Αποστολέας Θέμα: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;  (Αναγνώστηκε 12061 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος felecaster

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Εν όψει αγοράς πεταλιών flanger και phaser, θα ήθελα να συμβουλευτώ την υπόλοιπη κοινότητα.
Υπ' όψιν, σχεδόν πάντα θα είναι συνδυασμένα με distortion  >:D (χρησιμοποιώ το Death Metal).
Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #1 στις: 31/05/09, 02:47 »
εγώ μόνο flanger, το ενσωματωμένο του pocket pod....

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #2 στις: 31/05/09, 02:51 »
Εφοσον θα ειναι συνδεδεμενα παντα με βρωμα εχεις συναισθηση του τι αποτελεσμα θα βγαλεις...Εμενα προσωπικα δε μου αρεσει με πολλη βρωμα αλλα γουστα ειναι αυτα. Ριξε μια ματια στο MXR Phase 90 Van Hallen λογικα θα σε καλυψει...
Γιατι ομως θες και phaser και flanger? Φοβαμαι μηπως ακουστει πολλη βαβουρα... ;)


Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #3 στις: 31/05/09, 13:27 »
Aπο Flanger θα προτεινα το Ibanez FL-9...και απο Phaser το MXR EVH PHASE...το φλαντζερ κυριως για τα ρυθμικα και το φειζερ για το σολο...εγω τουλαχιστον ετσι τα χρησιμοποιω...μαλλον τα χρησιμοποιουσα μεχρι που αποφασισα οτι το flanger δε μου αρεσει και τοσο τελικα...το φειζερ δε παει πουθενα...

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #4 στις: 31/05/09, 15:37 »
Το FL-9 είναι vintage style flanger και με πολύ βρωμιά "χάνεται".Προσωπικά,χρησιμοποιώντας το μπροστά από ένα JCM800 στάθηκε αδύνατο να δώσει έναν πειστικό "Jet Plane" ήχο.

felecaster,για distorted ήχους δες το MXR Flanger,ή περίμενε να βγεί αυτό:



http://www.thomann.de/gr/ibanez_af2_airplane_flanger.htm
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος FRITZMAN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • Που να σου καεί το One spot ρε....
    • Προφίλ
    • http://drakumail.gr/site/
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #5 στις: 31/05/09, 19:26 »
Το FL-9 είναι vintage style flanger και με πολύ βρωμιά "χάνεται".Προσωπικά,χρησιμοποιώντας το μπροστά από ένα JCM800 στάθηκε αδύνατο να δώσει έναν πειστικό "Jet Plane" ήχο.
felecaster,για distorted ήχους δες το MXR Flanger,ή περίμενε να βγεί αυτό:


http://www.thomann.de/gr/ibanez_af2_airplane_flanger.htm

Φανταστικό και αδικαιολόγητα ακριβό το FL9 αν και reissue....τρώει για πρωινό πολλά....Εχει και trimer εντός,με λίγο πειραγμα θα στρώνει..άσε που δεν είναι τρου μπαι πας...αν γίνει θα πετάξει...γενικά και τα δύο effects είναι δύσκολο να κάτσουν με καργα distortion...μετα απο 3 χρόνια πειραμάτων πουλήθηκαν και τα δυό..τωρα που μαλ**ωσα θα ξαναπάρω FL9 ή BF2 (the best)...αλλα γούστα είναι αυτά...
βασικά τράβα άκου τα (όχι στο youtube... ::))...phazer δεν πάει με distortion όσο και να χτυπιέσαι...με flang κάτι θα κάνεις...

..σταμάτα να βαράς στο γάμα του καραγκιόζη...

Αποσυνδεδεμένος felecaster

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Dieykrin
« Απάντηση #6 στις: 01/06/09, 02:15 »
Διευκρινήσεις:

"Γιατι ομως θες και phaser και flanger? Φοβαμαι μηπως ακουστει πολλη βαβουρα..."
-> Μα έχοντας το distortion δεν θα έχει ταυτοχρόνως και τα 2 άλλα εφέ. To flanger & distortion θα αφορά μικρές μουσικές φράσεις  ;) και με ήχο humbucker βάσης, ενώ το phaser θα είναι για τμήματα σόλο με μονοπήνιο λαιμού, ειδικά μου άρεσε σαν ιδέα γιατί στο Roland Cube μου που είναι ενσωματωμένα πειραματιζόμενος ανακάλυψα ότι μου άρεσε στα finale μιας καταληκτικής κλίμακας ενός σόλο  0:) να χρησιμοποιείται ένα phaser.

Blackie, ο συνδυασμός που έχω στο νου μου είναι περίπου όπως λες. Δεν ανακαλύπτω και τον τροχό, ε;

RoyBatty, απ' ότι ακούω (αλλά δεν έχω δοκιμάσει) η MXR έχει καλά κουτάκια, το flanger της θα μου το πρότεινες λαμβάνοντας υπ' όψιν ότι θα συνδυαστεί με πολύ θόρυβο και καθόλου vintage ήχο;

FRITZMAN, γιατί να μην πάρω ιδέα από youtube (ναι καλά μάντεψες, προσπαθούσα από εκεί να δω τι παίζει);

Αποσυνδεδεμένος FRITZMAN

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
  • Που να σου καεί το One spot ρε....
    • Προφίλ
    • http://drakumail.gr/site/
Απ: Dieykrin
« Απάντηση #7 στις: 01/06/09, 08:41 »
Διευκρινήσεις:
"Γιατι ομως θες και phaser και flanger? Φοβαμαι μηπως ακουστει πολλη βαβουρα..."
-> Μα έχοντας το distortion δεν θα έχει ταυτοχρόνως και τα 2 άλλα εφέ. To flanger & distortion θα αφορά μικρές μουσικές φράσεις  ;) και με ήχο humbucker βάσης, ενώ το phaser θα είναι για τμήματα σόλο με μονοπήνιο λαιμού, ειδικά μου άρεσε σαν ιδέα γιατί στο Roland Cube μου που είναι ενσωματωμένα πειραματιζόμενος ανακάλυψα ότι μου άρεσε στα finale μιας καταληκτικής κλίμακας ενός σόλο  0:) να χρησιμοποιείται ένα phaser.
Blackie, ο συνδυασμός που έχω στο νου μου είναι περίπου όπως λες. Δεν ανακαλύπτω και τον τροχό, ε;
RoyBatty, απ' ότι ακούω (αλλά δεν έχω δοκιμάσει) η MXR έχει καλά κουτάκια, το flanger της θα μου το πρότεινες λαμβάνοντας υπ' όψιν ότι θα συνδυαστεί με πολύ θόρυβο και καθόλου vintage ήχο;
FRITZMAN, γιατί να μην πάρω ιδέα από youtube (ναι καλά μάντεψες, προσπαθούσα από εκεί να δω τι παίζει);
Καλό μηνα σε όλους...

Ψαχνεις στους κατασκευαστες,βλέπεις τί έχουν,ακούς κανα 2 κλιπ,και μετά πας και τα δοκιμάζεις live...(προτιμώ να πηγαίνω χύμα και να ψάχνω)
.Εχω ακούσει πετάλια θεικα σε proguitar shop και λοιπους..και μόλις τα έβαλα πλάι πλάι με κλασικες λύσεις (πχ boss) δεν έπιαναν μία...
η MXR που λές έχει καλά κουτάκια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν χαλάνε κι όλας..(2 φορές παθών).Ασε που είναι ψυχρά τα άτιμα...το vintage ζεστό χρωμα παντα χρειάζεται,το effect αποδεικνύει την αξία του σε μεγάλες εντάσεις και όχι σε αυτές που σου βάζουν να ακούσεις στα μαγαζιά..οπότε άκουτα τσίτα...
.Για την χρήση που περιγράφεις το Phase 90 ή το SmallStone σου κάνει μιά χαρα χωρίς να καταχρεωθείς,το δευτερο θα το χαρείς για χρόνια (αν δε χαλάσει) κι ας κάνει 70 ευρω μόνο...

...και τώρα ότι σου είπα ξεχνα το...πηγαινε άκου τα και πάρε αυτο που σου αρέσει ,δοκιμάζοντας τα όπως ακριβώς τα έχεις σκεφτεί....
..σταμάτα να βαράς στο γάμα του καραγκιόζη...

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #8 στις: 02/06/09, 22:06 »
...phazer δεν πάει με distortion όσο και να χτυπιέσαι...με flang κάτι θα κάνεις...

Δεν συμφωνώ...εγώ χρησιμοποιώ σε ορισμένα τραγούδια των συνδυασμό αυτό και δεν μπορώ να πω οτι μου ακούγεται άσχημος. Αντιθέτως, έχω ψιλοβαρεθεί το γκάζι με flanger...και πάλι όμως, όλα ταιριάζουν με όλα αρκεί να σου "κάτσει" ;)

Αποσυνδεδεμένος Ibanezακιας

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 779
  • Φύλο: Άντρας
  • Do you see me?
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #9 στις: 03/06/09, 02:39 »
MXR EVH Phase 90 & MXR EVH Flanger.Και αν θες λίγο πιο διακριτικό flanger TC Electronic SCF.Αλλά εκεί θέλει λεφτά.Τα έχω όλα στην κατοχή μου και μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος και από τα τρία...

Αποσυνδεδεμένος felecaster

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
I'm pleased...
« Απάντηση #10 στις: 03/06/09, 16:01 »
Ωραία, ωραία...

Κι εγώ προσανατολίζομαι σε MXR, αλλά πριν πάω για αγορά θα ήθελα όποιος γνωρίζει να κρίνει τα αντίστοιχα flanger των Digitech & Boss. Υπ' όψιν, δεν θα χρησιμοποιηθούν για vintage ή groovy ήχο, όταν πατήσω το πετάλι το flanger θα είναι ρυθμισμένο πινακίδα -> (δηλ. φλάντζα στο τέρμα  :upκι απογειωθήκαμε...).

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #11 στις: 03/06/09, 21:25 »
MXR EVH Phase 90 .. & φυσικα μετα τη "βρωμα"
« Τελευταία τροποποίηση: 03/06/09, 21:26 από Σκίρων »

Αποσυνδεδεμένος zebric

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
  • if there's a hell we live in it...
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #12 στις: 21/06/09, 13:11 »
εγω ρε παιδια θα ηθελα να πετυχω τους flanger ηχους των pantera..εχει κανεις ιδεα τι χρισιμοποιουσαν...px ακουστε το cowboy from hell (intro) , hellbound(intro)....

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #13 στις: 23/06/09, 23:50 »
Αν μπορεις να βρείς ένα bf-2 flanger boss θα είσαι πολύ καλά,είναι πολύ καλό flanger άλλα μονο μτχ μπορείς να το βρείς.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος zebric

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
  • if there's a hell we live in it...
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #14 στις: 24/06/09, 15:08 »
χμ για το boss δε ξερω...ειχα την gt-8 και μπορω να πω οτι δε μου αρεσε το flanger...αυτο που ακουγα δεν το ειχα ακουσει ποτε σε κανενα δισκο αν καταλαβαινετε τι εννοω...σιγουρα το bf-2 θα ναι καλυτερο λογικα...για το electric mistress εχουμε καμια ιδεα?

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #15 στις: 24/06/09, 15:43 »
χμ για το boss δε ξερω...ειχα την gt-8 και μπορω να πω οτι δε μου αρεσε το flanger...αυτο που ακουγα δεν το ειχα ακουσει ποτε σε κανενα δισκο αν καταλαβαινετε τι εννοω...σιγουρα το bf-2 θα ναι καλυτερο λογικα...για το electric mistress εχουμε καμια ιδεα?

Το electric mistress ειναι και flanger και chorus... Το stereo το εχω δοκιμασει (σε μπασο) και ειναι αρκετα εως πολυ καλο.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #16 στις: 25/06/09, 13:09 »
Μόλις παράγγειλα το Phaser και το Flanger της BYOC (Build Your Own Clone -  http://www.buildyourownclone.com/) γιατί με τρώγαν τα χέρια μου να φτιάξω κάτι.
Υποτίθεται ότι είναι καταπληκτικά. Μόλις τα φτιάξω θα προσπαθήσω να postάρω και φωτογραφίες και περιγραφές.

Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #17 στις: 25/06/09, 14:06 »
Μόλις παράγγειλα το Phaser και το Flanger της BYOC (Build Your Own Clone -  http://www.buildyourownclone.com/) γιατί με τρώγαν τα χέρια μου να φτιάξω κάτι.
Υποτίθεται ότι είναι καταπληκτικά. Μόλις τα φτιάξω θα προσπαθήσω να postάρω και φωτογραφίες και περιγραφές.




Τι κυκλωματα ειναι; Να υποθεσω οτι το phaser ειναι το Phase90; Το Flanger;
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #18 στις: 25/06/09, 14:30 »
Μόλις παράγγειλα το Phaser και το Flanger της BYOC (Build Your Own Clone -  http://www.buildyourownclone.com/) γιατί με τρώγαν τα χέρια μου να φτιάξω κάτι.
Υποτίθεται ότι είναι καταπληκτικά. Μόλις τα φτιάξω θα προσπαθήσω να postάρω και φωτογραφίες και περιγραφές.



ωραίο site!
σου χουν και οδηγίες φαντάζομαι για το πως να τα συναρμολογήσεις έτσι?

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #19 στις: 25/06/09, 15:08 »
Ναι είναι παρόμοιο με το Phase 90, αλλά εκτός από το Rate δίνει και δεύτερο pot για την ρύθμιση του Depth, οπότε είναι πιο ευέλικτο και είναι και true bypass.
http://www.buildyourownclone.com/phaser.html

To Flanger είναι πολύ πρόσφατο και ιδιαίτερα αναμενόμενο και έχει ένα διακοπτάκι που παράγει 2 διαφορετικά Flanger modes, ένα τύπου MXR, BF-2, ή Pearl Flangers, και ένα τύπου A/DA ή Electric Mistress.
http://www.buildyourownclone.com/flanger.html

Κάθε πετάλι στo site έχει αναλυτικό PDF με οδηγίες, και απίστευτη λεπτομέρεια και στο τέλος έχουν αλλαγές για extra pots, ρυθμίσεις και mods που μπορεί να κάνει κάποιος στα υπάρχοντα κυκλώματα για να πειραματιστεί με τον ήχο.

Για την Ευρώπη, ο τοπικός αντιπρόσωπος είναι η De Gier Webshop (http://degiergitaarbouw.nl/webshop/index.php?cPath=1) και στέλνουν και Ελλάδα με ελάχιστα μεταφορικά (εμένα μου κόστισαν περίπου €17 για τα δύο) ενώ παίρνουν Paypal και δεν σκας και με τα τελωνεία.

Θα γράψω αναλυτικά μόλις τα πάρω και τα φτιάξω.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος zebric

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
  • if there's a hell we live in it...
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #20 στις: 25/06/09, 16:14 »
για το digitech turbo flange εχουμε καμια γνωμη..νομιζω οτι ειναι πιο αντι-vintage φαση η σειρα αυτη της digitech...

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #21 στις: 02/07/09, 01:26 »
Παιδια, ψαχνομαι και εγω για Flanger! Λιγο που ρωτισα σε μαγαζια της αθηνας (χωρις να δοκιμασω γιατι δεν θα ειχε νοημα χωρις τον εξοπλησμο μου) ακουσα δυο γνωμες, "μονο το mxr/van hallen αξιζει" "παρε ενα boss"
Του van hallen πρεπει να ειναι τρελη φαση, αλλα ειναι πανακριβο... Το boss απο την αλλη δεν ξερω, και δεν πρεπει και να το εχει κανενα μαγαζι εω για να το δοκιμασω.... Τι λετε να κανω;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος fuzzman

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Άντρας
  • IBANEZ AND DRY BREAD!!!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #22 στις: 02/07/09, 22:17 »
Παιδια, ψαχνομαι και εγω για Flanger! Λιγο που ρωτισα σε μαγαζια της αθηνας (χωρις να δοκιμασω γιατι δεν θα ειχε νοημα χωρις τον εξοπλησμο μου) ακουσα δυο γνωμες, "μονο το mxr/van hallen αξιζει" "παρε ενα boss"
Του van hallen πρεπει να ειναι τρελη φαση, αλλα ειναι πανακριβο... Το boss απο την αλλη δεν ξερω, και δεν πρεπει και να το εχει κανενα μαγαζι εω για να το δοκιμασω.... Τι λετε να κανω;

εγω εχω παρει ενα πολυεφε της marshal το regenerator και το χο σε flanger και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα μολις μπορεσω θα χτυπησω το signature tou Paul Gilbert ειναι απιστευτο και ιδικα το κουμπακι που εχει το takeoff απιστευτο εφε.

Αποσυνδεδεμένος Σκίρων

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 767
  • Φύλο: Άντρας
  • ... γιος της φωτιας της βροχης και της σταχτης
    • Προφίλ
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #23 στις: 02/07/09, 23:10 »
χμ για το boss δε ξερω...ειχα την gt-8 και μπορω να πω οτι δε μου αρεσε το flanger...αυτο που ακουγα δεν το ειχα ακουσει ποτε σε κανενα δισκο αν καταλαβαινετε τι εννοω...σιγουρα το bf-2 θα ναι καλυτερο λογικα...για το electric mistress εχουμε καμια ιδεα?

Το electric mistress ειναι και flanger και chorus... Το stereo το εχω δοκιμασει (σε μπασο) και ειναι αρκετα εως πολυ καλο.

το electric mistress .. ειναι μια κατηγορια απο μονο του.
δεν εχει σχεση με phaser...
Συμφωνω πως ειναι ενα θαυμασιο εφε.

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ποιό flanger και ποιό phaser προτείνετε;
« Απάντηση #24 στις: 31/07/09, 16:58 »
Μόλις παράγγειλα το Phaser και το Flanger της BYOC (Build Your Own Clone -  http://www.buildyourownclone.com/) γιατί με τρώγαν τα χέρια μου να φτιάξω κάτι.
Υποτίθεται ότι είναι καταπληκτικά. Μόλις τα φτιάξω θα προσπαθήσω να postάρω και φωτογραφίες και περιγραφές.


Όπως υποσχέθηκα, δείτε το θέμα εδώ Κατασκευή DIY: BYOC Classic Phaser – με φωτογραφίες και πλήρη περιγραφή 
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
18 Απαντήσεις
15596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/09, 01:06
από Dr Bluz (G.K.)
101 Απαντήσεις
35049 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/07, 15:32
από Mίκα
20 Απαντήσεις
8286 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/08, 01:19
από TassosK
19 Απαντήσεις
6748 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/07, 02:03
από aris 13888, ο saprikios anathematistis
34 Απαντήσεις
11579 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/07, 23:11
από Scarsick
84 Απαντήσεις
29685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/08, 15:34
από Angel~Archo
ποιό wah ρε παιδιά??

Ξεκίνησε από if_it_is? « 1 2 3 » Εφέ

65 Απαντήσεις
20152 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/04/11, 19:15
από Jezus
ποιο πολυεφφε

Ξεκίνησε από BLUESPL Εφέ

6 Απαντήσεις
3680 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/09, 13:41
από BLUESPL
29 Απαντήσεις
10204 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/09, 00:38
από lordi13
0 Απαντήσεις
929 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/22, 10:28
από ivikos