'αλήτες του Thomann' ή με οποιοδήποτε άλλο θέμα είναι: είναι φίλος σου, του κάνεις πλάκα (που τη δέχεται γιατί είναι φίλος σου) ή του λες και ένα 'έλεος ρε Αχιλλέα με το Thomann' (γελώντας γιατί δέχεσαι το φίλο σου με τα ελαττώματά του) που και πάλι δεν τον πειράζει γιατί είναι φίλος σου.


Πάντως κατα την άποψή μου πρέπει να είμαστε ευγενικοί με όλους, νέους ή παλιούς, και εγώ κακώς είπα για το 'ευγενικό μπαν' στο παιδάκι, το μπαν δεν είναι καθόλου της λογικής μου, και ζητώ συγγνώμη για αυτό. Σύσταση σε pm έπρεπε να πω, ανεξάρτητα αν διάβαζε ο Στόκας ή όχι.


Πραγματικά πιστεύω ότι πρέπει να κλείσει το θέμα (ή τουλάχιστον να αλλάξει ο τίτλος, έλεος με τα anime  ;D ;D ;D )
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #51 στις: 16/06/18, 10:54 »
Το οτι έχεις καποιο πρόβλημα με τα animes δεν σημαινει ξέρεις πως πρέπει να αρχίζεις και να συγκρίνεις το τι κανει η κόρη σου, με τους άλλους. Ξέρω άτομα που είναι 30+ και βλέπουν ανιμε επειδή τους ευχαριστεί
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος mouz

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 321
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #52 στις: 16/06/18, 11:05 »
Φίλε μου είπα ότι είναι υποκειμενικό το θέμα και προσωπική η άποψη, είμαι 54 χρονών και πολλές φορές έχω διαφορετική άποψη από πολλούς φίλους εδώ (ακόμα και της ίδιας ηλικίας με εμένα). Για αυτό το λόγο δεν απευθύνθηκα σε εσένα, κακώς εκφράστηκα όπως εκφράστηκα στο προηγούμενο μήνυμά μου, και γαι το λόγο αυτό ζήτησα συγγνώμη. Για αυτό ας το αφήσουμε εδώ (συγνώμη που απευθύνομαι σε εσένα τώρα, ήθελα να απαντήσω γιατί απευθύνθηκες σε μένα προσωπικά δεύτερη φορά, δεν θα το ξανακάνω).
...αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα εκνευρίζουν πολύ εμάς που τα ξέρουμε!

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #53 στις: 16/06/18, 11:09 »
Ωραια, τελος παντων, ας κλειδώσει καποιος mod αυτό το τοπικ...
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #54 στις: 16/06/18, 11:29 »
Σταματήστε να απαντάτε και θα ασχοληθώ το απόγευμα που θα έχω σχολάσει. :-)

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #55 στις: 16/06/18, 11:54 »
Είμαστε λιγάκι αυστηροι στο κιθάρα αλλά νομίζω ότι αυτό γίνεται για να κρατιέται ένα καλό επίπεδο . Είναι λίγο δύσκολο να δείξει κάποιος επιείκια όταν ένα καινούριο μέλος ένα απο τα πρώτα θέματα που ανοίγει είναι: "Πότε είχε κόσμο εδώ μέσα" ? Συγγνώμη φίλε αλλά είναι κιθαριστικό φόρουμ και όχι φόρουμ γνωριμιών και συνοικεσίων. Αν δεν παίζεις ή δε γράφεις μουσική ή δε σκοπεύεις  να ασχοληθείς με τη μουσική νομίζω δε θα βρεις ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο φόρουμ.
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #56 στις: 16/06/18, 12:02 »
... και εγώ θα ήθελα να σταματήσει αυτή η συζήτηση. Επιπρόσθετα επειδή, λόγω ηλικίας και χωρίς πραγματικά να θέλω να προσβάλλω το Στόκα που την ξεκίνησε, μου κάνει πολύ περίεργο να βλέπω συνέχεια (επειδή συνεχίζεται το θέμα) τον τίτλο για 'anime', που ακόμα και η κόρη μου που είναι 13 σταμάτησε να βλέπει.


Προσωπική άποψη: Ένα σχόλιο ή παρατήρηση, κατ' αρχήν εξετάζεται από τον καθένα μας ως προς την ουσία του, ανεξάρτητα από το ποιος το κάνει. Παράλληλα βέβαια βλέπουμε και το ύφος. Καμιά φορά ένα σχόλιο είναι ειρωνικό ή προσβλητικό.


Ευτυχώς ή δυστυχώς εδώ μπαίνει η υποκειμενικότητα. Οι επισκέπτες εδώ έχουν διαφορά ηλικίας που μπορεί να φτάνει και τις 5 δεκαετίες και άλλα βασικά χαρακτηριστικά (εμπειρίες ζωής, ταξίδια, χώρα που μένουν, άλλα στοιχεία υποβάθρου κλπ, και πάλι χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανένα) πολύ πολύ διαφορετικά και συνεπώς πράγματι πολύ διαφορετική αισθητική ως προς το τι είναι ειρωνικό/επιθετικό και τι όχι. Δε βοηθάει και ο γραπτός λόγος, που πολλές φορές μπερδεύει ως προς  την πρόθεση αυτού που γράφει.


Εγώ προσωπικά, εν εκλάβω ένα σχόλιο σαν επιθετικό προς εμένα, με ενδιαφέρει αν το κάνει κάποιος νέος στο forum ή κάποιος παλιός. Αν το κάνει κάποιος παλιός που 'εδώ είναι το σπίτι του' (επίκαιρος συνεπώς ο τίτλος :-) τότε θα εξετάσω σοβαρά το ενδεχόμενο να μη συνεχίσω με το forum αυτό καθώς κάποιοι το φτιάξανε, κάποιοι το κρατάνε ζωντανό και αυτό το σέβομαι. Σε κάθε περίπτωση, θα αμυνθώ μεν, ευγενικά δε (για να δω και αν με θέλουνε). Αν το κάνει κάποιος καινούργιος, δεν θα δώσω καμία σημασία, εκτός αν δω ότι και οι παλιοί συνηγορούν. Άρα, πάντα προσωπική άποψη εκφράζω, παίζει ρόλο για μένα αν το σχόλιο γίνεται από νέο ή παλιό. Δεν νομίζω ότι θα απαντούσα σε κάποιο νέο που θα έκανε επιθετικό σχόλιο για μένα, αλλά να πω την αλήθεια δεν ξέρω γιατί δε μου έχει συμβεί ακόμα.


Εμένα μου έκανε εντύπωση η αντίδραση για τον Αχιλλέα μεταξύ άλλων γιατί εδώ υποστήριξε το παιδάκι. Παράλληλα, κανονικά νομίζω ότι η ευθεία απάντηση στο τι κάνεις με το φίλο σου που στα πρήζει με τους 'αλήτες του Thomann' ή με οποιοδήποτε άλλο θέμα είναι: είναι φίλος σου, του κάνεις πλάκα (που τη δέχεται γιατί είναι φίλος σου) ή του λες και ένα 'έλεος ρε Αχιλλέα με το Thomann' (γελώντας γιατί δέχεσαι το φίλο σου με τα ελαττώματά του) που και πάλι δεν τον πειράζει γιατί είναι φίλος σου.


Πάντως κατα την άποψή μου πρέπει να είμαστε ευγενικοί με όλους, νέους ή παλιούς, και εγώ κακώς είπα για το 'ευγενικό μπαν' στο παιδάκι, το μπαν δεν είναι καθόλου της λογικής μου, και ζητώ συγγνώμη για αυτό. Σύσταση σε pm έπρεπε να πω, ανεξάρτητα αν διάβαζε ο Στόκας ή όχι.


Πραγματικά πιστεύω ότι πρέπει να κλείσει το θέμα (ή τουλάχιστον να αλλάξει ο τίτλος, έλεος με τα anime  ;D ;D ;D )
+1

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #57 στις: 16/06/18, 12:07 »
Είμαστε λιγάκι αυστηροι στο κιθάρα αλλά νομίζω ότι αυτό γίνεται για να κρατιέται ένα καλό επίπεδο . Είναι λίγο δύσκολο να δείξει κάποιος επιείκια όταν ένα καινούριο μέλος ένα απο τα πρώτα θέματα που ανοίγει είναι: "Πότε είχε κόσμο εδώ μέσα" ? Συγγνώμη φίλε αλλά είναι κιθαριστικό φόρουμ και όχι φόρουμ γνωριμιών και συνοικεσίων. Αν δεν παίζεις ή δε γράφεις μουσική ή δε σκοπεύεις  να ασχοληθείς με τη μουσική νομίζω δε θα βρεις ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο φόρουμ.


Ασχολούμαι με την μουσική και την κιθάρα ξέρεις.


Φορουμ = Κοινότητα


Μολις μπω σε ενα φορουμ θελω να γνωρίζω την ιστορία του
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #58 στις: 16/06/18, 13:21 »
Είμαστε λιγάκι αυστηροι στο κιθάρα αλλά νομίζω ότι αυτό γίνεται για να κρατιέται ένα καλό επίπεδο . Είναι λίγο δύσκολο να δείξει κάποιος επιείκια όταν ένα καινούριο μέλος ένα απο τα πρώτα θέματα που ανοίγει είναι: "Πότε είχε κόσμο εδώ μέσα" ? Συγγνώμη φίλε αλλά είναι κιθαριστικό φόρουμ και όχι φόρουμ γνωριμιών και συνοικεσίων. Αν δεν παίζεις ή δε γράφεις μουσική ή δε σκοπεύεις  να ασχοληθείς με τη μουσική νομίζω δε θα βρεις ιδιαίτερο ενδιαφέρον στο συγκεκριμένο φόρουμ.


Ασχολούμαι με την μουσική και την κιθάρα ξέρεις.


Φορουμ = Κοινότητα


Μολις μπω σε ενα φορουμ θελω να γνωρίζω την ιστορία του
Η ειρωνια ειναι ισως η χειροτερη συμπεριφορα ενος ανθρωπου. Βλεπεις πως ο φιλος απολογηθηκε δις, ολοκληρο το φορουμ σου εδωσε μια ευκαιρια να αρχισεις ξανα και συνεχιζεις να εχεις ειρωνικο τονο με ανθρωπους αγνωστους προς εσενα. Μην απορεις που υπαρχει αρνητικη προδιαθεση απεναντι σου. Εισαι μικρος και νομιζεις πως ξερεις πολλα, εδω μεσα δεν εισαι στην αυλη του σχολειου να πουλας μουρη με ειρωνια και υφακι, πρεπει να δειχνεις εναν ελαχιστο σεβασμο ως ανθρωπος προς ανθρωπο. Απο αυτη τη στιγμη σε μπλοκαρω, επειδη μου ειναι δυσκολο να αγνοω τετοιες συμπεριφορες.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος johnjohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #59 στις: 16/06/18, 15:37 »
παιδιά δεν βλέπω τίποτα κακό σε αυτά που λέει ο στόκας σε αυτό το θρέαντ
αλλά πολλές επιθέσεις σε εισαγωγικά να δέχεται
τα άνιμε πολύς κόσμος τα βλέπει μεγαλύτερης ηλικίας και πολλά είναι μόνο για ενήλικες καθότι είναι πολύ βαριά για ανήλικα παιδιά


τώρα αν δεν θέλετε ένα θέμα με άνιμε μια χαρά απλά θυμάμαι θέματα με τρακτέρ και μιτσουμπίτσι.
απλά το λέω για να τονίσω ότι έχει υπάρξει μια ανεκτικότητα ως προς τα ποστ από αυτά που έχω διαβάσει.


αν πάλι είστε μια παρέα και θα στην χαλάει ο κύριος με την θεματολόγια του ε μπορείτε να δράσετε όπως και άλλα αντίστοιχα φόρουμ που είχαν αντμιν που κάναν ότι γουστάρανε και  δρούσαν μεροληπτικά και καλά κάναν αφού ήταν δικό τους το μαγαζί αλλά δεν με έβρισκε σύμφωνο και αποχώρησα τεσπα β
άπλα αν κλείσει το θρεαντ αν θέλετε ξεκαθαρίστε τους λόγους .






Αποσυνδεδεμένος johnjohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #60 στις: 16/06/18, 15:41 »
 το καλύτερο θα ήταν να σβηστούν όλα τα ποστ εκτός το αρχικό
εκτός αν θεωρείτε άσχετο με αυτό το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6360
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #61 στις: 16/06/18, 15:57 »
Καθαρά από περιέργεια φίλε panixgr, τι θα είχε γίνει αν το μέλος που εκδήλωσε τη δυσφορία του για τις κατ' επανάληψιν αναφορές σου στους "αλήτες του Thomann", ακόμα και σε άσχετες συζητήσεις, είχε 5750 μηνύματα (λέμε ένα νούμερο εντελώς στην τύχη... ::) ) αντί για 100; Θα δεχόσουν το σχόλιό του με λιγότερο απαξιωτική διάθεση;
Αυτό το είδα κι εγώ και είπα να το αφήσω έτσι αλλά, μιας και αναφέρθηκε, θα δηλώσω κι εγώ την απορία μου σχετικά με την βαρύτητα των δηλώσεων κάποιου αναλογικά με τα ποστ του. Να τονίσω πως δεν υποστηρίζω τον τρόπο με τον οποίο εκφράστηκε ο @mackay αλλά...τι στο καλό επιχείρημα είναι αυτό??  ;D

Ασχολούμαι με την μουσική και την κιθάρα ξέρεις.


Φορουμ = Κοινότητα


Μολις μπω σε ενα φορουμ θελω να γνωρίζω την ιστορία του
Αν θέλεις να γνωρίζεις την ιστορία του διάβασε παλαιότερα θέματα. Η τακτική που επέλεξες να ξέρεις πως είναι ελαφρώς κουραστική για τα καθημερινά μέλη. Φαντάσου 2-3 άτομα να κάνουν αυτό που έκανες εσύ. Χάος.

@johnjohn

Νομίζεις πως όλο αυτό γίνεται γιατί ο @Στόκας ξεκίνησε ένα θέμα για anime?? ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #62 στις: 19/06/18, 20:51 »
Αφου εδω σπαμαρουμε οσο θελουμε..
BASSAWWWWWW!!!! :yeah :yeah :yeah :roll :roll :roll :roll
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Στόκας

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #63 στις: 20/06/18, 09:44 »
Α ωραία ονομαστηκε το θέμα μου..
~Θα' ναι σε κάτι ξεχασμένα καλοκαίρια...

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #64 στις: 20/06/18, 11:36 »
Α ωραία ονομαστηκε το θέμα μου..
και είρωνας
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #65 στις: 20/06/18, 11:56 »
Α ωραία ονομαστηκε το θέμα μου..
Το θέμα σου έχει μεταφερθεί στον κάδο ανακύκλωσης. Αυτό σημαίνει ότι έχει πάρει την άγουσα για τα αποδυτήρια.
Η μετονομασία είναι το τελευταίο που θα έπρεπε να σε απασχολεί σε τέτοιες περιπτώσεις, καλύτερα να αναρωτηθείς τι πήγε στραβά και οι συντονιστές το μετέφεραν.
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Spamming και λοιπά δαιμόνια...
« Απάντηση #66 στις: 20/06/18, 14:47 »
Δεν εχει μεταφερθει/μετονομαστει ΟΛΟ το θεμα,αλλα ΜΟΝΟ τα ασχετα μηνυματα.Το θεμα περι anime/σειρες ειναι εκει που ηταν απο την αρχη.
Οποτε μην λεμε οτι θελουμε.
Ας ειναι καλα ο σαλτς που εβαλε ταξη
The μπασό is the law

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
4107 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/05, 10:29
από Zaxarenia
12 Απαντήσεις
4361 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/06, 19:32
από elsa1988
5 Απαντήσεις
10646 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/07, 03:29
από Anaximandros
1 Απαντήσεις
1504 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 11:43
από ..........
0 Απαντήσεις
4736 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/18, 16:05
από hot_sauce (φλουτσ)