Αποστολέας Θέμα: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!  (Αναγνώστηκε 74645 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #225 στις: 05/08/08, 12:10 »
Έλεος δηλαδη..τι σκατοχώρα είμαστε!!Ήρθε ο άλλος να παίξει live και του έκλεψαν την κιθαρα...............και μετα παραπονιόμαστε γιατι δεν έρχοντε μπάντες.
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #226 στις: 05/08/08, 14:47 »
Mερες μετα καταφερα να μπω και στο κιθαρα επιτελους να πω τα δικα μου..
-Η κορη του Χαρις απαραδεκτη..Ποζεροτραγουδα β διαλογης με αθλια φωνητικα..Δευτερη φορα δεν θα την εβλεπα ετσι στα μισα του σετ πηγα για μπυρα κατουρημα κλπ.. :P
-Οι Μειντεν εσπειραν εντελως..Αν και με οχι τοσο καλη διαθεση και με μια εντελως επαγγελματικη εμφανιση(αυτο εχει καλα και κακα) μας διελυσαν..Παιζοντας το γνωστο σετλιστ με κομματια υμνους απο την περιοδο που επρεπε και αλλα που οπως φαινεται αναγκαια παιζουν(οχι οτι με χαλανε..) μας ξεσκισαν..Ο Μπρους ειναι απλα ο καλυτερος φροντμαν εβερ..Ο Harris τυπικος και ουσιαστικος..Smith και Murray ηταν φοβεροι για αλλη μια φορα ενω ο Gers εμεινε στις κλασσικες υπερ ποζεριες του..μια επαιζε τρεις κυκλους εφερνε την κιθαρα..Ο Mcbrain για αλλη μια φορα τελειος(ακουγοταν κ πολυ καλα)..Καλυτερη στιγμη για μενα ηταν το wasted years οπου πραγματικα ελιωσα...Χειροτερη στιγμη το powerslave που αν και φυσικα ειναι κομματαρα και το παιξαν φοβερα(μπρους με μασκα κλπ) εφαγα μια τουμπα που με εκανε εντελως καφε... ;D

-Το Σετλιστ δεν μπορουσε να εχει και αλλα τραγουδια απο τα πρωτα αλμπουμς και αυτα που ειχε κατ εμε δεν θα επρεπε να τα ειχε αφου η περιοδεια ηταν somewhere back in time..Βεβαια στο live after death υπαρχουν..Τελος παντων μπερδεμα..
-Απο την αλλη παρατηρησα αλλα και διαβασα και απο αλλους οτι σε καπως πιο αγνωστα κομματια οπως τα moonchild,powerslave κλπ η συμμετοχη του κοσμου ηταν πολυ μικρη..Οποτε δεν μπορουμε να μιλαμε για το καλυτερο κοινο κλπ.. ???..Αν ειχε περισσοτερα κομματια που επρεπε να εχει θα ξενερωναν τα 2/3 του κοσμου που ηρθε..Οχι οτι με νοιαζει δλδ..
-Η DIDI απαραδεκτη για αλλη μια φορα..ΧΩΜΑ ΧΩΜΑ ΧΩΜΑ!!ΡΕ ΖΩΑΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΑΤΩ??? ::) >:(....Αριστερα και δεξια της σκηνης ελληνικη γυφτια..Ο εξοπλισμος ακαλυπτος..Λες και παιζαν σε κανα γιαπι...Γιγαντοθονες ουτε κατα φαντασια βεβαια!..Ο ηχος αδειος..και χαμηλα..Τα φωνητικα κοβονταν ωραια και καλα..Μπασο και τυμπανα ακουγες τελεια μονο.
-Το γκρουπ γενικως δεν ηταν και τοσο χαρουμενο..Οπως ας πουμε περυσι το Μαρτιο..Εμαθα φτασαν μια ωρα πριν τη συναυλια..Ηταν και ολη η κατασταση με τη σκονη τα λειζερ του μαλακα κλπ οποτε...
-Τα σκηνικα και τα πυροτεχνηματα ηταν ολα τα λεφτα..Ειδικα στο rime ανατριχιασα..ρησπεκτ..
-Φετος εγινε λιγοτερος χαμος απο καθε αλλη φορα για το alexander..Βεβαια δεν παιζει να ειχαν καμια ορεξη να το παιξουν..
Μια απο τις καλυτερες συναυλιες που εχω παει..Και ηταν και τζαμπα..Ακομα καλυτερα δηλαδη ;D

Αντε και με νεο αλμπουμ..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #227 στις: 06/08/08, 12:51 »
Αυτό το είδατε;

http://www.ironmaiden.com/index.php?categoryid=8&p2_articleid=978

Από ότι φαίνεται κάποια αλάνια μαγκώσανε μία κιθάρα του Andrian Smith...

Α ρε Ελλάδα με τα ωραία σου!


Πόσο πολύ παίζει να μην ξαναρθουν οι Maiden στην ελλάδα?  ::) :'( :'(



Σας ζηλεύω γμτ... Εγώ δν μπόρεσα να παω τελικα...  :'( :'(
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #228 στις: 06/08/08, 12:58 »
Ελα ρε παιδια ελεος πια δεν υπαρχει μπαντα στο κοσμο που να κανει τουρ και να μην εχει πεσει θυμα κλοπης...
Αβερτα πεφτουν οι κλοπες...νομιζετε μονο εδω τους εκλεψαν...?

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #229 στις: 06/08/08, 13:06 »
-Το γκρουπ γενικως δεν ηταν και τοσο χαρουμενο..Οπως ας πουμε περυσι το Μαρτιο..Εμαθα φτασαν μια ωρα πριν τη συναυλια..Ηταν και ολη η κατασταση με τη σκονη τα λειζερ του μαλ**α κλπ οποτε...
Κοίτα, γενικά στους Αγγλοσάξονες είναι λίγο δύσκολο να δεις υπεραντιδράσεις, τρέλες, τούμπες, αδρεναλίνη, κ.λ.π.. Γενικά ο Bruce είναι λίγο στον κόσμο του στις συναυλίες αλλά κατά γενική ομολογία νομίζω ότι ευχαριστήθηκε το live ως ένα σημείο.. Εν τούτοις εγώ δεν θα ξεχάσω τον Harris να έχει κλείσει τα μάτια και να χτυπιέται στο Number of the beast (μου φαίνεται ότι ήταν σε αυτό το κομμάτι αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θυμάμαι ακριβώς).. Μου έδειξε ότι εντυπωσιάστηκε από τον κόσμο.. Γενικά πάντως η περιοδεία τους είναι πολύ μεγάλη σε διάρκεια οπότε όποιος και να ήτανε, αν έπαιζε από το Φεβρουάριο, δεν νομίζω να ήταν πιο χαρούμενος απ' όσο ήταν οι Maiden.. 

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #230 στις: 07/08/08, 13:59 »
Ελα ρε παιδια ελεος πια δεν υπαρχει μπαντα στο κοσμο που να κανει τουρ και να μην εχει πεσει θυμα κλοπης...
Αβερτα πεφτουν οι κλοπες...νομιζετε μονο εδω τους εκλεψαν...?

Και γιατι πρέπει σώνει και καλα να ξερω αντίστοιχες περιπτώσεις?????? ::) ::) :P
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #231 στις: 07/08/08, 15:12 »
-Το γκρουπ γενικως δεν ηταν και τοσο χαρουμενο..Οπως ας πουμε περυσι το Μαρτιο..Εμαθα φτασαν μια ωρα πριν τη συναυλια..Ηταν και ολη η κατασταση με τη σκονη τα λειζερ του μαλ**α κλπ οποτε...
Κοίτα, γενικά στους Αγγλοσάξονες είναι λίγο δύσκολο να δεις υπεραντιδράσεις, τρέλες, τούμπες, αδρεναλίνη, κ.λ.π.. Γενικά ο Bruce είναι λίγο στον κόσμο του στις συναυλίες αλλά κατά γενική ομολογία νομίζω ότι ευχαριστήθηκε το live ως ένα σημείο.. Εν τούτοις εγώ δεν θα ξεχάσω τον Harris να έχει κλείσει τα μάτια και να χτυπιέται στο Number of the beast (μου φαίνεται ότι ήταν σε αυτό το κομμάτι αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θυμάμαι ακριβώς).. Μου έδειξε ότι εντυπωσιάστηκε από τον κόσμο.. Γενικά πάντως η περιοδεία τους είναι πολύ μεγάλη σε διάρκεια οπότε όποιος και να ήτανε, αν έπαιζε από το Φεβρουάριο, δεν νομίζω να ήταν πιο χαρούμενος απ' όσο ήταν οι Maiden.. 
Eνταξει ναι το ξερω..Για αυτο και το συγκρινα με τις προηγουμενες φορες απλα στις οποιες(ειδικα περυσι) μου ειχαν φανει πολυ κεφατοι..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος eddie13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #232 στις: 07/08/08, 16:48 »
Εγώ σαν μικρούλι που είμαι πήγα πρώτη φορά σε συναυλία των MAIDEN!!!!!...εχεμ ας σοβαρευτώ.
Τι να πω για του Maiden.   :-X Ηταν εκπληκτικοί.Η πιο χαρούμενη στιγμή της ζωής μου ;D  ;D  ;D  ;D

Το setlist ήταν φοβερό.Έριξα τέτοιο headbutt  :P :P .Όντως πίτα γίναμε στα κάγκελα.Τα κλασικά κομμάτια τα καταχάρηκα.Ο Bruce ήταν  τέλειος.Ήθελα να 'ξερα.Ποιός τυχεράκιας έπιασε τη σημαία. ???.Ο Murray ήταν Murray όπως πάντα και ο Harris ήτανε Harris.Καλά αυτoί οι μπούφοι που μας κοροίδευαν με τα κουκλάκια του Macbrain. :o .

Για την κόρη του Harris δεν θα μιλήσω. :P :P Απο φωνή κορμί.Μόνο ο μπασίστας της αντε κ ο κιθαρίστας της άξιζαν.Ακούσατε οταν είπε οτι θα μας πουν το τελευταίο τραγούδι πως φωνάζαμε.Θα στεναχωρίσαμε τον μπαμπά. :'(  .

IIIIRRRROOOONNN  MAAAAAIIIIDDDEEENNNNNN  !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Run to the  Hills , Run for your lives!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #233 στις: 18/08/08, 12:03 »
Καλά αυτoί οι μπούφοι που μας κοροίδευαν με τα κουκλάκια του Macbrain. :o .
χαχαχαχαχαχα, όλα τα λ7 οι τύποι!! ;D Κι εσύ εκεί ήσουν ε? Ήταν κανείς άλλος κοντά στις κούτες του McBrain?

Αποσυνδεδεμένος Crazy Heart

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #234 στις: 19/08/08, 13:57 »
Αυτό το είδατε;

http://www.ironmaiden.com/index.php?categoryid=8&p2_articleid=978

Από ότι φαίνεται κάποια αλάνια μαγκώσανε μία κιθάρα του Andrian Smith...

Α ρε Ελλάδα με τα ωραία σου!

ξεφτίλαααα
Music makes the people come together

Αποσυνδεδεμένος ονομα_χρηστη

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #235 στις: 28/08/08, 15:50 »
εγω ποτε θα δω τους grave digger?... :-X :-X
Γ****ω την εμπειρια μου
Εm

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #236 στις: 28/08/08, 15:59 »
Άσχετο! ;D

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #237 στις: 29/08/08, 19:19 »
εγω ποτε θα δω τους grave digger?... :-X :-X
Οταν θελησουν αλλοι 60-70 η οταν βγαλουν δισκο της προκοπης..(ε δεν αντεξα :P)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #238 στις: 29/08/08, 19:28 »
εγω ποτε θα δω τους grave digger?... :-X :-X
Οταν θελησουν αλλοι 60-70 η οταν βγαλουν δισκο της προκοπης..(ε δεν αντεξα :P)
Άσχετο αλλά υπάρχει κανείς σήμερα που να ακούει Grave Digger ;D; Δεν λέω, πολύ καλό συγκρότημα αλλά πολύ 90's βρε παιδί μου.. :)

Αποσυνδεδεμένος ονομα_χρηστη

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #239 στις: 15/10/08, 20:54 »
συνεχιζουμε offtopic.
ειναι απο τους αγαπημενους μου
πολυς κοσμος δεν τους παει αλλα τα σπανε. 0:)
« Τελευταία τροποποίηση: 15/10/08, 20:55 από ονομα_χρηστη »
Γ****ω την εμπειρια μου
Εm

Αποσυνδεδεμένος SneakySneaky

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 160
    • Προφίλ
Απ: IRON MAIDEN live in Athens (2/8/2008)!!!
« Απάντηση #240 στις: 15/10/08, 21:12 »
εγω ποτε θα δω τους grave digger?... :-X :-X
Σε φάση,  "Θοδωρή,  εγώ πότε θα γίνω μάνα?"  ;D lol.
συνεχιζουμε offtopic.
ειναι απο τους αγαπημενους μου
πολυς κοσμος δεν τους παει αλλα τα σπανε. 0:)
Μετά από τόσο καιρό ρε φίλε γιατί κάνεις εδώ ποστ???  Βλέπω στις "τελευταίες απαντήσεις" το θέμα "Iron Maiden live in Athens" και παίρνω μια χαρά,  μέχρι που είδα ότι πρόκειται για το παλιό  :'(

Και φυσικά για να ξενερώσω κ εγώ με την σειρά μου άλλους,  κάνω πάλι ποστ  :P.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
76 Απαντήσεις
30521 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/11/07, 16:37
από Vaiking
117 Απαντήσεις
39686 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/04/07, 00:11
από Tuomas
0 Απαντήσεις
2449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/05/07, 23:39
από gers
4 Απαντήσεις
4208 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/09, 21:28
από Garvin
2 Απαντήσεις
2562 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/06/09, 23:37
από davemurrayaris
56 Απαντήσεις
17819 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/09, 07:56
από Kli Klis
2 Απαντήσεις
3058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 04:03
από fake7
7 Απαντήσεις
4730 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/10/09, 18:31
από fake7
153 Απαντήσεις
44968 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/08/10, 15:42
από master of puppets
18 Απαντήσεις
6424 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/11, 00:16
από Garvin