Αποστολέας Θέμα: Φλώρα Χρυσού - Θα σου λείψω  (Αναγνώστηκε 3102 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Φλώρα Χρυσού - Θα σου λείψω
« στις: 29/12/10, 14:07 »
Η Φλώρα Χρυσού είναι μέλος του Κιθάρα από το 2003 και συμμετείχε στο 2ο CD του Κιθάρα (όπου και το εξώφυλλο είναι δικό της), όπως επίσης και στον 1ο Διαγωνισμό Τραγουδιού που κάναμε.

Με χαρά έμαθα ότι μόλις έβγαλε δικό της προσωπικό δίσκο με τον τίτλο "Θα σου λείψω", με 12 τραγούδια που έγραψε και τραγουδάει η ίδια.

Τα τραγούδια είναι ροκ μπαλάντες, σε παρόμοιο στυλ και ήχο με αυτά που μας είχε στείλει και εδώ. Εύκολα τα φαντάζεται κάποιος να τραγουδιούνται με μια (ακουστική) κιθάρα, και μάλλον έτσι θα τα έγραψε και η ίδια.

Ελπίζουμε να ξαναπεράσει από εδώ και να μας πει για τις εντυπώσεις της στο χώρο των δισκογραφικών και το πώς κατάφερε να φτιάξει τον (πολυπόθητο για πολλούς) πρώτο δίσκο. Και φυσικά θα χαρούμε να ξαναακούσουμε τραγούδια της. :)

Περισσότερες λεπτομέρειες μπορείτε να δείτε εδώ.

Δείτε και το βίντεο από το τραγούδι του δίσκου "Μάντης" από ζωντανή εμφάνιση στο 4ο Φεστιβάλ Νέων Δημιουργών Κοζάνης, όπου πήρε και το 1ο βραβείο:

« Τελευταία τροποποίηση: 29/12/10, 18:13 από Ο Νέος Κιθαρωδός »
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φλώρα Χρυσού - Θα σου λείψω
« Απάντηση #1 στις: 29/12/10, 18:17 »
συγχαρητηρια στην κοπελα !

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Φλώρα Χρυσού - Θα σου λείψω
« Απάντηση #2 στις: 30/12/10, 01:15 »
Αυτό το άσμα που τραγουδάει, θα είναι ωραίο να το μπλέξει με το "Ζηλεύει η νύχτα, κάτι απ' το φως της έχεις πάρει" !!
 
Καλή επιτυχία με το CD σε καρδιές και τσέπες!! και να ακούσουμε και τα υπόλοιπα Song της βεβαίως, βεβαίως!
« Τελευταία τροποποίηση: 30/12/10, 01:19 από XoLiDoXoS »
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος virus

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ψάχνω κάτι καινούριο να πω...
    • Προφίλ
Απ: Φλώρα Χρυσού - Θα σου λείψω
« Απάντηση #3 στις: 30/12/10, 19:11 »
      Παιδιά καλησπέρα σε όλους!!! Χρόνια πολλά κ καλή χρονιά!!!
Από τη σελίδα αυτή όχι απλώς περνάω ξανά αλλά περνάω συνέχεια ανά τακτά χρονικά διαστήματα από τότε που έγινα μέλος, το 2003, τότε που άρχισα να "ψάχνομαι" λίγο πιο συστηματικά στην κιθάρα κ να γεμίζω το φοιτητικό μου χρόνο με μουσικές κ στίχους!!!
    Κ ήταν μέσα από αυτή τη σελίδα η αφορμή, το 2006, η πρώτη εμπειρία για να στηθεί ένα τραγούδι, να του "βάλουμε" και πιάνο κ κιθάρα κ δεύτερη φωνή...να το ηχογραφήσουμε, να διασκεδάσουμε, να κάνουμε παρέα με την Ελίνα, το Δημήτρη κ το Γιώργο... Μία παρέα που γελούσε πολύ! Το πρώτο βήμα , λοιπόν, με το " Ίσως σε θέλησα"  κ το πρώτο χαμόγελο που σε κάποιους από όλους το τραγούδι άρεσε  :-)
   Το ίδιο χαμόγελο κ τώρα που έπειτα από πολλή προσπάθεια κ  άπειρες συμπτώσεις που σου επιβεβαιώνουν ότι το σύμπαν τελικά συνομωτεί, το όνειρο γίνεται πραγματικότητα!
   Ένα μεγάλο ευχαριστώ απλά που χαίρεστε με τη χαρά μου!!! Σημαντικό για μένα ότι τη μοιράζομαι μαζί σας!!! Ευχαριστώ για την αναφορά στη δουλειά μου κ στην πρώτη μου αυτή απόπειρα.. Εύχομαι σε όλους μέσα από την ψυχή μου να αγγίξουν ό,τι ονειρεύτηκαν  κ ποτέ να μην πάψουν να ονειρεύονται!!!
 
  Καλή χρονιά με υγεία κ μελωδίες!!!
 
 Κι όπως λέει κ κάποιος γνωστός όλων μας: "Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει" ...         ;)
 
                                                                 χρόνια πολλά Φλώρα  (Virus)
                                                       
 
 

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Απ: Φλώρα Χρυσού - Θα σου λείψω
« Απάντηση #4 στις: 06/01/11, 12:21 »
τελεια...φανταστικα, το κομματι της φλωρας ηταν απο τις καλλιτερες στιγμες στον δευτερο δισκο του κιθαρα, συγχαρητηρια για αυτην την εξελιξη, και θα αποκτησω τον δισκο αυτον..
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis