Αποστολέας Θέμα: ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)  (Αναγνώστηκε 12031 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #25 στις: 16/07/04, 16:36 »
Εκει πηραμε βεβαια from the three the longest,αλλα μαθαμε οτι θεωρουνται ερασιτεχνικο συγκροτημα οι echo tatoo!
Τι ενοείς εδω ακρίβως?


Λοιπόν εγώ δεν άντεξα και κατέβασα και τα δύο κομμάτια. Καλή παραγωγή και δεμένα κομμάτια. Δεν μου άρεσε η φωνή όμως ρε παιδιά.. Ίσως θα πρέπει να το δείτε αυτό.

Στιγμές.
Συμπαθητικό το κομμάτι, αλλά δεν ξέρω αν έχει να δείξει κάτι. Δλδ αν θα  μπορούσε να πρωτοτυπήσε σε διαγώνισμο... Σαν σύνθεση όμως ήταν όμορφο. Δυστηχώς άκουσα μόνο τα 3 πρώτα λεπτά, γιατί?

6/10 (αλλά δεν το άκουσα ολόκληρο)


Όλα Ίδια.
Στο ίδιο στυλ με το Στιγμές, εντεχνό rock θα το έλεγα εγω. Μου άρεσε ποιο πολύ από το προηγούμενο, αλλά πιστευω ότι θα ήθελα περισσότερο δουλειά σαν σύνθεση. Να γεμίσει περίσσοτερο.. πολύ άδειο ακούγετε. Πολύ δυνατά η φωνή, γυναικία αυτή την φορά, καλύτερη από την προηγούμενη (αν και δεν μου αρέσουν η γυναικίες φωνές.. ;D) την προτημώ.
Αυτό το άκουσα ολόκληρο, το συμπάθησα περισσότερο και πιστεύω ότι αν δουλευτεί θα γίνει καλύτερο. Σε πολλά σημεία είναι πολύ άδειο, γεμίστε το με μελώδιες....

7/10


Παρατήρηση 1: Με αυτό που λέω άδειο, τι εννοώ. Λοιπόν κλασικό παράδειγμα είναι όλα τα ελληνικά κομμάτια που κυμαίνονται στο ύφος αυτό. Είναι άδεια σαν συνθέσεις, φταίει και η παραγωγή εδώ αλλά είναι περισσότερο θέμα της μπάντας να μην σταματάν, να προσπαθούν να γεμίζουν. Τεράστιο πλεονέκτημα ένας πληκτράς ο οποιός μπορεί να παίζει όλη την ώρα χωρίς να έχει κενα. Επίσεις το ίδιο και ο μπασίστας.
Πάτρε παράδειγμα ξένες μπάντες η οποίες ακόμα και όταν δεν παίζει ο κιθαρίστας δεν ακούς κενά στο κομμάτι. Θα ξαναπώ ότι δεν είναι αποκλειστηκά θέμα παραγωγής αυτό!

Παρατήρηση 2: Όταν βλέπετε σε μια μπάντα μέσα ότι έχετε ελπίδες να πάτε μπροστά, να κάνετε κάτι πέρα από ένα απλό χόμπι καλά θα ήταν να πιέσετε λίγο τον τραγουδιστή να πάει σε δάσκαλο. Αυτό το ελληνικό φαινόμενο >:( να θεωρήτε η καλή φωνή χάρισμα και να μην δουλεύετε καθόλου είναι κατάρα! Γιατί όλοι οι άλλοι μουσικοί να πρέπει να έχουν στην καλύτερη μουσική παιδία και ο τραγουδιστής απλά να το θεωρεί χάρισμα?
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #26 στις: 16/07/04, 16:38 »
Τα δυο αυτα κομματια τα ηχογραφησαμε βασικα για τον διαγωνισμο του Νακα.
Όπως είπε είχε πει κάποιος μέσα από το κιθάρα παλιότερα

"Οι διαγωνισμοί αυτοί ψάχνουν επαγγελματίες που να παίζουν σαν ερασιτέχνες"
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #27 στις: 18/07/04, 17:07 »
Καρχαριας:Καλες κ ευστοχες οι παρατηρησεις σου! ;)Το οτι καθησες κ τα ακουσες κ εγραψες αυτες τις 2 παρατηρησεις εμενα μου αρκει κ ας εβαζες κ 0/10 :).Οσον αφορα τον Νακα τωρα κ για να απαντησω κ στην atzolina,κερδισαν τον διαγωνισμο οι echo tatoo.Δεν ακουσα τα κομματια τους για να μπορω να κρινω,αλλα η ενσταση μου ειναι οτι δεν μπορει μια μπαντα που ειναι 10 χρονια στο χωρο κ με συμβολαιο,να κερδιζει διαγωνισμο ερασιτεχνικων συγκροτηματων... :-X.
Ενιγουει,ευχαριστω ολους για τα σχολια τους!Cheers  !
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #28 στις: 18/07/04, 19:07 »
E, μόνος σου έδωσες την παραπάνω απάντηση...
Ψάχνουν για επαγγελματίες που να παίζουν σαν ερασιτέχνες...
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος wacky

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #29 στις: 23/07/04, 03:34 »
Όμορφες μελωδίες, στίχοι και φωνές. Μπράβο.

ΟΚ, τα είπα τα καλά λόγια, τώρα οι αλήθειες: κοινότυποι, δεν έχετε τίποτα να πείτε, το πρώτο είναι της σειράς και το δεύτερο είναι στον κόσμο του: 0,74/10.
Αλλάξτε τραγουδιστές, κιθάρες, χορδές, πένες, μπασίστα, ντράμμερ, ηχολήπτη, την καθαρίστρια του studio κλπ!

Θα 'θελα να υπογραμμίσω ότι: Ο συνθέτης Α πρέπει να ενημερωθεί ότι υπάρχουν κι άλλες συγχορδίες εκτός των Φα+, Σολ+ και Λα- (ΟΚ με συγχωρείς και Ντο+). Επίσης, καλό θα ήταν να απομακρυνθούν για μια περίοδο ορισμένα 'αναθεματισμένα' CDs από τον συνθέτη Β.

Έτσι τέλος, το ερωτημα που τίθεται είναι το εξής: πότε να περιμένουμε κάτι επόμενο;;; Και μακάρι (ναι μακάρι, wacky είμαι ό,τι θέλω λέω) να χρειαστεί να το αγοράσουμε.

Έχω την εντύπωση ότι θα ακούσω σύντομα για σας... Α, μην απαντήσεις για να με ευχαριστήσεις για τα καλά μου λόγια ή τις εύστοχες παρατηρήσεις μου. Έχω στείλει κάτι στίχους μου, πήγαινε γράψε ότι είναι καλοί και θα πατσίσουμε...

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #30 στις: 23/07/04, 14:36 »
Ρε μαγκα τι να σου πω τωρα?Περι ορεξεως κολοκυθοπιπα! :P.Καταρχας,εχεις ενα μεγαλο,μεγαλο αδικο.Το πρωτο κομματι εχει κ Ρε- :P :P.Αλλα η μεγαλη μαγκια του κομματιου ειναι οτι αν το παρεις ενα τονο κατω εχει μεσα Μι υφεση-,Φα+,Σολ-,Σι υφεση+, κ ακουσον ακουσον Ντο- 8) 8)Δηλαδη σου μιλαω για μεγαλη μαγκια :P :P :P
Κατα δευτερον,ενισταμαι στο θεμα της καθαριστριας του στουντιο..Η γυναικα ειναι χωρισμενη με 4 παιδια,μηπως γινεται να την κρατησουμε??? ;D
Σορυ,αλλα ο τροπος που γραφεις δεν μου επιτρεπει να παρω το ποστ σου στα σοβαρα.
Φιλακια :-* :-* :-*
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

llowt

  • Επισκέπτης
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #31 στις: 24/07/04, 23:46 »
ΟΚ, τα είπα τα καλά λόγια, τώρα οι αλήθειες: κοινότυποι, δεν έχετε τίποτα να πείτε, το πρώτο είναι της σειράς και το δεύτερο είναι στον κόσμο του: 0,74/10.
Αλλάξτε τραγουδιστές, κιθάρες, χορδές, πένες, μπασίστα, ντράμμερ, ηχολήπτη, την καθαρίστρια του studio κλπ!

Θα 'θελα να υπογραμμίσω ότι: Ο συνθέτης Α πρέπει να ενημερωθεί ότι υπάρχουν κι άλλες συγχορδίες εκτός των Φα+, Σολ+ και Λα- (ΟΚ με συγχωρείς και Ντο+). Επίσης, καλό θα ήταν να απομακρυνθούν για μια περίοδο ορισμένα 'αναθεματισμένα' CDs από τον συνθέτη Β.
Έχω την εντύπωση ότι θα ακούσω σύντομα για σας... Α, μην απαντήσεις για να με ευχαριστήσεις για τα καλά μου λόγια ή τις εύστοχες παρατηρήσεις μου. Έχω στείλει κάτι στίχους μου, πήγαινε γράψε ότι είναι καλοί και θα πατσίσουμε...

Φίλε wacky  θέλω να σου πω 2 πράγματα και ελπίζω αυτά που θα γράψω να τα δουνε και άλλοι που σκέφτοντε με τον ίδιο τρόπο που σκέφτεσε και εσύ και να αποφύγουν να γράψουν άλλα τέτοιου στυλ post.
1.   Το post σου δήλωνε κακεντρέχεια ίσως και ζήλια γιατί όλοι εμείς που ¨κρίναμε¨ τα τραγούδια των παιδιών παραπάνω είπαμε τα αρνητικά αλλά κανείς με το ύφος που τα έγραψες εσύ. Κάτι τέτοιοι τύποι σαν και εσένα σε θέσεις ισχύος καταστρέφουν νέα ταλαντούχα παιδιά γκρεμίζοντας τα όνειρά τους ή όπως προτιμώ να λέω κόβοντάς τους τα φτερά.
2.   Το δεύτερο πράγμα που δηλώνει το post σου είναι ότι είσαι άσχετος από μουσική καθότι έθειξες το θέμα των συγχορδιών ενώ θα έπρεπε να ξέρεις ότι οι συγχορδίες αλλά και η μελωδία που πατάει πανω ο τραγουδιστής αλλάζουν με μια απλή αλλαγή τονικότητας (transposing νομίζω πως λέγετε).Έτσι λοιπόν αυτό που ξεχωρίζει ένα τραγούδι από ένα άλλο δεν είναι οι νότες αυτές καθ’αυτές αλλά η διαδοχή τους, ή αλλιώς το μοτίβο πάνω στο οποίο είναι γραμμένη η μελωδία. Αλλά τι σου λέω τώρα εγώ αφού προφανώς όποτε πηγαίνεις στο στούντιο (αν έχεις πάει ποτέ) αυτό που σε ενδιαφέρει είναι η.... καθαρίστρια.

Φίλε ... ilektrojoun μην μασάτε τίποτα έχετε ταλέντο, και από ότι φένεται από τις απαντήσεις σου και όρεξη να βελτιωθήτε. Συνεχίστε αγνοώντας όλα αυτά τα σχόλια που μόνο ζήλια μπορούν να κρίβουν.

Αποσυνδεδεμένος leftezi

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 66
  • Φύλο: Άντρας
  • Με ρόζους στα δάχτυλα
    • Προφίλ
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #32 στις: 28/07/04, 04:38 »
  Γεια, Ilectrojohn.
  Τα κομμάτια σας στέκουν μια χαρά αλλά θα μείνω λίγο στις παρατηρήσεις που σε ενδιαφέρουν.
  Για το "Στιγμές" πρέπει να πω ότι μονο ένα πράγμα θα μπορούσε να δικαιολογήσει τόσο χαμηλή τονικότητα στο κομμάτι:
  Αν εκεί στο 2:42 που κάνει ο ντράμμερ το (ωραίο) γέμισμα για το ρεφρέν έμπαινε η φωνή μια οκτάβα πιο πάνω!! θα ταίριαζε ωραία και με τις κιθάρες που "αγριεύουν" σε εκείνο το σημείο.  ;) Αυτό ναι, θα ήταν μια καλή δικαιολογία.  8)
  Αν αυτό δεν μπορεί να γίνει τότε πρέπει να ανεβάσετε λίγο την τονικότητα γιατί το κομμάτι είναι πραγματικά πολύ χαμηλά τραγουδισμένο και είναι κρίμα γιατί χάνει. :(
  Η φωνή του κοριτσιού στο "Όλα ίδια" ακούγεται "κρατημένη". Θέλει λίγο δούλεμα και πιο πολύ θάρρος. Έχει δίκιο ο Καρχαρίας γι' αυτό που είπε για τις φωνές - θέλουν κι αυτές δουλειά. :-\
  Και όσο αφορά την ενορχήστρωση μια χαρά είναι, ίσως μόνο να χρειάζεται λίγο γέμισμα σε κάποια σημεία. Σωστά πλήκτρα στο background θα ήταν ότι έπρεπε (πάλι θα συμφωνήσω με τον Καρχαρία).
  Αυτά ... και καλή συνέχεια.
  Πιστεύω να ακούσουμε κι άλλα ακόμα καλύτερα.  : :D :D

Αποσυνδεδεμένος jim che chilly

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #33 στις: 05/08/04, 16:24 »
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ,ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΗ ΦΩΝΗ,ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΑ ΕΦΕ!!
Ο επιφανηςςςςς!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #34 στις: 10/08/04, 17:48 »
Λευτερη,κοιτα να δεις τι γινεται με τη φωνη...Συζητωντας προχθες με τον τραγουδιστη,καταληξαμε στα εξης:Το τραγουδι αυτη τη στιγμη ειναι απο ΛΑ-.Η μελωδια στο ρεφρεν ειναι :μι μι μι ρε μι ρε ρε ρε ρε μι φα μι.Στα 2 τελευταια ρεφρεν,ο τραγ το λεει στην ψηλοτερη οκταβα του,οπου φτανει μεχρι φα#.Ετσι αν ανεβασουμε ενα η 2 τονους το κομματι για να μην ειναι πολυ βαρυ στα κουπλε,θα εχουμε ενα προβλημα στα ρεφρεν :-\ :-\.Οποτε η συμβιβαζομαστε με χαμηλοτερα ρεφ,για να ακουγονται κανονικα τα κουπλε,η το αφηνουμε οπως εχει και βλεπουμε...Θα δειξει απο Σεπτεμβρη που θα ξαναμαζευτουμε..

jim ποια εφε εννοεις??
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #35 στις: 19/08/04, 19:36 »
To "Στιγμές" για μένα είναι ένα μονότονο και χλιαρό τραγούδι, χωρίς πρωτοτυπία. Με άφησε ασυγκίνητο.
Το "Όλα ίδια" μου άρεσε αρκετά, έχει εναλλαγές που σου κρατάν το ενδιαφέρον. Η γυναικεία φωνή είναι συμπαθητική (καλά, γενικά μου αρέσουν οι γυναικείες φωνές) αλλά φαίνεται σφιγμένη, θα μπορούσε να δώσει περισσότερα, ιδίως στο ρεφρέν. Ίσως να χρειαζόταν και λίγο εφφέ παραπάνω.
Η παραγωγή είναι πολύ καλή :)

Αποσυνδεδεμένος wacky

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #36 στις: 27/09/04, 05:22 »
Απάντηση με διαφορά φάσης:
Φίλε wacky  θέλω να σου πω 2 πράγματα και ελπίζω αυτά που θα γράψω να τα δουνε και άλλοι που σκέφτοντε με τον ίδιο τρόπο που σκέφτεσε και εσύ και να αποφύγουν να γράψουν άλλα τέτοιου στυλ post.
1.   Το post σου δήλωνε κακεντρέχεια ίσως και ζήλια γιατί όλοι εμείς που ¨κρίναμε¨ τα τραγούδια των παιδιών παραπάνω είπαμε τα αρνητικά αλλά κανείς με το ύφος που τα έγραψες εσύ. Κάτι τέτοιοι τύποι σαν και εσένα μπλα μπλα...
2.   Το δεύτερο πράγμα που δηλώνει το post σου είναι ότι είσαι άσχετος από μουσική καθότι μπλα μπλα...
Καλά (ρε) πως γίνεται κάποιος που εύχεται να πρέπει να αγοράσει μια επόμενη δουλειά από κάποιο γκρουπ, ταυτόχρονα να το φθονεί και να θέλει να του κόψει τα φτερά;

Διαβάστε το post μου χωρίς την δεύτερη και την τρίτη περίοδο.
Τώρα διαβάστε το post μου με αυτές.
Τι καταλάβατε;
Ντροπή (ρε)! Δεν κατανοήσατε το χιούμορ μου. Μάλλον θα πρέπει να το βελτιώσω ή εσείς να βελτιώσετε... άκυρο, αυτό δε βελτιώνεται...(ελάτε μη θυμώσετε πάλι, απαξιωτικός αστεϊσμός υποτίθεται ότι ήταν - αλλά πάλι εντάξει, αν το έχετε ανάγκη, θυμώστε! Δε παίζει πρόβλημα!).

Χωρίς να θέλω να φανώ υπεροπτικός (αλλά να είμαι), θα σας πω ότι προσπάθησα να ειρωνευτώ ορισμένες από τις 'κρίσεις' που έγιναν παραπάνω ή που γίνονται σε διάφορα threads τόσο σε τραγούδια όσο και σε στίχους. Κρίσεις που το μόνο που εκπέμπουν είναι ζήλια και φθόνο. Και για να μη μείνει ούτε ένα θολό σημείο, γιατί ειλικρινά βαριέμαι να ξαναεξηγώ -ομολογώ, ίσως ήταν αδόκιμο να εκπέμψω σε υψηλές συχνότητες, ο τοπικός ταλαντωτής φαίνεται να δυσκολεύεται στην αποδιαμόρφωση...-, θα πάμε προτασούλα-προτασούλα:

Κοινότυποι-στον κόσμο σας = ειρωνεία στα σχόλια τύπου: 'καλοί είστε, αλλά να... ξέρετε... ΔΕΝ είστε (σαν εμάς-εννοείται) πρωτότυποι (και άρα δε πιάνετε μια μπροστά μας)', και τα δυικά τους. 'Κρίσεις' που προσπαθούν να κρύψουν με υποτιμητικά σχόλια μια και μόνο ουσιαστικά σκέψη: "μακάρι να το 'χα γράψει/τραγουδίσει εγώ, γ@μώτο!".
Αλλάξτε τραγουδιστή, καθαρίστρια κλπ = ειρωνεία σε τέτοιου είδους σχόλια. Νομίζω πως τα τραγούδια είναι αυτά που θα 'πρεπε να κρίνονται. Το ποιος να μείνει και ποιος να φύγει νομίζω πως είναι σχεδόν αφόρητα ανόητο να το προτείνει κάποιος εκτός συγκροτήματος και μάλιστα από ένα φόρουμ. Τα σχόλια για τα φωνητικά κλπ είναι άλλο θέμα. Υπάρχει διαφορά και μάλιστα τεράστια. Εν πάση περιπτώσει, τέτοιου είδους σχόλια μου θυμίζουν ψηφοφορία σε ριάλιτι... Κι έτσι φτάσαμε στην καθαρίστρια (βέβαια επειδή βλέπω ότι παρερμηνεύομαι οικτρά: σε καμία περίπτωση δε θα 'θελα να χάσει η καθαρίστρια την δουλειά της! -ανόητη διευκρίνηση αλλά πολύ φοβάμαι πια ότι ήταν απαραίτητη!)
Συγχορδίες-αναθεματισμένα CDs: ειρωνεία στα ανούσια και άσχετα παύλα ζηλόφθονα σχόλια που γίνονται επί των συνθέσεων. Σχόλια χωρίς πολύ επί της ουσίας αξία ('ο ήχος σας είναι αδύνατος, παχύς, κοκαλιάρης, κουράδας', 'ναι ΟΚ, μου θυμίζει βέβαια το...') αλλά γεμάτα στόμφο και εμπειρογνωμοσύνη ('άκουμε εμένα που σου λεω ξέρω...').
Α! Εδώ βέβαια σημειώνω ότι ΔΕΝ ξέρω από μουσική, συγκεκριμένα είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ ΆΣΧΕΤΟΣ. Φαντάζομαι δε θα 'λεγα ποτέ ότι ξέρω από μουσική. Όσες σπουδές κι αν είχα κάνει (ακόμα). Θα 'ταν κάτι σαν ιεροσυλία (για τη δική μου οπτική...)! Αν ήταν να το πει κάποιος κάποτε θα προτιμούσα και θα προσπαθούσα σίγουρα να μην ήμουν εγώ αυτός. Όπως και να 'χει όμως σας είμαι ευγνώμων για τις πολύτιμες γνώσεις που μου χάρισες (ειρωνεία πάλι;)!

Αν και πάλι το χιούμορ που προσπάθησα να κάνω παραμένει ασύλληπτα δυσνόητο (ή κι ανόητο): abort, abort, abort! Ξεχάστε τα όλα και μείνετε στα τελευταία σχόλια (περίοδοι 4 και 5...) γιατί αυτά έχουν μεγαλύτερη ουσία.

Δείξτε κατανόηση αν ήμουν αρκετά οξύς κι επιθετικός (και για τη χρήση του 'ρε' - ήθελα να είναι πιο ζωηρός ο λόγος αλλά σε καμία περίπτωση υβριστικός): είναι ενοχλητικό να παρερμηνεύεσαι - πόσο μάλλον όταν υπάρχει 100% παρερμηνεία! Πως λέμε: τα ακριβώς αντίθετα...!

Συμπέρασμα: Χαλαρά... Δεν αξίζει, γιατί όπως και να 'χει, στο τέλος είναι όλα ίδια που λεει κι ένα τραγούδι που ξέρω...!

ΥΓ: Λευτέρη, αν είναι να απαντήσετε επί προσωπικού θα 'ταν προτιμότερο να το κάνετε μέσω pm, γιατί κανένας κακεντρεχής σαν κι εμένα θα λεει ότι 'δυο γάιδαροι μαλώνανε σε ξένο αχυρώνα'!

Αποσυνδεδεμένος ilektrojohn

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Άντρας
  • Κ γω...ενας κομπαρσος στη ζωη μου...
    • Προφίλ
Απ: ΔΕΛΕΑΡ (Ακούστε μας!)
« Απάντηση #37 στις: 10/05/05, 03:01 »
Το επαναφερω για 2 λογους :
α)Επιτελους εφτιαξα το αναθεματισμενο λινκ κ το στιγμες υπαρχει ολοκληρο
β)Ηταν καιρο στις τελ σελιδες κ ειπα να το επαναφερω για μια συντομη βολτα στην επιφανεια πριν παρει την αγουσα για τα αποδυτηρια...
Κορώνα γράμματα η ζωή, κι εγώ έχασα το κέρμα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
10 Απαντήσεις
5713 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/08/04, 15:13
από mixalis top
7 Απαντήσεις
3387 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/02/06, 19:21
από delos999
0 Απαντήσεις
1568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/02/07, 15:14
από Nexis
9 Απαντήσεις
3891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/08, 22:09
από GusA_91
16 Απαντήσεις
4380 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 23:25
από mick77
2 Απαντήσεις
3147 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/10, 17:07
από sofitia
12 Απαντήσεις
3914 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/10, 18:55
από jimmy 1916
13 Απαντήσεις
6034 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/05/11, 14:18
από Υπνοβάτης...
1 Απαντήσεις
37128 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/15, 00:50
από @Morpheus@
3 Απαντήσεις
5634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/16, 13:50
από Βραζίλης