Αποστολέας Θέμα: Toyland...(mp3)  (Αναγνώστηκε 11557 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Toyland...(mp3)
« στις: 17/03/06, 12:39 »
Καλησπερα...Οριστε ενα χαρωπο χαρωπο instrumental που ισως καταληξει στο cd μου καποια στιγμη...
Φυσικα αυτα ειναι απλως τα προσχεδια και το κομματι θα ξαναγραφτει...
Ειναι απλως ενα δειγμα οποτε το fade out  στο τελος δεν ειναι το πραγματικο τελος του κομματιου..
Πεστε μου πως σας φανηκε...
Alex

http://www.musicv2.com/mp3_request.m3u?m=download&id=18797&url=/bank/oepalea/948_Toyland.mp3

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #1 στις: 17/03/06, 15:10 »
Παρα πολυ ωραιο...

Ισως ταιριαζει και με την ψυχοσυνθεση μου αυτη τη στιγμη αλλα το θεωρω καταπληκτικο κομματι...

Θυμιζει Satriani επι εποχης Surfing With The Alien, που τυχαινει να ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου δισκους...

Τωρα το keep up the good work, μοιαζει πλεονασμος στην περιπτωση σου... ;)

Οποτε να ευχηθω να βγει γρηγορα το CD σου και να αποκτησω κι εγω μια κοπια...

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #2 στις: 17/03/06, 15:29 »
Άλλος ένας λόγος για να περιμένω με ανυπομονησία την ολοκλήρωση του δίσκου σου!

Πολύ εύθυμο κ δυναμικό, ακούγεται πολύ ευχάριστα!

Keep creating! ;D

ΥΓ. Όταν το άκουσα μου έφερε στο μυαλό κινούμενα σχέδια anime,  θα ήταν ένα τέλειο soundtrack  για μια τέτοια σειρά!
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #3 στις: 17/03/06, 15:38 »
Εξαιρετικο..Αν και δεν ειμαι φαν αυτου του ειδους, μπορω να πω οτι εκτος απο την εκπληκτικη παραγωγη και το καθαρο παιξιμο των φρασεων, το κομματι ειναι παρα πολυ ωραιο! Θυμιζει λιγο κομματια απο Vai, οπου σε ασχετα μερη πεταγε ατακες ενα παιδι, ή μια κοπελα, κλπ... ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Ανδρεας Ν

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #4 στις: 17/03/06, 16:20 »
Κι εγώ δεν είμαι φαν του είδους αλλά το κομμάτι σου το άκουσα πολύ ευχάριστα. Είμαι καινούριος εδώ και δεν γνωρίζω τα κατατόπια γιαυτό ενημερώστε για ποιό cd μιλάτε . Θα κυκλοφορήσει;
Alex καλή επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1239
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #5 στις: 17/03/06, 17:31 »
πανεμορφο, λατρευω τις διφωνιες στην κιθαρα, ομορφο, και πολυ καλοπαιγμενο...
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος KostasVap

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #6 στις: 17/03/06, 17:56 »
Πάρα πολύ καλό εώς τέλειο!! ;D ;D   Αλήθεια, σε πόσο καιρό βγαίνει το album?
"...life imitates art far more than art imitates life."

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #7 στις: 17/03/06, 17:56 »
Κ εμενα μου θυμισει τραγουδια απο anime κ arcade videogames...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #8 στις: 18/03/06, 00:04 »
Παρα πολυ ωραιο...

Ισως ταιριαζει και με την ψυχοσυνθεση μου αυτη τη στιγμη αλλα το θεωρω καταπληκτικο κομματι...

Θυμιζει Satriani επι εποχης Surfing With The Alien, που τυχαινει να ειναι ενας απο τους αγαπημενους μου δισκους...

Τωρα το keep up the good work, μοιαζει πλεονασμος στην περιπτωση σου... ;)

Οποτε να ευχηθω να βγει γρηγορα το CD σου και να αποκτησω κι εγω μια κοπια...



Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου....
Ελπιζω να σου αρεσει το τελικο αποτελεσμα ολοκληρου του cd οταν τελειωσει και
σιγουρα θα εισαι απο τους πρωτους που θα το αποκτησουν... ;)
τα λεμε...

ααα! παρεπιπτοντως..με εχεις μπερδεψει με τις εκπομπες και δεν σε πιανω ποτε...
Παλι μπερδεμα εγινε την Πεμπτη βραδυ... :-\
 :P
Αlex
Άλλος ένας λόγος για να περιμένω με ανυπομονησία την ολοκλήρωση του δίσκου σου!

Πολύ εύθυμο κ δυναμικό, ακούγεται πολύ ευχάριστα!

Keep creating! ;D

ΥΓ. Όταν το άκουσα μου έφερε στο μυαλό κινούμενα σχέδια anime,  θα ήταν ένα τέλειο soundtrack  για μια τέτοια σειρά!

να'σαι καλα φιλε μου...
επισης ελπιζω το τελικο αποτελεσμα να σου αρεσει εξισου... ;)
χεχε..οντως φερνει αρκετα σε tv-spot... ;D
αλλα μαλλον αυτος ηταν ο σκοπος του εξ'αρχης... ;)
τα λεμε,
Alex

Εξαιρετικο..Αν και δεν ειμαι φαν αυτου του ειδους, μπορω να πω οτι εκτος απο την εκπληκτικη παραγωγη και το καθαρο παιξιμο των φρασεων, το κομματι ειναι παρα πολυ ωραιο! Θυμιζει λιγο κομματια απο Vai, οπου σε ασχετα μερη πεταγε ατακες ενα παιδι, ή μια κοπελα, κλπ... ;D

Με επιασες εδω...Μαλιστα σε ενα ξενο forum αναφερω πως αυτο το κοματι αν και μου αρεσει με προβληματιζει
καπως στο οτι μου θυμιζει και εμενα αρκετα μουσικη του Vai...και δεν ειμουν σιγουρος αν θα το κρατησω..
Ακομα δεν ειμαι για τη ακριβεια...Θα δουμε...
Σε ευχαριστω πολυ παντως για τον χρονο σου και τα καλα σου λογια.. ;)΄
Alex
Κι εγώ δεν είμαι φαν του είδους αλλά το κομμάτι σου το άκουσα πολύ ευχάριστα. Είμαι καινούριος εδώ και δεν γνωρίζω τα κατατόπια γιαυτό ενημερώστε για ποιό cd μιλάτε . Θα κυκλοφορήσει;
Alex καλή επιτυχία.

Γεια σου Ανδρεα και κατ'αρχην καλως ηρθες στο "κιθαρα"...
Χαιρομαι που σου αρεσε το κοματι...
Το συγκροτημα μου ονομαζεται "Fragile Vastness" και εχουμε ηδη 2 album  σε κυκλοφορια...
Αλλα εδω και λιγο καιρο αποφασισα να κυκλοφορησω ενα solo instrumental album...
Βρισκομαι ηδη στην διαδικασια και κατα καιρους βαζω εδω μερικα απο τα προσχεδια
των κοματιων που δουλευω για αυτο το cd οπως αυτο το κοματι κερδιζοντας μερικεσ αποψεις.. ;)
Αν ολα πανε καλα το cd θα ειναι ετοιμο απο εμενα σε 3-4 μηνες...
Alex
πανεμορφο, λατρευω τις διφωνιες στην κιθαρα, ομορφο, και πολυ καλοπαιγμενο...

Ευχαριστω πολυ φιλε μου....
Σε παρακαλω στειλε μου σε ενα ΠΜ το τηλεφωνο σου πανω γιατι καπου το εχασα εδω...
Θα χαρω πολυ να τα πουμε στην Γερμανια και να πιουμε καμια μπυριτσα... :)
Alex

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #9 στις: 18/03/06, 03:26 »

το κομματι αγαπητε Alex οπως και τοσα αλλα - κομματια αλλα και video - απο εσενα ειναι καταπληκτικο και οταν λεω καταπληκτικο το εννοω...

ΑΛΛΑ ..νομιζω πως αυτο που γινεται απο εσενα και απο αλλους guitar hero στο forum ειναι εντελως ανουσιο...

Κατεχετε παραγματικα το μουσικο οργανο τεχνικα και πανω απο ολα μουσικα - οτι και να κανετε upload για να ακουσουμε απλα θα γ@μαει - ποιο ειναι το νοημα λοιπον? Να ακουσετε κατι το οποιο ηδη ξερετε?

Και θα το επαναλαβω..σε θαυμαζω σα κιθαριστα και σα μουσικο - αν και δεν εχω ξανακανει σχολιο σε οτι ''ανεβαζεις'' για το ιδιο λογο...οπως θαυμαζω και ενα δυο επισης guitar hero απο εδω μεσα οπως π.χ τον επισης καταπληκτικο Vretto...και πραγματικα αυτα που λεω δε θα ηθελα να τα εκ λαβεις σαν αρνητικα...αλλα ρε παιδια οκ..

Δηλαδη ενταξει..οτι και να παιξετε θα γ@μαει και θα ναι αξεπεραστο...there is no meaning...

Φιλικα παντα...

« Τελευταία τροποποίηση: 18/03/06, 10:16 από sadromanticghost »

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #10 στις: 18/03/06, 07:07 »
Θα γινω κακος αλλα δεν πειραζει... νομιζω...

το κομματι αγαπητε Alex οπως και τοσα αλλα - κομματια αλλα και video - απο εσενα ειναι καταπληκτικο και οταν λεω καταπληκτικο το εννοω...

ΑΛΛΑ ..νομιζω πως αυτο που γινεται απο εσενα και απο αλλους guitar hero στο forum ειναι εντελως ανουσιο...

Κατεχετε παραγματικα το μουσικο οργανο τεχνικα και πανω απο ολα μουσικα - οτι και να κανετε upload για να ακουσουμε απλα θα γ@μαει - ποιο ειναι το νοημα λοιπον? Να ακουσετε κατι το οποιο ηδη ξερετε?

Και θα το επαναλαβω..σε θαυμαζω σα κιθαριστα και σα μουσικο - αν και δεν εχω ξανακανει σχολιο σε οτι ''ανεβαζεις'' για το ιδιο λογο...οπως θαυμαζω και ενα δυο επισης guitar hero απο εδω μεσα οπως π.χ τον επισης καταπληκτικο Vretto...και πραγματικα αυτα που λεω δε θα ηθελα να τα εκ λαβεις σαν αρνητικα...αλλα ρε παιδια οκ..

Δηλαδη ενταξει..οτι και να παιξετε θα γ@μαει και θα ναι αξεπεραστο...there is no meaning...

Φιλικα παντα...



1. Είμαστε και οι δύο off topic σε αυτό το thread, αλλά θα παρακαλούσα τους συντονιστές να μη μας διαγράψουν αυτά τα μηνύματα, διότι θίγεις ένα τεράστιο και πολύ σχετικό θέμα. Και εκ των προτέρων δε λέω πως κάνεις 100% άσχημα που το θίγεις.
 
2. Δεν επιθυμώ να γίνω δικηγόρος ούτε του Alex ούτε του Κώστα (Βρετού) στον οποίο αναφέρεσαι, ούτε και οποιουδήποτε άλλου "guitar hero του φόρουμ", αλλά νομίζω πως από τη δική μου θέση σε αυτό το στάδιο που βρίσκομαι (δηλ. εκτός μουσικής) μπορώ να πω κάποια πράγματα για αυτή την κατηγορία επισκεπτών, τα οποία και οι ίδιοι μάλλον αδυνατούν να συνειδητοποιήσουν λόγω της θέσης τους σε αυτό το στάδιο που βρίσκονται (μέσα στο χορό). Επίσης πρέπει να τονίσω πως τα παιδιά αυτά δεν τα ήξερα και χθες, δεν έχω απολύτως κανένα λόγο να υπερασπίζομαι συγκεκριμένα άτομα. 'Αλλωστε το μέλλον τους δεν εξαρτάται από το τι γράφουμε σε ένα φόρουμ σαν αυτό.
 
3. Διαισθάνομαι πως απαντώ σε κάποιον που είναι και καλός γνώστης της κιθάρας και που τυγχάνει καλής μουσικής παιδείας (ακόμη κι αν είσαι αυτοδίδακτος, κι αυτός ο δρόμος μπορεί να οδηγήσει σε καλή μουσική παιδεία). Συνεπώς δεν έχω καμία πρόθεση να υπονοήσω πως "κομπλεξάρεσαι" από τα ποστ των παιδιών και δε θέλω να πάω τη συζήτηση στο τι στυλ μουσικής αρέσει του καθενός (πόσο εξεζητημένες μελωδίες και σόλο αρέσουν στον καθένα κλπ. - δε νομίζω πως είναι εκεί το θέμα που ουσιαστικά εγείρεται, όσο κι αν και αυτή η διάσταση των μουσικών προτιμήσεων είναι υπαρκτή).

Αναφέρεις πως τα παιδιά αυτά, όπως ο Alex και ο Κώστας, κατέχουν και από κιθάρα και από μουσική πάρα πολύ καλά. Είναι γεγονός πως σε σχέση με το μέσο μέλος αυτού του φόρουμ κατέχουν πάρα πολύ περισσότερα. Και το γνωρίζουν και αυτοί, το γνωρίζουμε ήδη όλοι μας. Εδώ νομίζω πως έρχεται το θέμα που εγείρεις, τουλάχιστον όπως το καταλαβαίνω εγώ διαβάζοντας το ποστ σου.
 
Για ένα οποιοδήποτε κιθαρίστα Χ ή Υ (είτε λέγεται Alex Flouros ή Kostas Vretos, είτε όχι):
Είναι εύκολο να σκεφτεί κανείς πράγματα όπως. "Βρε παιδιά μπαίνετε και μας ρίχνετε τέτοια ποστ γιατί ξέρετε πως είστε οι καλύτεροι. Τόσο ανάγκη το έχετε να νιώθετε στην κορυφή; Γι'αυτό μελετήσατε τόσο, για να το παίζετε και οι πρώτοι;" Και επειδή όλοι ξέρουμε πως υπάρχουν  αρκετοί εξαιρετικοί κιθαρίστες και μουσικοί στην πιάτσα, μπορεί κανείς εύκολα να σκεφτεί κάτι εξίσου υποτιμητικό: "Αν είστε τόσο καλοί γιατί δεν πάτε να το παίξετε μάγκες στο Steve Vai και το Greg Howe και έρχεστε εδώ μέσα; Σας λείπουν τα κότσια μήπως;" Πρέπει να τονίσω πως από τη φράση που έγραψες

 
Δηλαδη ενταξει..οτι και να παιξετε θα γ@μαει και θα ναι αξεπεραστο...there is no meaning...

μπορεί κανείς να αποδώσει και μια ερμηνεία που θα ήταν φιλική, δηλαδή "Παιδιά θα ήταν καλύτερη ιδέα μην κάνετε ποστ εδώ μέσα, οι πιο πολλοί εδώ δε μπορούν να σας καταλάβουν αρκετά και δίνετε μια εντύπωση αδυναμίας, διότι σας παρεξηγούν για επιδειξιομανία όσον αφορά γνώσεις τεχνικής και μουσικής."  Αλλά αυτή η ερμηνεία θα ήταν πιο σαφής αν επικοινωνούσες μαζί τους μέσω ΠΜ. Και αυτή όμως την ερμηνεία τη βρίσκω ατόπημα και θα επανέλθω παρακάτω αφού πρώτα πω μια γνώμη για τις πολύ υποτιμητικές ερμηνείες του ποστ σου που είναι αναπόφευκτες, διότι το ποστ σου δεν είναι καθόλου σαφές και έχει αντιφάσεις, συνεπώς ο καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει με διάφορους τρόπους.
 

 
Πιστεύω πως ένα γενικό πράγμα που αφορά τον κάθε Χ ή Υ "soon to be guitar hero" και ειδικά τον Έλληνα "soon to be guitar hero" δεν το έχεις ζήσει. Και αυτό είναι το στάδιο της βαριάς μελέτης. Δεν εννοώ μόνο  την προσπάθεια, αλλά τον τρόπο ζωής που λεγεται "μελετώ ηλεκτρική κιθάρα σοβαρά".  Το να κάνει κάποιος  την επιλογή να μάθει ηλεκτρική κιθάρα δεν είναι το ίδιο με το να μάθει το οποιοδήποτε κλασικό όργανο ή ακόμα και μπουζούκι στην Ελλάδα. Σε αντίθεση με τους χίλιους δυό δασκάλους και  υποστηρικτές που θα είχε κανείς σε όργανα με πιο στρωτές πορείες, η ηλεκτρική κιθάρα είναι ακόμη δακτυλοδεικτούμενη με κακό τρόπο στην Ελλάδα. Τέτοια παιδιά έχουν αποδείξει πως θα μπορούσαν να είναι αριστούχοι και στα πιο δύσκολα πανεπιστημιακά τμήματα αν ακολουθούσαν την πεπατημένη, διότι η μελέτη που έχουν ρίξει στην κιθάρα είναι πολύ περισσότερη από το να αριστεύσεις ακόμη και στην ιατρική (γνώμη μου πάντα, αλλά αυτό έχω συμπεράνει από τον αδερφό μου ο οποίος ήταν παραλίγο αριστούχος ιατρικής στη Θεσσαλονίκη - και από δική μου εμπειρία σε άλλο κλάδο, αλλά και από τη μελέτη της κιθάρας). Και ο τρόπος ζωής αυτών των παιδιών ήταν και είναι:
 
- θυσίες από την προσωπική τους ζωή (παιδιά θα κάτσω σπίτι και απόψε να μελετήσω)
- ρίσκο του να χάσουν τον καιρό τους στη μελέτη λόγω έλλειψης καθοδήγησης (είναι ένα αναπόφευκτο κομμάτι της διαδικασίας του να προχωράς αυτοδίδακτος)
- ρίσκο του να μείνουν απένταροι για μεγάλα διαστήματα και χάσιμο χρόνου σε συνεργασίες με ερασιτέχνες ή άτομα που δεν είναι σίγουρα για το τι κάνουν
-  έλλειψη μαθητών και εξευτελιστικά χαμηλές ταρίφες (πόσοι γονείς δίνουν ευχάριστα τον οβολό τους για να πάει το παιδί τους να μάθει κιθάρα από "αλήτες" - "καλύτερα να πάει το παιδί σε ένα ωδείο, άλλωστε τόσα δίνουμε στα φροντιστήρια")
-  συναφές με το παραπάνω: συνεχές πρήξιμο από γονείς και περίγυρο "πήγαινε να κάνεις μια δουλειά της προκοπής". Φυσικά οι γονείς δε σπαταλούν και το χρήμα τους για να κάνει το παιδί βήματα. Από μία ηλικία και μετά, ειδικά στην Ελλάδα, ακόμη και κοπέλες που νιώθουν πολλά για τέτοια παιδιά τους βασανίζουν επειδή οι γονείς (των κοριτσιών) δεν εγκρίνουν τη σχέση τους και οι ίδιες ασκούν συνειδητά και ασυνείδητα πίεση για να ακολουθήσουν ένα πιο σίγουρο και κοινωνικά αποδεκτό δρόμο.
- το ότι έχουν να συναναστραφούν με διάφορα "φρούτα" (πραγματική αλητεία και υπόκοσμο) που συναντούν σε διάφορα μαγαζιά στα οποία αναγκάζονται κατα καιρούς να παίξουν κιθάρα για να βγάλουν τα βασικά τους έξοδα
- καμία αναγνώριση και ενθάρρυνση από το μέσο άγνωστο που συναντούν λόγω ασχετίλας με το είδος μουσικής που παίζουν (ειδικά στην Ελλάδα)
 
Και επανέρχομαι. Φυσικά μέσα στην κατηγορία του Χ ή Υ "soon to be guitar hero" υπάρχουν και κάποιοι κ*λοχαρακτήρες ή τουλάχιστον καλά παιδιά αλλά ματαιόδοξοι. Αλλά όταν ο Χ ή Υ "soon to be guitar hero" φτάσει στα 26 του και έχει φάει όλα τα παραπάνω με το κουτάλι, νομίζεις πως δεν έχει καταλάβει; Τουλάχιστον αυτοί οι LIFE HEROES της Ελληνικής κοινωνίας που δε βολεύτηκαν και ακολούθησαν αυτά που έχουν στην καρδιά τους ξέρουν πως συνεχίζουν γιατί αυτό που κάνουν δεν είναι μάταιο, τουλάχιστον μέσα τους (ανεξαρτήτως χαρακτήρα).
 
Και έχοντας φάει όλα αυτά στη μάπα που θα είχαν λυγίσει και γίγαντα ψυχικής αντοχής, μπορεί να μπουν μέσα σε ένα φόρουμ-φαινόμενο για το φιλικό του ύφος και  το ενδιαφέρον των μελών του φόρουμ για τη μουσική, ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΟ "ΜΠΡΑΒΟ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ", αλλά γιατί έχουν ζήσει σε κοινωνική απομόνωση (τουλάχιστον από την πλευρά της κοινωνικής αποδοχής) χρόνια στην Ελλάδα και θέλουν να συναντηθούν με άτομα πιο ευάισθητα και λιγάκι πιο μποέμ για να χαλαρώσουν από τον κυνισμό που τους δέρνει κάθε μέρα που πηγαινοέρχονται με την κιθάρα από το σπίτι στο στούντιο, γεμάτοι ελπίδες πως κάποιοι θα τους καταλάβουν και θα ακούσουν τη μουσική τους, πως κάποιοι θα λάβουν τα μηνύματα που θέλουν να δώσουν ως καλλιτέχνες. Και μία ωραία πρωία μπαίνουν στο φόρουμ και διαβάζουν το ποστ σου...
 

Και έρχομαι στην ουσία της ένστασής μου για το ποστ σου. Ειλικρινά δε νομίζω πως το έγραψες κακοπροαίρετα. Είναι όμως πολύ ασαφές και γι'αυτό το λόγο κυρίως αφήνει υπονοούμενα. Η καλύτερη και φιλικότερη ερμηνεία που μπορώ να σκεφτώ διαβάζοντάς το ξανά και ξανά είναι "Παιδιά μην ασχολείστε με μας, χάνετε τον καιρό σας εδώ πηγαίνετε στα ποστ των ατόμων που βρίσκονται στο μουσικό ύψος σας." Όμως και πάλι αυτή η ερμηνεία εμμέσως προσβάλλει αρκετά άτομα του φόρουμ. Υπάρχουν πολλοί (σαν εσένα πιστεύω) που καταλαβαίνουν πολύ καλά, άλλοι που απλώς ακούν το σύνολο πιο απλοϊκά, αλλά και πάλι μπορούν να το εκτιμήσουν. Αλλά και να ήταν όλοι άσχετοι από έντεχνη κιθάρα, η πιο ουσιαστική ένσταση στο ζήτημα αυτό είναι πως και ο Χ ή Υ "soon to be guitar hero" μπορεί να ωφεληθεί και από το σχόλια του πιο απλοϊκού ακροατή, διότι θέλει να μπορεί να αγγίξει και αυτόν. Και είναι δημοκρατικότατο φόρουμ, όπως κι εσύ έχεις το κάθε δικαίωμα να κάνεις ποστ μια κριτική εφόσον δεν είναι καφρικώς προσβλητική (δε μιλάω για το συγκεκριμένο ποστ), έτσι και όποιος θέλει απαντάει, όποιος θέλει όχι, όποιος έχει κάποια συγκεκριμένη απορία ή φιλική συμβουλή υπάρχει και η επιλογή του ΠΜ.
 
Να επανέλθω όμως σε ένα πράγμα. Ακόμη και οι φτασμένοι guitar heroes είναι πρωτίστως άνθρωποι, και ως καλλιτέχνες τρώνε αμφισβητήσεις. Χρειάζονται μια ζεστή παρέα, θα χαίρονταν ένα φόρουμ σαν αυτό. Οι όντες στη μέση της πορείας, οι "soon to be guitar heroes", τρώνε πολύ περισσότερο ζόρι και το χρειάζονται περισσότερο. Δε λέω να μην τους κάνουμε αυστηρή κριτική, αυτό είναι βασικό στοιχείο του ενδιαφέροντός μας γι' αυτούς. Αν όμως δεν είμαστε σε θέση να γίνουμε όσο πιο σαφείς γίνεται, καλύτερα να προτιμήσουμε το ΠΜ.
 
Για τον Alex Flouro και τον Κώστα Βρετό:
Αν τύχει και τους πετύχεις στο chat room, είναι και οι δύο από τα πιο προσγειωμένα άτομα που μπορείς να συναντήσεις στο φόρουμ. Φαίνεται πως χαίρονται την παρέα όλων και ποτέ δεν περιστρέφουν τη συζήτηση με δική τους πρωτοβουλία γύρω από το παίξιμο. Θέμα συμπλεγμάτων ανωτερότητας δεν εγείρεται σε καμία περίπτωση για κανέναν από τους δύο. Κατά τη γνώμη μου πάντα είναι και οι δύο άρτιοι χαρακτήρες και πάρα πολύ συνειδητοποιημένοι επαγγελματίες οι οποίοι ενδιαφέρονται ειλικρινά να πλησιάσουν το κοινό τους. Προσωπικά νιώθω τιμή να έχω επικοινωνία μαζί τους μέσω αυτού του φόρουμ. Είναι και οι δύο τους καταπληκτικά παιδιά. Επίσης, κατά τη γνώμη μου, και για τους δύο, η μουσική έρχεται πρώτη και μετά, πολύ μετά, έρχεται η τεχνική, η οποία πάλι εξυπηρετεί τη μουσική τους και μόνο.
 
Το δικό μου παράπονο για το ποστ σου:
Σε λίγες ώρες θα το διαβάσει ο Alex (ίσως και ο Κώστας). Ελπίζω να είναι και οι δύο υπεράνθρωπα δυνατοί να μην προσβληθούν και να μην επηρεαστούν καθόλου (εμένα θα με είχε ενοχλήσει πάντως, αλλά είμαι πιο εύθικτος άνθρωπος - θα έλεγα: "ακόμη κι εδώ δε με καταλαβαίνουν...", αλλά, επαναλαμβάνω, αυτή θα ήταν η δική μου αντίδραση). Πέρα από το ότι κι εγώ νιώθω πάρα πολύ ανθρώπινα μπαίνοντας στο φόρουμ αυτό για να διαβάσω οποιοδήποτε θέμα, κάθε φορά που μπαίνω παρακαλάω να έχει κάνει ένα ποστ είτε ο Alex είτε ο Κώστας (αλλά και αρκετά άλλα παιδιά), για να ακούσω τη μουσική τους. Μέσα και στα δικά μου προβλήματα (προβλήματα όπως όλων), τα ΜΡ3 τέτοιων κιθαριστών είναι σαν οξυγόνο για μένα. Αν το ποστ σου αποθαρρύνει κιθαρίστες που γράφουν έντεχνα από το να κάνουν ποστ τα κομμάτια τους, άτομα σαν εμένα θα έχουν χάσει αυτή τη μικρή έκπληξη που περιμένουν σα δώρο κάθε 2-3 μέρες, τη νέα ιδέα ταλαντούχων ανθρώπων με μεράκι. Και θα ασφυκτιώ περισσότερο μέσα στα καθημερινά μου προβλήματα, ενώ θα μπορούσα να γίνομαι πιο ευδιάθετος και να ζω τη μοναδική διαδικασία της προσπάθειας τέτοιων ανθρώπων να τελειώσουν και να βγάλουν ουσιαστική δουλειά προς το διψασμένο κοινό τους.
 
Alex: σε παρακαλώ, keep posting!!!
 
sadromanticghost: σε παρακαλώ παράτα με εμένα, ειλικρινά δε μπορώ να περιγράψω πόσο στενοχωρήθηκα που ενώ κάτι προσπάθησες να πεις καλοπροαίρετα το ποστ σου βγήκε τόσο άσχημα, και δε μπορώ να το θίξω άλλο δημόσια (συγγνώμη αλλά δε θα μπορέσω να κάνω άλλο ποστ επί του θέματος), θα πρότεινα να επικοινωνήσεις με ΠΜ με τα παιδιά και να τους ζητήσεις συγγνώμη (αν θες στείλε ΠΜ και σε μένα). 
 
« Τελευταία τροποποίηση: 18/03/06, 07:46 από ChristosK »

Αποσυνδεδεμένος Lightstringer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 564
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #11 στις: 18/03/06, 10:27 »
Xαιρομαι - εν μερη - για την αντιμετωπιση σου στην αποψη μου η οποια ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΩΣ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Δεν θελω να στεναχωρησω κανεναν, εκτος βεβαια απο εμενα τον ιδιο που αν δε ενιωθα στεναχωρημενος με το θεμα που θιγω δε θα εκανα post.

Να ζητησω συγγνωμη δεν υπαρχει λογος νομιζω... αν και οι 2 προαναφερθεντες guitar hero  - και ενδεχομενως και αλλοι - ειναι οπως ειπες προσγιωμενοι και πανω απο ολα ανθρωποι...

Επισης δεν ξερω ποσο αντιφατικα φανηκαν αυτα που λεω..ΑΛΛΑ δεν υποστηριξα οτι τα αγαπητα αυτα παιδια κανουν οτι κανουν για να μοστραρουν τις γνωσεις τους...αλλα οτι ενδεχομενως να ''φαινεται'' ετσι χωρις να εχουν την προθεση...

Εγω πραγματικα στεναχωρεθηκα - εδω και πολυ καιρο οχι τωρα - και αυτος ηταν και ο λογος που θελησα να στειλω την ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ.

Και επειδη ξερω οτι οταν ολοι θαυμαζουν και χειροκροτουν καποιους ανθρωπους για τον ενα η τον αλλο λογο και ΠΕΤΑΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ να πει κατι ''αρνητικο'' ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΑΝΕ...it's ok...

Οτι πειτε ευπροσδεκτο... ημουνα και ειμαι προετοιμασμενος...

Φιλικα παντα..χωρις ιχνος κομπλεξ - οπως προαναφερθηκε - η οτιδηποτ αλλο


Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #12 στις: 18/03/06, 13:18 »

το κομματι αγαπητε Alex οπως και τοσα αλλα - κομματια αλλα και video - απο εσενα ειναι καταπληκτικο και οταν λεω καταπληκτικο το εννοω...

ΑΛΛΑ ..νομιζω πως αυτο που γινεται απο εσενα και απο αλλους guitar hero στο forum ειναι εντελως ανουσιο...

Κατεχετε παραγματικα το μουσικο οργανο τεχνικα και πανω απο ολα μουσικα - οτι και να κανετε upload για να ακουσουμε απλα θα γ@μαει - ποιο ειναι το νοημα λοιπον? Να ακουσετε κατι το οποιο ηδη ξερετε?

Και θα το επαναλαβω..σε θαυμαζω σα κιθαριστα και σα μουσικο - αν και δεν εχω ξανακανει σχολιο σε οτι ''ανεβαζεις'' για το ιδιο λογο...οπως θαυμαζω και ενα δυο επισης guitar hero απο εδω μεσα οπως π.χ τον επισης καταπληκτικο Vretto...και πραγματικα αυτα που λεω δε θα ηθελα να τα εκ λαβεις σαν αρνητικα...αλλα ρε παιδια οκ..

Δηλαδη ενταξει..οτι και να παιξετε θα γ@μαει και θα ναι αξεπεραστο...there is no meaning...

Φιλικα παντα...



Kαλησπερα και σε ευχαριστω για τον χρονο και τα σχολια σου...
Για να σου απαντησω οσο γινεται απλα στο θεμα που θετεις...
-Αν και ο ορος guitar hero μου φαινεται καπως  :P να σου αναφερω πως πολυ απλα εγω αλλα και πχ ο φιλτατος Κωστας Βρεττος προκειται να κυκλοφορησουμε καποια σολο cds στο αμεσο μελλον...
Με αυτα τα post λοιπον βλεπω πολυ ενδιαφερουσες αποψεις οπως πχ παραπανω απο ατομα τα οποια δεν συσχετιζονται αμεσα με το συγκεκριμενο μουσικο ειδος αλα με χαροποιει ιδιαιτερα το οτι το αποτελεσμα ειναι και παλι ευχαριστο στο ακουσμα προς αυτους...Πολλες φορες δεχομαι παρατηρησεις για λαθη που δεν μπορω να εντοπισω μονος μου...Ακομα πιο σημαντικο...
Ειναι πολυ σημαντικες οι αποψεις "πολλων" ατομων και οχι ενος...Διοτι πανω απο ολα θα ηθελα το αποτελεσμα του cd μου να ειναι μουσικο προς ολους και οχι μονο μια μεριδα κιθαροτρελων σαν εμενα.. ;D
-Αναγκη για θετικα σχολια και θαυμασμο δεν υπαρχει αν και παντα ειναι καλοδεχουμενη ως αποτελεσμα και μας ωθει να προσπαθουμε περισσοτερο...Η μουσικη ομως φιλε μου ποτε δεν υπηρξε μονο για τον δημιουργο της...Ειναι αναποφεκτο λοιπον ενας δημιουργος να ειναι χαρουμενος οταν το δημιουργημα του εχει ανταποκριση απο τον κοσμο,ετσι δεν ειναι?? Αδυνατω να καταλαβω γιατι κατι τετοιο ειναι λαθος καποιου ειδους...
-Αδυνατω να καταλαβω η αληθεια ειναι,το ολο θεμα... Για ποιο λογο λοιπον γινεται οποιοδηποτε ποστ σε αυτον τον τομεα του forum?? Υπαρχει καποιο επιπεδο κατω απο το οποιο πρεπει να κρινουμε καποια κοματια και πανω απο το οποιο δεν πρεπει να τα δημοσιευουμε??
 ??? ???
anyway...

Ειλικρινα δεν παρεξηγουμαι απο τα λεγομενα σου αν και παλι δεν μπορω να καταλαβω πως μπορει ενα καλο αποτελεσμα(κατ'εξακολουθηση οπως εσυ αναφερεις) να μετατραπει σε κατι αρνητικο και να ενοχλησει μερικους εστω επιφανειακα...
Πραγματικα δεν θεωρω τον εαυτο κατι το ιδιαιτερο κιθαριστικα και κανω μεγαλες προσπαθειες να καλυψω τις αδυναμιες μου μουσικα και μια 2η 3η κλπ αποψη κλπ,μονο βοηθεια μπορει να προσφερει σε μενα απο την στιγμη που ενδιαφερομαι να βελτιωθω...

καλη σου μερα..
Alex
Φιλε ChristosK....
Τα λεγομενα σου κρυβουν κουβεντες και αληθειες που θα απαιτουσαν ωρες συζητησεις...
Μερικα αμφιλεγομενα θεματα,μερικες ωμες αληθειες και αρκετες σκεψεις τις οποιες πολλοι
κανουμε αλλα ποτε δεν εξωτερικευουμε και μετατρεπουμε σε ανοικτα ερωτηματα...
Σε καλυτερο τοπο και χρονο λοιπον θα τα πουμε συντομα.. ;)
να'σαι καλα...
Αlex

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #13 στις: 18/03/06, 13:20 »
Πάρα πολύ καλό εώς τέλειο!! ;D ;D   Αλήθεια, σε πόσο καιρό βγαίνει το album?

Σε ευχαριστω πολυ... ;)
αν ολα πανε καλα εγω θα εχω ενα ετοιμο cd στα χερια μου σε 3 μηνες...
Τωρα τα περι συμβολαιων και εταιριων ειναι αλλο θεμα και δεν ξερω ακομα λεπτομεριες...
Θα δειξει... ;D
τα λεμε,
Αlex

Αποσυνδεδεμένος kostas vretos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • broken open
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #14 στις: 18/03/06, 15:06 »
 Αλεξ, το κομματι μου αρεσε παρα πολυ. Και σαν μελωδιες και σαν παιξιμο.Η γνωμη μου ειναι να το συμπεριλαβεις μεσα στο αλμπουμ.
 Οσο για το αν θυμiζει Vai...μονο το κλιμα του κομματιου ισως.... (κι αυτο αν δεν εισαι προδιαθετημενος)

Αποσυνδεδεμένος kostas vretos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • broken open
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #15 στις: 18/03/06, 15:11 »
Οσο για τα προηγουμενα post...ειλικρινα δεν νομιζω πως υπαρχει λογος να πω κατι....με καλυψαν πληρως ο Αλεξ κι ο Χρηστος...Στο φιναλε ρε παιδια, δεν κανουμε αγωνα δρομου...μουσικη παιζουμε.

Αποσυνδεδεμένος denisgiann

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • You Dont Remember Ill Never Forget
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #16 στις: 18/03/06, 16:33 »
Alex παρα πολυ καλό κομμάτι και με το καλό να βγεί και ο προσωπικός σου δίσκος.Όσο για το αν πρέπει άτομα σαν εσένα και τον Κώστα να postαρουν εδώ δεν νομίζω οτι πρέπει να είναι καν θέμα προς συζήτηση.Πάντα χαίρομαι όταν ακούω έναν καλό κιθαρίστα ιδιαίτερα όταν κατέχει το όργανο καλύτερα απο μένα γιατί με ωθεί και με κάνει να γουστάρω ακόμα περισσότερο.Όλα τα υπόλοιπα για μένα κρύβουν μια μικρή η μεγάλη μορφή ζήλιας.Mακάρι να πόσταραν και ο Satriani o Vai ή  Brett Garsed στο forum ;D.Εκτός και αν η προτεραιότητα δεν είναι πάντα η μουσική ;).Ελπίζω να βγήκα μόνο απο τα ρούχα μου και να μη βγήκα εκτός θέματος :).
Civilize the mind make savage the Body

Αποσυνδεδεμένος Μαργαρίτα Π.

  • Δεν είμαι στιχουργός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1464
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #17 στις: 18/03/06, 18:47 »
Μου άρεσε πάρα πολύ! Συγχαρητήρια!  ::)
Ο Ρίτσος διαβάζει Ρίτσο
http://rapidshare.com/files/227510288/Ritsos.rar

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #18 στις: 18/03/06, 18:55 »
Και μενα μου αρεσε... ειδικα στο σημειο με τις τριτες...ειμαι γνωστος τριτακιας...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #19 στις: 19/03/06, 00:12 »
Αλεξ, το κομματι μου αρεσε παρα πολυ. Και σαν μελωδιες και σαν παιξιμο.Η γνωμη μου ειναι να το συμπεριλαβεις μεσα στο αλμπουμ.
 Οσο για το αν θυμiζει Vai...μονο το κλιμα του κομματιου ισως.... (κι αυτο αν δεν εισαι προδιαθετημενος)

thanks ταλαντουχε φιλε μου.. ;D
Θα το ηχογραφησω κανονικα...Συνολικα θα ηχογραφησω 13 κοματια...
Τα 10 θα μπουνε στο cd οποτε θα δω στο τελος τι ακριβως θα γινει με το συγκεκριμενο..
Alex

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #20 στις: 19/03/06, 04:18 »
Τι να πω και γω ο κακομοίρης που δεν μπορώ να κάνω μια νότα να σφυρίξει??  ;D ;D

Εγώ φίλε Αλεξ δεν έχω πολυακούσει Vai και δεν ξέρω αν όντως μοιάζει το κομμάτι αυτό που άκουσα με το παίξιμο του Vai. Μπορώ όμως με βεβαιότητα να σου πω ότι το άκουσα πολλές φορές μέχρι να καταλήξω στο συμπέρασμα ότι μου έρχεται άνετα και όμορφα στα αυτιά. Μου φάνηκε λίγο "κάπως" η παιδική φωνή προς το τέλος αλλά hey that's your song  ;)

Σίγουρα θα βαρέθηκες τα μπράβο και τα συγχαρητήρια αλλά με αυτά που ανεβάζεις είναι αναπόφευκτο να τα ακούς  :)

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #21 στις: 20/03/06, 01:12 »
Η αρτιότητα αυτού του κομματιού και η χάρη του λόγω της απλότητάς του και της διακριτικής παρουσίας εξαιρετικά έντεχνων/καλαίσθητων/δυναμικών/μουράτων φράσεων και ιδεών, κυρίως στα γυρίσματα (δε συγκρατείσαι με τίποτα βρε Alex), το κάνουν σημαντική προσθήκη για προσωπικό άλμπουμ. Ανυπομονώ  να ακούσω και το σόλο. Δεδομένων όμως των τεράστιων ικανοτήτων σου  και στη σύνθεση και στην εκτέλεση και παραγωγή, διατηρώ κάποιες επιφυλάξεις για το αν θα έπρεπε να συμπεριληφθεί στο ντεμπούτο σου, το οποίο πρέπει να βάλει στο τραπέζι αυτό το πολύ προσωπικό, το διαφορετικό και το παραπέρα από ό,τι έχει παιχτεί ως τώρα, το οποίο ξέρουμε λίγο-πολύ όλοι μας πως έχεις και διψάμε να ακούσουμε. Για το δεύτερο/τρίτο/τέταρτο προσωπικό σου άλμπουμ δε θα είχα κανέναν ενδοιασμό. Επαναλαμβάνω πως ανυπομονώ να έχω το πλήρες άλμπουμ σου μονίμως μέσα στο CD player μου.
 

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #22 στις: 20/03/06, 19:37 »
Alex παρα πολυ καλό κομμάτι και με το καλό να βγεί και ο προσωπικός σου δίσκος.Όσο για το αν πρέπει άτομα σαν εσένα και τον Κώστα να postαρουν εδώ δεν νομίζω οτι πρέπει να είναι καν θέμα προς συζήτηση.Πάντα χαίρομαι όταν ακούω έναν καλό κιθαρίστα ιδιαίτερα όταν κατέχει το όργανο καλύτερα απο μένα γιατί με ωθεί και με κάνει να γουστάρω ακόμα περισσότερο.Όλα τα υπόλοιπα για μένα κρύβουν μια μικρή η μεγάλη μορφή ζήλιας.Mακάρι να πόσταραν και ο Satriani o Vai ή  Brett Garsed στο forum ;D.Εκτός και αν η προτεραιότητα δεν είναι πάντα η μουσική ;).Ελπίζω να βγήκα μόνο απο τα ρούχα μου και να μη βγήκα εκτός θέματος :).

 ;D ;D
Δεν ξερω κατα ποσο βγηκες απο τα ρουχα σου...Ειπες παντως τη μαγικη λεξη.."Brett Garsed" ;D
Να σου πω μια ωραια μικρη ιστορια...
Ο Grased ανηκει στους 5 αγαπημενους μου κιθαριστες...
Καποια στιγμη λοιπον σε ενα ξενο κιθαριστικο φορουμ στο οποιο βρισκομαι συχνα,εκανα post ενα μικρο αποσπασμα απο το instructional video που ειχε κυκλοφορησει ο Garsed πριν πολλααα χρονια..Τον καιρο που εβγαζε ακομα αλμπουμ με τον Helmerich...
Anyway...Μετα απο 2-3 μερες λαμβανω ενα email απο τον ιδιο τον Garsed ο οποιος προφανως παρακολουθει κατα καιρους τα εν λογο φορουμ χωρις να συμετεχει...
Λοιπον ο τυπος εκτος το οτι δεν με "εκραξε" που εκανα ποστ ενα επισημο βιντεο του,με ευχαριστησε για τα καλα λογια που ελεγα για αυτον και που "ξεθαψα" ενα τετοιο βιντεακι ετσι ωστε να το δουν και πιο νεα ατομα και επισης μου ανεφερε πως παρακολουθει την πορεια μου γενικως στο χωρο κλπ....
Καταλαβαινεις πως επαθα ενα μικρο ταρακουλο.... ;D φοβερος τυπος παντως.... ;)

λοιπον...Με την σειρα μου να σε ευχαριστησω για τον χρονο σου και τα σχολια σου...
Σιγουρα εδω μεσα εχω γνωρισει πολυ αξιολογα ατομα παντα ειναι ωραιο να βρισκεσαι αναμεσα σε ανθρωπους που συμεριζονται το παθος σου για την μουσικη...Ετσι λοιπον με τον ενα η τον αλλο τροπο δεν θα σταματουσα να βρισκομαι εδω.. ;)
τα λεμε,
Alex
Μου άρεσε πάρα πολύ! Συγχαρητήρια!  ::)

Σε ευχαριστω πολυ Μαργαριτα...
 ;D για το 2ο μισο του nick σου... ;)
Alex

Αποσυνδεδεμένος ChristosK

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 178
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • recordings
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #23 στις: 20/03/06, 21:02 »

Ο Grased ανηκει στους 5 αγαπημενους μου κιθαριστες...
Καποια στιγμη λοιπον σε ενα ξενο κιθαριστικο φορουμ στο οποιο βρισκομαι συχνα,εκανα post ενα μικρο αποσπασμα απο το instructional video που ειχε κυκλοφορησει ο Garsed πριν πολλααα χρονια..Τον καιρο που εβγαζε ακομα αλμπουμ με τον Helmerich...
Anyway...Μετα απο 2-3 μερες λαμβανω ενα email απο τον ιδιο τον Garsed ο οποιος προφανως παρακολουθει κατα καιρους τα εν λογο φορουμ χωρις να συμετεχει...
Λοιπον ο τυπος εκτος το οτι δεν με "εκραξε" που εκανα ποστ ενα επισημο βιντεο του,με ευχαριστησε για τα καλα λογια που ελεγα για αυτον και που "ξεθαψα" ενα τετοιο βιντεακι ετσι ωστε να το δουν και πιο νεα ατομα και επισης μου ανεφερε πως παρακολουθει την πορεια μου γενικως στο χωρο κλπ....
Καταλαβαινεις πως επαθα ενα μικρο ταρακουλο.... ;D φοβερος τυπος παντως.... ;)


Xριστός κι Απόστολος... Για να μη λες πως όταν σου λέμε πως γράφεις απίστευτα πράγματα είμαστε απλώς ενθουσιασμένοι... Nα, κι ο Brett Garsed τα λέει... Κάτι ξέρει κι αυτός...

Άμα σας λέμε να βάλετε μυαλό κι εσύ κι ο Βρετός και να την κοπανήσετε έχουμε άδικο δηλαδή; Καλύτερα να πληρώνουμε υπερατλαντικό εισιτήριο για να σας δούμε live, παρά να σας βλέπουμε σε ένα τόπο που σας αναγνωρίζουν και σας ακούν ελάχιστοι... Τι κάνω λάθος δηλαδή;   

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Toyland...(mp3)
« Απάντηση #24 στις: 21/03/06, 13:21 »
Και μενα μου αρεσε... ειδικα στο σημειο με τις τριτες...ειμαι γνωστος τριτακιας...

thanks φιλε μου...ναι ειχε διαφορες αρμονιες να διαλεξεις...Υπαρχουν πολλα tracks που δεν ακουγονται ιδιαιτερα και απλα εξυπηρετουν την πρωτη μελωδια....
3ες,5ες,8βες,4ες στο τελος που δεν φαινονται εδω...Της αρμονιας το καγκελο.. ;D
να'σαι καλα...
Alex

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
48 Απαντήσεις
15787 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/08, 23:27
από Mike Moss