Αποστολέας Θέμα: Schoolwave 2006  (Αναγνώστηκε 92542 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SPATH

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 97
  • Φύλο: Άντρας
  • A PUBLIC PIECE OF DNA.
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #50 στις: 13/06/06, 11:11 »
Ξερει κανενα μελος συγκροτηματος απο αυτα που θα παιξουν φετος πως θα ειναι το promotion τους????Δηλαδη,θα εμφανιστουν σε καποια εκπομπη οπως περσι(βλ.Λαζοπουλο και ενα πρωινο μαγκαζινο της ερτ),θα μιλησουν καπου?ΑΝ ναι,που και ποτε? 8) :P
IF THE FACTS DON'T FIT THE THEORY,CHANGE THE FACTS.

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #51 στις: 13/06/06, 11:36 »
λοιπον επι της ουσιας δν γνοριζω κατι,για τηλεοραση κλπ  παντως ολα τα συγκροτηματα που θα παιξουν θα εχουν promotion απο το περιοδικο schooligans...με συνεντευξεις και πληροφοριες για τα bands αλλα και για τη διοργανωση γενικοτερα....(το περιοδικο κηκλοφορει με τη κυριακατικη στις 18)                                                 


                                                       
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

Αποσυνδεδεμένος LSSPOILT

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #52 στις: 13/06/06, 20:37 »
μπείτε στην σελιδα www.theschooligans.gr egine mia mikri diamorfosi sto site!!!

g@rvin

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #53 στις: 17/06/06, 02:54 »
Τα σχολεία έκλεισαν, το SCHOOLWAVE έρχεται! Χιλιάδες παιδιά αναμένεται να παρακολουθήσουν το Φεστιβάλ μαθητικών συγκροτημάτων SCHOOLWAVE, που διοργανώνουν για δεύτερη συνεχή χρονιά το περιοδικό SCHOOLIGANS και η «Τεχνόπολις» του Δήμου Αθηναίων (Πειραιώς 100, Γκάζι) το τριήμερο 23-24-25 Ιουνίου 2006.
Φέτος το Φεστιβάλ είναι πανελλήνιο. Συμμετοχή δήλωσαν 180 συγκροτήματα από όλη την Ελλάδα και μετά από ακροάσεις, επιλέχθηκαν 21 που θα ανέβουν στη σκηνή. Την επιλογή έκαναν ο ραδιοφωνικός παραγωγός Γιάννης Πετρίδης, το συγκρότημα Raining Pleasure και ο συνθέτης Νίκος Κυπουργός.

Τα 21 συγκροτήματα (θα εμφανίζονται 7 κάθε ημέρα) εκπροσωπούν πολλά είδη μουσικής (Rock, Pop, Metal, Hip-hop, Punk, Ska-punk,ακόμα και παραδοσιακή!). Παράλληλα θα πραγματοποιηθούν κι άλλες εκδηλώσεις (πάντα από μαθητές) όπως breakdance, bmx-show, graffiti κ.α.

Στο τέλος κάθε ημέρας του Φεστιβάλ θα εμφανιστούν γνωστοί καλλιτέχνες: οι Ρόδες (23/6), ο Γιάννης Αγγελάκας και οι Raining Pleasure (24/6), ο Διονύσης Σαββόπουλος και ο Αλκίνοος Ιωαννίδης (25/6).

Οι πόρτες θα ανοίγουν στις 19:00 και η είσοδος είναι ελεύθερη.

Το αναλυτικό πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23/6

No Profile (Hard Rock)

Κρυστάλλινες Σιωπές (Rock)

Looming Titties (Pop/ Punk) από Ρόδο

Carbonated Lemonade (Pop/ Rock)

Illusion (New-Alternative Rock) από Αγρίνιο

Danger by Design (Hardcore/ Nu Metal) από Χαλκίδα

Ska-Bangies (Ska-Punk)

ΡΟΔΕΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/6

Ακροβάτες (Rock/ Classic Rock) από Ναύπλιο

Blackout (Hard Rock)

Valkyries (Progressive Rock/ Metal) από Σάμο

Γυάλινη Σφαίρα (Low Bap) από Xίο

Yπόνοια (Low Bap)

Rosebleed (Goth Rock)

Ξωτικά (Παραδοσιακά)

RAINING PLEASURE

ΓΙΑΝΝΗΣ AΓΓEΛAKAΣ

KYPIAKH 25/6

Pοζ Tοστ (Rock)

Λευκές Σκιές (Rock) από Θεσσαλονίκη

Tough Cookies (Pop/ Rock)

English Handmade Must (Alternative Pop/ Rock) από

Nαύπακτο Ladies First (Pop/ Rock)

Steel Blood (Μελωδικό Hard Rock) από Σέρρες

Entropia (Progressive Hard Rock/ Metal)

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΣABBOΠOYΛOΣ

AΛKINOOΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #54 στις: 18/06/06, 20:06 »
Παντως το σημερινο schooligans ηταν απαισιο. 2 αφιερωματα ολα κι ολα 4 σελιδεσ γραμματα 6 σελιδεσ σκουλγουεηβ που πρακτικα δεν ελεγαν τιποτα και οι συνεντευξεις των συγκροτηματων ειχαν κουλες ερωτησεις. Καλυτερα απο 1-2 συγκροτηματα και καλες συνεντευξεις παρα απο 7 με 5 ερωτησεις ολες ολες. Και 4 σελιδες συνεντευξη απο τον ποιητη. Οπως ειπα το θεμαγ ια το σκουλγεηβ δεν ελεγε τπτ το μονο που μου αρεσε ηταν το κομιξ στο τελος. Κατα τα αλλα απογοητευτηκα απιστευα. Και μια σελιδα αναφερομενοι στις πορειες για να λενε οτι συνεχιζουν την επαναστατικοτητα. Τεσπα ελπιζω το επομενο να ειναι καλυτερο >:(
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος thanos2014

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #55 στις: 19/06/06, 02:09 »
είναι κανείς από σέρρες που 8α κατεβεί αθήνα?

το τελευταίο Schooligans όντως δν ήταν τπτ το σπουδαίο πέρα από τη συνέντευ3η του ποιητή και το γ**άτο σκιτσάκι στο τελος ^^

Αποσυνδεδεμένος c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Injekting Khaos FTW !
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #56 στις: 19/06/06, 14:18 »
είναι κανείς από σέρρες που 8α κατεβεί αθήνα?

το τελευταίο Schooligans όντως δν ήταν τπτ το σπουδαίο πέρα από τη συνέντευ3η του ποιητή και το γ**άτο σκιτσάκι στο τελος ^^

Παντως ειχε και αυτη την ωραια φωτογραφια με τον ντραμερ των Steel Blood ....
Paranoid George Reborn :D , meta apo 1,5 xrono gaming back :P

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #57 στις: 19/06/06, 19:44 »
Πρωτον η entropia δεν ειπαν οτι θαυμαζουν αγγελακα αλλα τρυπες κατι λεει αυτο.Δευτερον Οι εντροπια παιζουν μια μουσικη που ειναι λογικο να ακουνε και αγγελακα.Και βεβαια ειναι ακρωςλογικο να ακους ska-p mad caddies και...αγγελακα.. :P
Παντως αν μια μπαντα εχει τοσους ανθρωπους με διαφορετικα ακουσματα που επεκτιενοντα απο πανκ σε μεταλ σε τζαζ και σε κλασσικη μουσικη παω στοιχημα πως θα εχουμε φοβερα συγκροτηματα στο μελλον.Το κολημα μου ειναι οχι τι ακουει αλλα τι λεει οτι ακουει για να πουλησει μουρη.Καταλαβες?Και συ νομιζω αφου πας σχολειο ακομη βλεπεις ποση ακουνε αυτα τα πραματα..Αλλα δεν θελω να φυγω και να μπω στο θεμα "α εγω τα ακουω ολα" γιατι υπαρχει τοπικ.
Μα να αναφερει τον αγγελακα και τους green day και τους nirvana αλλα μετα οταν τον ρωτανε τι σιχαινεται να λεει το heavy metal?OK ισως ειμαι τρελος ή παραειμαι λογικος σε βαθμο αηδιας και δεν μπορω να τους καταλαβω...
Το αλλο ειναι ωραιο?Ποιους γουσταρεις?ε ζεπελιν φλοιντ σοαντ rhcp..Ποιπους απεχθανεσαι"εε καλομοιρα βανδη τσαλικη ε και αυτους τους cannibal corpse..Αν αυτο δεν προκαλει εντυπωσεις τοτε μαλλον εγω προκαλω...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #58 στις: 19/06/06, 20:15 »
Και να σου πω την αληθεια προτιμω να βλεπω παιδια 15 χρονων να αναφερουν τον αγγελακα σαν επιρροη παρα τους priest

Κατ'εμε οταν εισαι πιτσιρικι και εχεις μπαντα,εχεις ως προτυπο τους καλυτερους και μονο τους καλυτερους(ειτε παιζεις μεταλ,ποπ,ροκ,κουντρι...)Απο την αλλη φυσικο ειναι στον καθενα μας να αρεσει κατι διαφορετικο και καπου εκει αναμεσα βρισκεται και ο χαρακτηρας της καθε μπαντας.Μην λεμε ομως πως ο συμπαθεστατος κυριος Αγγελακας εχει μεγαλυτερη βαρυτητα ως προτυπο απο τους Priest...Αλλα ρε Κιρατζο τι θελεις να σου πουνε τα παιδακια δηλαδη αφου δεν βλεπουν και τιποτα αλλο στη τηλεοραση(ειδες ποτε Priest και να εχει ηλιο εξω?)
Και αν θελεις και την προσωπικη=ηλιθια αποψη μου...ειναι καταντια για την Ελλαδα να εχει ως "εμπορικοτερα"συγκροτηματα(σε πωλησεις αλλα και απηχηση και επιρροη) τα Ξυλινα Σπαθια και τις Τρυπες...

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #59 στις: 19/06/06, 20:21 »
Περιμένω την άγια στιγμή εκείνη που ένας καλλιτέχνης/συγκρότημα θα επιλέξει να επηρεαστεί και λίγο παραπάνω από τις μουσικές τάσεις της εποχής μας...πήξαμε στις ίδιες κι ίδιες μουσικές αναφορές, λες κι η μουσική ξεκίνησε και σταμάτησε σε 5-10 συγκροτήματα γενικής αποδοχής.

Τι διάολο...τόσα 15χρονα και 16χρονα, μονάχα τους Priest και τους λοιπούς σεσημασμένους γνωρίζουν; Που είναι οι GY!BE και τόσα άλλα συγκροτήματα που έχουν κλείσει ακόμα και δεκαετία στα μουσικά πράγματα;

Πάμε λοιπόν να αναγεννήσουμε τους νέους Priest, Metallica, Scorpions, Τρύπες κοκ γιατί είχαμε και έλλειψη.

Αποσυνδεδεμένος mark15

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #60 στις: 20/06/06, 16:07 »
Ρε παιδιά καμία γνωμη για τους Valkyries.. Τι παίζει μ'αυτούς??

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #61 στις: 24/06/06, 00:00 »
Λοιπόοοοον...
Σήμερα ξεχώρισα τους:
No Profile (Η κοπέλα έχει καταπληκτική φωνή)
Carbonated Lemonade ( Δεν είναι το στυλ που ακούω, αλλά παίζουν πολύ καλά, άσε που το καινούργιο κομμάτι γά***σε...)
Danger By Design (Εξαιρετικό το hardcore τους...)

Αυτοί που μου προκάλεσαν μια απέχθεια ήταν οι Looming Titties...

EDIT DAVE MURRAY:Οταν γραφτηκες στο φορουμ δεχτηκες καποιους ορους...σε παρακαλω οπως να τους τηρεις... σου εχω κανει επανειλημμενως παρατηρηση για το πως εκφραζεσαι... προσπαθησε να μετριασεις τον ''ενθουσιασμο'' σου...
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/06, 21:35 από D@ve Murray »
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #62 στις: 24/06/06, 00:09 »
Συγχαρητηρια στις Λεμοναδες!!!!!!
Παιξαν εξαιρετικα και η ποιοτητα του ζωντανου ηταν ανωτερη της εγγραφης...
Λιιιιιιγα προβληματακια με το σολο στο 3ο κομματι αλλα νομιζω οτι εγινε περισσοτερο λογω αγχους ;)
Εμεινα εντυπωσιασμενος παντως...Το μονο γκρουπ με προσωπικοτητα και οχι αντιγραφη καποιων αλλων...
Μου αρεσε και το πρωτο συγκροτημα(No profile)
Οι υπολοιποι μαλλον με απογοητευσαν(περιμενα ισως περισσοτερα απο το μουσικο σχολειο και οχι τα περπατημενα) η με αφησαν παντελως αδιαφορο(τα παλικαρια με το hardcore)

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #63 στις: 24/06/06, 13:33 »
No profile- Η τυπισσα καταπληκτικη φωνη κατα τα αλλα οκ μουσικουλα


Κρυσταλλινες Σιωπες-Παλι καλη φωνη η τυπισσα γενικα ολοι πολυ καλοι μουσικοι εκτος απο τον εναν κιθαριστα που   
                               υποτιθεται τραγουδουσε κιολασ
       
Looming titties-Πολυ χαβαλες ειδικα το ουρσουλα ημουν και μπροστα μπροστα στο πιτ και επεσε πολυ γελιο μου
                      αρεσαν ειχαν τον χαβαλε τους οκ emo κλασσικα οχι τπτ πρωτοτυπο αλλα πολυ καλοι

Carbonated Lemonade-Δεν εκφερω γνωμη μιας και η μπασσιστρια τυχαινει να ειναι γυναικα μου οποτε δεν θα εχω
                                 αντικειμενικη αποψη

Illusion-Αρκετα καλη μουσικη με εντυπωσιασαν και μπραβο αν και δεν τους παρακολουθησα απο κοντα γιατι ειχα παει
            για μπυρα

Danger by design-Κλασσικο hardocore-nui γουσταρα πολυ επεσε και ξυλο και χαβαλες ηταν πολυ δεμενοι πολυ καλοι
                          οι τραγουδιστες ειδικα αυτος στα καφρικα πολυ καλος και μου αρεσαν.

Ska Banggies-Τι να πω.....

Ροδες- Χειροτερα απο ολους παιξανε.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #64 στις: 24/06/06, 19:26 »
Λοιπον παρεβρεθησα και γω εκει.Σιχαθηκα κυριολεκτικα τους danger by design..πιο πολυ ηχορυπανση ηταν οχι μουσικη.Οι ska bangies ηταν μακραν οι καλυτεροι.Επισης μου αρεσαν πολυ και οι carbonated αλλα το ξαναλεω στο θεμα των φωνητικων πρεπει να δουλεψουν πολυ γιατι που και που φαλτσαρουν,αλλα να δουλεψουν και την προφορα και την αρθρωση γιατι τα μισα καταλαβαινουμε απο οτι ακουμε.Βεβαια το γεγονος οτι ειναι μολις 17 μαλλον τα δικαιολογει ολα κ φυσικα για την ηλικια τους παιζουν παραπανω απο καλα.Μου αρεσε και μενα το κομματι το καινουριο που επαιξαν αλλα και η σκηνικη τους παρουσια.Για τις Ροδες δεν ξερω τι να πω..οργανικα καλοι ηταν αλλα στα φωνητικα δεν τρελαθηκα.Τες πα..αντε να ρθει η κυριακη να δουμε τους Entropia!

Υ.Γ.:Για τους Εντροπια:Βρε πωπωπαιδα..βαλατε το Enstro στο διαφημιστικο του Schoolwave?χε χε...καλη φαση αλλα να μην μιμηθειτε τον "Χατζηγιαννη"..φιλια.. 8)

Υ.Γ.2:Tι συμβαινει με τον Απολλωνα?Βλεπω οτι τον προωθουν αβερτα κουβερτα..κατι μου βρωμαει εδω..
« Τελευταία τροποποίηση: 24/06/06, 19:29 από comfortably bassman! »
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #65 στις: 24/06/06, 21:04 »
Eχει ακουστει οτι ο Ιωαννιδης κανει διακρισεις σχετικα με τον Απολλωνα(εξωφυλλα με φωτο του..συμμετοχη 2 φορες σερι στο σκουλγουεηβ αλλα και το περιφημο αρθρο "η μοναξια του Απολλωνα" που μονο αληθεια δεν ηταν) αλλα και καποια αρνητικα σχολια περι συμφεροντων που εχει.Μηπως τελικα απο εναν φαινομενικα κουλ τυπο που φαινεται να ναι στο πλευρο της νεολαιας και της μουσικης κρυβεται κατι αλλο? ???
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος RBnikos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 324
  • Φύλο: Άντρας
  • we're becoming .... Hostile!!
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #66 στις: 25/06/06, 02:10 »
καθε φορα βλεπουμε την αρνητική μεριά...από ότι ειδα εγω αυτο το παιδί έχει πολλη καλές μουσικες ικανοτητες και ποιος ο λογος να μην τον προωθουν?? μια χαρά οι ροδες αν και μου φανηκε λιγο στα απαυτα μας η ολη κατασταση... :-\

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #67 στις: 25/06/06, 02:26 »
Οι Hip Hop δε μου άρεσαν...μόνο το τελευταίο που είπαν ήταν ωραίο.
Τα γκρουπάκια καλά ήταν γενικά και η τραγουδίστρια του Γκρουπ που είπε το Sweet Child O' MIne ξεχώρισε.
Οι Raining Pleasure Είχαν 2-3 καταπληκτικά αλλά με κούρασαν...
Αγγελάκας...την έκανα με ελαφρά  ::)

Αποσυνδεδεμένος rolander

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • E N T R O D U C E R
    • Προφίλ
    • ENTROPIA
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #68 στις: 25/06/06, 09:19 »
μια χαρα κυλησε μεχρι στιγμης το schoolwave...με καποια μικροπροβληματα στον ηχο..κ με σαφως ανεβασμενο επιπεδο απο περυσι..αλλα ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΙ   E N T R O P i A..... :P :P ;D
Σας περιμενουμε ολους παιδια να χτυπηθουμε παρεα μπροστα μπροστα.. ;) 8)



Υ.Γ.:Βassman δεν το φτιαξαμε εμεις το σποτακι του schoolwave,oπως καταλαβαινεις..αν κ εχω μια συμπαθεια προς τον χατζηγιαννη... :P :P :P :P :P :P :P ;D

Mana Sama

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #69 στις: 25/06/06, 10:56 »
Θα'μαστε εκεί, Σταύρο, να 'σαι σίγουρος.

Ασχετο: Οι Rosebleed ΜΑ-ΜΗ-ΣΑΝ!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ε!ΜΑ

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχω ένα άλογο ( χιχιχι )
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #70 στις: 25/06/06, 14:03 »
λοιπον νομιζω η διοργανωση ηταν μια χαρα αν και περημενα τον ηχο πολυ καλητερο πανω στη σκηνη, ελπιζω κατω να ακουγοταν τουλαχιστον καλυτερα :P σημερα τελευταια μερα με ΕΝΤΡΟΠΙΑ και οχι μονο...ρε!!! εσεις του κιθαρα υπαρχει περιπτωση να σας δω σημερα?????
ΠΙΑΝΟΜΠΑΣΣΙΣΤΡΙΑ ( και με τα συνθια καλα τα παμε ομως ) η γυναικα του μπασσιστα........mpite www.myspace.com/carbonatedlemonade

mydyingbride

  • Επισκέπτης
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #71 στις: 25/06/06, 14:54 »
ΛΟΙΠΟΝ,οι ναυπλιωτες ηταν ετσι κ ετσι(ειχε προβλημα τ ενα παιδι με την κιθαρα κατι του εφυγε μια χορδη δν καταλαβα... ???)ωραια φωνη,αλλα απο κιθαρες χανανε πολυ,το sweet child o'mine ακουγονταν σαν μπουζουκι να πουμε :P ενταξει στο killing in the name εγινε ψιλοπανικος!  ;D

Οι γκοθαδες καλοι ητν δεν λεω αλλα δεν ενθουσιατηκα κιολας...
Αυτοι που μαρεσανε πολυ αν και δεν ειμαι του ειδους ηταν οι γυαλινη σφαιρα...Ηταν αρκετα καλοι...Ετσι γ***ι η Χιος παιδια  ;D
Κ περιμενουμε σημερα να ειδουμε entropia και αλκινοο..¨.
Καλη ακροαση παιδια  ;)

Αποσυνδεδεμένος zeppelin89

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #72 στις: 25/06/06, 15:42 »
ημουν κι εγω εκει χθες και εβγαλα τα εξης συμπερασματα:
οι blackout σαν μοναδες ηταν απιστευτοι.ο κιθαριστας ο μπασιστας κι ο ντραμμερ εξαιρετικοι αλλα παιζοντας him (ενω δηλωνουν πως παιζουν hard rock) και με τραγουδιστη αυτο το νουμερο δεν πανε πουθενα
πολυ σημπαθητικο το τριτο συγκροτημα αν και φαινοντουσαν αρκετα μικροι(εξαιρεση ο ντραμμερ)
τα παιδια που επαιξαν τα παραδοσιακα ηταν πολυ καλοι και τα μα*******να που τους κραξανε επρεπε να φανε λιγο ξυλο
τελος η κοπελα απο το πρωτο συγκροτημα ηταν πολυ καλη
τα παιδια που επαιξαν ska p και τετοια δεν τους σχολιαζω γιατι δεν ημουν εκει οταν επαιξαν
Αντε να δουμε και σημερα τι θα δουμε!!!!

Αποσυνδεδεμένος Santa

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο μικρός τυμπανιστής
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #73 στις: 25/06/06, 16:03 »
Θα πάω και γω μάλλον για Entropia... αλλά τι είναι αυτά τα ροζ τοστ και τα ροκ-ποπ? δεν με προδιαθέτουν ευχάριστα...

Αποσυνδεδεμένος c0uNt_OrGatH-ParanoidGeorge

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Injekting Khaos FTW !
    • Προφίλ
Απ: Schoolwave 2006
« Απάντηση #74 στις: 26/06/06, 00:17 »
Λοιπον, μολις γυρισα τι να πω...
Ξεχωρισα τους:
English Handmade Must
Ροζ Τοστ
Steel Blood
αλλα φυσικα οι Entropia εκλεψαν την παρασταση!
Paranoid George Reborn :D , meta apo 1,5 xrono gaming back :P

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3194 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/06, 03:58
από vert
9 Απαντήσεις
3483 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/06, 23:56
από ilianthos-Kanlis
121 Απαντήσεις
43530 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/07/07, 05:40
από Marios Demigod
32 Απαντήσεις
11161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/07, 04:07
από Chris2004
34 Απαντήσεις
11379 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/07/07, 12:12
από rania_roxx
0 Απαντήσεις
3662 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/07/09, 18:01
από MUSICPOST
0 Απαντήσεις
1626 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/11/10, 17:05
από johnD
1 Απαντήσεις
2222 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/10, 14:10
από Dimitris12345
0 Απαντήσεις
6071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/12, 00:40
από DreamRiff
1 Απαντήσεις
9921 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/10/13, 19:02
από yiannakis