Αποστολέας Θέμα: Whitesnake - Forevermore νέος δίσκος 3/2011  (Αναγνώστηκε 3563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Οι θρυλοι του blues rock και του hard rock κυκλοφορουν τον νεο τους δισκο στις 25 Μαρτίου με τιτλο "Forevermore"...

Ολα τα τραγουδια εχουν γραφτει απο το διδυμο David Coverdale-Doug Aldrich και το track listing ειναι (αν τα τραγουδια ειναι οπως στο mail που μου ηρθε):

1) Steal Your Heart Away
2) All Out Of Luck
3) Love Will Set You Free
4) Easier Said Than Done
5) Tell Me How
6) I Need You (Shine A Light)
7) One Of These Days
8 )Love And Treat Me Right
9) Dogs In The Street
10)Fare Thee Well
11)Whipping Boy Blues
12)My Evil Ways
13)Forevermore

Line-up: Doug Aldrich, Reb Beach: lead & rythm κιθαρες
David Coverdale: φωνη
Michael Devin: μπασο
Brian Tichy: τυμπανα
Special Guest: Timothy Dryry: πληκτρα
Παραγωγη: David Coverdale, Doug Aldrich, Michael McIntyre

Εσεις τι περιμενετε απο ενα συγκροτημα με τοσο μεγαλη ιστορια και εναν τοσο σημαντικο και αξιολογο τραγουδιστη? Πιστευετε οτι θα ειναι ενα αντιστοιχο "Final Frontier" η ενα αντιστοιχο "Blood Of The Nations"...γραψτε ελευθερα γνωμες - προσδοκιες - σκεψεις αλλα plz oχι flame war  ;D

Πηγη: Whitesnake.com (εγω ομως το εμαθα απο ενα e-mail που μου ηρθε απο το site που μαλλον θα σταλθηκε σε ολα τα μελη)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Whitesnake - Forevermore νέος δίσκος 3/2011
« Απάντηση #1 στις: 18/01/11, 21:27 »
Αν κρινω απο το τελευταιο τους album, περιμενω κατι απλα αξιοπρεπες...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Whitesnake - Forevermore νέος δίσκος 3/2011
« Απάντηση #2 στις: 18/01/11, 21:36 »
Κοιτα ακουσα ενα sample απο τον δισκο και το κομματι προσωπικα μ΄αρεσε παρα πολυ...τουλαχιστον για τα δεδομενα του Aldrich που συνθετικα δεν συγκρινεται ουτε με Sykes ουτε καν με Vandenberg...αλλα ερχεται σε 2 μηνες...θα δουμε τοτε  ;)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Whitesnake - Forevermore νέος δίσκος 3/2011
« Απάντηση #3 στις: 19/01/11, 00:44 »
ΤΕΡΑΣΤΙΑ φωνή ο Coverdale, αλλά συμφωνώ με τον Eagle Of Kamelot...Πιστεύω πως δεν έχουν κάτι ενδιαφέρον να δώσουν πια...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Whitesnake - Forevermore νέος δίσκος 3/2011
« Απάντηση #4 στις: 14/02/11, 16:50 »
Επαναφερω το θεμα γιατι κυκλοφορησε και επισημα το promo single του δισκου με τιτλο "Love Will Set You Free" για το οποιο γυριστηκε και ενα
video clip
(αν το προτιματε απο τη σελιδα των Whitesnake...)

Επισης, στο site μπορειτε να βρειτε τη συνεντευξη των μελων σχετικα με το δισκο (πατηστε πανω στην εικονα με το κειμενακι, την φωτογραφια και την καρδια  :P !!!)...

Πως σας φαινεται το τραγουδακι? Εμενα προσωπικα μ' αρεσε παρα πολυ συνδυαζει πολυ καλα τα στοιχεια των Whitesnake της εποχης 1977-1983 με της αντιστοιχης 1984-1991...μακαρι και ο υπολοιπος δισκος να ειναι ετσι...παντως η φωνη του Coverdale διατηρειται σε αψογα επιπεδα ειδικα αν αναλογιστουμε και την ηλικια του (αισιως 59!!!  :o )...ελαχιστοι frontmen τραγουδανε ακομα ετσι...για να μην πω οτι ειναι ο μονος...

Ακουω γνωμες!!!

ΥΓ ποσο γαματη μπορει να ειναι η κιθαρα του Reb Beach? (για οσους δεν τον ξερουν ειναι ο σκουρομαλλης στο video που παιζει με μια Superstrat σε natural finish...Signature model απο την Suhr)
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος andreas_coverdale

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Devihorns Magazine
Απ: Whitesnake - Forevermore νέος δίσκος 3/2011
« Απάντηση #5 στις: 16/02/11, 16:28 »
Από το nickname μου μπορείτε μάλλον να καταλάβετε ότι δεν είμαι και ο πιο αντικειμενικός κριτής... Αλλά και εμένα το καινούργιο κομμάτι μου άρεσε πάρα πολύ! Δεν ξέρω, παρακολουθώντας και το τι έλεγε κατά καιρούς ο θείος Dave για τον επερχόμενο δίσκο, είμαι αρκετά αισιόδοξος... Ελπίζω να μην απογοητευθούμε!

Πάντως, κατά την γνώμη μου, ποτέ ένας μουσικός δεν ξεφτίζει οριστικά... Είναι όλα θέμα ερεθισμάτων και όρεξης. Μήπως όλοι μας στο κάτω-κάτω δεν περνάμε τις φάσεις μας..;  ::)
Σκορδόψωμα...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Whitesnake - Forevermore νέος δίσκος 3/2011
« Απάντηση #6 στις: 24/03/11, 16:00 »
Επαναφερω το θεμα, μιας και αυριο ο δισκος κυκλοφορει και, προσωπικα, η αγωνια μου εχει εκτιναχθει στα υψη (σαν παρουσιαστης ειδησεων ακουστηκα  ;D )

Επισης αυριο κυκλοφορει και η "Fan Pack Edition" αλλα δυστυχως μονο στην Αγγλια αλλα οποιος θελει την παραγγελνει και του τη στελνουν (δυστυχως οχι δωρεαν)

Ανακοινωθηκε και το μελος που θα αναπληρωσει τον Timothy Drury, στα πληκτρα, για την επερχομενη περιοδεια και ειναι ο Brian Ruedy...πηγη rocking.gr

Για να δουμε...εγω παντως εχω πολυ καλο προαισθημα για το δισκο (ειμαι και φαν της μπαντας ομως, αρα δεν μπορω να θεωρηθω αντικειμενικος κριτης)

edit: ΥΓ μια πρωτη κριτικη για το δισκο
« Τελευταία τροποποίηση: 24/03/11, 16:13 από Panos_Stargazer »
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
11167 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/12/03, 14:29
από Zoso
5 Απαντήσεις
3982 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/03/06, 13:21
από Shu_Ji
1 Απαντήσεις
2552 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/12/05, 00:34
από nicktgr15
6 Απαντήσεις
3852 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/10/06, 21:25
από LuNaFrEaK
0 Απαντήσεις
2100 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/07, 01:47
από ship_me_out!!!
1 Απαντήσεις
2617 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/04/09, 01:41
από Crossroad
1 Απαντήσεις
2522 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/03/11, 18:10
από x-versous
0 Απαντήσεις
23272 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/15, 07:57
από ΚΕΠΕΜ
9 Απαντήσεις
6199 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/17, 12:45
από master of puppets
0 Απαντήσεις
2908 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/18, 13:47
από master of puppets