Αποστολέας Θέμα: Πρόταση για νέα κατηγορία  (Αναγνώστηκε 3522 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Πρόταση για νέα κατηγορία
« στις: 06/01/06, 17:58 »
Προτείνω να δημιουργηθεί μια νέα κατηγορία μέσα στη κατηγορία "Μουσικά όργανα και εξοπλισμός" η οποία να προορίζεται για τους αρχάριους της κιθάρας (newbies). Έτσι τα μυνήματα τύπου "για να παίξω maiden τι κιθάρα να πάρω" ή "τι να πάρω καλύτερα ακουστική ή ηλεκτρική" ή "ποιο ενισχυτή να πάρω για πρώτο μου" και άλλα παρόμοια να τοποθετούνται σε αυτή την κατηγορία έτσι ώστε να απαντώνται πιο εύκολα από τα 30-40 άτομα που βοηθάνε τους αρχαρίους και όλοι εμείς οι υπόλοιποι να postάρουμε στην κανονική κατηγορία. Είναι γνωστό ότι το φαινόμενο με τους αρχαρίους γίνεται όλο και μεγαλύτερο και κρίμα είναι να μπερδεύονται όλα τα μυνήματα σε μια κατηγορία. Πάρα πολλά forum του εξωτερικού έχουν κατηγορία newbies και πρέπει να έχουμε και εμείς
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/06, 17:59 από A-Perfect-Tool »

Αποσυνδεδεμένος TassosK

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
  • Lefty Powah!
    • Προφίλ
    • Legion of Glory CSS Clan
Απ: Πρόταση για νέα κατηγορία
« Απάντηση #1 στις: 06/01/06, 18:07 »
Δε σου φαινεται καπως ρατσιστικο? Θελω να πως πως τα newbies ισως να νιωσουν μειονεκτικα.....
BOMB SQUAD:If you see me running try to catch up :P

Αποσυνδεδεμένος Ο Νέος Κιθαρωδός

  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3372
  • Φύλο: Άντρας
  • ... και καλό τραγούδι!
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: Πρόταση για νέα κατηγορία
« Απάντηση #2 στις: 06/01/06, 18:13 »
Μην ξεχνάς ότι υπάρχει και η κατηγορία Εκμάθηση – Πρώτα βήματα:

Τα καλύτερα...
Όσο πιο πολύ σου αρέσει η μουσική, τόσο πιο πολλή μουσική σου αρέσει...

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Πρόταση για νέα κατηγορία
« Απάντηση #3 στις: 06/01/06, 18:19 »
Γιατί? Πρέπει να ντρέπεσαι ας πούμε αν δεν παίζεις ηλεκτρική και θες να μάθεις? Ή ντρέπεσαι αν θα σε πώ άχρηστο αν δεν ξέρεις τι κιθάρα πρέπει να αγοράσεις? Κάποιοι δεν ενδιαφέρονται (όπως εγώ) να διαβάζω και να απαντάω μυνήματα αρχαρίων με ερωτήσεις που και εγώ έκανα πριν 5 χρόνια, γιατί να τα βλέπω μπροστά μου σε μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ κατηγορία όπως η "μουσικά όργανα και εξοπλισμός", αυτά τα θέματα και να κάθομαι να ψάχνω για αυτά που με ενδιαφέρουν? Πχ αν έχω σε μια σελίδα 10 ερωτήσεις πρωτάρηδων και 2 θέματα που με ενδιαφέρουν (όπως πχ τα ESP VS IBANEZ) γιατί να κάθομαι να τα ψάχνω? Ή αν μπώ στο forum μετα από 1 μήνα γιατί να κάθομαι να ψάχνω καινούργια ενδιαφέροντα για μένα μυνήματα και να πέφτω απάνω σε ερωτήσεις πρωτάρηδων? Όλα τα μεγάλα forum που ξέρω έχουν κατηγορία newbies. Δεν νομίζω να προσβλήθηκε κανένας...

Όσο για τον Νέο Κιθαρωδό:

Ναι το ξέρω ότι υπάρχει αυτή η κατηγορία, αλλά εγώ μίλησα για την συγκεκριμένη "μουσικά όργανα και εξοπλισμός". Θέλω η κατηγορία να αφορά κιθάρες, ενισχυτές, εφφέ, ηχογραφήσεις, υπολογιστές και γενικά το μουσικό "hardware" κτλ.  όχι μόνο πως να πιάνεις 5 ακόρντα, και πως θα αγοράσεις ένα μουσικό βιβλίο και πως θα μάθεις να παίζεις.

Έτσι και αλλιώς, στην "Εκμάθηση - Πρώτα βήματα"  ΔΕΝ μπορείς να postareis δικό σου μύνημα!! Εκτός και αν κάθεται κάποιος και τα μεταφέρει από τα "μουσικά όργανα και εξοπλισμός" στην "εκμάθηση"!
« Τελευταία τροποποίηση: 06/01/06, 18:23 από Disturbed »

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
6 Απαντήσεις
6221 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/04, 18:32
από yiannikos anoxis
28 Απαντήσεις
8826 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/11/06, 13:47
από Βραζίλης
3 Απαντήσεις
4363 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/10, 21:03
από sof1a
22 Απαντήσεις
8948 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/09, 15:29
από no slave
5 Απαντήσεις
5861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/09/10, 10:18
από Υπνοβάτης...
14 Απαντήσεις
7255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/11/11, 19:06
από maria58
15 Απαντήσεις
49851 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/11, 21:35
από YmiRLinG
7 Απαντήσεις
5592 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/12, 06:21
από summit1_1
31 Απαντήσεις
9707 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/12, 20:16
από Καθόδιος (φλουτσ)
8 Απαντήσεις
5492 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/10/15, 19:20
από platonas82