Αποστολέας Θέμα: Προβλημα σε ROLAND GK3,υπαρχει λυση?  (Αναγνώστηκε 4460 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rory duke

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
λιοπον το μαγνητακι του GK3 δεν πιανει την σι(Β) χορδη καθολου,ενιοτε χανει και σε αλλες,ξερετε αν παιρνει κανα σερβις,η αν πουλιεται μονο ο μαγνητης σαν ανταλλακτικο,ειχε αλλος τετοιο προβλημα,αντιμετωπιζεται η κατασταση η μια αγορα καινουριου GK3 επιβαλλεται?thanks

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα σε ROLAND GK3,υπαρχει λυση?
« Απάντηση #1 στις: 13/12/07, 22:46 »

Σε τι κιθάρα το έχεις βάλει? Έχεις ρυθμίσει με την κεντρική βιδούλα το ύψος των μαγνητών σωστά? Αν και, αν κάνει σωστό tracking στη Μι καντίνι και όχι στην Σι, τότε μάλλον είναι προβληματικό...

Φαντάζομαι ότι το πήρες μαζί με το GR-20? Πωλείται και μόνο του, όμως αν το έχεις πάρει καινούργιο, επιβάλλεται να το επιστρέψεις, αν είναι μέσα στην εγγύηση.
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος rory duke

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα σε ROLAND GK3,υπαρχει λυση?
« Απάντηση #2 στις: 14/12/07, 16:52 »
ναι με το GR 20 το πηρα,απο ανταλλαγη ομως οποτε εγγυηση δεν παιζει,αρχικα το δοκιμασα στην jem vwh7 μου αλλα λογω του υπερβολικα χαμηλου action των χορδων δεν εκανε και επειδη δεν θελω με τιποτα να κανω πειραματα στην jem,και δεν εχω κανει ποτε,το δοκιμασα στην les paul ενος φιλου οπου και εντοπισαμε το προβλημα,ρυθμισαμε την βιδα του μαγνητη αλλα και παλι δεν επιανε,ξερετε ρε παιδια αν πουλιεται μονο το μαγνητακι απο μονο του και οχι ολο το συστημα του GK3?

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα σε ROLAND GK3,υπαρχει λυση?
« Απάντηση #3 στις: 14/12/07, 17:06 »
ναι με το GR 20 το πηρα,απο ανταλλαγη ομως οποτε εγγυηση δεν παιζει,αρχικα το δοκιμασα στην jem vwh7 μου αλλα λογω του υπερβολικα χαμηλου action των χορδων δεν εκανε και επειδη δεν θελω με τιποτα να κανω πειραματα στην jem,και δεν εχω κανει ποτε,το δοκιμασα στην les paul ενος φιλου οπου και εντοπισαμε το προβλημα,ρυθμισαμε την βιδα του μαγνητη αλλα και παλι δεν επιανε,ξερετε ρε παιδια αν πουλιεται μονο το μαγνητακι απο μονο του και οχι ολο το συστημα του GK3?

Σου έγραψα ήδη στο παραπάνω post ότι πουλιέται και μόνο του. Κάπου 110-120 ευρώ.
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

Αποσυνδεδεμένος rory duke

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 69
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα σε ROLAND GK3,υπαρχει λυση?
« Απάντηση #4 στις: 15/12/07, 14:57 »
100-120 ευρω το γνωριζω οτι πουλιεται ολο το συστημα GK3,εμενα θα με ενδιεφερε αν πουλιεται μονο ο μαγνητης ως ανταλλακτικο  οπως γραφω επανω και οχι ολο το συστημα,ξερετε επησις αν παιρνει σερβις η αν επισκευαζετε?με βλεπω να πουλαω την jem και να πηγαινω για rg 1520 gk roland,η roland ready stratocaster.

Αποσυνδεδεμένος The common cunning linguist

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 644
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προβλημα σε ROLAND GK3,υπαρχει λυση?
« Απάντηση #5 στις: 16/12/07, 23:34 »
100-120 ευρω το γνωριζω οτι πουλιεται ολο το συστημα GK3,εμενα θα με ενδιεφερε αν πουλιεται μονο ο μαγνητης ως ανταλλακτικο  οπως γραφω επανω και οχι ολο το συστημα,ξερετε επησις αν παιρνει σερβις η αν επισκευαζετε?με βλεπω να πουλαω την jem και να πηγαινω για rg 1520 gk roland,η roland ready stratocaster.


Χμμμ... όχι φίλε μου, δε νομίζω να πουλιέται... Επίσης ξέρεις φαντάζομαι ότι το GK3 έχει πολλές διαφορές από το 2 ("humbucker" μαγνήτης, ψηφιακό signal path), οπότε δεν παίζει να κοιτάξεις και τίποτα ανταλλακτικά από το παλιό...

Εγώ στη θέση σου θα ρωτούσα φυσικά στην αντιπροσωπία, μήπως και γίνει κάτι (χωρίς όμως πολλές ελπίδες). Επίσης θα κοίταζα, για roland ready κιθάρες και τις Godin καθώς ίσως και κάποια Brian Moore.
Jesus loves you; I personally think you're a cunt.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2283 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/02/06, 01:05
από freemind
0 Απαντήσεις
1538 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/08, 22:52
από NIKARXOS
11 Απαντήσεις
5066 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/08, 12:29
από hammer
Roland Cube 30X

Ξεκίνησε από apressas « 1 2 » Ενισχυτές

41 Απαντήσεις
13418 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/08, 14:30
από apressas
11 Απαντήσεις
9061 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 12:24
από kolasni
13 Απαντήσεις
5829 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/11, 01:53
από Neikos
5 Απαντήσεις
3160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/04/11, 13:15
από metalmike
33 Απαντήσεις
8400 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/12, 14:31
από Υπνοβάτης...
8 Απαντήσεις
8763 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/13, 00:25
από Απόλλων
6 Απαντήσεις
4881 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/12/13, 16:11
από Απόλλων