Αποστολέας Θέμα: Σ' αγαπάω αληθινά  (Αναγνώστηκε 2057 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος StavrosG

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Acoustic medleys
    • Προφίλ
Σ' αγαπάω αληθινά
« στις: 07/09/09, 00:22 »
Καινούργιο κομμάτι από μέρους μου,με βελτιωμένο ηχο
Στίχοι:Αναστασία(μη μέλος)
Μουσική:Σταύρος Γκόγκος(StavrosG)


http://rapidshare.com/files/276558746/S_agapaw_Alithina.mp3.html

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Σ' αγαπάω αληθινά
« Απάντηση #1 στις: 07/09/09, 01:47 »
Πρώτα απ' όλα η φωνή έχει πολλά τονικά λάθη. Σαν σύνθεση δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, κάποιες συγχορδίες για ρεφρέν και κουπλέ και τίποτα άλλο. Ούτε ένα απλό θεματάκι για να κάνει τη μετάβαση από το ρεφρέν στο κουπλέ ή μια εισαγωγή. Στιχουργικά επίσης δεν μου άρεσε, γενικά αυτά τα σ' αγαπώ-μ' αγαπάς επειδή είναι πολυφορεμένα πρέπει να είναι στιχουργικά πολύ έξυπνα και ιδιαίτερα για να μου κάνουν εντύπωση. Σαν ηχογράφηση πολλά ποπ από τη φωνή και η ακουστική δεν έχει καθόλου "ζεστασιά", κάτι που για μένα είναι τουλάχιστον απαραίτητο γιατί αποτελεί το μοναδικό μουσικό όργανο. Γενικά όπως καταλαβαίνεις δε μου άρεσε και δε θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω ολοκληρωμένο τραγούδι σε αυτή τη μορφή. Ίσως σκελετός για ένα κομμάτι ή μια ιδέα. Συγνώμη που είμαι σκληρός, αλλά προτιμώ να σου πω την άποψη μου και να σου επισημάνω αυτά που θεωρώ λάθος, γιατί θεωρώ με αυτό τον τρόπο βοηθώ περισσότερο περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Σ' αγαπάω αληθινά
« Απάντηση #2 στις: 07/09/09, 11:52 »
Φιλτατε Σταυρο ακουσα το κομματι σου.Δυστυχως πρεπει να συμφωνησω και εγω οτι εχει αρκετα τονικα λαθη στη φωνη η αλλιως στην "λαικη" -φαλτσα.Στιχουργικα δεν το βρηκα κατι το ιδιαιτερο αλλα ηταν συμπαθητικο.Σαν μουσικη ειναι πολυ απλο.Πρεπει να το φτιαξεις λιγο..να βαλεις μια δευτερη κιθαρα..καποια εξυπνη παυση..να βαλεις γενικα στοιχεια που θα το κανουν πιο ενδιαφερον.

Τωρα περι ποιοτητας ηχου κλπ φανταζομαι οτι εισαι στα ξεκινηματα οσον αφορα τις ηχογραφησεις και γενικα τις δικες σου συνθεσεις οποτε αυτα θα τα βελτιωσεις στην πορεια.Το κομματακι βεβαια κατ εμε(μπορει και να κανω λαθος βεβαια) ειχε καπως κακη ποιοτητα ηχου.

Τωρα πολυ γενικα σαν ιδεα..το κομματι σου σιγουρα μπορει να δουλευτει τοσο στην φωνη οσο και στην ενορχηστρωση και να βγει κατι αρκετα καλο.Οποτε δουλεψε το και θα και θα τα καταφερεις.

« Τελευταία τροποποίηση: 07/09/09, 12:14 από bassman(sticky fingers!) »
It's all about the Groove!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
13 Απαντήσεις
3726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/05, 00:51
από ερεβος
1 Απαντήσεις
1534 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/05, 13:16
από Desert Rose
5 Απαντήσεις
2028 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/03/09, 10:47
από gkou
0 Απαντήσεις
1718 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/18, 00:57
από ΠΟΙΟΣ