Αποστολέας Θέμα: Ας ξανασυστηθούμε (εγώ δηλαδή...) :-)  (Αναγνώστηκε 5115 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος theycallmepacos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Γεια σας παίδες!

Με λένε Αντώνη, είχα γραφτεί στο φόρουμ πριν από πάρα πολλά χρόνια (κάπου το '12 νομίζω) που έψαχνα για ηλεκτρική κιθάρα και χρειάστηκα τη βοήθειά σας.

Χάρη σε σας, πήρα ένα πολύ όμορφο όργανο, μία Squier Strat CV 50s, και έναν Bugera V22, βαρύ κι ασήκωτο  ;D Αλλά εντάξει, τίμιο vintage ενισχυτή.

Ήθελα καταρχήν να πω, ακόμα μια φορά, ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που με βοήθησαν στην επιλογή μου, γιατί πραγματικά αγόρασα πολύ καλά πράγματα που αντέχουν στο χρόνο.

Δυστυχώς, για πολλά χρόνια δεν ασχολήθηκα ουσιαστικά με το όργανο. Ίσως δεν ήμουν πολύ κατασταλλαγμένος στο τι ήθελα, άλλες προτεραιότητες, τα γνωστά πάνω - κάτω της ζωής. Για πολλά χρόνια όλα αυτά έμειναν αχρησιμοποίητα. Ναι.

Όμως, εδώ και περίπου ένα χρόνο, ίσως και λίγο παραπάνω, ξεκίνησα και το πήρα ξανά από την αρχή.

Για κάποιο λόγο, μου γεννήθηκε η επιθυμία να παίξω αμερικάνικα μπλουζ και κλασικές ροκιές. Και για κάποιο επίσης ανεξήγητο λόγο, μου ήρθε να πάρω μία Tele. Και είπα να ξεκινήσω από τη βάση αυτή τη φορά, οπότε πήρα μία Harley Benton TE20, για την οποία θα γράψω στη σχετική σελίδα.

Πλέον, το ενδιαφέρον για τις Tele έχει εξελιχθεί σε έρωτα, κι έχω και μία Squier Affinity Telecaster. Γενικά έχω περάσει πολύ χρόνο τον τελευταίο καιρό ψάχνοντας το θέμα Telecaster. Νομίζω ότι θέλω να γεμίσω το σπίτι με δαύτες, ίσως και με μία κόκκινη Strat.

Το βασικό είναι να μην αφήσω τη μελέτη, γιατί ειδικά τώρα στην αρχή θέλει πολύ δουλειά και η πρόοδος έρχεται μετά από πολύ κόπο.

Αλλά έρχεται, και είναι μεγάλη η απόλαυση.

Να είστε όλοι καλά και εύχομαι να τα λέμε περισσότερο από δω και στο εξής.

Υ.Γ.: έχει έρθει η ώρα να αλλάξω λάμπες στον bugera. αν κάποιος ξέρει να μου πει αν πρέπει να λύσω τα πάντα, μαζί και το ηχείο, ή αν είναι πιο εύκολο, κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Δεν ξέρω μήπως πρέπει να το γράψω και στο κατάλληλο θέμα για τους ενισχυτές. Ευχαριστώ και πάλι!






Αποσυνδεδεμένος bathan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • *** Μπάμπης ***
    • Προφίλ
Απ: Ας ξανασυστηθούμε (εγώ δηλαδή...) :-)
« Απάντηση #1 στις: 05/08/20, 17:25 »
Καλώς ήλθες   :)
Too old to Rock 'n' Roll to young to retire

Αποσυνδεδεμένος theycallmepacos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Ας ξανασυστηθούμε (εγώ δηλαδή...) :-)
« Απάντηση #2 στις: 06/08/20, 09:00 »
Σ' ευχαριστώ πολύ bathan  :)

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ας ξανασυστηθούμε (εγώ δηλαδή...) :-)
« Απάντηση #3 στις: 06/08/20, 12:06 »
Γεια σου, καλώς (επαν)ήλθες! Χαιρόμαστε που βοηθήθηκες τότε από τα μέλη του kithara.gr, και μπράβο σου που θα (ξανα)πιάσεις την κιθάρα, έστω μετά από χρόνια.

Σχετικά με τον ενισχυτή, καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα στον σχετικό πίνακα.

Αποσυνδεδεμένος theycallmepacos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Ας ξανασυστηθούμε (εγώ δηλαδή...) :-)
« Απάντηση #4 στις: 06/08/20, 12:18 »
Γεία σου Βραζίλη, σ' ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να τα λέμε πιο συχνά από δω και πέρα  :)

Για τον bugera θα κάνω όπως λες.. και βλέπουμε..!