Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10
21
πώπωωω έκανες ζημιά... μου ξύπνησες άπειρα συναισθήματα... Άκουγα τον Χάρρυ από κασέτα όταν ήμουν παιδάκι... και αργότερα χέβι μέταλ... κι εσύ τα συνδύασες, και δεν το περίμενα ότι θα το έκανε κάποιος!

Όλοι εμείς που είμαστε, μιας κάποιας ηλικίας, με τον Χάρρυ μεγαλώσαμε...
Χαιρόμαστε που σου αρέσει!
22
Είσαι μηχανή φίλε... πάντα με εντυπωσίαζε το πως μπορούν κάποιοι ντράμερ να παίζουν τόσο γρήγορα.
Παρεμπιπτόντως, πως χωράς εκεί στη γωνία, πως μπαίνεις;  ;D
23
πώπωωω έκανες ζημιά... μου ξύπνησες άπειρα συναισθήματα... Άκουγα τον Χάρρυ από κασέτα όταν ήμουν παιδάκι... και αργότερα χέβι μέταλ... κι εσύ τα συνδύασες, και δεν το περίμενα ότι θα το έκανε κάποιος!
24
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / Η αλήθεια θα διδάξει
« Τελευταίο μήνυμα από diji grampsas στις 14/11/22, 00:23 »
Βαδίζοντας σε τόπους μυστικούς
Δίχως να ξέρεις πού θα βγει
Παίρνεις το δρόμο μία Αυγή
Κι όλα σου φαίνονται εντάξει.

Έχεις να μάθεις πιο πολλά
Μες στη ζωής την απονιά
Από τα χρόνια που περνάν
Η μοίρα θα τα αλλάξει.

Μέσα από ανθρώπους φωτεινούς
Σου χουνε μάθει μην ακούς
Όσοι μιλάνε για θνητούς
Η αλήθεια θα διδάξει.

Όλοι αυτοι που δεν πονούν
Είναι αετοί ψιλά πετούν
Η φωτιά σας δεν θα φτάσει
Τα φτερά για να τα κάψει.
26
Όταν η καρδιά μιλάει... λέγεται το κομμάτι, αλλά εσύ μιλάς μέσ' την καρδιά (μας), δάσκαλε :)

Σ ευχαριστω φιλε μου! Με τιμας!
27
Όταν η καρδιά μιλάει... λέγεται το κομμάτι, αλλά εσύ μιλάς μέσ' την καρδιά (μας), δάσκαλε :)
28
Χαιρετώ όλους τους κιθαρόφιλους!

Αν και κάθε περίπτωση μαθητή είναι διαφορετική, ανά τα χρόνια έχω παρατηρήσει και εντοπίσει ότι υπάρχουν πέντε πράγματα που μπορούν να εφαρμοστούν σε σχεδόν όλους τους κιθαριστές και να τους βοηθήσουν να βελτιώσουν γρήγορα το κιθαριστικό τους παίξιμο. Πάμε να δούμε ποια είναι!

Ελπίζω το σημερινό θέμα του βίντεο να βοηθήσει όσους ενδιαφέρονται σχετικά και να δουν όντως γρήγορα κάποια αποτελέσματα ως προς την απόδοσή τους στην κιθάρα! Για οποιοδήποτε σχόλιο, μην διστάσετε να γράψετε από κάτω.

https://www.youtube.com/watch?v=ODKDULHlc6w

Για όποιες διευκρινίσεις, αλλά και για να στείλετε τις ερωτήσεις σας να απαντηθούν σε επόμενο βίντεο, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μου μέσω email στο  ioannis@ioannis.org αλλά και στο Facebook Fan page μου, https://www.youtube.com/watch?v=6PUfEutczbU

Τα λέμε την επόμενη φορά!
Φιλικά,
Ioannis Anastassakis

Ioannis Anastassakis - Coach of The Guitar Champions
https://eliteguitarcoaching.com
29
Τατιάνα Ζωγράφου
Συναυλία - παρουσίαση CD
« Πιάσε ένα βιβλίο! »
Όταν η Παιδική Λογοτεχνία συναντά το τραγούδι

Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022
Πολυχώρος  μουσικής βιβλιοθήκης του συλλόγου
‘’Οι φίλοι της μουσικής ‘’ | Μέγαρο μουσικής Αθηνών

Στην εκδήλωση θα τραγουδήσουν οι:
Γιάννης Λεκόπουλος, Κώστας Ζαμπούνης, Τατιάνα Ζωγράφου, Σαβέρια Μαργιολά, Αναστασία Μουτσάτσου, Ανδριάνα Μπάμπαλη, Γιώργης Χριστοδούλου και η Δήμητρα Τσίγκα.
Συμμετέχει ένα μικρό γκρουπ της νεανικής χορωδίας ROSARTE
Διδασκαλία τραγουδιών : Όλγα Αλεξοπούλου , Αλέξανδρος Κομνάς

Για την συνθέτρια και τα νέα της τραγούδια θα μιλήσουν οι:
-Βαγγέλης Ηλιόπουλος  :Συγγραφέας
-Αλέξανδρος Χαρκιολάκης :Μουσικολόγος ,Διευθυντής στον Σύλλογο ‘’Οι Φίλοι της Μουσικής’’

Στην νέα δισκογραφική δουλειά της Τατιάνας Ζωγράφου ,κρύβονται 20 βιβλία κι ένα νανούρισμα. Εκλεκτοί συγγραφείς της παιδικής και εφηβικής λογοτεχνίας εμπνεύστηκαν από την πρόσκληση της Τατιάνας και έγραψαν ποιήματα. Οι στίχοι γίνανε τραγούδια και τώρα βαρκούλες που ταξιδεύουν στ' ανοιχτά για να συναντήσουν τα μικρά και τα μεγάλα παιδιά.
-Διαλέγω το αγαπημένο μου βιβλίο σου!
-Και;
-Κι εσύ σκαρώνεις ένα ποίημα για μένα! Θέλετε;
-Θέλουμε!
Κι έτσι ξεκίνησαν όλα. Πρώτα γίνανε του Μάνου και μετά της Αργυρώς, της Άννας, του Βαγγέλη κι όλα τα άλλα!
Καλά ταξίδια!

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022
ΩΡΑ: 18.30
ΤΙΜΕΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ :
10€ ενήλικες
5€ παιδιά
(Είσοδος από 5 χρονών και άνω)
Προπώληση εισιτηρίων TICKET SERVISES  : 
https://www.ticketservices.gr/event/tatiana-zografou-piase-ena-vivlio/?lang=el

ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ | ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ : Βασιλίσσης Σοφίας & Κόκκαλη 1, Αθήνα | Τηλ. : 210 72 82 566 -567
30
Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια / Απ: China by BitCollector
« Τελευταίο μήνυμα από BitCollector στις 07/11/22, 17:57 »
Ευχαριστώ, Βραζίλη!  8)
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6 ... 10