Αποστολέας Θέμα: Στερεο νοβα  (Αναγνώστηκε 10699 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Στερεο νοβα
« στις: 27/11/05, 17:09 »
Το συγκεκριμενο συγκροτημα εχει διαλυθει απο το 1997 αν δεν κανω λαθος..Δεν ξερω καν τι ειναι αν και εχω 2 δισκους(κληρονομια γαρ) αλλα δεν εχω που να τους ακουσω..Για πειτε μου τη γνωμη σας και για αυτους..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Apoptygma

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ?
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #1 στις: 28/11/05, 14:17 »
Οι πρωτοι διδαξαντες της ηλεκτρονικης μουσικης στην ελλαδα.Οι καλυτεροι στο ειδος τους.Εχω ολα τους δισκου τους μαζι με καποια σπανια ανεκδοτα κομματια τους.ενα μελος τους ηταν γειτονας μου.
Επισημα το group υπαρχει απο το 1990 και διαλυθηκε το 1997.Απλα σαν εκρεμοτητα που ειχε μεινει απο την συνεργασια τους με τον κραουνακη το 1998 κυκλοφορησε ο δισκος 'οφελιμο φορτιο'.Ενα χρονο μετα κυκλοφορει ενα <<φιλι>> των στερεο νοβα με (σκορπια κομματια απο ζωντανες ηχογραφισεις) ΣΚΑΖΗ.τελος στις αρχες του 2000 η fm records κυκλοφορει σαν φορο τιμης ενα album με φωτο τους,βιντεοκλιπ τους και τα καλυτερα κομματια τους.
δισκογραφια τους...
το 1992 κυκλοφορει το πρωτο τους album με τιτλο ΣΤΕΡΕΟ ΝΟΒΑ και το 1994 κυκλοφορει και σε cd.Το 1993 κυκλοφορει η ΝΤΙΣΚΟΛΑΤΑ.Ακολουθουν τα mini lp ΠΑΖΛ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ,NEW LIFE,MOBIL.Το 1994 ερχεται ο ΑΣΥΡΜΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ.Το 1995 το mini single ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠ'ΑΥΤΟ.Το 1996 κυκλοφορει VHS με οπτικο υλικο του group με τον τιτλο ΚΥΚΛΟΤΡΟΝ και λιγο αργοτερα το album ΤΕΛΣΟΝ.Τελος το 1997 κυκλοφορει το single ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΓΗ και το τελευταιο album ΒΙΤΑΜΙΝΑ ΤΕΚ.
Ελπιζω να σε βοηθησα...
άραγε θα βρεις τρόπο να εκφράσεις αυτό που υπάρχει μέσα σου???

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #2 στις: 28/11/05, 15:22 »
Οι καλυτεροι στο ειδος τους
Με διαφορά οι καλύτεροι!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #3 στις: 28/11/05, 15:38 »
Δημιουργούνται το 1990 απο τους Κωνσταντίνο Βήτα , Μιχάλη Δέλτα, Αντώνι Πι .Οι συνθέσεις τους βασίζονται σε ηλεκτρονικές φόρμες όπως δομήθηκαν μετά την έκρηξη της ACID , HOUSE και TECHNO μουσικής . Ο στίχος τους ελληνικός με κοινωνικοπολιτικό περιεχόμενο . Η εκφορά του λόγου τους πραγματοποιείται με συγκερασμό RAP και απαγγελίας . Καταφέρνουν να κατακτήσουν γρήγορα το ελληνικό κοινό . Με το EP "NEW LIFE"  η φήμη τους ξεπερνά τα όρια της Ελλάδας και το MTV παρουσιάζει ειδικό αφιέρωμα  στο συγκρότημα . Οι πρωτότυπες συναυλίες  τους (οπτικά εφέ , video art κ.λ.π.) συγκεντρώνουν φανατικό κοινό και αποτελούν , κάθε φορά σημαντικά καλλιτεχνικά  γεγονότα .

ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ:

1.ΣΤΕΡΕΟ ΝΟΒΑ
2.ΤΟ ΠΑΖΛ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ
3.ΝΤΙΣΚΟΛΑΤΑ
4.NEW LIFE 705
5.ΑΣΥΡΜΑΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
6.THE DRONE COMPILATION
7.TEKNO
8.ΚΥΚΛΟΤΡΟΝ
9.ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ
10.ΤΕΛΣΟΝ
11.ΜΑΘΗΜΑ-ΟΝΟΜΑ
12.ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗ ΓΗ-ΚΑΡΤΟΥΝ
13.ΒΙΤΑΜΙΝΑ ΤΕΚ
14.ΤΟ ΜΙΞΕΡ ΤΗΣ ΛΕΝΑΣ ΠΛΑΤΩΝΟΣ
15.ΩΦΕΛΙΜΟ ΦΟΡΤΙΟ
16.ΝΟΧΙ
17.ΣΚΑΖΗ

Όλα τα ωραία πράγματα στη ζωή έχουν ένα τέλος. Μερικές φορές και μια πολύ ωραία αρχή, αμέσως μετά. Κάπως έτσι περιεκτικά και όπως η περίσταση επιβάλλει θα λέγαμε για τους Στέρεο Νόβα, το συγκρότημα που δικαιωματικά έχει τον τίτλο των πρωτοπόρων της ηλεκτρονικής μουσικής στα μέρη μας, αφού με συνέπεια και επιμονή κάπου έξι χρόνια τώρα αυτό ακριβώς κάνουν. Εξερευνούν τους ηλεκτρονικούς ήχους και γράφουν μουσική.

Στέρεο Νόβα όμως, ως εδώ. Γιατί παρακάτω στη δισκογραφική παραγωγή Στέρεο Νόβα δεν θα δούμε ξανά, καθώς τα δύο βασικά μέλη του συγκροτήματος, ο Κωνσταντίνος Βήτα και ο Μιχάλης Δέλτα αποφάσισαν να ψάξουν αλλού την έμπνευσή τους και όχι σαν Στέρεο Νόβα πια. Είναι κι αυτό λένε φυσικό στην πορεία ενός συγκροτήματος. Κατά κάποιο τρόπο, όπως ελεγαν και οι σοφοί ρόκερ παλιότερα, και οι διαφορετικές κατευθύνσεις είναι ένα ενδεχόμενο. Μερικές φορές άκρως δημιουργικό.

Και οι δυο τους έχουν σχέδια στα σχαριά, ιδέες στο μυαλό και ήδη κάποιες δουλειές να τρέχουν στα στούντιο. Περιζήτητοι γαρ. Λόγω πρότερου πλούσιου βίου. Η είδηση, περί διάλυσης των Στέρεο Νόβα, έπεσε σαν βόμβα στη δισκογραφική τους εταιρεία, FM Records, που πολλά έχει επενδύσει σ' αυτούς και πολύ περήφανα παρουσίασε προ ολίγου τη “Βιταμίνα Τεκ”, πρόσφατη δουλειά τους. Όμως εκείνοι το έχουν αποφασίσει. “Τα συγκροτήματα δεινόσαυροι δεν μας λένε τίποτε”, σχολιάζει ο Κωνσταντίνος. “Άλλωστε έχουμε πολλά πράγματα μπροστά μας”..


μαρφυ







τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #4 στις: 29/11/05, 14:51 »
apla einai apisteyth mpanta.kamia sxesh me rock alla poios noiazetai....apithanh mousikh kai epishs apithanoi stixoi.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #5 στις: 29/11/05, 20:20 »
Δεν το ξερω οτι ειναι techno ευχαριστω παντως!Εγω(η αδερφη μου) εχει τον Ασυρματο κοσμο και το Στερεο Νοβα..Θα δουμε αν παρω πικαπ..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #6 στις: 30/11/05, 08:49 »
Techno?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #7 στις: 30/11/05, 08:54 »
Εμενα με κουραζει το στυλ που εχουν... σε μερικα τραγουδια... περπαταωσεκαμμενηγηολαγυρωμουκαμμενασαπιλαβρωμαεικαιζεχνειολαμαυραπισσακταραδεν υπαρχειμελλον
ολαθακαταστραφουνσυντελειαμαυραολακαμμεναπικρακαταρα...και ολα αυτα με μια αναπνοη...παντως εχουν και αρκετα ωραια κομματια... αλλα η τοση μαυριλα διχως λογο με κουραζει αφανταστα...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #8 στις: 30/11/05, 09:22 »
αλλα η τοση μαυριλα διχως λογο με κουραζει αφανταστα...
Όταν λες "δίχως λόγο" τι ακριβώς εννοείς? Ποιος θα έπρεπε να είναι ο λόγος?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #9 στις: 30/11/05, 12:31 »
Εννοω οτι τα τραγουδια εχουν μια μαυριλα απεριγραπτη,που λογικα αυτος που την βιωνει επρεπε να ειχε αυτοκτονησει πριν καν γεννηθει... αρα δεν την βιωνει... αρα ειναι παραμυθι... αρα ειναι μαυριλα για να γραψω μαυριλα...για το τιποτα...αυτο εννοω...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος skywalk3r

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #10 στις: 30/11/05, 15:14 »
Μην είσαι μηδενιστής Dave. Δεν είναι ολα μαύρα ή άσπρα, υπάρχουν και αλλες αποχρώσεις. Επίσης σκέψου οτι στήν προσπάθεια κάποιου να δώσει έμφαση σε κάτι που τον εκφράζει 'κινδυνεύει' μερικές φορές το αυτό να ακουστεί υπερβολικό σε άλλους.
Παρόλαυτα και πάλι νομίζω οτι ίσως είσαι λίγο υπερβολικός 'περί μαυρίλας'....

 8)
It's better to regret something you have done,
than to regret something you haven't done.

Αποσυνδεδεμένος skywalk3r

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #11 στις: 30/11/05, 15:18 »
Επίσης θα ήθελα με την ευκαιρία τούτη να σε παραπέμψω σε κάτι για να καταλάβεις τι σημαίνει μαυρίλα όταν μιλάμε για μαυρίλα γενικά

http://www.soporaeternus.de/
It's better to regret something you have done,
than to regret something you haven't done.

Αποσυνδεδεμένος skywalk3r

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #12 στις: 30/11/05, 15:28 »
Πάντως καλά κάνεις και σε κουράζουν, ισως επίσης δεν σου αρέσουν. Ενα παράσιτο λιγότερο... :P :P :P
It's better to regret something you have done,
than to regret something you haven't done.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #13 στις: 30/11/05, 15:36 »
@skywalk3r
Παραπανω εξεφρασα την γνωμη... νομιζω το εκανα σαφες οτι αυτη ειναι η γνωμη και οχι η αληθεια...ετσι βλεπω εγω το θεμα... οποτε νομιζω πως μπορω να ειμαι μηδενιστης απεναντι τους...εχω καθε δικαιωμα...απο αυτο και μονο  θα κριθω...
Επισης το γεγονος οτι υπαρχουν πιο μαυρα συγκροτηματα,δεν κανει τους Στερεο Νοβα πιο ασπρους... μπορω να σε παραπεμψω σε Burzum,Deicide και αλλους πολλους που βραζουν ολοι σο ιδιο τσουκαλι της απαισιοδοξιας-μαυριλας-καταστροφης-και-αλλα-πολλα....το  μη χειρον ουκ εστι βέλτιστον... ;D

Ναι...και δεν μου αρεσουν...παρα ελαχιστα...
« Τελευταία τροποποίηση: 30/11/05, 15:40 από D@ve Murray »
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #14 στις: 01/12/05, 17:45 »
Techno?
Μαμακια σορυ  :-[  Μπερδεψα τα μπουτια μου..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #15 στις: 03/12/05, 19:06 »
Techno?
Μαμακια σορυ  :-[  Μπερδεψα τα μπουτια μου..

 :-*μην ανησυχείς καλέ μου,

απλά κυνήγησε να βρείς κάνα πικαπ να ακούσεις "αυτά" που ήδη έχεις στα χεράκια σου και.......θαρθει και η συγχώρεσή σου...... ;D
τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #16 στις: 04/12/05, 17:31 »
Techno?
Μαμακια σορυ  :-[  Μπερδεψα τα μπουτια μου..

 :-*μην ανησυχείς καλέ μου,

απλά κυνήγησε να βρείς κάνα πικαπ να ακούσεις "αυτά" που ήδη έχεις στα χεράκια σου και.......θαρθει και η συγχώρεσή σου...... ;D
Δεν εγγυωμαι οτι θα μ αρεσουν κιολας ;)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #17 στις: 04/12/05, 17:38 »
Οι πρωτοι διδαξαντες της ηλεκτρονικης μουσικης στην ελλαδα.

Αυτό δεν είναι αλήθεια φίλε Apoptygma. Πρωτοπόρος υπήρξε η μεγάλη Λένα Πλάτωνος, από την οποία άλλωστε επηρεάστηκαν ιδιαίτερα, όπως έχουν ομολογήσει σε συνεντεύξεις. Διόλου τυχαία κι η συμμετοχή τους στο "tribute" στην Λένα.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #18 στις: 05/12/05, 01:02 »
Εκπληκτικη μπαντα με φοβερο στιχο...Βεβαια το θεωρω δυσκολο να αρεσουν σε ατομα που δε γουσταρουν την ηλεκτρονικη μουσικη αλλα για τους φιλους αυτης ειναι Must...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Apoptygma

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ?
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #19 στις: 06/12/05, 08:51 »
Βεβαια το θεωρω δυσκολο να αρεσουν σε ατομα που δε γουσταρουν την ηλεκτρονικη μουσικη αλλα για τους φιλους αυτης ειναι Must...

Οι στερεο νοβα εγιναν αποδεκτοι απο ολο το φασμα της εναλακτικης σκηνης αν δεν κανω λαθος.

Αυτό δεν είναι αλήθεια φίλε Apoptygma. Πρωτοπόρος υπήρξε η μεγάλη Λένα Πλάτωνος, από την οποία άλλωστε επηρεάστηκαν ιδιαίτερα, όπως έχουν ομολογήσει σε συνεντεύξεις. Διόλου τυχαία κι η συμμετοχή τους στο "tribute" στην Λένα.
Οταν λεω οι πρωτοι διδαξαντες εννοω οτι ηταν οι πρωτοι που εκαναν την ηλεκρονικη μουσικη στην Ελλαδα γνωστη.Και φυσικα υπηρχαν πριν και αλλοι καλλιτεχνες.
άραγε θα βρεις τρόπο να εκφράσεις αυτό που υπάρχει μέσα σου???

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #20 στις: 08/12/05, 00:55 »
Βεβαια το θεωρω δυσκολο να αρεσουν σε ατομα που δε γουσταρουν την ηλεκτρονικη μουσικη αλλα για τους φιλους αυτης ειναι Must...

Οι στερεο νοβα εγιναν αποδεκτοι απο ολο το φασμα της εναλακτικης σκηνης αν δεν κανω λαθος.

Σιγουρα απλα αυτο που λεω το χω βιωσει....Αρκετοι γνωστοι μου ειναι της αποψης "ωραιοι στιχοι" αλλα αυτο το ηλεκτρονικο δεν το μπορω"....Δλδ θελω να πω οτι η ηλεκτρονικη μουσικη, σε οιαδηποτε εκφανση της, δεν καθεται ευκολα σε οποιοδηποτε αυτι...
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος Apoptygma

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ?
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #21 στις: 23/12/05, 13:02 »
Σιγουρα απλα αυτο που λεω το χω βιωσει....Αρκετοι γνωστοι μου ειναι της αποψης "ωραιοι στιχοι" αλλα αυτο το ηλεκτρονικο δεν το μπορω"....Δλδ θελω να πω οτι η ηλεκτρονικη μουσικη, σε οιαδηποτε εκφανση της, δεν καθεται ευκολα σε οποιοδηποτε αυτι...

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά και απο την άλλη υπάρχουν πολλοί που οι ΣΤΕΡΕΟ ΝΟΒΑ τους έκαναν να ακούσουν ηλεκτρονική μουσική.
άραγε θα βρεις τρόπο να εκφράσεις αυτό που υπάρχει μέσα σου???

Αποσυνδεδεμένος marfy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 200
  • Φύλο: Γυναίκα
  • κάπου αλλού...
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #22 στις: 23/12/05, 15:33 »
Σιγουρα απλα αυτο που λεω το χω βιωσει....Αρκετοι γνωστοι μου ειναι της αποψης "ωραιοι στιχοι" αλλα αυτο το ηλεκτρονικο δεν το μπορω"....Δλδ θελω να πω οτι η ηλεκτρονικη μουσικη, σε οιαδηποτε εκφανση της, δεν καθεται ευκολα σε οποιοδηποτε αυτι...

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά και απο την άλλη υπάρχουν πολλοί που οι ΣΤΕΡΕΟ ΝΟΒΑ τους έκαναν να ακούσουν ηλεκτρονική μουσική.

όπως επίσης υπάρχουν αρκετοί που οι ΣΤΕΡΕΟ ΝΟΒΑ τους έκαναν να μάθουν κι άλλους αξιόλογους καλλιτέχνες,τους οποίους είτε τους γνώριζαν αλλά αδιαφορούσαν για αυτούς είτε δεν τους γνώριζαν καθόλου....

μαρφ....
τα πιο όμορφα πράγματα χάνονται γρήγορα,οι άνθρωποι,τα σύννεφα,το μελάνι στα ποιήματα<br />http://mikrivolta.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Apoptygma

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΣΤΕ?
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #23 στις: 10/08/06, 12:10 »
Ακούγεται ότι θα κυκλοφορίσει στις αρχές του 2007 ανέκδοτο υλικό τους...
Ξέρει κανείς τίποτα ή είναι παραπληροφόριση;
άραγε θα βρεις τρόπο να εκφράσεις αυτό που υπάρχει μέσα σου???

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: Στερεο νοβα
« Απάντηση #24 στις: 13/08/06, 00:44 »
δν ξερω αν ισχυει αυτο αποπτυγμα,παντως εγω μυριζομαι το ρεγιουνιον...τα λεει "μασημενα" ο μιχαλης δ στις τωρινες του συνεντευξεις .
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
5595 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/09/03, 19:33
από marfy
2 Απαντήσεις
2247 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/03/07, 17:34
από kain
18 Απαντήσεις
15483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/06/12, 19:25
από hot_sauce (φλουτσ)
4 Απαντήσεις
5318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/13, 13:48
από Πέτροc