Αποστολέας Θέμα: Εξωγήινοι…  (Αναγνώστηκε 73028 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξωγήινοι…
« Απάντηση #275 στις: 04/03/07, 17:46 »
Οι Ιάπωνες είναι εξωγήινοι!
Κοντά ανθρωπάκια με περίεργα μάτια, εργατικοί και με ανεπτυγμένη τεχνολογία...
Μερικές φορές βγαίνουν και με μπλε ή ροζ μαλλιά...
Άδικο έχω? ::)

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξωγήινοι…
« Απάντηση #276 στις: 04/03/07, 23:44 »
Rocknrolldemon>ένα σωμα όταν βγει στο διαστημα θα επιταχυνεται με μια επιταχυνση a  οσο του ασκειται η αναλογη δλυναμη F απο τα καυσιμα...μολις σωθουν τα καυσιμα...με συγχωρεις..δεν θα διατηρησει καμια δυναμη...θα κινειται με θεωρητικα σταθερη ταχυτητα Uτελ που θα εχει αποκτησει
Δεν ισχύει απόλυτα αυτό. Ένας μεγάλος σύμμαχος (και εχθρός ανάλογα με την περίπτωση) στη διαμόρφωση της πορείας του σκάφους είναι η έλξη από τους πλανήτες ή δορυφόρους πλανητών που αυτό συναντά και οι οποίοι μπορεί να το επιταχύνουν . Νομίζω ότι θεωρητικά δεν κινείται με σταθερή ταχύτητα, εκτός εάν το στείλουμε κατευθείαν στο άπειρο.

Τώρα, σχετικά με τους εξωγήινους, από μια μελέτη (στατιστικής φύσεως) που είχε γίνει είναι σχεδόν απίθανο να μην υπάρχουν. Η ίδια μελέτη έλεγε ότι ζωή πρέπει να υπάρχει σε αρκετά μεγάλο αριθμό πλανητών (ο οποίος βέβαια είναι πάρα μα πάρα πολύ μικρός σε σχέση με τον αριθμό των πλανητών του σύμπαντος (τον θεωρητικά υπολογιζόμενο). Βέβαια αυτό το οποίο δεν απαντά η μελέτη είναι το εάν περιμένουμε κάποιοι από αυτούς να έχουν ζωή η οποία παράλληλα να έχει αναπτύξει τεχνολογικό πολιτισμό, ή και τεχνολογία που να κάνει δυνατά τα ταξίδια από εκεί έως εδώ.
Blues ain't nothing but a good man feeling bad

Αποσυνδεδεμένος Ιμπανεζιος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξωγήινοι…
« Απάντηση #277 στις: 06/03/07, 23:00 »
Ρε,και βεβαια υπαρχουν εξωγηινοι!!!Δεν εχετε δει ποτε σας Λιακοπουλο;;
Δεν εχετε ακουστα τους "ΕΛ"(ή αλλιως "Λ");;;Ειναι Ελληνες εξωγηινοι που ζουν στον Α του Κενταυρου...
και το πασχα του 2024 (νομιζω) θα ερθουν στη γη(ετσι λενε οι προφητειες)...
και απο τοτε θα κυριαρχισει ο ελληνισμος και ο χριστιανισμος σε ολοκληρο τον κοσμο... ;D ;D ;D(ολα αυτα ειναι δημοσιευμενα σε βιβλια)

Και περα απο την πλακα,γιατι να μην υπαρχει καπου στο συμπαν και αλλη φυλη σαν τον ανθρωπο που και αυτοι αναζητουν εξωγηινους;;;

Τα παντα ρει...(που ειχα πει καποτε... ;D ;D ;D)
Ρωτησα το Αγιο Πνευμα αν υπαρχει σωτηρια και μου ειπε:"Γουτ γουτ..."

Αποσυνδεδεμένος JimTemoe

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΈΛΛΗΝΑ ΜΑΓKA...!ΑΡΣΕΝΙΚΕ...!
    • Προφίλ
Απ: Εξωγήινοι…
« Απάντηση #278 στις: 06/03/07, 23:40 »
Ρε,και βεβαια υπαρχουν εξωγηινοι!!!Δεν εχετε δει ποτε σας Λιακοπουλο;;
Δεν εχετε ακουστα τους "ΕΛ"(ή αλλιως "Λ");;;Ειναι Ελληνες εξωγηινοι που ζουν στον Α του Κενταυρου...
και το πασχα του 2024 (νομιζω) θα ερθουν στη γη(ετσι λενε οι προφητειες)...
και απο τοτε θα κυριαρχισει ο ελληνισμος και ο χριστιανισμος σε ολοκληρο τον κοσμο... ;D ;D ;D(ολα αυτα ειναι δημοσιευμενα σε βιβλια)

Και περα απο την πλακα,γιατι να μην υπαρχει καπου στο συμπαν και αλλη φυλη σαν τον ανθρωπο που και αυτοι αναζητουν εξωγηινους;;;

Τα παντα ρει...(που ειχα πει καποτε... ;D ;D ;D)

Πολύ σωστός ο συν+Έλληνας 8) 8) 8) και…
Και όπως αναφέρει στην προφητεία του ο άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός, θα έρθει η 6 κοσμοκρατορία του ελληνισμού.

Αποσυνδεδεμένος Νίκος

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 161
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εξωγήινοι…
« Απάντηση #279 στις: 07/03/07, 02:03 »
Πολύ σωστός ο συν+Έλληνας 8) 8) 8) και…
Και όπως αναφέρει στην προφητεία του ο άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός, θα έρθει η 6 κοσμοκρατορία του ελληνισμού.
Μεγάλη η χάρη του!
Blues ain't nothing but a good man feeling bad

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
Απ: Εξωγήινοι…
« Απάντηση #280 στις: 07/03/07, 04:18 »
αντε ρε παιδια να γινει τιποτα τετοιο
να γ******* και εμεις
επειδη δεν μας βλεπω καλα!
εχουμε χασει τα αβγα και τα πασχαλια!
(δεν μιλαω προσωπικα,εγω καλα ειμαι
για τον ελληνισμο μιλαω) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 16/03/07, 09:02 από Βραζίλης »
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Εξωγήινοι…
« Απάντηση #281 στις: 07/03/07, 10:12 »
Rocknrolldemon>ένα σωμα όταν βγει στο διαστημα θα επιταχυνεται με μια επιταχυνση a  οσο του ασκειται η αναλογη δλυναμη F απο τα καυσιμα...μολις σωθουν τα καυσιμα...με συγχωρεις..δεν θα διατηρησει καμια δυναμη...θα κινειται με θεωρητικα σταθερη ταχυτητα Uτελ που θα εχει αποκτησει
Δεν ισχύει απόλυτα αυτό. Ένας μεγάλος σύμμαχος (και εχθρός ανάλογα με την περίπτωση) στη διαμόρφωση της πορείας του σκάφους είναι η έλξη από τους πλανήτες ή δορυφόρους πλανητών που αυτό συναντά και οι οποίοι μπορεί να το επιταχύνουν . Νομίζω ότι θεωρητικά δεν κινείται με σταθερή ταχύτητα, εκτός εάν το στείλουμε κατευθείαν στο άπειρο.

Απόλυτα σωστός φίλε μου. Αυτο ομως το εγραψα γιατι αναφερθηκε οτι θα ασκειται δυναμη συνεχως. και ετσι θα διατηρει επιταχυνση. Επιταχυνση προς την κατευθυνση που θελουμε. Για αυτο το εγραψα, Οτι θα υπαρχουν μεταβολες και επιταχυνσεις σιγουρα..100 %...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg