Τελευταία μηνύματα

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10
31
Νομίζω πως είναι μια χαρά τα σόλα, εκτός αν θέλεις να τα βελτιώσεις και άλλο  :D
Ο Gary το συνήθιζε αυτό, το αργό-κανονικό παίξιμο με τα γρήγορα ξεσπάσματα όπως πχ και στο Parisienne walkways
32
Πολύ καλή διασκευή
Ωραίος παίχτης !!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! Τα γρήγορα στο τέλος καλά;  :D
Το τελευταίο run θέλει και άλλη δουλειά κατά τη γνώμη μου...
Είμαι σίγουρος οτι τα 2 τελευταία run σε αντίθεση με το υπόλοιπο κομμάτι,
ήταν περισσότερο προιόν αυτοσχεδιασμού που του βγήκαν αυθόρμητα σαν πυροτεχνήματα στο studio. 
33
Δικές μας συνθέσεις και τραγούδια / Απ: How to get rich
« Τελευταίο μήνυμα από bathan στις 24/01/24, 10:30 »
Ωραίο, μπράβο !!!!!
34
Πολύ καλή διασκευή
Ωραίος παίχτης !!!
35
Δικοί μας αυτοσχεδιασμοί και διασκευές / The Loner Γκάρης Μούρης
« Τελευταίο μήνυμα από konanos στις 23/01/24, 20:17 »
Ενα παλιό βίντεο που είχα τραβήξει όπου προσπαθούσα να προσεγγίσω
όσο το δυνατόν αυτό που άκουγα στο άλμπουμ από τον Γκάρη και έβλεπα στο βιντεοκλίπ του Loner.
Εικόνα και ήχος απευθείας από κινητό.
Θα χαρώ για γνώμες....Έχω ήδη αρχίσει να αισθάνομαι μέλος των ΚΑΠΗ που ανεβάζω τέτοια κομμάτια...
κοινώς παλιατζούρας....
:o :(

https://www.youtube.com/watch?v=0sU6EOinZ_M&ab_channel=LordPrutsikas
36
Ενας φιλος θα πει το τραγουδι για πτυχίο απο σχολή θεάτρου και θελει να τον συνοδεύσω. Ευχαριστω!!
37
Αναζήτηση τραγουδιών / Ελληνικα τραγουδια για κιθαρα
« Τελευταίο μήνυμα από podogej στις 17/01/24, 03:19 »
https://chordy.gr/ check it out
38
Δικοί μας στίχοι και ποιήματα / ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ
« Τελευταίο μήνυμα από ΠΟΙΟΣ στις 17/01/24, 00:54 »
ΕΝΑ ΓΡΑΜΜΑ

και τι νομίζεις πως θα μείνει

 τι θα απομείνει

τώρα που φεύγεις και εσύ

ακόμα μιά αδιανή σελίδα

με μια κηλίδα

 από χυμένο κρασί

ακόμα μία ελπίδα ψεύτρα

μια χαρτοκλέφτρα

με πειραγμένα χαρτιά

τι και αν ήσουν καταιγίδα

 αφού εγώ  είδα

 μόνο  μιά στάλαγματιά

δεν ξέρω αν με έχεις συγχωρήσει

 και λησμονήσει

τα λόγια μου τα πικρά

μα εγώ σου στέλνω  μία συγγνώμη

 μία ακόμη

 σε δυο στιχάκια μικρά

Α.Π



39
Λοιπά / Περι noiz.gr
« Τελευταίο μήνυμα από 13-13 στις 13/01/24, 23:38 »
Επιστρεφοντας υστερα απο χρονια απο τη Γερμανια στην Ελλαδα και οντας επαγγελματιας μουσικος εψαχνα ενα σαητ σχετικο με τη μουσικη. Προταθηκε το noiz και το παρακολουθουσα σαν επισκεπτης για καμποσο καιρο.

Επειτα εκανα το μεγαλο λαθος να γινω και μελος. Εχω υπαρξει μελος σε πολλα μεγαλα φορα του εξωτερικου και πραγματικα πρωτη φορα στη ζωη μου συναντησα τετοιο τοξικο περιβαλλον. Κανενας δεν δεχεται κανενος ειδους κριτικη, ολοι αλληλογλειφονται μεταξυ τους ακομα και σε μετριες εως κακες παρουσιασεις των μουσικων "δουλειων" τους. Καταπληκτικο Γιαννη μου, πανεμορφο Μητσο μου, τελειο Μπαμπη μου ακομα και αν δεν ακουγεται απο τα φαλτσα, τις κακιστες παραγωγες κλπ. Φυσικα υπαρχουν και λιγες εξαιρεσεις.

Οι μοντς στην πλειοψηφια τους ειναι το λιγοτερο ελλειπεις στα καθηκοντα τους μιας και ειναι αμεσα μερος του προβληματος καθοτι βρισκονται πολυ κοντα με τα υπολοιπα μελη και δεν κρατανε τις απαραιτητες αποστασεις. Το αποτελεσμα ειναι οι κολλητοι να μην αντιμετωπιζονται το ιδιο με τα υπολοιπα νεα μελη και να υπαρχει υποκειμενικη αντιμετωπιση σε πειθαρχικα παραπτωματα. Οι γνωστοι γραφουν οτι θελουν χωρις επιπτωση και οι υπολοιποι τιμωρουνται αβερτα. Το διαπιστωσα ο ιδιος με την αισχρη αντιμετωπιση που μου επιφυλλαξαν ως νεο μελος. Στην ουσια οι αποψεις μου και ο τροπος που τοποθετουμαι ειναι ο ιδιος σε ολα τα φορουμ που ειμαι μελος. Λεω παντα τη γνωμη μου ευθεως.

Το αποτελεσμα ηταν να αντεξω σε αυτο το τοξικο περιβαλλον λιγες μονο μερες και να ζητησω απο τον ιδιοκτητη/αντμιν να με διαγραψει απο μελος καθοτι δεν ηθελα να βρισκομαι σε τετοιο τοξικο περιβαλλον. Του ειπα καλη επιτυχια μιας και το noiz χρειαζεται γκρεμισμα και ξαναχτισιμο απ την αρχη και τοτε ισως γινει το σαητ που οραματιζεται ο νεος ιδιοκτητης.

Για λοιπους φελλους τυπου κοσ-δρ και λοιπα μελη που επιτιθενται αφου ειχα διαγραφει το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι να βγαλουν τα παντελονια και να φορεσουν φουστιτσες. Οι αντρες τα λενε μπροστ σου και οχι οταν φευγεις.Ειναι δυνατον να παρει καποιος στα σοβαρα το νοιζ οταν ο φελλος κοσ-δρ ανεβαζει ημιγυμνες φωτο του λες και βρισκεται σε γκεη φορουμ? ελεος λιγο. Ο μπουχεσας που το παιζει και κορμαρα εμαθα.

ΥΓ το 13-13 ειναι απο το 13ο γραμμα του αγγλικου αλφαβητου και ειναι τα αρχικα απο ονομα και επωνυμο ΜΜ
ΥΓ συγνωμη αν τα ελληνικα μου η το συντακτικο μου δεν ειναι ακομα σε τελειο επιπεδο. Ελπιζω με τον καιρο να φτιαξουν.

Ευχαριστω

40
Άνθρωπος και ζωή / Απ: ποια καταστήματα γνωρίζετε;
« Τελευταίο μήνυμα από 13-13 στις 13/01/24, 23:10 »
Απο τα Ζαρα
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 10