Αποστολέας Θέμα: Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΡΙΤΙΚΗ......ΓΙΑΤΙ ΧΑΣΑΜΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;;;???  (Αναγνώστηκε 26800 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
ΚΑΛΑ τα καταφεραμε χθες αλλα να πω την αληθεια πιστευω πως θα χασουμε την τεταρτη.....εσεις τι πιστευετε?
« Τελευταία τροποποίηση: 15/10/08, 23:52 από philip the great »

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #1 στις: 12/10/08, 21:48 »
Δε μου αρεσε η Εθνικη. Επαιξε καλα μονο ενα ημιχρονο (απεναντι σε μια πολυ μετρια ομαδα), με τετοια μπαλα, θα φαμε πολλα μπαλακια, οπως και στο γιουρο

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #2 στις: 12/10/08, 21:51 »
Δε μου αρεσε η Εθνικη. Επαιξε καλα μονο ενα ημιχρονο (απεναντι σε μια πολυ μετρια ομαδα), με τετοια μπαλα, θα φαμε πολλα μπαλακια, οπως και στο γιουρο
+1 δεν επαιξε καλα..... :-\ και την τεταρτη αν παιξει ετσι οπως επαιξε με την μολδαβια ουυυυυ θα πρεπει να εχουμε κομπιουτερακι να μετραμε τα γκολ....

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #3 στις: 13/10/08, 10:01 »
ούτε η ελβετία είναι υπερομάδα παιδιά. δείτε τι έπαθε από το λουξεμβούργο.

πιστεύω ότι θα παίξουμε πιο σοβαρά από ότι με τη μολδαβία. εκεί το ματς μας πήγε. δυο γρήγορα γκολ και τέλος. γιατί να ζοριστούν στη συνέχεια γνωρίζοντας ότι έχει ένα τόσο σημαντικό ματς ακόμη σε λίγες μέρες;
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #4 στις: 13/10/08, 11:15 »
ούτε η ελβετία είναι υπερομάδα παιδιά. δείτε τι έπαθε από το λουξεμβούργο.

πιστεύω ότι θα παίξουμε πιο σοβαρά από ότι με τη μολδαβία. εκεί το ματς μας πήγε. δυο γρήγορα γκολ και τέλος. γιατί να ζοριστούν στη συνέχεια γνωρίζοντας ότι έχει ένα τόσο σημαντικό ματς ακόμη σε λίγες μέρες;
Συμφωνώ.. Συντήρηση δυνάμεων έκαναν γιατί το match με την Ελβετία όντως θα είναι από τα πιο δύσκολα του ομίλου.. Η Ελβετία δεν μου γεμίζει το μάτι σαν ομάδα, είναι σκληροτράχυλη βέβαια ενώ φημίζεται για τα Χ που παίρνει εκτός έδρας.. Στα συν νομίζω η "επιστροφή" του Χαριστέα που και στο πρώτο goal πέρασε την μπάλα με τέχνη στην κλειστή γωνία του Μολδαβού τερματοφύλακα ενώ στο δεύτερο το πλασέ του θύμισε Ανρί  :P.. Αφού είναι το αγαπημένο παιδί του Ρεχάγκελ και τον βάζει που τον βάζει τουλάχιστον ας σκοράρει.. Για το παιχνίδι της Τετάρτης προβλέπω Χ..

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #5 στις: 13/10/08, 11:40 »
Πραγματι με ομαδες σα τη μολδαβια γινεται ανρι. Με μεγαλυτερες ομαδες ομως ειναι ο γνωστος κακος χαριστεας

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #6 στις: 13/10/08, 12:25 »
Ασσος η δικη μου προβλεψη...
Ποια ελβετια ρε παιδια...??
Ο Χιτσφελντ εχει παθει αλτσχαιμερ...
Εδω χασανε απο το λουξ(εμβουργο)...
Αν ειμαστε σοβαροι θα το παρουμε...Εστω και με 1-0...

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #7 στις: 13/10/08, 12:38 »
Έχουμε φτάσει πια σε ένα επίπεδο που παιχνίδια όπως αυτό με την Ελβετία περιμένουμε να τα κερδίσουμε εύκολα, αλλά αυτό είναι λάθος.Πρέπει να παίξουμε.Με τη Μολδαβία τα πράγματα ήταν πολύ πιο εύκολα και μην σας ξεγελάει ότι η Ελβετία έχασε από το Λουξεμβούργο.Και ο ΟΣΦΠ έχει αποκλειστεί από τα Γιάννενα και η ΑΕΚ από τη Χαιδάρι.Το ποδόσφαιρο δεν είναι μπάσκετ.Δεν κερδίζει ο καλύτερος.Πρέπει πάντα να παίζεις πολύ καλά.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος lavigne

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 126
    • Προφίλ
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #8 στις: 15/10/08, 13:10 »
Καλώς τα παιδιά 3-0

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΕΛΛΑΔΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ
« Απάντηση #9 στις: 15/10/08, 23:32 »
Μάλιστα.. Καταφέραμε και χάσαμε από τους ξυλοκόπους :(..

Σχεδόν ανύπαρκτη επιθετικά, με πολλές επιπόλαιες προσπάθειες, ενώ στο κέντρο ζήτημα να κερδίσαμε 1 στις 10 διεκδικήσεις.. Ώρες ώρες νόμιζες ότι έπαιζαν σαν υπνωτισμένοι.. Η φάση βέβαια που έκρινε το παιχνίδι ήταν ο τραυματισμός του Κυργιάκου.. Από εκείνο το σημείο και μετά η άμυνα έγινε πιο επιρρεπής σε λάθη και σαφώς πιο ασύνδετη (αν και ο Πατσατζόγλου δεν ήταν κακός -- απλά δεν είναι center back).. Κανείς δεν ξεχώρισε από αυτό το παιχνίδι και δεν μπορώ να πιστέψω πως αφήσαμε μια ομάδα σαν την Ελβετία να μας κάνει διπλό μέσα στην έδρα μας..

Ευτυχώς που η βαθμολογία είναι ευνοϊκή μέχρι στιγμής..

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
εμ αυτα παθαινει αυτη η ομαδα που δεν παιζει μπαλα......χανει........δυστυχως δεν μας βλεπω να περναμε......γιατι απλα δεν εχουμε ομαδα......αυτα το ολιγα.....εσεις τι πιστευετε;??

Αποσυνδεδεμένος Nirvana_89

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Σ'αυτο τον τοπο οσοι αγαπουνε τρωνε βρωμικο ψωμι..
    • Προφίλ
εμ αυτα παθαινει αυτη η ομαδα που δεν παιζει μπαλα......χανει........δυστυχως δεν μας βλεπω να περναμε......γιατι απλα δεν εχουμε ομαδα......αυτα το ολιγα.....εσεις τι πιστευετε;??
οτι θα περασουμε ειναι το μονο σιγουρο γιατι δεν με πειθει το ισραηλ ουτε κ η ελβετια παρ'οτι μας κερδισε σημερα... αλλα με τετοια εγκληματα απ'τον ρεχαγκελ μην ξαφνιαστει κανεις αν φαμε 15 γκολ σε τρεις αγωνες στα τελικα του μουντιαλ...

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Τελικά είχαν δίκιο όσοι φοβόταν το ματς. Εγώ δεν πίστευα ότι θα παίζαμε τόσο άσχημα και φυσικά θα χάναμε.

Ο Χίτσφελντ τελικά δεν έχει αλτσχάϊμερ :) Μας έπαιξε έξυπνα και δεν μπορέσαμε να κάνουμε ούτε καν 2-3 ευκαιρίες. Βέβαια και τα 2 γκολ ήταν απίστευτα δώρα. Αν ο Κυργιάκος ήταν μέσα πιστεύω θα κάλυπτε τα νώτα μας και δεν θα τρώγαμε το 2ο.

Η Ελβετία δεν είναι καμιά μεγάλη ομάδα. Στα κυβικά μας είναι. Χθες έπαιξε πιο σωστά και πιο έξυπνα και πήρε το ματς. Μπορεί εκεί μέσα να γίνει το αντίθετο και να πάρουμε εμείς τους πόντους όπως κάναμε με την Τουρκία στα προκριματικά του Euro.

Οι 2 επόμενοι αγώνες με το Ισραήλ είναι όλα τα λεφτά. Τον Απρίλη θα ξέρουμε σε μεγάλο βαθμό που βρισκόμαστε. Ελπίζω βέβαια να συνεχίσει η Εθνική να κάνει αυτό που ξέρει καλά τα τελευταία χρόνια και να μην πουλάει βαθμούς με εύκολους αντιπάλους. Ίδωμεν.

Πιστεύω και ελπίζω ότι θα περάσουμε τελικά :)
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σορρυ βρε παιδιά αλλά δεν υπάρχει περίπτωση μια ομάδα χωρίς άκρα να έχει μεγάλες βλέψεις...
Εδώ παίζει αριστερό χαφ ο Σαμαράς και πίσω του ο Τοροσίδης!! (δεξιοπόδαροι και οι δύο εντωμεταξύ.. :-\)
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά έτσι για να μαθαίνουμε, υπάρχει στην Ελλάδα κάποιο καθαρό αριστερό μπακ που να αξίζει θέση στην Εθνική; Ενημερωτικά όχι ειρωνικά.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/10/08, 10:26 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος JP.M

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 481
  • Φύλο: Άντρας
  • R'n'R DAMNATION
    • Προφίλ
Κων/νίδης????(ίσως,δεν τον έχω παρακολουθήσει τελευταία).

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
καλη ρεζερβα αριστερο μπακ ειναι και ο δαρλας του παοκ.
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το χθεσινό ματς νομίζω οτι χάθηκε στη τακτική. Ο Χιτσφελντ ήταν πολύ διαβασμένος και είναι θαύμα που δεν φάγαμε κι άλλα γκολ. Αριστερό μπακ που ρώτησε ένα παιδί, ο Βενετίδης, κάνει πολύ καλές σεζόν με την Λάρισα, κι απορώ που δεν είναι και στην Εθνική... Όμως δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Κι ο Τοροσίδης που κάλυψε αυτή τη θέση, ήταν πολύ καλός.

Το πρόβλημα είναι στο σύστημα .Αυτή τι στιγμή χρησιμοποιούμε 2 ανασταλτικά χαφ Κατσουράνη και Μπασινά, και προσπαθούμε με μακρινές μπαλιές να τροφοδήτησουμε τα άκρα, μπας και βγάλουμε καμιά σέντρα από τα πλάγια. Αυτός ο τρόπος ανάπτυξης είναι τελείως ανορθολογικός, η μπάλα πρέπει να κατεβεί κάτω και με κοντινές πάσες στο χώρο του κέντρου. Για να γίνει αυτό, χρειαζόμαστε γρήγορα χαφ που θα μπορούν να κατεβάζουν τη μπάλα, και να βγάζουν κάθετες μπαλιές στα σεντερ φορ. Χαφ όπως ο Νίνης (κι όχι στατικό όπως ο Μπασινάς) για να δημιουργούμε φάσεις. Νομίζω οτι πρέπει να ρισκάρουμε χρησιμοποιώντας νέους παίχτες.Ο Σαμαράς είναι πολύ φορμαρισμένος, κάνει πολύ καλές εμφανίσεις στο Σκωτσέζικο πρωτ/μα και πρέπει να παίζει στη φυσική του θέση δεξί εξτρέμ. Ο δε Χαριστέας να κάτσει στο πάγκο να ξεκουραστεί λίγο το παλικάρι, γιατί χαλάει το σχήμα της Εθνικής.
Επίσης απαράδεκτο που δεν είχαμε στόπερ στον πάγκο, με αυτό το σχήμα. Θα μπορούσε κάλλιστα να είχε καλέσει τον Παπασταθόπουλο.
Ο Παπαδόπουλος χθες έκανε 2 λάθη και φάγαμε 2 γκολ, προσωπικά τον βρίσκω ακόμα ανέτοιμο για εθνική

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά έτσι για να μαθαίνουμε, υπάρχει στην Ελλάδα κάποιο καθαρό αριστερό μπακ που να αξίζει θέση στην Εθνική; Ενημερωτικά όχι ειρωνικά.
Νίκος Σπυρόπουλος ίσως..

Αποσυνδεδεμένος EPALLE

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is Like Jazz, Its Best When You Improvice
    • Προφίλ
    • Myspace website
καθομαστε και ψαχνουμε ρε παιδια αριστερο μπακ, μπουκαδορο κτλπ. λετε να μην τους εχει δει ο ρεχαγκελ αυτους? αφου φαινεται οτι παιρνει χαρτακια ο ανθρωπος. και σε καμμια περιπτωση δεν φταιει ο οττο για το χθεσινο ματς. με τετοιο υλικο δεν μπορεις να κανεις και περισσοτερα πραματα
100 ΧΡΟΝΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ - 100 ΧΡΟΝΙΑ ΑΣΤΕΓΟΣ

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Ο Παπαδόπουλος χθες έκανε 2 λάθη και φάγαμε 2 γκολ, προσωπικά τον βρίσκω ακόμα ανέτοιμο για εθνική
Χωρίς να θέλω να βάλλω κατά παίχτη του Ολυμπιακού (άλλωστε και η ομάδα μου, ο Παναθηναϊκός τον είχε φλερτάρει πάρα πολύ), έχω να πω ότι ο Παπαδόπουλος είναι μια περίπτωση παίχτη που ευνοήθηκε από τις συνθήκες και έκλεισε μια τόσο μεγάλη μεταγραφή.. Μετά τον Κυργιάκο (ο οποίος έκανε το μπαμ κατά τη μεταγραφή του στον ΠΑΟ από τον Άγιο Νικόλαο Κρήτης) δεν νομίζω ότι έχει βγει άλλο καλό center back (εννοώ από τους Έλληνες) εκτός του Παπασταθόπουλου που ξενιτεύτηκε.. Ο Παπαδόπουλος όσες φορές τον είδα πέρισυ με τον Άρη δεν μου άρεσε.. Μου φαίνεται πολύ άτεχνος (όχι ότι χρειάζεται καμία ιδιαίτερη τεχνική η θέση αλλά σίγουρα πρέπει να ξέρεις λίγο καλύτερη μπάλα από Ανατολακιδοκαλιντζάκηδες), με αρκετή δόση απειρίας και όχι τόσο καλές τοποθετήσεις.. Δεν νομίζω ότι αξίζει να είναι παίχτης επιπέδου του Ολυμπιακού (τουλάχιστον επί του παρόντος) και σίγουρα στην Εθνική λόγω ελλείψεως καλύτερου ο Ρεχάγκελ τον εμπιστεύεται.. Αν ο Γκούμας φέτος δεν ήταν παροπλισμένος μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας (λόγων των αλχημειών του Τεν Κάτε) θα μπορούσε να παίζει στη τριάδα της άμυνας.. Και επίσης αν ο Ρεχάγκελ ήθελε τη "Νέα Εθνική" και όχι τη "Παλιά Εθνική" θα έβαζε βασικό τον Παπασταθόπουλο και όχι τον Δέλλα.. Δυστυχώς κάποιοι δεν πήραν μάθημα από την μεγάλη Γαλλία του Ζιντάν, Ανρί, Βιεϊρά, Τιράμ, Πιρές και όλων των άλλων που τα σήκωσαν όλα μέσα σε 2 χρόνια, αλλά μετά χάθηκαν λόγω μη ανανέωσης (μη μου πείτε ότι παίξανε τελικό μουντιάλ γιατί στην ουσία 2 καλά παιχνίδια έπαιξαν στα 7)..
« Τελευταία τροποποίηση: 16/10/08, 13:02 από faser »

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Με τον Σπυρόπουλο συμφωνώ.Για τον Βενετίδη επίσης αλλά πρέπει να λαμβάνετε υπ'όψιν και ο παράγοντας ηλικία. Εχθές είχαμε μερικούς αδύναμους κρίκους, οι οποίοι κατά τη γνώμη μου ήταν ο Μπασινάς και ο Παπαδόπουλος. Σε αυτούς πρέπει να προστεθεί και ο τραυματισμός του Κυργιάκου και η μέτρια απόδοση του Κατσουράνη. Δεν έχουμε και τον παίκτη που μπορεί να κάνει μερικές ντρίμπλες και να δημιουργήσει αναστάτωση, οπότε μοιραία χάσαμε.Τέλος για το δυναμικό της Ελβετίας δεν ήταν και τίποτα τρομερό, κλειστά παίξανε, γι αυτό ίσως σε κλειστές άμυνες να πρέπει να ξεκινάει ο Λυμπερόπουλος αντί του Γκέκα.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
τα πράγματα είναι απλά. Όταν είχαμε το 2 στα 2 μερικές εφημερίδες άρχισαν να λένε ότι ετοιμαζόμαστε για mundial. Όταν νικήσαμε και τη μολδαβία άρχισαν να λένε σφραγίζουμε τα εισιτήρια. Μέχρι το ματς της Μολδαβία,οι ομάδες που αντιμετωπίσαμε ήταν καφενεία και αυτό έλειπε (να μην κερδίζαμε δηλαδή). Χθες μπήκαμε να παίξουμε και δεν πατάγαμε καλά,και η Ελβετία εκτός ότι είναι σίγουρα μια ομάδα ανώτερης κλάσης από το Λουξεμβούργο φερειπείν,ήθελε πολύ τους βαθμούς. Εμείς με τη λογική που είχε δημιουργηθεί γύρω μας νομίζαμε ότι ο αγώνας ήταν διαδιαστικού χαρακτήρα. Δε νομίζω πως τα δώσαμε όλα. Ωστόσο είμαι αισιόδοξος αν σοβαρευτούμε το Μάρτιο.

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Για το χθεσινό φιλικό με την Ιταλία τι έχετε να πείτε?

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
 :-\ :-\ :-\ :-\
Κοινώς.....ύπνος.....ξυπνήσαμε λίγο στο 50ο....και ξαναπέσαμε για ύπνο στο 54ο....

Προσωπικά έχω πολλές αντιρρήσεις σχετικά με τα άτομα που παίζουν στην Εθνική, καθώς και τις θέσεις που παίζουν.

1. Καραγκούνης: Επιτέλους, ας μας πει κάποιος ξεκάθαρα που παίζει ο άνθρωπος;;;; Αμυντικό χαφ; Δεκάρι; Αριστερό εξτρέμ; Δεξί εξτρεμ;;;
2. Μπασινάς: Δλδ, αυτός ο άνθρωπος πλέον δεν μπορεί να τρέχει και να βγάλει μπαλιά;;; Πρέπει πρώτα να σταματήσει την μπάλα και να πάρει φόρα; Και, επίσης, μπαλιές συρτές, ήρεμες στο 1-2 μέτρα, δεν μπορεί; Σε κάποια φάση έβγαλε πάσα νομίζω στον Τζιώλη (αν δεν κάνω λάθος) και η μπάλα κόντραρε στο πόδι του Τζιώλη από την δύναμε που την έστειλε ο Μπασινάς...
3. Τζιώλης: Μου φαίνεται λίγο νωθρός στο παιχνίδι του...έως πολύ νωθρός....
4. Σαλπιγγίδης: Κύριε Ρεχάγκελ...μπορεί και πιο πολύ στα άκρα να παίξει...είμαι σχεδόν σίγουρος....επιθετικός δεν είναι ο άνθρωπος;
5. Μάντζιος: Κύριε Μάντζιο, μπορείτε να ντριμπλάρετε και λίγο πριν σουτάρετε. Άλλωστε, μπορείτε να ντριμπλάρετε και αποτελεσματικότατα.
6. Βύντρα: Κάτω από ποιο σκεπτικό τον κάλεσε σε αυτήν την περίοδο της καριέρας του; Δεν θα μπω στην διαδικασία να κρίνω αν είναι καλός ή όχι, αλλά είναι σε άσχημη αγωνιστική κατάσταση κατά την άποψή μου, όπως και σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Πέραν του γεγονότος ότι είναι και αυτός νωθρός όπως και ο Τζιώλης.
7. Πλιάτσικας, Νίνης, Κουτσιανικούλης: ΠΑΛΙ ΡΕΣΤΑ ΕΔΩΣΕ Ο ΡΕΧΑΓΚΕΛ....τους μεν 2 πρώτους τους έβαλε στο 89, τον τρίτο (που είναι και σε καλή ψυχολογική κατάσταση αυτήν την περίοδο) δεν τον έβαλε καθόλου.....

Δυστυχώς, αρχίζω να πιστεύω ότι κάποιες οπαδικές βλακείες - αστικοί μύθοι που έχω ακούσει κατά καιρούς σχετικά με το ποιος καταρτίζει την ενδεκάδα......ίσως να μην είναι και τόσο βλακείες....ίσως.....εύχομαι να αποδειχθεί λάθος...
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
24 Απαντήσεις
10285 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/04, 14:25
από freemind
3 Απαντήσεις
3796 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/01/05, 10:54
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
3457 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/05/05, 21:03
από jazzer_n_rocker
0 Απαντήσεις
1487 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/12/05, 02:57
από Vern
2 Απαντήσεις
2337 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/07/06, 18:55
από blackie
17 Απαντήσεις
6949 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/03/08, 17:31
από Iced Jacob
57 Απαντήσεις
15483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/10, 16:08
από bobkatsionis
6 Απαντήσεις
4181 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/06/13, 18:48
από IxNiLaTiS
25 Απαντήσεις
15527 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/01/14, 16:04
από Απόλλων
2 Απαντήσεις
2839 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/04/18, 22:14
από Dagoth