Αποστολέας Θέμα: Καγμάκης  (Αναγνώστηκε 11714 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Καγμάκης
« στις: 03/10/09, 15:00 »
Γεια σας φιλοι συνforumιοτες ;D

Σμρ πηγα στον Καγμακη για να αγορασω πεννες (Χανω 6-7 πεννες την εβδομαδα) αλλα κ για να δοκιμασω μια Les Paul που ειχα βαλει στο ματι.!!
Μπαινω μεσα στο μαγαζι ομορφα κ ωραια κ περιμενω καποιον να με εξυπηρετησει (το μαγαζι ειχε εναν πελατη μεσα μονο)... μετα απο λιγο(κανα 3-4 λεπτο) με κοιταει ενας κ κανει νοημα στον διπλανο του (με τον οποιο απολαμβαναν τον καφε τους αγνοωντας για την υπαρξη μου) να με εξυπηρετηση΄ κ ερχετε με ενα βλεμμα σαν να ελεγε "τι με σηκωνει τωρα ο κεφτες μια χαρα καθομουν"... αφου με τα ζορια καταφερε να αρθρώσει 2 λεξεις απ την κουραση "τι θα θελατε  :bored"  μου εφερε την κιθαρα κ εφυγε για να συνεχίσει τον καφε του  >:( :angry. Κ επειδη εγω δν ειμαι για πολλα πολλα πηρα το καπελακι μου κ εφυγα ;D

 ~Θα ηθελα να μαθω αν κ καποιος αλλος εχει αντιμετωπισει την ιδια συμπεριφορα απο το συγκεκριμενο μαγαζι ???
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #1 στις: 03/10/09, 15:14 »
Καλα σου εφερε την κιθαρα να τη δοκιμασεις και εφυγε...δλδ δεν καθισε πανω απο το κεφαλι σου και σε ενοχλησε αυτο.....???...
ε οχι ρε συ...
Δηλαδη θα προτιμουσες να καθεται απο πανω σου να μη σε αφηνει να δοκιμασεις το οργανο με την ησυχια σου?

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #2 στις: 03/10/09, 15:15 »
Εχω αντιμετωπισει παρομοια συμπεριφορα απο τον ιδιο τον Καγμακη.Ηθελα να παρω μια αριστεροχειρη fender και οπως ηταν φυσικο και επομενο ηθελα να δοκιμασω 2 κιθαρες που ειχε.Περα απο το οτι γενικα ηταν ιδιαιτερα αρνητικος κ ειρων οσον αφορα το υφος του τελικα δεν με εξυπηρετησε γιατι λεει οτι επρεπε να αποσφραγισει την συσκευασια που ειχε τις κιθαρες.

Το οτι βεβαια ενα προιον οπως η κιθαρα πρεπει να το δοκιμασουμε πριν να το αγορασουμε δεν του το ειπε κανεις.Ετσι πηγα σε ενα αλλο μαγαζι δοκιμασα την κιθαρα που ηθελα και μετα την παρηγγειλα απο τον Θωμα.

Απο τον καιρο που εγινε το συμβαν..οποτε εχω την ευκαιρια διηγουμαι αυτο το γεγονος γιατι πιστευω οτι ο επαγγελματιας ειναι υποχρεωμενος να σε εξυπηρετησει με ευγενεια και προθυμια ειτε ειναι να αγορασεις μερικες πενες η οτιδηποτε.Ειναι δουλεια του.

Μιας και λοιπον υπαρχουν μαγαζατορες που ειναι αληθινοι επαγγελματιες προτιμω αυτους.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #3 στις: 03/10/09, 15:20 »
Ετσι πηγα σε ενα αλλο μαγαζι δοκιμασα την κιθαρα που ηθελα και μετα την παρηγγειλα απο τον Θωμα.
....
Μιας και λοιπον υπαρχουν μαγαζατορες που ειναι αληθινοι επαγγελματιες προτιμω αυτους.

Τώρα μας δουλεύεις??!!... ??? ;D ;D
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #4 στις: 03/10/09, 15:21 »
Καλα σου εφερε την κιθαρα να τη δοκιμασεις και εφυγε...δλδ δεν καθισε πανω απο το κεφαλι σου και σε ενοχλησε αυτο.....???...
ε οχι ρε συ...
Δηλαδη θα προτιμουσες να καθεται απο πανω σου να μη σε αφηνει να δοκιμασεις το οργανο με την ησυχια σου?

Φιλε m@ster k@frer θα μπορουσε να ρωτησει τι ακριβος ψαχνω ...κ ποιο πλ με ενοχλησε αυτη η βαρεμαρα κ η απαθια που ειχε κ οτι με εγραψε στα .... του
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #5 στις: 03/10/09, 15:23 »
Σίγουρα απαράδεκτη συμπεριφορά από πωλητή... από την άλλη πλευρά όμως, και δεδομένης της κατάστασης στα περισσότερα Ελληνικά μαγαζιά, μήπως εσύ θα έπρεπε να εκμεταλλευτείς την αδιαφορία τους και να τσακίσεις (με την καλή έννοια πάντα) τις κιθάρες που ήθελες να δοκιμάσεις; Στο κάτω-κάτω δεν είναι πάντα αρνητικό για μένα ως υποψήφιος αγοραστής να μού δίνουν μια κιθάρα και να με αφήνουν να τη δοκιμάσω με την ησυχία μου, χωρίς κάποιον πάνω από το κεφάλι μου όλη την ώρα...
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #6 στις: 03/10/09, 15:28 »
Σίγουρα απαράδεκτη συμπεριφορά από πωλητή... από την άλλη πλευρά όμως, και δεδομένης της κατάστασης στα περισσότερα Ελληνικά μαγαζιά, μήπως εσύ θα έπρεπε να εκμεταλλευτείς την αδιαφορία τους και να τσακίσεις (με την καλή έννοια πάντα) τις κιθάρες που ήθελες να δοκιμάσεις; Στο κάτω-κάτω δεν είναι πάντα αρνητικό για μένα ως υποψήφιος αγοραστής να μού δίνουν μια κιθάρα και να με αφήνουν να τη δοκιμάσω με την ησυχία μου, χωρίς κάποιον πάνω από το κεφάλι μου όλη την ώρα...

Για να μν παρεξηγηθω ...δν λεω οτι τον ηθελα κ απο πανω μου ...αλλα θα μπορουσε να ρωτησει 1-2 παγματα γιατι κοιταζω αυτο το οργανο... δλδ στο musicorama που πηγα κ δοκιμασα την ιδια κιθαρα ο ανθρωπος με ρωτησε γιατι αυτο γιατι το ενα γιατι το αλλο κ μου πρότεινε τλκ μια αλλη κι8αρα η οποια οντος μου ταιριαζε πιο πλ  ;D
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #7 στις: 03/10/09, 15:30 »
Καλα σου εφερε την κιθαρα να τη δοκιμασεις και εφυγε...δλδ δεν καθισε πανω απο το κεφαλι σου και σε ενοχλησε αυτο.....???...
ε οχι ρε συ...
Δηλαδη θα προτιμουσες να καθεται απο πανω σου να μη σε αφηνει να δοκιμασεις το οργανο με την ησυχια σου?

Φιλε m@ster k@frer θα μπορουσε να ρωτησει τι ακριβος ψαχνω ...κ ποιο πλ με ενοχλησε αυτη η βαρεμαρα κ η απαθια που ειχε κ οτι με εγραψε στα .... του
Αυτο οκ...απλα ετσι οπως το διαβαζα μου φανηκε να σε ενοχλει το οτι σε αφησε να δοκιμασεις μονος...
δικιο εχεις...και καλα εκανες και το εγραψες...και εδω στη θεσσαλονικη εχει μαγαζια που κανουν τα ιδια και χειροτερα..
Βλεπε.."γεια σας θελω να δοκιμασω την ταδε κιθαρα.."
"ναι βεβαιως.."και παιζει ο πωλητης και σου λεει στο τελος "σου αρεσε?"... :P

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #8 στις: 03/10/09, 15:37 »
Αυτο οκ...απλα ετσι οπως το διαβαζα μου φανηκε να σε ενοχλει το οτι σε αφησε να δοκιμασεις μονος...
δικιο εχεις...και καλα εκανες και το εγραψες...και εδω στη θεσσαλονικη εχει μαγαζια που κανουν τα ιδια και χειροτερα..
Βλεπε.."γεια σας θελω να δοκιμασω την ταδε κιθαρα.."
"ναι βεβαιως.."και παιζει ο πωλητης και σου λεει στο τελος "σου αρεσε?"... :P

Για το Τσελιο μιλας;

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #9 στις: 03/10/09, 16:41 »
Δε μου χει τύχει εδώ πέρα. Έχει πωλήτές βέβαια με τουπέ και όχι τόσο εξυπηρετικούς (και στον Τσέλιο, αλλά όχι όλοι), αλλά να δοκιμάσει την κιθάρα ο πωλητής δε μου χρι τύχει σε κανένα απ τα 5 μαγαζιά που χω δοκιμάσει κιθάρες...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Panos the Greek

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 382
  • Φύλο: Άντρας
  • Unforgettable, Irreplaceable, Immortal
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #10 στις: 03/10/09, 16:53 »
Εγώ προχθές πήγα να δοκιμάσω σε ένα κατάστημα στο Μαρούσι τον dsl100 και καθόταν η πωλήτρια μπροστά και της έλεγα εγώ να αλλάξει τα eq (εμένα με είχε βάλει κάπου στο ενάμιση μέτρο αριστερά του ενισχυτή..)... Σε κάποια φάση έφυγε και με άφησε υποτίθεται μόνο μου να επεξεργαστώ τον ενισχυτή. Μπροστά απο την καμπίνα του ήταν ένας άλλος ενισχυτής φράζοντας το ηχητικό του πεδίο. Όταν ζήτησα να βάλω το πολυεφέ μου πάνω για να δώ πώς ανταποκρίνεται σε αυτό ο ενισχυτής αρχικά η γυναίκα αρνήθηκε αλλά τελικά την κατάφερα (απευθείας στο ίνπουτ και όχι στο λουπ μην τυχόν και μετακινήσουμε λίγο τον ενισχυτή)..Τέλος πάντων αφού δεν πρόλαβα να παίξω ούτε 5 λεπτά στον dsl και αφού είχα μόνο ακούσει τα δύο modes του καθαρού καναλιού μου λέει "το μηχάνημα είναι τοπ δεν χρειάζεται να το δοκιμάσεις" (ε??). Τα μάζεψα και την έκανα γρήγορα-γρήγορα και ούτε πρόκειται να ξαναπατήσω.

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #11 στις: 03/10/09, 17:19 »
Ετσι πηγα σε ενα αλλο μαγαζι δοκιμασα την κιθαρα που ηθελα και μετα την παρηγγειλα απο τον Θωμα.
....
Μιας και λοιπον υπαρχουν μαγαζατορες που ειναι αληθινοι επαγγελματιες προτιμω αυτους.

Τώρα μας δουλεύεις??!!... ??? ;D ;D

Δεν δουλευω κανεναν.Οταν την κιθαρα που ηθελα εδω την πουλαγαν 650Ε και στο Θωμα 500Ε..νομιζω οτι η επιλογη ειναι προφανης.
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #12 στις: 03/10/09, 18:02 »
Πάντως όταν όλα τα μαγαζιά των Αθηνών έχουν γίνει πλέον δοκιμαστήρια, μην περιμένετε οι πωλητές να έχουν πλέον τα κουράγια να αντιμετωπίζουν τον πελάτη όπως πρέπει.

Έχουν αρχίσει να τον αντιμετωπίζουν σαν αυτό που τείνει να εξελιχθεί (περαστικός δοκιμαστής δηλαδή και όχι πελάτης)
Λάθος τους το ξέρω, γιατί κάποιες φορές θα αντιμετωπίσουν τέτοιες συμπεριφορές και οι πραγματικοί potential buyers...

Σκεφτείτε όμως έναν άνθρωπο να βρίσκεται απο το πρωι μέχρι το βράδυ σε έναν χώρο και κάθε μέρα να περνάνε απο εκεί 30-40 "δοκιμαστές" των on-line καταστημάτων...

Κάπου ο άνθρωπος πλέον "βλέπει το έργο" και αρχίζει να αντιμετωπίζει (λανθασμένα)τους περισσότερους  με δυσπιστία...

Οι τιμές των "σωστών" μουσικομάγαζων στην Αθήνα δεν έχουν πλέον τραγικές διαφορές απο τους on-line "γίγαντες"...
Αυτές οι διαφορές που υπάρχουν τώρα όμως δεν είναι δυνατόν να εξισωθούν...

Δεν μπορεί κάποιος που πουλάει 6-7 strats τον μήνα να μας κάνει ακριβώς τις ίδιες τιμές με έναν κολοσσό που στοκάρει 1000 στρατ το μήνα και μέχρι την αρχή του επομένου έχει πουλήσει ήδη τις μισές και παραγγέλνει άλλες τόσες!

Λογικό επίσης θα είναι ο αγοραστής να επιλέξει θωμά αν οι διαφορές είναι πράγματι μεγάλες...

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #13 στις: 03/10/09, 18:36 »
λέτε τα μουσικά καταστήματα να έχουν την τύχη των παντοπωλείων της γειτονιάς, όταν εμφανίστηκαν οι μεγάλες αλυσίδες super market? ::)
« Τελευταία τροποποίηση: 03/10/09, 18:48 από edgar_jp »
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #14 στις: 03/10/09, 18:37 »
και εδω στη θεσσαλονικη εχει μαγαζια που κανουν τα ιδια και χειροτερα..
Βλεπε.."γεια σας θελω να δοκιμασω την ταδε κιθαρα.."
"ναι βεβαιως.."και παιζει ο πωλητης και σου λεει στο τελος "σου αρεσε?"... :P

Κλασσικος Λιολιος ειναι αυτος...εχω ειχα παει να δοκιαμασω ενα πεταλι (telegun) και ο τυπος εκτος απο το γεγονος οτι ηταν ασχετος,αφου δεν μπορουσε να κανει ηχο κατεβηκε στον κατω οροφο και πηρε ενα χαρτακι με ρυθμισεις(δλδ πως να βαλει μεσαια,μπασα κτλ κτλ....τραγικο.) μετα επαιξε αυτος και με ρωτησε αν μου αρεσε και αν θα το παρω
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #15 στις: 03/10/09, 19:15 »
λέτε τα μουσικά καταστήματα να έχουν την τύχη των παντοπωλείων της γειτονιάς, όταν εμφανίστηκαν οι μεγάλες αλυσίδες super market? ::)

Κάποια απο αυτά σίγουρα...
Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #16 στις: 03/10/09, 19:18 »
Εγω μια φορα που βρεθηκα στη συμπρωτευουσα, πηγα στο Λιολιο και το παληκαρι που δουλευε εκει ηταν πολυ εξυπηρετικος...πανε 3 χρονια απο τοτε...Οσο για τον Καγμακουλα, που λεει κι ενας φιλος, πραγματικα απαραδεκτος!!! Ο Ηρακλης, ο πωλητης του μαγαζιου ειναι συνηθως κομπλε, αλλα ο ιδιος ο Καγμακης θελει σφαλιαρες!

Αποσυνδεδεμένος athws

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #17 στις: 26/10/09, 09:05 »
πρόσφατα έκανα μιά βόλτα ψάχνοντας για λογαριασμό άλλου (έχω ξεκοπεί από την αγορά για πολλά χρόνια) και είδα με έκπληξη ότι τα μισά μαγαζιά που ήξερα έχουν κλείσει.
με αυτά που έμαθα για Θωμάδες κλπ καταλαβαίνω ότι είναι θέμα χρόνου πότε θα κλείσουν και οι υπόλοιποι..
προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ, ανεξαρτήτως τιμής, ένα όργανο που δεν το έχω πιάσει και ακούσει.

όσο για τον Καγμάκη (τον ίδιο)
έχω ψωνίσει μιά κιθάρα πριν δεκαετίες,
δυό βδομάδες μετά την αγορά του την πήγα πίσω γιατί δε μου άρεσε και μου την άλλαξε με άλλη,
με έχει εξυπηρετήσει αρκετές φορές σε μικροπράγματα (πχ μία χορδή) χωρίς να πάρει χρήματα,
μου έκανε παλιότερα μιά δύσκολη επισκευή σε άλλη κιθάρα και την έφερε τζάμι,
στην πρόσφατη βόλτα μου μου έκοψε αρκετά από την κιθάρα που εντόπισα και μου την έδινε σε τιμή ένα πενηντάρι παραπάνω από του Θωμά

βέβαια είναι πιθανό η συμπεριφορά του να είναι ανάλογα πώς κόβει τη φάτσα του πελάτη (εγώ είμαι σχεδόν συνομήλικος του) πράγμα που βέβαια δεν είναι σωστό, όμως ίσως να είναι απαραίτητο για την επιβίωση του στους δύσκολους καιρούς μας..

γενικά πιστεύω ότι είναι από τα μαγαζιά που θα το θεωρούσα απώλεια αν έκλεινε..


 
« Τελευταία τροποποίηση: 26/10/09, 09:21 από athws »

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #18 στις: 26/10/09, 11:44 »
Αυτο οκ...απλα ετσι οπως το διαβαζα μου φανηκε να σε ενοχλει το οτι σε αφησε να δοκιμασεις μονος...
δικιο εχεις...και καλα εκανες και το εγραψες...και εδω στη θεσσαλονικη εχει μαγαζια που κανουν τα ιδια και χειροτερα..
Βλεπε.."γεια σας θελω να δοκιμασω την ταδε κιθαρα.."
"ναι βεβαιως.."και παιζει ο πωλητης και σου λεει στο τελος "σου αρεσε?"... :P

Για το Τσελιο μιλας;
Τσελιος ε??? χαχαχαχα
παιρνει 60 eu για τυο σετααρισμα 7χορδης διχως χορδες αυτο παλι ειναι ασχετο αλλα που το πας εσυ?
εμας στο χωριο μας επαιρναν γυρω στα 15.....
πηγα το μωρο για αλλαγη χορδων και σεταρισμα αλλα ας το καλυτερα...ας τασταρει αμα ειναι να δωσω τοσα για σερβις
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #19 στις: 01/01/10, 16:00 »
Παντως υπαρχει και το αντιθετο, υπαρχουν μαγαζια που δινουν πραγματα για δοκιμη (να τα παρεις να παιξεις με την μπαντα σου να δεις αν σου κανει πχ), αλλα απ'οτι καταλαβαινω προφανως το 80% καταληγει να αγορασει αυτο που δοκιμασε, και δινουν μονο συ γνωστους καλους πελατες.
Εγω αγοραζω απο παντου παντως, Ελλαδα, Γερμανια, Αγγλια, Γαλλια, Ιταλια, ΗΠΑ... αναλογα με το τι ειναι παντα αυτο που θελω, αν ειναι διαθεσιμο και σε τι τιμη το βρισκω.  :)
Π.χ. υπαρχουν σε αποθηκες στην Ελλαδα πραγματα που ειχαν στοκαρει πριν 10 χρονια, δεν εχουν πουληθει και πλεων δεν τα βρισκεις ευκολα  ;)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Aggelos_chem

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #20 στις: 01/01/10, 16:31 »
Π.χ. υπαρχουν σε αποθηκες στην Ελλαδα πραγματα που ειχαν στοκαρει πριν 10 χρονια, δεν εχουν πουληθει και πλεων δεν τα βρισκεις ευκολα  ;)

Δώσε και καμιά πληροφορά σ' εμάς τους άσχετους και αόματους,μη μας αφήνεις στη απ' έξω!!  :P ;)

Αποσυνδεδεμένος Jezus

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3522
  • Φύλο: Άντρας
  • Got G.A.S. ???
    • Προφίλ
    • www.High-Gain.com
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #21 στις: 02/01/10, 21:15 »
Απλα καποια πραγματα που δεν υπαρχουν πλεων καινουργια και τα βρισκεις δυσκολα μεταχειρισμενα ή σε μεγαλες τιμες, εχει τυχει να υπαρχουν σε αποθηκη του αντιπροσωπου στην Ελλαδα... π.χ. μια Washburn 333 DimeSlime που ειχα παρει καθοταν στην αποθηκη του Νακα αρκετα χρονια πριν την ζητησω, την βρουν και μου την δωσουν. Ή καποιος εδω μεσα θυμαμαι ειχε ζητησει και ειχαν βρει σε αποθηκη αντιπροσωπου το digitech bass whammy, το οποιο εχει σταματησει παααααρα πολλα χρονια να κυκλοφορει, και εχει γινει αναρπαστο, και ΑΝ βρεις καποιο μεταχειρισμενο παει πολυ ακριβα... αλλα το πηρε σε νορμαλ τιμη του κουτιου  ;)
Γενικα, αμα θελετε κατι που εχει σταματησει, καντε μια ερωτηση... ολο και σε καποια αποθηκη ή μαγαζι μπορει να υπαρχει!  :)
Got G.A.S. ?
http://old.high-gain.com/myequip.htm

My equipment

http://myspace.com/cerberarec

Join me on Myspace

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: Καγμάκης
« Απάντηση #22 στις: 02/01/10, 21:53 »
Λετε να εχει ξεμεινει καμια Strat του 54 πουθενα και να την δινουν τιμη καταλογου?  ;D

Πλακα πλακα, παιζουν τετοιου ειδους ευκαιριες σε αγγελιες (οχι εδω βεβαια) οπου καποιος πουλαει κιθαρα διχως να ξερει την αξια της.
Αυτα ειναι κελεπουρια και σπανιζουν, αλλα καμια φορα παιρνω σβαρνα τις αγγελιες μπας και  ;)