Αποστολέας Θέμα: Ελάτε να jamάρουμε!  (Αναγνώστηκε 16611 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1344
    • Προφίλ
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #50 στις: 15/10/11, 18:53 »
Nομίζω σε διόρθωσα zeoy με συγχωρείς!


No problemo amigo. Muchas gracias y congratulaciones para todos los pejtarados ;D

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #51 στις: 15/10/11, 18:58 »
Κάτι για παιχταράδες πρέπει να λες, οπότε μέσα είσαι. Ειμαστε όλοι! ;D

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #52 στις: 15/10/11, 19:05 »
Ποσες διαφορετικες αποψεις σε ενα κλασσικο ωραιο θεμα....!!!Συγχαρητηρια σε ολους!!!Πολυ καλο...Μου αρεσε πολυ ο Furier,και ο vag tan plan (γεια σου Βαγγο!!!χαθηκαμε...)Υπνοβατη,πολυ γρηγορος εισαι και στην κιθαρα,και στην τελικη δουλεια!!!Ευχαριστω,και χαιρομαι που επαιξα μαζι σας!!! :D
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #53 στις: 15/10/11, 19:18 »
Σουπερ το τραγουδι !!! Το ροκαραμε δεοντος !!
 
Υπνοβάτης... , armagedon  Ευχαριστω δια τα θετικα σας σχολια !!
Η ακουστικη σου armagedon τελεια πολυ ιδιαιτερη νοτα στο μπακινκ !!
ΚΑΝΟΝΙΣΕ να ερθεις στην ρεμπετοσυναντηση !!!!!
Μια χαρα τα πηγαμε και σε αυτο !!!! Παμε για το επομενοοοοο !!
 
Καλο ΣΚ σε ολους !!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #54 στις: 15/10/11, 19:27 »
Χαίρομαι ιδιαίτέρως που το απολαύσατε ;)

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #55 στις: 15/10/11, 20:04 »
Τα συγχαρητηριά μου και από εμένα για όσους συμμετείχαν.  :clap  Πράγματι, μεγάλη ποικιλία στην προσσέγγιση. Μετά από μερικές ακροάσεις, ιδού τα σχόλιά μου:


zeoy: Άψογο παίξιμο και feel, δεν περίμενα κάτι λιγότερο.

Vrachno: Ο πιο τολμηρός της παρέας, επέλεξε τον δύσκολο δρόμο της jazz προσσέγγισης. Υπάρχουν κάποια περίεργα σημεία στο solo (είπαμε, δύσκολος δρόμος), αλλά οι περισσότερες ιδέες είναι πολύ όμορφες (και υποσχόμενες για κάτι πολύ καλύτερο μελλοντικά!)

armagedon: Έκπληξη η συμμετοχή με ακουστική κιθάρα, δεν φανταζόμουν ότι μπορούσε να γίνει κάτι τέτοιο με αυτό το backing. Εντυπωσιακό, πόσο πετυχημένη μπορεί να είναι μία μη αναμενόμενη προσέγγιση, αρκεί βέβαια ο παίχτης να το κατέχει αυτό που παίζει.

Υπνοβάτης: Από jazz μέχρι shred σε ένα σόλο! Είναι εντυπωσιακός ο αριθμός των ιδεών που κατάφερες και χώρεσες. Προσωπικά, "πάλεψα" για να μου έρθει κάτι καλό για το δεύτερο μισό του solo. Ως συνήθως, φοβερό phrasing.

vagtaplan: laid back blues, υπάρχει περίπτωση να μην σου αρέσει? Κρίμα που έγραψες μόνο 1 κύκλο!

hot sauce: hard rock tone και προσσέγγιση. Όμορφο παίξιμο και ουσιώδες.



Thanks στον Υπνοβάτη για την πρωτοβουλία και το mixing!



Αποσυνδεδεμένος tsirigotis

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
    • Προφίλ
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #56 στις: 15/10/11, 20:07 »
μπράβο παιδιά γενικότερα το αποτέλεσμα ακούστηκε αρκετά πρωτότυπο! ;D   και η ακουστική κιθάρα ήταν ολα τα λεφτά !

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #57 στις: 15/10/11, 20:35 »
Άντε, ας μιλήσω κι εγώ...!

zeoy, στο δεύτερο μέρος ένιωσα καλύτερα. Ίσως κάτι μπέντ να σου έφυγαν αλλά γενικά μπήκες πρώτος γιατί ήσουν απίστευτα "εισαγωγικός". Το σόλο μου άφησε ένα groovy mood και δικαίως κέρδισε την πρώτη θέση (κατ'εμέ.)

Vrachno: Είναι υπερκιθαρίστας αλλά δεν το ξέρει. Συμφωνώ με Fourier εδώ.

armagedon: Δεν έχω κάτι να πω. Το ερωτέυτηκα. Ήταν το πρώτο που μου ήρθε, πολύ καιρό πριν και θυμάμαι να λέω, πρώτο δε θα μπει, πρέπει να μείνει έκπληξη. Τόσο το feel όσο και η φράσεις είναι άψογες.

Εγώ: Ε καλά, μπούρδες ως συνήθως :P Χαχαχαχαχα! Έγραψα και πιο στρωτά πράγματα αλλά αυτό το take είχε κάτι περίεργο και το άφησα. :P

vagtanplan: Άπαιχτο. Κρίμα που έγραψες τόσο λίγο. Γύρω στο λεπτό έπρεπε να σου βγεί καλά το υπολόγισες. Στην τελική ας έγραφες τρία και το στελνα στο καλό το περίσσευμα. Το παίξιμο ήταν "έμπειρο" και αυτά τα καθαρά με μάγεψαν, δεν ξέρω τι έπαθα :P

hot_sauce: Ωραία προσέγγιση, όντως πιο 80ίλα  σε σχέση με τους άλλους. Θα προτιμούσα να "ξεκουραζόσουν" σε σημεία για να δίνεις στις φράσεις αέρα.

Fourier: Εντάξει τι να πω εδώ. Πανικός. Η πιο jazzy εισαγωγή από όλους. Η χρωματίλα δένει εξαιρετικά με τα γρήγορα σημεία. Τα legata αου όπως πάντα άψογα και αυτές οι επιρροές από vai έδωσαν άλλη πνοή στο κομμάτι. Μπράβο. Το δεύτερο κομμάτι ήταν τόσο απελευθερωτικό. Μάλλον η χρήση του whammy του έδωσε εναν αέρα εμπειρίας που σίγουρα έχεις έτσι κι αλλιώς. Θα προτιμούσα από πλευράς ήχου να μου έστελνες κάτι με δυνατότερο σήμα. Δεν ακουγόσουν καθόλου και αναγκάστικα να σε boostάρω με αποτέλεσμα να μην ξέρω κατά πόσο επηρέασα τον αρχικό ήχο που είχες στο μυαλό σου.

Το κοπλιμέντο περί phrasing το κλείνω σε σεντούκι γιατί πραγματικά παλεύω για να το βελτιώσω.

Πέρασα όμορφα, ελπίζω κι εσείς! :)

Περιμένω ιδέες για το επόμενο!

Αποσυνδεδεμένος Fourier

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
  • Free Amp Sims FTW!
    • Προφίλ
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #58 στις: 15/10/11, 20:52 »
Κανένα παράπονο από το mix σου, ίσα ίσα που βελτίωσες τον ήχο μου! :up 

Ευχαριστώ για τα σχόλια σου!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #59 στις: 15/10/11, 21:28 »
Καλησπέρα!

μόλις άκουσα το τζαμ!
συγχαρητήρια σε όλους (+1 ακόμα στον Υπνοβάτη για τη δουλειά και την οργάνωση...)
το επίπεδο ήταν πολύ ψηλό και φοβάμαι πως δεν στάθηκα στο ύψος του..... :P
τώρα που το άκουσα μετά από κάποιο διάστημα δεν μου άρεσε και τόσο (ή μήπως ήταν επειδή το άκουσα μετά από 6 τέτοιες σολάρες? ;D )
τέλος πάντων....θα βελτιωθώ που θα πάει....

δεν θα γράψω ξεχωριστά κάτι για τον καθένα...όλα ήταν καταπληκτικά...πέρα από την παρατήρηση πως για μένα ξεχώρισε ο ήχος του vag!

και προτείνω να κανονίσουμε στα σύντομα το επόμενο jam και (ας μη λέμε μαλ***ες...προλαβαίνουμε ανετότατα :P ) να ορίσουμε deadline κανά 2βδόμαδο....

αυτά από μένα....συγχαρητήρια σε όλους...καλό σαββατόβραδο!!

υγ.@Υπνοβάτης....συμφωνώ για την έλλειψη παύσεων....το χω ξαναπεί στον εαυτό μου αλλά δεν το κάνω σχεδόν ποτέ...θα το δουλέψω όμως!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Ελάτε να jamάρουμε!
« Απάντηση #60 στις: 16/10/11, 11:21 »
Μπράβο, μου άρεσε κι αυτό το τζαμ. Χαίρομαι να ακούω διαφορετικούς ήχους και στυλ παιξίματος στο ίδιο κομμάτι... Και αυτά τα χειροκροτήματα με έκαναν να φαντάζομαι ότι βλέπω και τους 7 κιθαρίστες πάνω στη σκηνή ζωντανά.
Ένα έξτρα μπράβο στον Υπνοβάτη... για την πρωτοβουλία και τον κόπο του για την μίξη. ;)

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
14 Απαντήσεις
4043 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/06, 22:11
από Maria_Adouaneta
2 Απαντήσεις
2444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/03/14, 13:48
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)