Αποστολέας Θέμα: Ενισχυτής  (Αναγνώστηκε 12681 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #25 στις: 06/01/15, 16:19 »

Ναι αλλά δυστυχώς χωρίς το FS....  :(  θα το αγοράσω και αυτό όμως κάποια στιγμή...
Και μιας που ενδιαφέρεσαι και συ για το Blackstar θα σου πω εντυπώσεις μόλις τον παραλάβω  ;) ;)

καλόπαιχτο το μηχάνημα
ναι, θέλουμε report,
και εγώ ψάχνομαι για ενισχυτή αλλά είμαι ακόμα μπερδεμένος.
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/15, 17:06 από Guitar Fan »
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #26 στις: 06/01/15, 16:31 »
και εγώ ψάχνομαι για ενισχυτή αλλά είμαι ακόμα μπερδεμένος.

Αυτον τον ειδες?
http://www.thomann.de/gb/bugera_g5_infinium.htm

"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος Guitar Fan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 945
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #27 στις: 06/01/15, 22:01 »
και εγώ ψάχνομαι για ενισχυτή αλλά είμαι ακόμα μπερδεμένος.

Αυτον τον ειδες?
http://www.thomann.de/gb/bugera_g5_infinium.htm



τώρα μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο.
το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω ιδέα για το πως θα κάνω τις ρυθμίσεις για να βγάλω τον ήχο που υποτίθεται (ούτε αυτό το ξέρω) ότι θέλω.
Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ αλλά κάποτε πρέπει να αρχίσω, γι΄αυτό λέω να αρχίσω με έναν modelling και μετά βλέπουμε.
I play the guitar because I like it not because I am good at it

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #28 στις: 06/01/15, 22:11 »
Όλοι ξεκινούν έχοντας έναν αγαπημένο ήχο στο κεφάλι τους, απλά δεν το έχουν προσδιορίσει ακριβώς σαν tone. Πχ, αυτό που με τράβηξε στην ηλεκτρική κιθάρα ήταν το "κρουστό" scooped στακάτο tone των Metallica στα 80's και οι "γλυκιές", γεμάτες και "τραγουδιστές" lead κιθάρες των Maiden. Όπως βλέπεις, μέχρι και οι περιγραφές μου είναι περίεργες, που δείχνει πόσο ιδιαίτερο είναι για τον καθένα αυτό το δέσιμο με τον αγαπημένο ήχο... ;D

Οπότε σκέψου τι σου αρέσει να ακούς και θα βρεις την απάντηση στο τι να πάρεις.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #29 στις: 06/01/15, 23:01 »
τώρα μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο.
το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω ιδέα για το πως θα κάνω τις ρυθμίσεις για να βγάλω τον ήχο που υποτίθεται (ούτε αυτό το ξέρω) ότι θέλω.
Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ αλλά κάποτε πρέπει να αρχίσω, γι΄αυτό λέω να αρχίσω με έναν modelling και μετά βλέπουμε.
Βασικα αν πεις οτι ξεκιναω αυριο να φτιαξω τον ηχο (η τους ηχους) που εχω στο μυαλο μου.. αστο.. παει :'(
Θελει σιγα σιγα οπως μαθαινεις και την κιθαρα σαν οργανο.. άλλα θα σου βγουν απο καθαρη γνωση και άλλα στην τυχη εντελως, με τον καιρο!!! Οποτε δεν ειναι θεμα να αγχωνεσαι και να πελαγωνεις.. θα αλλαξεις πολλα μηχανηματα μεχρι να καταληξεις καπου και αν καταληξεις.. και γιατι να καταληξεις δηλαδη? Ο πειραματισμος ειναι ωραιος!


 
Πχ, αυτό που με τράβηξε στην ηλεκτρική κιθάρα ήταν το "κρουστό" scooped στακάτο tone των Metallica στα 80's και οι "γλυκιές", γεμάτες και "τραγουδιστές" lead κιθάρες των Maiden.
mits@ko το θεμα ειναι οτι αυτοι οι ηχοι που ανεφερες ειναι περισσοτερο αποτελεσμα τεχνικης παιξιματος.. σκεψου να ανεβεις στη σκηνη την ωρα που παιζει ο Murray και να παρεις την κιθαρα του στα χερια σου με ετοιμα ολα ρυθμισμενα οπως τα εχει.. πιστευεις οτι θα πλησιάσεις τιποτα με το παιξιμο σου? Μπορει και ναι.. αν παιζεις πρωι-βραδυ maiden καθε μερα ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/15, 23:15 από Lampr0s »
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #30 στις: 07/01/15, 00:05 »
Iσχύει ότι το παίξιμο παίζει ρόλο, πράγμα που σου δίνει 1) το έξτρα κίνητρο να λιώσεις τα χέρια σου για να ακούγεται το δεξί σου σαν downpicking βαριοπούλα Hetfield και το αριστερό σαν ρευστό legato Μurray 2) τη γνώση ότι ο εξοπλισμός μόνος του δεν κάνει τον κιθαρίστα.

Αλλά ήχο Justice δε θα βγάλεις ποτέ μόνο λόγω πένας, θες και τα ανάλογα μαραφέτια... ;) ;D
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Άχρηστος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #31 στις: 07/01/15, 13:19 »

Αλλά ήχο Justice δε θα βγάλεις ποτέ μόνο λόγω πένας, θες και τα ανάλογα μαραφέτια... ;) ;D

Get Metallica's Exact Guitar Tone In Under A Minute
δες αυτον...έπιασε τον τόνο του Justice

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #32 στις: 07/01/15, 14:52 »
^^
Kαι τα κατάλληλα VSTs, γιατί όχι; Είμαι υπέρ!  ;D

Btw, ο κύριος (που έπιασε ηχάρα), έχει κάνει quad tracking τις κιθάρες, μην το προσπερνάτε...
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #33 στις: 07/01/15, 15:50 »
Iσχύει ότι το παίξιμο παίζει ρόλο, πράγμα που σου δίνει 1) το έξτρα κίνητρο να λιώσεις τα χέρια σου για να ακούγεται το δεξί σου σαν downpicking βαριοπούλα Hetfield και το αριστερό σαν ρευστό legato Μurray 2) τη γνώση ότι ο εξοπλισμός μόνος του δεν κάνει τον κιθαρίστα.

Αλλά ήχο Justice δε θα βγάλεις ποτέ μόνο λόγω πένας, θες και τα ανάλογα μαραφέτια... ;) ;D


Αν μαθαιναμε να παιζουμε καποιο οργανο σε 6-7 μηνες δεν θα ειχε και γουστο..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #34 στις: 07/01/15, 16:48 »
Btw, ο κύριος (που έπιασε ηχάρα), έχει κάνει quad tracking τις κιθάρες, μην το προσπερνάτε...
Πωωω... ??? ζηλεψα και γω τωρα.. και λεω να παραγγειλω αλλες τρεις κιθαρες σαν τον Guitar Noob  ;D   ;D   ;D
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος Άχρηστος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #35 στις: 07/01/15, 16:53 »
Btw, ο κύριος (που έπιασε ηχάρα), έχει κάνει quad tracking τις κιθάρες, μην το προσπερνάτε...
Πωωω... ??? ζηλεψα και γω τωρα.. και λεω να παραγγειλω αλλες τρεις κιθαρες σαν τον Guitar Noob  ;D   ;D   ;D







χχααχαχχαχα harley benton ομως ε?
« Τελευταία τροποποίηση: 07/01/15, 16:59 από ¡LB! »

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #36 στις: 07/01/15, 20:06 »
χχααχαχχαχα harley benton ομως ε?
Να σου πω την αληθεια για ποζεριές είναι ότι πρέπει.. μια χαρα εμφανιση εχουν, σκιζουν!!!
Ούτε επωνυμο σετάκι σοβρακο-φανέλας δεν αγοραζεις σημερα με 99ε..
τωρα κατα ποσο ειναι λειτουργικες δεν ξερω.. δεν εχω δει καν απο κοντα καμια :-\
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος Άχρηστος

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #37 στις: 07/01/15, 22:51 »
χχααχαχχαχα harley benton ομως ε?
Να σου πω την αληθεια για ποζεριές είναι ότι πρέπει.. μια χαρα εμφανιση εχουν, σκιζουν!!!
Ούτε επωνυμο σετάκι σοβρακο-φανέλας δεν αγοραζεις σημερα με 99ε..
τωρα κατα ποσο ειναι λειτουργικες δεν ξερω.. δεν εχω δει καν απο κοντα καμια :-\
Η πρώτη μου κιθαρα ηταν μια hb sg...για καυσόξυλα καλη ειναι...για κιθαρα όμως δεν...

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #38 στις: 07/01/15, 22:54 »
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #39 στις: 07/01/15, 23:33 »
^^
Αυτός ο τύπος με έπεισε να τσιμπήσω το Joyo/Harley Benton Extreme Metal (Recto sim πετάλι) για να παίζω στο σπίτι. Το περιμένω τις προσεχείς μέρες. Σωστός ο Γερμανός.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #40 στις: 07/01/15, 23:50 »
Εμενα το playability με απασχολει περισσοτερο σε ενα οργανο.. χωρις αυτο δεν γινεται τπτ!!!
Τωρα αν πιανουν τα χερια σου και ξερεις να το σεταρεις σωστα και στα μετρα σου τοτε και ενα φτηνο οργανο μπορει να κανει τη δουλεια..


Αλλα απο το να μην εχα καθολου κιθαρα, σιγουρα θα επερνα μια HB :P
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #41 στις: 08/01/15, 00:18 »
http://www.youtube.com/watch?v=JkPsv1TgXJg


Ειναι λιγο ακυρη η συγκρηση μιας και οι κιθαρες εχουν εντελως διαφορετικους μαγνητες. Παντως για την ιστορια η κιθαρα που τελικα προτιμησα ηχητικα αποδειχθηκε οτι ηταν η Harley benton (vintage)  ;D ;D ;D . Τελικα ειναι πολυ ωραιοι μαγνητες οι wilkinson!!!! :o

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #42 στις: 08/01/15, 14:10 »
http://www.youtube.com/watch?v=JkPsv1TgXJg

Ειναι λιγο ακυρη η συγκρηση μιας και οι κιθαρες εχουν εντελως διαφορετικους μαγνητες. Παντως για την ιστορια η κιθαρα που τελικα προτιμησα ηχητικα αποδειχθηκε οτι ηταν η Harley benton (vintage)  ;D ;D ;D . Τελικα ειναι πολυ ωραιοι μαγνητες οι wilkinson!!!! :o


Το είδα με ενδιαφέρον, δεν κατάλαβα διαφορές, αλλά ούτε και περίμενα να ακούσω διαφορές..

Η σύγκριση είναι τελείως άκυρη, και με εκπλήσει η αφέλεια του τύπου (είναι όντως αφέλεια, ή σπρώχνει την HB, είδα σε πολλά σημεία links για την κιθάρα και τον Thomann).

To τραγικό λάθος στην σύγκριση είναι η χρήση πεταλιών. Οποιοσδήποτε με στοιχειώδεις γνώσεις pedal design ξέρει ότι οι κατασκευαστές πεταλιών προσπαθούν πάντα να δημιουργήσουν τον "δικό τους" ήχο, μέσα από την χρήση φίλτρων. Κάθε πετάλι έχει δικά του φίλτρα που κόβουν συχνότητες, και ψηλά και χαμηλά, ανάλογα με το επιθυμητό αποτέλεσμα, και συμπιέζουν το σήμα. Αποτέλεσμα, οι κιθάρες ακούγονται σχεδόν όλες ίδιες.

Κιθάρες των 1000 και 2000 ευρώ θα λάμψουν στα μπάσα, στα πρίμα, στο εύρος, στo sustain στον οργανικό ήχο. Αυτά όλα, τα σαρώνει ένα πετάλι σαν αυτά που χρησιμοποιήθηκαν.

Αν ήθελε ο τύπος σύγκριση έγκυρη έπρεπε να παίξει καρφί σε έναν ποιοτικό ενισχυτή και τέλος. Εκεί θα ακούγαμε σίγουρα διαφορές ξεκάθαρα.
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #43 στις: 08/01/15, 14:23 »
Σπρώχνει HB αβέρτα και οι παρουσιάσεις οργάνων του είναι όλες flawed.

Aλλά είναι διασκεδαστικός ο καραφλός και στις συγκρίσεις πεταλιών χρησιμοποιεί πάντα μπουτίκ ενισχυτές σε isolated cabs, ενώ πάντα σου λέει το signal chain του, από μικρόφωνο μέχρι audio interface. Σε αυτό είναι πολύ σωστός, γιατί ξέρεις πώς βγαίνει ο ήχος του.

Το Εxtreme Μetal είναι το μόνο Joyo/ΗΒ πετάλι που ψιλοθάβει πάντως... ;D
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συντονιστής
  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4476
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #44 στις: 08/01/15, 14:47 »
Aλλά είναι διασκεδαστικός ο καραφλός
:roll ..ναι, έχει πολύ πλάκα οι δε σκύλοι είναι όλα τα λεφτά!..
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #45 στις: 08/01/15, 15:00 »
προφανώς και προμοτάρει τη hb όπως και το thomann
άλλωστε δεν το κρύβει, βάζει και τα affiliate links στις περιγραφές ώστε όταν ανακατευθύνεται κάποιος μέσω αυτών στο thomann και κάνει κάποια αγορά τότε κερδίζει πόντους ο EytschPi42


Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #46 στις: 08/01/15, 15:59 »
Το είδα με ενδιαφέρον, δεν κατάλαβα διαφορές, αλλά ούτε και περίμενα να ακούσω διαφορές..

+1000


Αλλά και καρφι να τις ειχε, παλι ειναι πιθανο να μην ακουγαμε διαφορες. Για πολλους λογους μια φτηνη ή μαιμου κιθαρα μπορει να ακουγεται εξισου καλα ή και καλυτερα! Δεν με εντυπωσιαζει καθολου αυτο.
"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος modfori

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1866
  • less gain .. more grain!
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #47 στις: 08/01/15, 16:46 »
Για πολλους λογους μια φτηνη ή μαιμου κιθαρα μπορει να ακουγεται εξισου καλα ή και καλυτερα!

αν θες πες μας τους λόγους
Life is a lot like Blues,
it's Best when you Improvise!

Αποσυνδεδεμένος Lampr0s

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #48 στις: 08/01/15, 19:37 »
Η 99 με την 3000 αν συμβαινει πραγματικα ειναι απαραδεκτο!!! Θυμαμαι στρατς american vintage και μεχικο.. πολλες φορες μια μεχικο ηταν σαν τις usa.
Φτηνη κιθαρα ειναι και Φθηνοτερα εργατικα.., απτην αλλη σε μια φιρμα μεγαλο ποσοστο της τιμης παει μονο και μονο για τη μαρκα.
Αλλα και τα στανταρτς που πληρει μια ακριβη κιθαρα δεν αφορουν ολα στον ηχο.. εχουν ξυλα πχ με προσεγμενα τα νερα στο μπρατσο, παλαιομενα ξυλα και οχι χλωρα (να αγοραζεις το οργανο και σε ενα χρονο να γινεται αγνωριστο ??? ) κτλ προσεγμενα φινιρισματα.. ταστα.. και πολλες εργατοωρες πανω στο οργανο. Τωρα οι μαγνητες δεν ειναι και πυρηνικη φυσικη για να τους αντιγραψει καθε ο κινεζος και να ακουγεται το ιδιο.. και με κοστος 1 ευρω.



"Πας ο υψών εαυτόν ταπεινωθήσεται και ο ταπεινών εαυτόν υψωθήσεται" (Κατά Λουκάν, ιδ. 7-11)

Αποσυνδεδεμένος giorgos1990

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: Ενισχυτής
« Απάντηση #49 στις: 08/01/15, 21:23 »
Η δικη μου γνωμη πανω στο θεμα ειναι οτι ενα ακριβο οργανο εχει καλυτερο play-ability απο ενα πολυ φθηνοτερο κακης ποιοτητος..
Η αξιοπιστια επισης ειναι ενα αλλο μειζων θεμα οταν συγκρινεις κιθαρες 1000+ ευρω με ρεπλικα αντιγραφα των 200-300ε
Νομος της φυσης ειναι ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ.
Οσον αφορα το ηχητικο αποτελεσμα ο ηχος κατα 60-80% ειναι στον ενισχυτη κλπ μηχανηματα πανω και λιγοτερο στην κιθαρα.
Μια κιθαρα των 200-300ε θα "ακουστει"πολυ ακριβοτερη μεσα απο ενα rig 2000-3000ε .To αντιστροφο ομως δεν γινεται.
Παρτε τη καλυτερη fender,gibson κλπ-τιποτα δεν θα αντικαταστησει τον ηχο ενος ακριβου ενισχυτη..



 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Ενισχυτης

Ξεκίνησε από Und3ad Εφέ

7 Απαντήσεις
3408 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/08, 13:39
από Evangelos 123
4 Απαντήσεις
2937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/09, 22:14
από DarkHorse
2 Απαντήσεις
2166 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/10/09, 19:27
από scarface5323
9 Απαντήσεις
3070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/10, 02:54
από jim.ni
Ενισχυτης

Ξεκίνησε από Giannis1995 « 1 2 » Ενισχυτές

39 Απαντήσεις
9324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/08/10, 18:41
από Giannis1995
13 Απαντήσεις
5097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/11, 21:58
από adr1anos
11 Απαντήσεις
3761 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/12/11, 19:46
από adiavastos
4 Απαντήσεις
2891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/11/12, 00:27
από adiavastos
1 Απαντήσεις
2974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/07/14, 01:12
από adr1anos
1 Απαντήσεις
3307 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/11/20, 21:31
από BitCollector