Αποστολέας Θέμα: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???  (Αναγνώστηκε 17969 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konstadina

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρα λα λα λα λα....
    • Προφίλ
μπρρρρ.....Μόλις πήγε να με πατήσει ένα αυτοκίνητο στο δρόμο και να με κάνει φέτες!!!!Συγκλονισμένη απ' το γεγονός είπα να ανοίξω topic!!!!! :o :o :o Επίσης άλλη μία φορά πριν χρόνια είχα πάει να πνιγώ στην θάλασσα γιατί ήθελα να το παίξω μαγκάκι και να βουτήξω με κάτι κύμματα......ΝΑ (με το συμπάθειο)....Εσείς έχετε έρθει ποτέ αντιμέτωποι με τον χχχάάάρρροοο ??????

Αποσυνδεδεμένος pimami

  • Ανεμοσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Φωταγωγός
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #1 στις: 11/05/06, 23:50 »
ξαπλωμένος ανάσκελα Πατησίων και Κύπρου... ο οδηγός της μηχανής προσπαθεί να βρει ισορροπία και ένα αμάξι σταματά 1 μέτρο από το ξαπλωμένο σώμα μου...

                πήρα το καπελάκι μου και έφυγα για το σπίτι μου με ένα νευρικό γέλιο που ακόμα έχω όταν το θυμάμαι...

"τα ελατήρια του στρώματος βουίζουν όνειρα"

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #2 στις: 12/05/06, 00:08 »
Ναι...μια δυο φορες...αν και ποτε δεν ένιωσα οτι ήταν η τελευταια μου λέξη..αν και ειχα ένα γενικό μουδιασμα...ακινητος..απλα το έβλεπα και σαν να περιμενα κατι να γινει...μακρυα απο μας...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος Jimmy_Page

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 248
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαν ξυπνήσεις μονομιάς θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς
    • Προφίλ
    • Tribute to Rory Gallagher
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #3 στις: 12/05/06, 00:58 »
Μια φορά μιλούσα αφηρημένος στο κινητό και προσπαθούσα να διασχείσω την Ουλωφ Πάλμε, όσπου ένιωσα ένα φορτηγό να περνάει στα 5 εκατοστά από μένα, με πάνω από 80 km. Μου πήγε.... να

Μια άλλη φορά πιτσιρίκι (3-4 χρονών) έπαιζα με μια μπάλα στον 2ο όροφο του σπιτιού της θείας μου που ήταν γιαπί ακόμα. Τα μπαλκόνια δεν είχαν κάγκελα και, όταν σε μια φάση μου έφυγε η μπάλα προς το μπαλκόνι, έτρεξα να τη προλάβω... Με τράβηξε ο πατέρας μου στο ...παρα 5..

και καμια δυο φορές με μηχανή, αλλά πιο light καταστάσεις.... την γλύτωνα με την καρδιά μου να σπάει και πολλά πολλά καντίλια!!!!
Πύρ στη Αλαμάνα και φωτιά στο Γοργοπόταμο...

Αποσυνδεδεμένος vivian_m

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 43
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #4 στις: 12/05/06, 08:22 »
χμμ... ναι
Οταν απο λαθος ιατρικη διαγνωση μου ειπαν οτι δεν εχω πανω 6-8 μηνες !!!!
Εχουν περασει 10 χρονια απο τοτε και ακομα δεν το εχω ξεπερασει .....
i went to the woods because i wanted to live deliberately.i wanted to live deep and suck the marrow out of life. to put to rout all that was not life, and not, when i had come to die, discover that i had not lived !

Αποσυνδεδεμένος gzarog

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 23
  • Λατρεύω το YaBB SE!
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #5 στις: 12/05/06, 09:40 »
Εγω τον ειδα πριν απο χρονια
να παιζει βιολι σε ενα πανιγυρι
Φορουσε κιτρινο κουστουμι και κοκκινο πουκαμισο
και πανω στην τρελα του εβαζε το οργανο πισω απο το
σβερκο του και επαιζε

Αποσυνδεδεμένος Νεκταρία

  • Μάνα του λόχου/forum
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κανείς δεν είναι κανενός.
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #6 στις: 12/05/06, 09:51 »
Ανοιξη ΄88, γήπεδο Παναθηναϊκού, λεωφόρος Αλεξάνδρας, συναυλία Χ. Νικολόπουλου, με Αλεξίου, Πάριο, Νταλάρα, Γαλάνη, Βιτάλη, Σ. Διονυσίου, Καλογιάννη και άλλους που δεν θυμάμαι τώρα. Βρήκαμε εισητήρια την προηγούμενη μέρα αλλά όταν πήγαμε στο γήπεδο καταλάβαμε γιατί. Ειχαν διαθέσει τα διπλά εισητήρια απ΄όσα χωρούσε το γήπεδο. Ετσι στριμωχτήκαμε για να μπούμε μέσα, όχι στις κερκίδες, αλλά κάτω από αυτές, με προοπτική να βγούμε στον αγωνιστικό χώρο από μια τρύπα στο συρματόπλεγμα, για να δούμε την συναυλία. Τόσος κόσμος στριμωγμένος κάτω από τις κερκίδες, σαν τα ποντίκια και να σπρώχνουν οι πίσω, αυτούς που ήταν πιο μπροστά, θύμιζε κάτι από θύρα 7 το όλο σκηνικό... Ευτυχώς ένας ψηλός της παρέας, μπόρεσε και σταμάτησε, έστω και για λίγο το ανθρώπινο ρεύμα και βγήκαμε στο γρασίδι...

Κρήτη, καλοκαίρι ΄89, με μηχανάκι από Αγ. Νικόλαο προς Ηράκλειο και να φυσάει ένας τρομερός αέρας.  αν δεν σκοτωθούμε τώρα...

Σαντορίνη, καλοκαίρι '93, με μηχανάκι από Οία προς Φηρά. Τι να σου κάνει η πανσέληνος όταν ο δρόμος, απ΄τη μια μεριά γκρεμός και απ΄την άλλη βράχια, δεν έχει φώτα;;;

Αθήνα, καλοκαίρι '98, λεχώνα 10 ημερών στον 2ο γιο μου, με πυρετό από μαστίτιδα (όταν μένει το γάλα μέσα στο στήθος), να φεύγουμε για το νοσοκομείο και εγώ να υπαγορεύω τη διαθήκη μου...

Αυτά, μέχρι σήμερα...
Πολλές φορές βαθιά αναρωτήθηκα
τριγύρω οι άνθρωποι αν μ΄ αγαπούνε
για ότι φαίνομαι ή αν αληθινά
για ότι είμαι εγώ κοντά μου ζούνε

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #7 στις: 12/05/06, 20:12 »
Έχοντας αλλεργικό άσθμα και έχοντας πάθει αλλεργικό σοκ τον έχω δει πολλές φορές  καθώς δε μπορούσα να πάρω ανάσα και μέτραγα πόσες στιγμές μου μένουν.
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #8 στις: 12/05/06, 20:53 »
Στο ραφτινκ πριν απο λιγες εβδομαδες,κολλησε η βαρκα σε ενα μεγαλο κορμο,γυρισε και εγω παγιδευτηκα αναμεσα στη βαρκα και τον κορμο,αναποδα...με το νερο να τρεχει με απιστευτη πιεση....εμεινα απο κατω για περιπου 3 λεπτα καθως ειχε παγιδευτει το σωσιβιο μου στα κλαδια του δεντρου...αφου το εσκισα με καποιο τροπο καταφερα να απεγκλωβιστω...τα χειλια μου ειχαν γινει μπλε και ειχα πιει "μερικα" λιτρα νερο...
Και ολα αυτα στο υποτιθεται ευκολοτερο ποταμι που εχω κανει...

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #9 στις: 13/05/06, 00:28 »
Υπάρχει ένας πιλότος της Ολυμπιακής που λέγεται Χάρος... Σοβαρά!
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος heineken

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 143
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #10 στις: 13/05/06, 00:32 »
Μικρός 13 χρονών είχα ξεκινήσει δίαιτα (καψούρης τότε με μια μεγαλύτερη μου ;D) δεν ήταν δίαιτα από γιατρό δίκια μου συνταγή (μην την κάνετε).
Μονό φαει το μεσημέρι και ένα λίτρο χυμό το βραδύ αυτό για 6 μήνες χωρίς γλύκα χωρίς τίποτα, είχα γυρίσει από σινεμά εκεί έσπασα λίγο την δίαιτα είχα φαει σοκολάτα πήγα τουαλέτα για την ανάγκη ξαφνικά στα αυτιά μου άρχισαν να βουίζουν και από το κεφάλι αισθάνθηκα κάτι να πέφτει (το αίμα) σίγα σίγα η κάρδια άρχισε να χάνει ρυθμούς αίσθησης τίποτα πέφτω με δύναμη πάνω στον νιπτήρα με τον θώρακα και το μόνο που θυμάμαι είναι να ξυπνάω μετά από κανένα 10λεπτο δεν είχα καταλάβει τι έπαθα αργότερα από την περιγραφή που έδωσα σε γνωστό μου μου είπε μάλλον υπογλυκαιμία από τότε η δίαιτα κόπηκε  έχει περάσει δεκαετία άλλα δεν ξεχνιέται με τίποτα ;D 

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #11 στις: 13/05/06, 00:35 »
Υπάρχει ένας πιλότος της Ολυμπιακής που λέγεται Χάρος... Σοβαρά!

Και ο συγκυβερνητης του λεγεται Μακαριτης...
Ειναι απο τη Χιο αν δεν απατωμαι...

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #12 στις: 13/05/06, 01:07 »
Στα 5 μου περίπου βρέθηκα κάτω από ένα έπιπλο τηλεόρασης μαζί με την τηλεόραση.. ;D (δε θυμάμαι πόσο μεγάλη ήταν αλλά σίγουρα πιο μεγάλη από μένα..  ;D)
Μετά από λίγες ημέρες,λόγω οξείας λαρυγγίτηδας ένα βράδυ ξύπνησα και είχε κλείσει η αναπνευστική οδός με απότέλεσμα να μην μπορώ να πάρω ανάσα.Σύμφωνα με μαρτυρίες (των γονιών μου) μελάνιασα και την γλίτωσα επειδή ο πατέρας μου έτρεχε με το αυτοκίνητο στο δρόμο για το νοσοκομείο με αποτέλεσμα ο αέρας που έτρωγα στην μάπα να ξεβουλώσει κάπως το σύστημα ώστε να πάρω τις απαραίτητες ανάσες.. ::
Πριν λίγους μήνες σε έναν κεντρικό δρόμο στου Γουδή,στην προσπάθεια μου να το διασχίσω παραλίγο να με πατήσει ένα πούλμαν το οποίο πήγαινε #$^@$^$%!(Κοίταξα τον δρόμο από την ανάποδη μεριά που έρχονταν τα αυτοκίνητα.Τα αυτοκίνητα πήγαινα από τα δεξιά στα αριστερα κι εγώ κοίταξα μόνο για αριστερά προς τα δεξια.. Τελικά ένα χέρι με την συνοδεία των απαραίτητων ηχητικών εφέ (ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ!!ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ!!ΠΡΟΣΕΧΕ!!ΣΙΓΑ!!ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!κ.α) με τράβηξε πίσω κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή..
Ε ρε τι τραβάμε..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #13 στις: 13/05/06, 02:49 »
Πρόπερσι μετά από χειρουργείο αποφρακτικού οιλεού, έπαθα περιτονίτιδα (κοινώς μόλυνση σε όλα τα όργανα του περίνεου, στομαχι, έντερο, σπλήνα κλπ). Αφόρητοι πόνοι και κάθε μέρα μετρούσα δευτερόλεπτα. Δυστυχώς για κάποιους τη γλύτωσα  ;D

Από κει και πέρα κάθε μέρα τον βλέπω με τη μηχανή  :-\

Αποσυνδεδεμένος geni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 520
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εύχομαι το 2008 να κάνω κάτι καλό...
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #14 στις: 13/05/06, 22:47 »
ego 2 fores poy pige na me xtyphsei aytokinhto,mia perusi kai mia fetos.den prolaba na metsiso deyterolepta mono to dromo perasa...
Είναι διγ**ία ν΄αγαπάς και να ονειρεύεσαι. Αλλά τι είναι καλύτερα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #15 στις: 14/05/06, 00:35 »
Έχοντας αλλεργικό άσθμα και έχοντας πάθει αλλεργικό σοκ τον έχω δει πολλές φορές  καθώς δε μπορούσα να πάρω ανάσα και μέτραγα πόσες στιγμές μου μένουν.
Συναδελφε...Οτι το χειροτερο ειναι αυτο, ιδιαιτερα αν ξερεις οτι μονο ενα φαρμακειο ειναι διαθεσιμο για χαπια ή ενεσεις κορτιζονης ( στην περιπτωση που ο ιδιωτικος γιατρος επιμενει πως δεν ειναι απαραιτητο το νοσοκομειο :'( ...βραδυ το πηραν ολοι το διπλωμα ).
Πριν αρκετο καιρο, παραλιγο να σκοτωνομουν στην Κυπρο, οταν περνοντας ενα δρομο με το κλασσικο ελληνικο συστημα, κοιταξα αναποδα ( μαλλον, για μας κοιταξα καλα, αλλα εχοντας το αγγλικο συστημα οι Κυπριοι, δεν κοιταξα σωστα ), με αποτελεσμα τελευταια στιγμη να με αρπαξει ο φιλος μου πριν ενα ταξι με κανει κιμα ( το οποιο κορναρε μεν, αλλα με τη λογικη οτι παω καλα στο δρομο ,δεν σκεφτηκα να κοιταξω αναποδα.. :-\ )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος vst@vros

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 306
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Σταύρο... είμαι Ταύρος και Γαύρος ...1χαχα
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #16 στις: 15/05/06, 13:10 »
Αυγουστος '92 ή 91 δεν θυμαμαι...

Ειμαι Εθνική οδό Αθηνών Λαμίας λίγο πριν την 1η εξοδο για Ωρωπό, μετα το βενζιναδικο της ΒΡ.

ειμαι με την μηχανή και τρέχω με περίπου 170χλμ/ ωρα και ειμαι σε προσπεραση μιας νταλίκας.
τοτε εκει δεν ειχε την σημερινή νησίδα ο δρομος ηταν υπό κατασκευή και τα 2 ρευματα κυκλοφορίας ειναι σε μια πλευρά..

μολις λοιπόν εχω φτάσει στο τελος της προσπερασης δηλαδη μόλις εχω αρχίσει να ''βγαινω'' από την νταλίκα ενα ισχυρό ρευμα αέρα με τραβαει αριστερά...και

ενφανίζεται ενα πουλμαν μπροστα μου ...

η απόσταση ειναι μικρή βλεπω τον οδηγό του πούλμαν και με βλέπει   :o

ευτυχώς δεν εχω πανικοβλήθει  8) και με οση δυναμη εχω.... πλαγιάζω την μηχανή οσο μπορούσα δεξια...

και περναω από τον προφυλακτηρα του πούλμαν καποιους ποντους τόσους ωστε σημερα να ειμαι ζωντανός.

κανω δεξια και σταματάω...και για ενα μισαωρο τρεμω... ποδια, χερια, αυτιά ,ολο το σωμα μου...

από τοτε... βγηκε και ο αλλος φρονημίτης ;D

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #17 στις: 15/05/06, 14:05 »
Ότι έχω πάρει δίπλωμα και κάνω συνεχώς βόλτες με το αμάξι...Έχω φτάσει λιμανάκια και επειδή ήξερα οτι θα γινόταν μαλ***α, πηγαίνω σαν κότα (δεν έχω και κανένα αγωνιστικό τουτού)...Κάποια στιγμή ακούω κορνάρισμα, και μου βγαίνει από δεξιά ένα 206...το αποτέλεσμα ήταν να περάσουμε μια στροφή με το 206 να στρίβει με τις πάντες μπροστά μου και εγώ να βλέπω ακριβώς μπροστά από το καπό μου, την πόρτα του οδηγού του 206.......
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #18 στις: 15/05/06, 14:27 »
Με τη μηχανη κατα μεσω ορο 7,52 φορες τη μερα  :o

Σε ορειβασιες-αναριχησεις επισης απειρες φορες.
Εχω πιασει φιλο την τελευταια στιγμη οταν πιανεται απο ενα μικρο ελατο για να γυρισει τον κορμο του ακριβως στην ακρη ενος γκρεμουλακου (μικρος γκρεμος) και αρχιζει να γερνει ΜΑΖΙ με το ελατακι προς τον γκρεμο (σαπιες ριζες το ελατο και παραλιγο το παιδι να τις βλεπει απο κατω... ;D )

Στην ιδια αναβαση ανεβαινουμε ενα καταραχτη και ο δευτερος αρχηγος της ομαδας  που εχει φτασει σχεδον στην κορφη πρωτος για να βρει πατηματα ακουμπαει ενα καθετο βραχο-βοτσαλο σε μεγεθος κοντεινερ  :o ο οποιος αρχιζει να τραμπαλιζεται με εμας ακριβως απο κατω να τον κοιταμε σα να βλεπουμε τενις (περα δωθε,περα δωθε).Προφανως (καθοτι αυτη τη στιγμη γραφω  8) ) το βοτσαλακι  ;D εκατσε προς την πλευρα του καταραχτη και οχι προς την αντιθετη.(απο τοτε ο εν λογω κυριος ονομαζεται και Αρμαγεδων  ;D )

Σε επιστροφη απο αναριχησουλα και ενω εχουμε φαει 3,326,359,669,136 κυβικα μετρα νερο απο βροχη ,με το που βγαινουμε απο τη χαραδρουλα-χειμαρο που ηταν ο μονος τροπος επιστροφης απο την κορφη που ειχαμε παει (με το που βγαινουμε σημαινει περιπου 1-2 λεπτα απο την στιγμη που και ο τελευταιος απο εμας ανεβηκε στην οχθη) ακουμε τη γνωστη βαβουρα και βλεπουμε το χειμαρο να σκαει μουρη παρεα με τους κολλητους του (πετρες,ξυλα,εναν ολοκληρο κορμο  :o και τα συναφη).Αν ειχαμε ρομαντικους στην παρεα (ααααα,τι ωραια λουλουδακια,ας κοψω δυο-τρια ,ααααα και τι ωραιες πεταλουδιτσες ,ας τις κυνηγισω με την αποχη μου...) ακομα θα πηγαιναμε...

Και το σπαστικοτερο, ημερα που φυσαει σα διαολος διασχιζω πεζος την Ιπποκρατους στην Αλεξανδρας ακριβως τη στιγμη που μια ταμπελα απο απεναντι αποφασιζει οτι δεν αντεχει αλλο τον αερα και ξεφορτωνεται ενα κομματι 2Χ1 πλαστικο στο σχημα της Κυπρου (χωρις πλακα) το οποιο διασχιζοντας την Αλεξανδρας σαν χαρταετος κανονιζει με τον πυργο ελεγχου να προσγειωθει στο διαδρομο που ειναι ακριβως μπροστα μου και να καταληξει κατω απο το πρωτο αυτοκινητο που περιμενει στο φαναρι.Μετα το σοκ πεταγομαι στο σουπερμαρκετ που ειναι διπλα και παιρνω χαρτι υγειας διπλη συσκευασια ,ενα για μενα και ενα για τον οδηγο του τουτου (αυτοκινητου) που εχει ξεμεινει και κοιταει με το βλεμμα της αγελαδας το φαναρι για κανα τεταρτο προσπαθωντας να καταλαβει απο που ηρθε αυτο το ουφο  ;D

Δεν αναφερω την ιστορια φιλου ναυτικου (καλη του ωρα εκει που ειναι πια) που ειχε ναυαγησει 3 φορες και παρολα αυτα εχασε τελευταια στιγμη το Σαμινα στο ταξιδι εκεινο...

Με λιγα λογια παντα ζωνη,παντα αυτο που αρχιζει απο κα και τελειωνει σε τα (οχι καρτα κυρ Διονυση) και γενικως οτι προστασια μπορει να σκεφτει κανεις γιατι παραφιλαει  στη γωνια ο φουστης
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #19 στις: 15/05/06, 20:28 »
Πελαργε τι να σου πω? Επαθα την πλακα μου. Ο υψιστος κατεβαινε αυτοπροσωπος και σε εσωζε :o :o :o
Εγω μια φορα ειχα παει πεζοπορια σε ενα βουνο με κατι φιλους αλλα πολλα ατομα ομως και περπαταγαμε σε ενα στενο δρομακι στο βουνο και διπλα ειχε πλαγια και εκει που πηγαιναμε ανετα ηταν ενα τιμημενο σημειο που για καποιο λογο γλιστρυσαμε. ΚΑι φευγουμε στην πλαγια κουτρουβαλοντας και ευτυχως στα 5 μετρα ειχε εναν κορμο πεσμενο και σκαμε πανω στον κορμο. Αλλιως θα κατατρακηλαγαμε ολο το βουνο αμασητοι. Και μια αλλη φορα πηγα να διασχισω τη γουναρη πανω απο το σπιτι μου και παω να τρεξω γιατι βιαζομουν αλλα τρωω μια σαβουρα στη μεση του δρομου. Και να ερχεται το λεωφορειο και σταματα ο προφυλακτηρας μπροστα στα ματια μου. Τα ειδα ολα. Μετα χαμογελαγε ηλιθια ο οδηγος ο οποιος ειχε χεστει πανω του που μπορει να με παταγε. ΑΣε δραμα. ΚΑι ποιος ο λογος οπυ ετρεχα? Ειχα αργησει στις γ**ω εξετασεις......
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Unknown Artist

  • Νυχτοβάτης
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 347
  • Φύλο: Άντρας
  • Super profundo on the early eve of your day
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #20 στις: 15/05/06, 21:52 »
Παλιότερα έκανα ποδήλατο χωρίς χέρια ο δικός σου και πάω να στρίψω(ναι, έστριβα και χωρίς χέρια) και τρώω τη σαβούρα. Από πίσω μου ερχόταν ένα αυτοκίνητο και σταμάτησε η ρόδα 10 εκ. από το πόδι μου...  ::)
Ξημερώνει. Μισοκατανοημένο πρώτο φως. Λαμπερός δαμαστής αγριεμένων και χαμένων ψυχών.
Μετανιώνω για όσα ως τώρα ισχυρίστηκα, για ό,τι ως τώρα υπήρξα.
Μετανιώνω γι' αυτή μου ακόμα τη μετάνοια.

                                     - Γιάννης Αγγελάκας -

Αποσυνδεδεμένος Πελαργός

  • Ασσασινος κατοικος Κιθαρισταν
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Πετρωμενον Φαγειν Αδυνατον
    • Προφίλ
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #21 στις: 16/05/06, 10:16 »
Παλιότερα έκανα ποδήλατο χωρίς χέρια ο δικός σου και πάω να στρίψω(ναι, έστριβα και χωρίς χέρια) και τρώω τη σαβούρα. Από πίσω μου ερχόταν ένα αυτοκίνητο και σταμάτησε η ρόδα 10 εκ. από το πόδι μου...  ::)

Κοιτα μαμα χωρις χερια
Κοιτα μαμα χωρις ποδια

Κοιτα μαμα χωρις
.
.
.
.
.
.
.
.
δοντια

 ;D
το ΕΙΝΑΙ ειναι αβασταχτα ελαφρυ

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #22 στις: 17/05/06, 12:12 »
Υπάρχει ένας πιλότος της Ολυμπιακής που λέγεται Χάρος... Σοβαρά!

Και ένας Κύπριος εξεταστής στο Κέντρο Οδηγών! ;D

Με το αμάξι πρόσφατα...
Τι μας το δίνουν το δίπλωμα αφού είμαστε άσχετα...
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #23 στις: 17/05/06, 12:31 »
ναι.. .μια φορα οταν μπηκα στο αμαξι και οδηγουσε η Σαπφώ :P :P
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

Αποσυνδεδεμένος Σ.απ.φώΣ

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ξέρω, μα επιλέγω ξανά τ' όνειρο.
    • Προφίλ
    • Μαρία Νεφέλη
Απ: Εχετε δει ποτε τον "χαρο"με τα ματια σας???
« Απάντηση #24 στις: 17/05/06, 13:37 »
ναι.. .μια φορα οταν μπηκα στο αμαξι και οδηγουσε η Σαπφώ :P :P

Mόλις υπέγραψες την καταδίκη σου!
Θέση δίπλα στον συνωνόματό σου, τον Άγιο Βασίλη!!!
Ιξίονες είμαστε όλοι. Iξίονες που αγκαλιάσαμε ένα σύννεφο νομίζοντας ότι κρατούμε τα όνειρά μας...
Ν.Κ.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
17383 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
11884 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
7014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
27 Απαντήσεις
14236 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/05, 00:09
από asxhmos
12 Απαντήσεις
12976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16906 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
0 Απαντήσεις
2079 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/06, 14:41
από Shu_Ji
1 Απαντήσεις
3055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/08, 04:58
από ARGIRIS25
6 Απαντήσεις
8094 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/19, 20:06
από Uriah