Αποστολέας Θέμα: Τι κιθάρα;;;;  (Αναγνώστηκε 12463 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mi_das

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Τι κιθάρα;;;;
« στις: 27/12/07, 21:55 »
Θελω να αγορασω μια ηλεκτρική γυρω στα 500-700 ευρω. Ειμαι αναμεσα σε Fender κ σε ibanez. Ποια θα μου προτινατε;; Η μουσικη που θελω να παιξω ειναι ελληνικό ροκ κ "ελαφρύ" μεταλ. . . . .

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #1 στις: 27/12/07, 22:23 »
θα σου προτεινα να μην ακουσεις καμια προταση απο δω και να παρεις αυτη που εσυ γουσταρεις και σ'αρεσει με βαση τα ακουσματα που εχεις.
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1308
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #2 στις: 27/12/07, 22:27 »
E κάτσε ρε φίλος αν δεν έχει εμπειρία το παιδί να μην τον διαφωτίσουν κάποιοι που ξέρουν? Εννοείται πως θα διαλέξει αυτό που θα του ταιριάξει καλύτερα, αλλά έχοντας και υπόψη κάποιες συμβουλές, γνώμες και εμπειρίες άλλων.
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος mi_das

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #3 στις: 27/12/07, 22:30 »
απλως δεν θελω μια κιθαρα που να βγαζει πολυ σκληρο ήχο κ να βγαζει πολυ καλες παραμορφωσεις.Θελω μια απλη ηλεκτρικη, για ελληνικο ροκ κυριως οπως Τρυπες,Ενδελεχεια,. .. . .

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #4 στις: 27/12/07, 22:42 »
Η στρατ σου κάνει.. Και καλύτερα με 2πλό στη bridge θέση!! ;)


BTW, το θέμα είναι σε λάθος κατηγορία...

Αποσυνδεδεμένος mi_das

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #5 στις: 27/12/07, 22:59 »
gers, θα μπορουσες να μου πεις καποιο συγκεκριμενο μοντελο ή σειρα; ισως καποια 60s classic player;;

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #6 στις: 27/12/07, 23:07 »
Απ ό,τι θυμάμαι οι 60ς δεν έχουν 2πλο (όχι ότι δεν μπορείς να βάλεις αν θες) αλλά έχω ακούσει καλά λόγια... τέσπα, εγώ μια μεξικάνα standard fat strat έχω και είμαι ευχαριστημένος!! Γενικά η στρατ θα σε καλύψει!!

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1372
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #7 στις: 28/12/07, 15:37 »
Εγω εχω μια highway made in USA και βγαινει στα 780 απο θωμα... Εχω παθει χοντρη πλάκα μαζί της.
Παίζω από jazz, funk, blues, soft,ελληνικά μέχρι και Lamb of God...! Αν θες κάτι ρώτα με καλύτερα με πμ που θα το δω σίγουρα!Η κιθάρα είναι όργανο της τάξεως των 1000 Ε αλλά απο θωμά πέφτει πολύ και αξίζει...

Αποσυνδεδεμένος giorgos_z

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #8 στις: 28/12/07, 15:51 »
E κάτσε ρε φίλος αν δεν έχει εμπειρία το παιδί να μην τον διαφωτίσουν κάποιοι που ξέρουν? Εννοείται πως θα διαλέξει αυτό που θα του ταιριάξει καλύτερα, αλλά έχοντας και υπόψη κάποιες συμβουλές, γνώμες και εμπειρίες άλλων.
ναι ρε μαν το ξερω απλα ειναι προτιμοτερο πιστευω να το ψαξει μονος του οπως πολλοι το κανουν και ας μαθαινουν απ τα λαθη τους.γιατι ειναι φανερος οτι ειναι αρχαριος γιατι φεντερ κα ιιμπανεζ δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους αλλα τεσπα δεν εχει σημασια.
οπως και να χει φιλε θα σου προτεινα μια μεξικανα φεντερ,μαλιστα περναγα απο διαμαντοπουλο χθες καθοδον προς εξαρχεια και ειδα στη βιτρινα κατι μεξικανες σε αρκετα προσιτες τιμες...αν και μενα μου αρεσουν οι ιμπανεζ και εχω μαλιστα δυο οταν παιζω μπλουζ η πιο ροκ μπλουζ σε καμια φεντερ αμερικανα συνηδητοποιω ποσο σκατα ειναι οι ιμπανεζ για μπλουζ...οι ιμπανεζ ειναι για καργα γκαζι καθαρα για μεταλ αν και υπαρχουν μοντελα πιο μυστηρια και αυτα θελουν πολυ ψαξιμο ομως...με βαση αυτα που μου λες θα σου προτεινα μια καλη φεντερ μεξικανα και με μονους μαγνητες δεν εχει καμια σημασια κατ εμε...διοτι οπως ειχε πει και ενα παλλικαρι σε ενα ποστ που καποιος του ελεγε για γκαζια και για μονους μαγνητες:''τραβα πες στον malmsteen οτι δεν εχει ογκο και γκαζι...''
Κάθε σου ώρα κ'ένα λουλούδι σου τραγουδάει μέσα στην καρδιά
Ο χρόνος σου είναι η μουσική που πηγάζει απο μέσα σου βαθιά

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #9 στις: 28/12/07, 16:14 »
Κι όμως, αν ακούσεις την malmsteen signature σε εξοπλισμό για κοινούς θνητούς θα διαπιστώσεις ότι δεν έχει και τον τρελό όγκο...

Εν τω μεταξύ, στη βιτρίνα στον Διαμαντόπουλο αν δεν κάνω λάθος είχε την highway μόνο 740ε... καλή ευκαιρία... Επίσης κοίτα και τις μεξικάνες fat strat... Κατα τη γνώμη μου oι H-S-S κιθάρες σου δίνουν μεγαλύτερη ευελιξία από S-S-S...

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #10 στις: 28/12/07, 19:51 »
Κατα τη γνώμη μου oι H-S-S κιθάρες σου δίνουν μεγαλύτερη ευελιξία από S-S-S...

Ή απλά πετάς ένα διπλοπηνιακό κι είσαι μάστορας. Κι εξάλλου μερικές έχουν το universal σκάψιμο, που παίρνει και μονό και διπλό. Τώρα ποιές είναι αυτές δεν ξέρω, βέβαια...  :)

Αποσυνδεδεμένος mi_das

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #11 στις: 29/12/07, 19:04 »
 ??? ??? ??? ??? ??? ???
Τι είναι το H-S-S & τι το S-S-S  βρε παιδιά??????

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1970
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #12 στις: 29/12/07, 19:09 »
Αν καταλαβα καλα ο gers μιλαει για κιθαρες με 1διπλο κ2μονους μαγνητες (Hum-Single-Single)
και με 3 μονους(Single-single-single)

και πραγματικα σου δινουν μεγαλυτερη ευελιξια οι H-S-S

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2535
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #13 στις: 29/12/07, 22:06 »
Ακριβώς αυτό...

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #14 στις: 30/12/07, 01:07 »
Κι όμως, αν ακούσεις την malmsteen signature σε εξοπλισμό για κοινούς θνητούς θα διαπιστώσεις ότι δεν έχει και τον τρελό όγκο...

Ναι ρε φιλε!και γω περιμενα κατι το απιστευτο,και με απογοητευσε...το μονο που γουσταρα ηταν οτι μπορω να κανω τουμπανα vibratos..
κατ τα τ αλλα μια fender japan προτεινω εγω,μιας και ειναι πιο οικονομικες,και επιπλεον επειδη ειμαι φαν των εργοστασιων μουσικων οργανων στην Ιαπωνια...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #15 στις: 30/12/07, 11:34 »
 Εγώ πάντως που έχω μια strat highway (αμερικάνα), είμαι υπερευχαριστημένος! Κι ας είναι s-s-... Δεν έχω μετανοιώσει ούτε ένα ευρώ από αυτά που έδωσα. Πιάνει ΟΛΑ (ή σχεδόν όλα) τα ακούσματα και γενικότερα δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!
 Τώρα, όσον αφορά τη σύγκρισή σου ανάμεσα σε fender και ibanez εννοείται πως για τα ακούσματά σου οι fender είναι πιο κοντά σ'αυτό που θες.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1970
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #16 στις: 30/12/07, 12:12 »
Εγώ πάντως που έχω μια strat highway (αμερικάνα), είμαι υπερευχαριστημένος! Κι ας είναι s-s-... Δεν έχω μετανοιώσει ούτε ένα ευρώ από αυτά που έδωσα. Πιάνει ΟΛΑ (ή σχεδόν όλα) τα ακούσματα και γενικότερα δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα!
 Τώρα, όσον αφορά τη σύγκρισή σου ανάμεσα σε fender και ibanez εννοείται πως για τα ακούσματά σου οι fender είναι πιο κοντά σ'αυτό που θες.

Οντως...
 Αν επιτρεπεται παντως ποσα ειχες δωσει?

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #17 στις: 30/12/07, 15:51 »
Απλα μια λεπτομερεια:
Οι DiMarzio της Μαλμστιν δεν ειναι μονοπηνιοι, μονο εμφανισιακα ειναι ετσι.

Και @ Midas

Φιλε μου, στην κατηγορια τιμης που αναφερεις, εγω συστηνω παντα και ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ την σειρα SE της PRS.
Συγκεκριμενα την Custom SE.

Πολυ ποιοτικο κατασκευαστικα οργανο, ηχος απο αλλη κατηγορια τιμης, και γενικα ενα πολυ ευελικτο οργανο, για ολες τις δουλειες.
Θα τις βρεις στην Αθηνα στον ZOZEF,πειραια...

http://www.zozef.gr/site.php?&file=product-view.xml&cat0id=&cat1id=13&cat2id=51&id=2144

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #18 στις: 30/12/07, 21:12 »
Φιλε μου, στην κατηγορια τιμης που αναφερεις, εγω συστηνω παντα και ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ την σειρα SE της PRS.
Συγκεκριμενα την Custom SE.

Πολυ ποιοτικο κατασκευαστικα οργανο, ηχος απο αλλη κατηγορια τιμης, και γενικα ενα πολυ ευελικτο οργανο, για ολες τις δουλειες.
Θα τις βρεις στην Αθηνα στον ZOZEF,πειραια...

http://www.zozef.gr/site.php?&file=product-view.xml&cat0id=&cat1id=13&cat2id=51&id=2144


+100000000.... για τα συγκεκριμένα λεφτά είναι πολύ ποιοτικά όργανα....

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #19 στις: 31/12/07, 02:38 »
Φιλε μου, στην κατηγορια τιμης που αναφερεις, εγω συστηνω παντα και ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ την σειρα SE της PRS.
Συγκεκριμενα την Custom SE.

Πολυ ποιοτικο κατασκευαστικα οργανο, ηχος απο αλλη κατηγορια τιμης, και γενικα ενα πολυ ευελικτο οργανο, για ολες τις δουλειες.
Θα τις βρεις στην Αθηνα στον ZOZEF,πειραια...

http://www.zozef.gr/site.php?&file=product-view.xml&cat0id=&cat1id=13&cat2id=51&id=2144


+100000000.... για τα συγκεκριμένα λεφτά είναι πολύ ποιοτικά όργανα....

η μαλλον overpriced??  ::)παιδια,εκτιμω αφανταστα την prs...σε αυτες τις τιμες,δεν θα την εμπιστευομουν,γιατι εχοντας παιξει και με αυτην και με αλλες σε ιδιες τιμες,δεν θα την ελεγα value for money Κιθαρα...εσεις ξερετε απο κει και περα..την αποψη μου κατεθεσα μονο..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #20 στις: 31/12/07, 02:43 »
Οι PRS και SE πιστεύω είναι η ίδια περίπτωση με Gibson και Epiphone. Δεν είναι καθόλου άσχημες κιθάρες οι SE, αλλά δεν περιμένεις να παίξεις και PRS όταν την αγοράσεις, έτσι? Προσωπικά μια χαρά κιθάρες μου φάνηκαν, και το περίεργο ήταν ότι και κατασκευαστικά δεν ήταν προχειροδουλειές, αντιθέτως ήταν αρκετά προσεγμένες για τα λεφτά τους, αλλά είναι πάλι και το ρίσκο του τι θα πετύχεις. Μερικές φθηνές κιθάρες βγαίνουν καλύτερες από άλλες, επίσης φθηνές κιθάρες, της ίδιας εταιρίας πάντα.

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #21 στις: 31/12/07, 15:24 »
Οι PRS και SE πιστεύω είναι η ίδια περίπτωση με Gibson και Epiphone. Δεν είναι καθόλου άσχημες κιθάρες οι SE, αλλά δεν περιμένεις να παίξεις και PRS όταν την αγοράσεις, έτσι? Προσωπικά μια χαρά κιθάρες μου φάνηκαν, και το περίεργο ήταν ότι και κατασκευαστικά δεν ήταν προχειροδουλειές, αντιθέτως ήταν αρκετά προσεγμένες για τα λεφτά τους, αλλά είναι πάλι και το ρίσκο του τι θα πετύχεις. Μερικές φθηνές κιθάρες βγαίνουν καλύτερες από άλλες, επίσης φθηνές κιθάρες, της ίδιας εταιρίας πάντα.

Κοιταξτε να δειτε.
Σας εγγυωμαι πως αν και οι SE ειναι της ιδιας φιλοσοφιας με Epiphone, ειναι πολυ πιο τιμιες κιθαρες απο τις epiphone η τις Squier κ.ο.κ.
Επιπλεον δεν ισχυει αυτο που λεει ο Τονυ περι ρισκου, διοτι εδω δεν εχεις να κανεις με lite ash tele η fender mexico.
Το quality control των SE ειναι πρωτοφανες. Εχω πιασει στα χερια 3 διαφορετικες (ιδιο μοντελλο φυσικα, custom w/ trem), και στο βαθμο που το σχετικα απειρο αυτι μου μπορει να αντιληφθει διαφορες, δεν υπηρχε καμια... Πιστευω οτι η PRS δεν ειναι ακομα, ευτυχως για μας να ρισκαρει το καλο της ονομα, με μαιμουδιες.
Το συγκεκριμενο οργανο (ε ναι, δεν εχω παιξει μ ολη τη σειρα) αξιζει και το τελευταιο του ευρω.

Το αν κανει για τον φιλο Μιδα, θα το κρινει βεβαια αυτος. Ειναι βεβαια αρκετα all-around κιθαρουλα,ελαφρια, με το τρεμολλακι της, και αν και φοραει humbuckers, εχει και μια σταλα παραπανω ατακα απο μια LP. (νομιζω ειναι λογω του scaling της, πιο κοντα σε strat προτυπα).

Οσο για το αν καποιος που, οπως λεει ο Τονυ, θα πιασει μια SE και θα περιμενει να ακουσει santana III, θα απογοητευτει, ε τοτε δεν φταιει η PRS, αλλα η μαλακια που δερνει το εν λογω παλληκαρι ::)

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1227
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #22 στις: 31/12/07, 15:57 »
καλα αυτο ειναι προφανες...στο τελευταιο που λες...
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #23 στις: 31/12/07, 17:30 »
Κοιταξτε να δειτε.
Σας εγγυωμαι πως αν και οι SE ειναι της ιδιας φιλοσοφιας με Epiphone, ειναι πολυ πιο τιμιες κιθαρες απο τις epiphone η τις Squier κ.ο.κ.
Επιπλεον δεν ισχυει αυτο που λεει ο Τονυ περι ρισκου, διοτι εδω δεν εχεις να κανεις με lite ash tele η fender mexico.
Το quality control των SE ειναι πρωτοφανες. Εχω πιασει στα χερια 3 διαφορετικες (ιδιο μοντελλο φυσικα, custom w/ trem), και στο βαθμο που το σχετικα απειρο αυτι μου μπορει να αντιληφθει διαφορες, δεν υπηρχε καμια... Πιστευω οτι η PRS δεν ειναι ακομα, ευτυχως για μας να ρισκαρει το καλο της ονομα, με μαιμουδιες.
Το συγκεκριμενο οργανο (ε ναι, δεν εχω παιξει μ ολη τη σειρα) αξιζει και το τελευταιο του ευρω.

Το αν κανει για τον φιλο Μιδα, θα το κρινει βεβαια αυτος. Ειναι βεβαια αρκετα all-around κιθαρουλα,ελαφρια, με το τρεμολλακι της, και αν και φοραει humbuckers, εχει και μια σταλα παραπανω ατακα απο μια LP. (νομιζω ειναι λογω του scaling της, πιο κοντα σε strat προτυπα).

Οσο για το αν καποιος που, οπως λεει ο Τονυ, θα πιασει μια SE και θα περιμενει να ακουσει santana III, θα απογοητευτει, ε τοτε δεν φταιει η PRS, αλλα η μαλ***α που δερνει το εν λογω παλληκαρι ::)

To κατά πόσον του αρέσει του καθενός μια κιθάρα το κρίνει αυτός και λέει τη γνώμη του. Δεν θα κάτσω ν'ασχοληθώ επειδή κάποιος τα πήρε με τη δική μου γνώμη για μια μάρκα κιθάρας. Όποιος γουστάρει την ακούω, σε όποιον δεν αρέσει δικαίωμά του. Τώρα την τρελή υπεράσπισή σου στις SE, που στο κάτω κάτω δεν είπα και καμιά κακή κουβέντα γι'αυτές, δεν μπορώ να την κρίνω. Άμα σ'αρέσει, πρότεινέ τις σ'όλο τον κόσμο, δικαίωμά σου, όπως επίσης δικαίωμά μου να λέω τη γνώμη μου. ΟΚ?

Άι καλή χρονιά γιατί πολύ στους καβγάδες το ρίξαμε φέτος. Να μπεί ήρεμο το 2008.

Αποσυνδεδεμένος MechMech

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 591
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Τι κιθάρα;;;;
« Απάντηση #24 στις: 01/01/08, 02:34 »
Ειλικρινα δεν καταλαβα γιατι τσαντιστηκες.....
Δεν καταλαβα να σε προσβαλλα καπου...Η απευθυνοσουν σε καποιον αλλο?
Τεσπα, καλη χρονια φιλε.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
3784 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/05/02, 20:06
από Θοδωρής
24 Απαντήσεις
9572 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/04, 16:35
από κατέ((γίδα))
23 Απαντήσεις
8480 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/05, 10:49
από Βραζίλης
8 Απαντήσεις
6630 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/08, 23:33
από Gabriel6th
28 Απαντήσεις
10612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/08, 00:38
από JeffLoomis
4 Απαντήσεις
3884 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/08, 12:44
από Απόλλων
25 Απαντήσεις
22257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/10, 18:23
από DIKOMAR
11 Απαντήσεις
14882 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/03/08, 23:25
από Fteo
30 Απαντήσεις
11547 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/08, 22:23
από newGuitarMan
16 Απαντήσεις
8892 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/12, 03:03
από Adoni