Αποστολέας Θέμα: Πεταλια για βρωμα  (Αναγνώστηκε 5826 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Πεταλια για βρωμα
« στις: 23/06/09, 17:05 »
Λοιπον, αφου για καιρο ψαχτικα για πεταλιερες κλπ, δοκιμασα διαφορα, ακουσα διαφορα... Αποφασισα οτι ειναι πεταμενα λευτα το να παρω μια πεταλιερα, αφου το μονο που χρειαζομαι ειναι distorsion. τα υπολιπα ειναι μεν ωραια, θα ηθελα να πειραματιστω, αλλα δεν χωρανε στον ηχο μου, για οσο τουλαχιστων παιζω την μουσικη που παιζω τωρα.
Σκευτικα λοιπον να παραμεινω με το metal zone μου, να παρω και αλλο ενα πεταλακι distorsion ωστε να εχω δυο ηχους να αλλαζω μεταξι τους, και αυτο να ειναι ολο... Πιστευω οτι μου φτανει... Και αλλωστε, τα πεταλακια ειναι πολυ πιο φτηνα, και μπορω που και που να περνω ενα αμα χρειαστω κατι επιπλεων.

2 πεταλια ομως, με το ιδιο εφε, στην σειρα, θα ειναι ενταξη; βεβαια, θα λειτουργει το καθενα ξεχωριστα, και οταν το ενα λειτουργει το αλλο δεν θα λειτουργει, οποτε δεν βρισκω που ειναι το προβλημα, αλλα αδυνατω να κατανοησω τον τροπο λειτουργειας των πεταλακιων οποτε καλητερα να ρωτισω πρωτα...

Υστερα, θα ηταν καλητερο το δευτερο πεταλι να ειναι και αυτο metal zone η να κοιταξω για κατι αλλο; Πιο πολυ το σκευτομαι για το metal zone, και υστερα για το os.
τι λετε;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #1 στις: 23/06/09, 17:14 »
Βασικα πες μας και τι βρωμα ψαχνεις, βλεπε τι παιζεις κτλ, για να μπορουμε να προτεινουμε με καποιο κριτηριο.....  ;)
Και επισης με τι ενισχυτη παιζεις.Δεν σε ικανοποιει το βρωμικο του καναλι?

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #2 στις: 23/06/09, 19:47 »
Παιζω ενα αρκετα μεγαλο ευρος... για να σου δωσω να καταλαβεις, στο τελευτεο μας live παιξαμε AC/DC, KISS, Megadeth, Motorhead, Σιδιροπουλο και δικα μας...
Για αυτον τον λογο θελω αλλωστε να εχω 2-3 ηχους distorsion, ωστε να μπορω να αλλαξω λιγο, χωρις να χρειαζετε να χρονοτριβω ψαχνοντας ρυθμισεις στο πεταλι, αλλα και να να μπορω σε ενα τραγουδι να χρησιμοποιησω 2 ηχους.
Με εναν laney linebacker του 94 παιζω, αλλα αυτο γινεται μονο στις προβες... Αντε και σε κανα λιβε σε μαγαζι... Συνιθος εχει εκει ενυσχιτη και μπαινω πανω σε αυτον.. Οποτε δεν μπορω να περιμενω απο τον καθε ενυσχιτη...

Αυτο που θελω, ειναι εναν ηχο καπως βαρυ και αρκετα εως πολυ distorded...
Σου λεω, το metal zone μου αρεσει πολυ... Και μπορω να φτιαξω απιστευω ευρος ηχων πανω του, απλος χρειαζομαι περισσοτερα απο δαυτα...!
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #3 στις: 23/06/09, 22:38 »
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #4 στις: 23/06/09, 22:50 »
επειδη εχω το DM4 εχω να πω πως ναι μεν ειναι καλο "πεταλι" ειδικα για αυτο που το θελεις.δλδ να βγαλεις πολλα distortions απο την αλλη δεν ειναι απο τα πιο ποιοτηκα απο θεμα ηχου.ασε που κανει και μια 300αρα...

Αν ενδιαφερεσαι παντως πες μου ετσι ωστε να σου πω πιο αναλυτικα τι εννοω
« Τελευταία τροποποίηση: 23/06/09, 22:53 από zeromancer »
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #5 στις: 23/06/09, 23:06 »
Σου λεω, το metal zone μου αρεσει πολυ... Και μπορω να φτιαξω απιστευω ευρος ηχων πανω του, απλος χρειαζομαι περισσοτερα απο δαυτα...!

Απίστευτο εύρος ήχων στο metal zone δεν θα το έλεγα...

Ειδικά για group που αναφέρθηκαν (ac/dc , kiss κλπ) απορώ πως τα καταφέρνεις να πλησιάσεις τον ήχο τους με αυτό...

Έχεις τίποτα ηχογραφημένο να ακούσουμε?
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #6 στις: 24/06/09, 00:06 »
Θα σού πρότεινα να δεις και το Digitech DF-7, το οποίο προσφέρει όχι ένα αλλά 7 διαφορετικά distortion παραμετροποιήσιμα σε αρκετά μεγάλο βαθμό. Πιστεύω ότι θα σε καλύψει για τα είδη που παίζεις και δεν θα σού κοστίσει περισσότερο από ένα οποιοδήποτε πετάλι. Στην ιστοσελίδα της Digitech μπορείς να ακούσεις ηχητικά δείγματα των δυνατοτήτων του.

http://www.digitech.com/flash/DF7Demo.php
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #7 στις: 24/06/09, 01:52 »
@nikoubis αν ειναι να δωσω τοσα λευτα, καλητερα να παρω μια πεταλιερα... Το θεμα ειναι να την βγαλω οσο πιο φτηνα γινεται...

@groovymood001  Καλα μην φανταστεις και οτι νομιζεις πως ακους την κιθαρα απο το album... Απλος βρησκω ευκολα ηχους που να ταιριαζουν και να εχουν και τον δικο μου χαρακτιρα μεσα, αλλωστε τα εχουμε βαρυνει και λιγο τα κομματια...

Ελπιζω σε μερικες μερες να μας δωσουν τα cd που ηχογραφισαν σε ενα φεστιβαλ την κυριακη, αν ειναι θα ανεβασω κατι

@Απόλλων  Ωραιο μου ακουγετε, αλλα το κακο του ειναι πως ειναι δυσκολο να το βρω μεταχειρισμενο... Και οσο να ναι, θα προτιμουσα να δωω 105 και να παρω δυο πεταλια, παρα 1...
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Jeff L.

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitar playing ain't a sport.
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #8 στις: 24/06/09, 04:52 »
Πάρε μια πεταλιέρα που έχει ένα σωρό επιλογές και απλά μη χρησιμοποιείς τα υπόλοιπα αν δεν τα χρειάζεσαι. Στην τελική, με μια πεταλιέρα μπορείς να ηχογραφήσεις και direct - μεγάλο ατού (για μένα τουλάχιστον). Αν σιχαίνεσαι εντελώς τις πεταλιέρες καλύτερα πάρε με τη σειρά ότι μαγαζί βρείς με την κιθάρα σου και δοκίμαζε μέχρι να βρείς κάτι που να σ'αρέσει.

Παρεμπιπτόντως, το smash box της ibanez τα σπάει, ειδικά για τα λεφτά του. Τσέκαρέ το.
Run Lola, run.

Αποσυνδεδεμένος Transparent_criminal

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 84
  • Φύλο: Άντρας
  • ΛΕΤ ΔΕΑΡ ΜΠΙ ΡΟΚ
    • Προφίλ
    • http://www.myspace.com/transparent_criminal
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #9 στις: 24/06/09, 08:06 »
Εφόσον έχεις καταλήξει στο ότι θες πετάλια κι επειδή θες εύρος ήχων κι επειδή όπως λες το χετε βαρύνει....προτείνω αυτό http://www.musicstore.de/en_EN/EUR/Electro-Harmonix-Metal-Muff/-Top-Boost-Effektpedal/art-GIT0014378-000. Μιλάμε για ένα από τα καλύτερα κατ εμέ distortion με ιδιαίτερα ευέλικτο eq και με boost στα πρίμα το οποίο κατάλληλα ρυθμισμένο σου δίνει δύο τελείως διαφορετικούς ήχους. Κάποιοι το μισούν πραγματικά αυτό το πετάλι, αλλά εγώ ως πρώην κάτοχός του έχω μείνει με τις καλύτερες εντυπώσεις. Είναι το μόνο πετάλι που πραγματικά στεναχωρήθηκα που το έδωσα.  :P  Άκουσέ το από κοντά και με την κιθάρα σου γιατί όσα βίντεο έχω δει στο νετ το αδικούν απίστευτα.
"I M FOREVER BLOWING BUBBLES!"

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #10 στις: 24/06/09, 09:34 »
@Απόλλων  Ωραιο μου ακουγετε, αλλα το κακο του ειναι πως ειναι δυσκολο να το βρω μεταχειρισμενο... Και οσο να ναι, θα προτιμουσα να δωω 105 και να παρω δυο πεταλια, παρα 1...

Κατ' αρχήν το πλεονέκτημα του DF-7 είναι ότι ουσιαστικά έχεις 7 διαφορετικά πετάλια σε ένα, οπότε από πλευράς ευελιξίας και εύρους νομίζω ότι θα ήταν δύσκολο να βρεις κάτι καλύτερο, ακόμα κι αν αγόραζες δύο πετάλια με τα ίδια λεφτά. Και από τη στιγμή που το συγκεκριμένο πετάλι κοστίζει λιγότερο από 100 Ευρώ, δεν βλέπω το λόγο να ψάξεις για μεταχειρισμένο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #11 στις: 24/06/09, 10:50 »
με κινδυνο να καταληξω γραφικος (επειδη το θεωρω πολυ καλη περιπτωση και πολυ versalite πεταλι και το προτεινω συνεχεια) ...http://www.telegun.com/main.html#s1

Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #12 στις: 24/06/09, 16:22 »
@ Jeff l. προς το παρων δεν εχω το χρημα για να παρω μια πεταλιερα, αλλα ουτε και θα χρειαστω τις τοσες δυνατοτιτες που προσφερει, ουτε και εχω τον χρονο να την ψαξω και να αποκομισω τα καλυτερα απο αυτην... και στην τελικη σκευτομαι οτι ενα πεταλι θα μου μεινει, αργοτερα μπορω να παρω κιαλλο, κιαλλο, κιαλλο και στην τελικη να εχω ολοκληρη πεταλιερα, χωρις να μου φανει ποσα ξοδεψα, και εχοντας και καλητερο ηχο...

@ Transparent_criminal  Αν το βρω πουθενα θα το ακουσω να δω τι λεει

@ Απολλων Αυτο ειναι βεβαια ενα +, αλλα οταν παιζεις ενα live, χρονοτριβεις αν ψανχεις συνεχια ρυθμισεις... Αυτο θελω να αποφυγω...  (στο μονο Ελληνικο site που το βρηκα εκανε 105). Σαν πεταλι μου αρεσει πολυ, και σιγουρα το εχω στα υποψην, αμα το βρω μεταχειρισμενο το τσιμπαω κατευθειαν, αλλα αν ειναι για καινουργιο, θα το ψαξω λιγο ακομα πρωτα...

@vagtanplan πολλα λευτα...


Το Vintage Distorsion της Behringer το εχει ακουσει κανεις; Λεει τιποτα η ειναι πολυ φτηνιαρικο;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #13 στις: 24/06/09, 17:16 »
@ Απολλων Αυτο ειναι βεβαια ενα +, αλλα οταν παιζεις ενα live, χρονοτριβεις αν ψανχεις συνεχια ρυθμισεις... Αυτο θελω να αποφυγω...  (στο μονο Ελληνικο site που το βρηκα εκανε 105). Σαν πεταλι μου αρεσει πολυ, και σιγουρα το εχω στα υποψην, αμα το βρω μεταχειρισμενο το τσιμπαω κατευθειαν, αλλα αν ειναι για καινουργιο, θα το ψαξω λιγο ακομα πρωτα...

Δεν έχεις άδικο, αλλά αυτό πάντα θα είναι πρόβλημα με τα πετάλια. Γι αυτό κι εγώ είμαι υπέρ την πεταλιέρας, την οποία βρίσκω ασύγκριτα πιο πρακτική. Πάντως αυτό που θα μπορούσες να κάνεις σε live καταστάσεις είναι σημειώνεις πάνω στο playlist τις ρυθμίσεις για κάθε κομμάτι, ώστε να αλλάζεις ήχο σχετικά γρήγορα ανάμεσα στα τραγούδια. Δεν είναι ιδανική λύση, αλλά νομίζω ότι παλεύεται αν ηχητικά σε καλύπτει.

Παράθεση
Το Vintage Distorsion της Behringer το εχει ακουσει κανεις; Λεει τιποτα η ειναι πολυ φτηνιαρικο;

Aν εννοείς το VD1, το έχω ακούσει εγώ αλλά δεν μπορώ να πω ότι μού άρεσε. Καθόλου καλή παραμόρφωση, πολλή λάσπη και σίγουρα όχι vintage, τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά. Θα προτιμούσα σίγουρα κάποιο από τα πιο φτηνά πετάλια της Behringer, π.χ. το ΤΟ800 Vintage Τube Overdrive, ή ακόμα καλύτερα το GDI21 (DI box).
« Τελευταία τροποποίηση: 25/06/09, 01:27 από Απόλλων »
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #14 στις: 24/06/09, 20:15 »
Περασα απο ενα μαγαζι με μουσικα οργανα, ο τυπος μου προτινε να παρω danelectro... Δεν ειχε κανενα για να ακουσω, αλλα συμφωνα με τα λεγομενα του, για 5 ευρο ειναι καλητερα να παρω αυτο παρα ενα behringer, κατωτερο μεν απο ενα boss, αλλα το boss δεν αξιζει τα παραπανω λευτα...
Τι λετε;... Να το σκευτω καθολου, η καλητερα με κλειστα ματια boss;  (σκευτικα και το ενδεχομενο να περιμενω λιγο για dist, να δοκιμασω ενα flanger τις behringer η της danelectro να δω γενικοτερα τι λενε ως πεταλια να καταληξω με μεγαλητερη σιγουρια σε ενα dist)
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #15 στις: 24/06/09, 21:05 »
Περασα απο ενα μαγαζι με μουσικα οργανα, ο τυπος μου προτινε να παρω danelectro... Δεν ειχε κανενα για να ακουσω, αλλα συμφωνα με τα λεγομενα του, για 5 ευρο ειναι καλητερα να παρω αυτο παρα ενα behringer, κατωτερο μεν απο ενα boss, αλλα το boss δεν αξιζει τα παραπανω λευτα...
Τι λετε;... Να το σκευτω καθολου, η καλητερα με κλειστα ματια boss;  (σκευτικα και το ενδεχομενο να περιμενω λιγο για dist, να δοκιμασω ενα flanger τις behringer η της danelectro να δω γενικοτερα τι λενε ως πεταλια να καταληξω με μεγαλητερη σιγουρια σε ενα dist)

Σκοπεύεις να αγοράσεις κάτι χωρίς να το ακούσεις πρώτα?
Be my guest, αλλά έτσι μπορεί και να την πατήσεις... :-\

Τώρα το αν ένα boss ή οποιοδήποτε άλλο δεν αξίζει τα έξτρα λεφτά, σκέψου μόνο οτι αγοράζεις ήχο, κάτι που είναι τελείως προσωπική επιλογή του αυτιού του καθενός...
Αν ασχοληθείς κι άλλο με το θέμα ίσως φτάσεις σε ένα σημείο οπου οι όποιες διαφορές στην τιμή θα μπαίνουν σε τελείως δεύτερη μοίρα και θα επικεντρώνεσαι μόνο στο ηχητικό μέρος του πράγματος...

Δεν είναι σαν να αγοράζουμε χαρτοπετσέτες!...και με τις πιο φτηνές θα σκουπιστούμε μια χαρά!

Εδω όμως είναι λίγο περίεργο όταν μιλάμε για ήχο να υπολογίζουμε αν υπάρχει καλή σχέση τιμής-απόδοσης...

Είτε αρέσει κάτι στο αυτί σου και στο χέρι σου και το αγοράζεις, είτε δεν σε ικανοποιεί και δεν το αγοράζεις...
Το αν είναι 10-20-30 ευρώ πιο ακριβό δεν είναι το ζητούμενο...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #16 στις: 25/06/09, 00:50 »
ενοειτε οτι δεν θα το αγορασω αν δεν το ακουσω πρωτα! Απλος δεν μπορουσα εκεινη την στιγμη να το τσεκαρω....

Απλος, αν δεν κανω λαθος, τα behringer χρησιμοποιουν το κυκλομα αντιγραφη απο boss. Κατα 90% τα υλικα ειναι πιο φτηνα, και συγουρα το οτι το "κουτι" ειναι πλαστικουρια εξικονομοι πολλα εξοδα, οποτε ποση διαφορα μπορει να εχει στον ηχο;... (οχι οτι θα ακουγονται και ιδια, αλλα θα εχουν, φανταζομαι, ιδιο χαρακτιρα...)

Αφηστε που δεν ξερω τι με εχει πιασει, και θελω ξαφνικα πολυ και ενα flanger, και με κοβω να καταληγω με flanger...
Αααααχ... αυτο το GAS...... θα μας φαει..... μαμω τις αφραγκιες μου...
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Πεταλια για βρωμα
« Απάντηση #17 στις: 02/07/09, 01:15 »
Βρισκομαι προ ευχαριστης εκληξη, και βγαινω με ανεση για ενα καλο dist, αλλα ειδα πολλα βιντεακια στο youtube με flanger και πωρωθικα, και μιας και εχω dist, μαλλον θα το βαλω στην αναμονη...
Οπως και να εχει, και οτι και αν παρω τελικα πρωτο, για mxr dist τι λετε; Αξιζει την διαφορα απο το mt-2; Μηπος αξιζει να βαλω το χερι πιο βαθια στην τζεπη για ενα zakk wylde overdrive η ενα Dime Dist, η θα πληρωσω μονο ονομα, και καμια διαφορα απο το απλο mxr;
Πηγα σημερα απο εναν Νακα στα εξαρχεια, αλλα δεν ειχε κανενα απο τα δυο εκει, θα παω αυριο πια στον Νακα στην Ροδο να δω αν εχει καπιο για να το δοκιμασω. Απλος πιστευω (απο το οπως τα ακοσα στο youtube, ξεροντας οτι αυτο δεν συμενει οτι θα εδχω αυτον ακριβος τον ηχο) οτι εχουν λιγο πιο χαρακτιριστικο ηχο απο το απλο mxr, και ιδικα ο ηχος του dime ου αρεσει πολυ!


Pure f**k**g Metal From Texas

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
23 Απαντήσεις
10368 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/09, 03:53
από Sbiblerubleb
38 Απαντήσεις
12279 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/10, 17:02
από Rosstrobon
18 Απαντήσεις
6890 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/10, 02:03
από Skyliner
6 Απαντήσεις
3243 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/10, 12:29
από freemind
20 Απαντήσεις
7807 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/01/11, 23:11
από billonious
3 Απαντήσεις
2359 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/04/11, 18:10
από adr1anos
9 Απαντήσεις
7606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/19, 14:29
από Guitar Fan
3 Απαντήσεις
2713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/15, 20:24
από David1
8 Απαντήσεις
6173 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/03/17, 16:06
από pavelfdr
7 Απαντήσεις
10811 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/07/18, 15:09
από modfori