Αποστολέας Θέμα: αποτυχια στις πανελλαδικες εξετασεις....τι κανουμε τωρα;  (Αναγνώστηκε 13647 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
ποια κατα την γνωμη σας ειναι η καλυτερη επιλογη;

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
επαναπροσδιορισμός στόχων,στρατηγικών προετοιμασίας,εξορθολογισμός μεθόδων κατανόησης και προπάντως με το σταυρό στο χέρι.δεν φοβόμαστε κανεναν εκτος απο τον εαυτό μας
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Οτι λεει ο φιλος Korgy.Τπτ δεν χαθηκε.Να μην σε πιασει πανικος.Πανω κατω ολοι μας τα χουμε περασει.Θα τα καταφερεις μια χαρα.

Μπορεις να ξαναδωσεις πανελληνιες.Δεδομενου οτι ηδη εχεις περασει την υλη μια φορα και το οτι δεν θα εχεις το σχολειο..εχεις πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να τα καταφερεις.Αν αυτο σε κουραζει και υπαρχει οικονομικη επιφανεια μπορεις να κοιταξεις στα ιδιωτικα ΙΕΚ

Μια συμβουλη ομως ...να κανεις αυτο που γουσταρεις και αν υπαρχει μια δουλεια που ονειρευεσαι να την κανεις..κυνηγα το χωρις συμβιβασμους..
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
διακοπες διαρκειας .....μη ξενερωνετε και μην κολατε ....ειναι νωρις ακομα τα χειροτερα επονται !!!
Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
επαναπροσδιορισμός στόχων,στρατηγικών προετοιμασίας,εξορθολογισμός μεθόδων κατανόησης και προπάντως με το σταυρό στο χέρι.δεν φοβόμαστε κανεναν εκτος απο τον εαυτό μας



Η Κατερίνα Παπακώστα σε έκδοση pomeranian :P :P :P

(no offence)

Αποσυνδεδεμένος Korgy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1442
  • Φύλο: Άντρας
  • Q the Filters 2 the F##k!!
    • Skype - korgy-
    • Προφίλ
    • το φάρμακο της περιέργειας..
χαχαχαχα


μονο το κολιε λειπει της σκύλας μου :P
Ο μουσικος-καυστήρας   . Ότι αφορά ήχο ,αγορά,πρόβα και ηχογραφήσεις εδώ είμαστε!
http://www.myspace.com/korgyatopon  -> project recording studio for the open minded ears <-

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
διακοπες διαρκειας .....μη ξενερωνετε και μην κολατε ....ειναι νωρις ακομα τα χειροτερα επονται !!!
thx μας δινεις κουραγιο  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
χαλαροτητα,ηρεμια...λες και ξερεις τι θελεις σε τετοια ηλικια?πιθανοτατα θα μπεις σε μια σχολη που αλλα θα σκεφτοσουν και αλλα θα δεις...
οποτε ξαναδωσε μωρε,σιγα...μην το παιρνεις κατακαρδα..την 2η φορα θα εισαι πιο ετοιμος και πιο σιγουρος!και πιο κατασταλαγμενος!:)
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
παιδια θα ηθελα να συζητησουμε λιγο την λυση της ιδιωτικης σχολης,του ιεκ και του ανοιχτου πανεπιστημιο......οσοι ξερετε μπορειτε να δωσετε πληροφορειες;

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Εγώ την πρώτη φορά πέρασα σε ένα άσχετο ΤΕΙ, την επόμενη χρονιά ξαναέδωσα και πέρασα σε αυτό που μ'άρεσε.

Για όποιον έχει λεφτά, οι ιδιωτικές σχολές είναι μια λύση (οι αναγνωρισμένες σχολές με πολυετή εμπειρία βέβαια, όχι οι καιροσκόποι). Το Ανοικτό Πανεπιστήμιο είναι καλύτερο, κατά τη γνώμη μου, αλλά απ'όσο ξέρω είναι δύσκολο να μπεις (αλλά και να βγεις).

Δεν μας είπες philip με τι θα ήθελες να ασχοληθείς, που έχεις κλίση/ταλέντο (ή, που θα ήθελες να δουλέψεις λόγω αποδοχών ή άλλων λόγων).

Σε κάθε περίπτωση, φρόντισε να χαρείς τις διακοπές σου και μη μιζεριάζεις όλο το καλοκαίρι. Πήγαινε σε κάποιο μακρινό ταξίδι ή/και με διάρκεια, είναι ευκαιρία.

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Δοκιμασε και το Ανοικτό Πανεπιστήμιο που ειπε ο φιλος. Η αιτησεις γινονται το όλο το μηνα Νοεμβριο και η κληρωση αρχες Δεκεμβριου. Λεπτομερειες θα βρεις στο λινκ.

www.eap.gr
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πρωτα απ ολα χαλαρωσε για λιγο...οσο και αν ακουγεται κλισε πρεπει να ηρεμισει το μυαλο σου μετα απο το αγχος τον πανελλαδικων..Μπορεις να μιλησεις με καθηγητες σου να σου δωσουν μια συμβουλη.Αυτοι βλεπουν το ιδιο σκηνικο καθε χρονο,κατι θα ξερουν.
Οι λυσεις ειναι αρκετες:
α)οτι ειπε ο ((Korgy) για εναν σωστο θεωριτικο σχεδιασμο
β)το να ξαναδωσεις εξετασεις.ξερω πως ακουγεται παλουκι αλλα απο την στιγμη που ξεκινας εχοντας βγαλει την υλη ειναι πολυ μεγαλο πλεονεκτημα
γ)πανεπ.εξωτερικου.καποιοι θα σου πουν πως πρεπει να εχεις πολλα λεφτα για να σπουδασεις εξω....ΜΠΑ δεν νομιζω μπορεις με τα ιδια λεφτα μη σου πω με λιγοτερα..παρα πολλα ευρωπαικα πανεπ.δινουν πολυ καλες προ-πτυχιακες υποτροφιες(μεχρι και λεφτα στο χερι).
δ)στρατος και μετα βλεπεις τι να κανεις(εγω δεν θα το εκανα να σου πω την αληθεια,αλλα αυτη ειναι προσωπικη γνωμη)
ε)ιεκ
πανω απ ολα μη κολλας.αν εισαι εξυπνος μπορεις αυτη σου την "αποτυχια" να την γυρισεις,ισως με τον χρονο,σε επιτυχια.
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Πρωτα απ ολα χαλαρωσε για λιγο...οσο και αν ακουγεται κλισε πρεπει να ηρεμισει το μυαλο σου μετα απο το αγχος τον πανελλαδικων..Μπορεις να μιλησεις με καθηγητες σου να σου δωσουν μια συμβουλη.Αυτοι βλεπουν το ιδιο σκηνικο καθε χρονο,κατι θα ξερουν.
Οι λυσεις ειναι αρκετες:
α)οτι ειπε ο ((Korgy) για εναν σωστο θεωριτικο σχεδιασμο
β)το να ξαναδωσεις εξετασεις.ξερω πως ακουγεται παλουκι αλλα απο την στιγμη που ξεκινας εχοντας βγαλει την υλη ειναι πολυ μεγαλο πλεονεκτημα
γ)πανεπ.εξωτερικου.καποιοι θα σου πουν πως πρεπει να εχεις πολλα λεφτα για να σπουδασεις εξω....ΜΠΑ δεν νομιζω μπορεις με τα ιδια λεφτα μη σου πω με λιγοτερα..παρα πολλα ευρωπαικα πανεπ.δινουν πολυ καλες προ-πτυχιακες υποτροφιες(μεχρι και λεφτα στο χερι).
δ)στρατος και μετα βλεπεις τι να κανεις(εγω δεν θα το εκανα να σου πω την αληθεια,αλλα αυτη ειναι προσωπικη γνωμη)
ε)ιεκ
πανω απ ολα μη κολλας.αν εισαι εξυπνος μπορεις αυτη σου την "αποτυχια" να την γυρισεις,ισως με τον χρονο,σε επιτυχια.
αν αποφασίσεις να ξαναδώσεις όμως θα πρέπει να λιώσεις στο διάβασμα,μην νομίζεις ότι επειδή τα έκανες πέρσι θα τα θυμάσε γιατί έτσι την πατάνε πολλοί

Αποσυνδεδεμένος RoyBatty

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 475
  • Φύλο: Άντρας
  • Where the Southern Cross meets the Yellow Dog
    • Προφίλ
Εαν πέρασες κάπου,έστω κι αν δεν είναι αυτό που ήθελες,να το βλέπεις σαν επιτυχία.
Εαν έδινες πρώτη χρονιά και μιλάς από τώρα για αποτυχίες τότε μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτείς το θέμα-της ζωής γενικότερα-από την αρχή  :)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Αν έχεις όρεξη και τα φετινά αποτελέσματα σε έχουν πεισμώσει, να δώσεις πάλι του χρόνου... αλλά μόνο αν το θες πραγματικά γιατί αν πας στο "φλου" η αποτυχία θα είναι μεγαλύτερη από πολλές απόψεις....
Αυτό που σου προτείνω εγώ αν δεν τρελένεσαι να ξαναδώσεις πανελλήνιες είναι να μπεις στο στρατό ( με τους 9 μήνες ούτε που θα καταλάβεις πότε θα βγείς ) και την μεθεπόμενη χρονιά που θα είσαι πολύ πιο όριμος να διαλέξεις ένα καλό ιεκ πάνω σ αυτό που σου αρέσει... όσο για τα χρήματα είναι πολύ λιγότερα από αυτά που θα ξόδευες αν περνούσες σε άλλη πόλυ.... επίσης τα ιεκ ( τα καλά ιεκ ) έχουν φοβερες διασυνδέσεις και όταν τελειώσεις αφού δεν θα έχεις και τη θητεία να σε "διακόψει" μπορεί να σε χώσουν κατευθείαν σε καμιά δουλειά και να είσαι κομπλέ....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ


Ίσως αυτό σου δώσει απαντήσεις
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
ρε παιδια γενικα για τα ιεκ δεν εχω ακουσει καλα λογια το πτυχιο ειναι μουφα κτλ αλλα και για τα ιδιωτικα πανεπιστημια το πτυχιο θα ειναι ισοτιμο με ενα του τει π.χ αφηστε που μια ειναι αναγνωρισμενο και μια δεν ειναι.......εμενα πιο πολυ αυτο με νοιαζει......

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
ρε παιδια γενικα για τα ιεκ δεν εχω ακουσει καλα λογια το πτυχιο ειναι μουφα κτλ αλλα και για τα ιδιωτικα πανεπιστημια το πτυχιο θα ειναι ισοτιμο με ενα του τει π.χ αφηστε που μια ειναι αναγνωρισμενο και μια δεν ειναι.......εμενα πιο πολυ αυτο με νοιαζει......

Αναγνωρισμένο... μεγάλη κουβέντα... αν ενδιαφέρεσαι για να "βολευτείς" κάπου στο δημόσιο ίσως να έχεις πρόβλημα.... αλλιώς όπως ξαναείπα τα καλά ιδιωτικά έχουν πολλές γνωριμίες και συνεργασίες με διάφορες εταιρίες....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
ρε παιδια γενικα για τα ιεκ δεν εχω ακουσει καλα λογια το πτυχιο ειναι μουφα κτλ αλλα και για τα ιδιωτικα πανεπιστημια το πτυχιο θα ειναι ισοτιμο με ενα του τει π.χ αφηστε που μια ειναι αναγνωρισμενο και μια δεν ειναι.......εμενα πιο πολυ αυτο με νοιαζει......
Γιατί ποιος σου είπε ότι το πτυχίο όλων των ΑΕΙ είναι αναγνωρισμένο; Για ρώτα ορισμένους Μηχανικούς Περιβάλλοντος που είναι και πολυτεχνείο...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=D1R-jKKp3NA

Ίσως αυτό σου δώσει απαντήσεις


Φιλε μου αυτα τα 14 λεπτα ηταν ανεκτιμητα...Δειτε το ολοι το βιντεο, πιστευω αξιζει.


Αποσυνδεδεμένος vagtanplan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
  • My name is TONIC.....Pentatonic .....!!!
    • Προφίλ
ρε παιδια γενικα για τα ιεκ δεν εχω ακουσει καλα λογια το πτυχιο ειναι μουφα κτλ αλλα και για τα ιδιωτικα πανεπιστημια το πτυχιο θα ειναι ισοτιμο με ενα του τει π.χ αφηστε που μια ειναι αναγνωρισμενο και μια δεν ειναι.......εμενα πιο πολυ αυτο με νοιαζει......


Φιλε Φιλιπ...και γω σε ιδιωτικο πηγα και μαλιστα οχι αναγνωρισμενο, δε με εμποδισε σε τιποτα απολυτως στο να κανω μια πολυ μεγαλη σταδιοδρομια στον κλαδο που επελεξα...στον ιδιοτικο τομεα δεν εχει καμια σχεση το εαν ειναι αναγνωρισμενο ή οχι (εξαρταται παντα την ειδικοτητα).  Εαν η οποια σχολη ή ιεκ εχει καλο ονομα ειναι εξ ισου καλο. Απο οτι θυμαμαι παντα υπαρχει ο φορεας αναγνωρισης μη κρατικων πτυχιων....

Σε ολα βασικο ρολο παιζει το τι σκαμπαζει ο καθενας μας σαν ατομο ποση ορεξη εχει για δουλεια και μαθηση και ποσο "τιμιος" θα ειναι απεναντι στην δουλεια και εργοδοτες του αργοτερα....Το ονομα σου και την αξια σου την φτιαχνεις ο ιδιος και οχι η φημισμενη σχολη (σιγουρα ενα μεγαλο ονομα κανει καλο στο βιογραφικο αλλα οσους γνωρισα και γνωριζω απο μεγαλες σχολες ειναι για κλαμματα καβαλιμενα ατομακια που νομιζουν οτι μετα το πτυχιο τους ανοικει ο κοσμος....Αυτη ειναι η παραμυθα που πουλανε οι σχολες για να τα παιρνουν χοντρα και εκει ακριβως ειναι που σπανε τα μουτρα τους οταν βγαινουν στον πραγματικο κοσμο)

ΜΗΝ απογοητευεστε διαλεξτε καλα αυτο που θελετε να κανετε και μην κανετε ποτε πισω...Η αξια του καθενος ειναι στα χερια του και μονο !!!!






Χαου μπλου κεν γιου γκετ.....

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
Ένας τίτλος είναι απλά "...για να αρχίσεις από κάπου".
Την σήμερον ημέρα αυτό που μετράει είναι η όρεξη και η εργασιακή εμπειρία (που απποκτιέται αν έχεις όρεξη).

Η μεγαλύτερη ερώτηση που πρέπει να κάνεις στον εαυτό σου είναι "Τι θέλω να κάνω. Τι μου αρέσει".
Από κει ξεκινάνε όλα.
Παλιότερα σε μια κρίση πνεύματος, σκαρφίστηκα ένα quote το οποίο βγήκε αρκετά σωστό:
"Δουλειά χωρίς μεράκι είναι σεξ χωρίς συναίσθημα. Αν δεν είσαι ερωτευμένος με την δουλειά σου, απλά γ@μι3σ@ι δουλεύοντας."

Δουλεύω στον τομέα της Πληροφορικής στην παραγωγή Software. Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ. Πίστεψέ με ο τίτλος εδώ σε μας δεν έχει καμία σημασία.
Για παράδειγμα:
2 Προϋστάμενοί μου είναι και αυτοί απόφοιτοι ΤΕΙ (ο ένας μάλιστα σε άσχετο από την πληροφορική τίτλο)
Παίρνω τα ίδια (καλά) λεφτά με άτομα που έχουν τελιώσει απλά ΙΕΚ αλλά που αγαπούν το αντικείμενο και έχουν διαπρέψει παρά τις "πενιχρές" περγ**ηνές που κουβαλούν.
Παίρνω καλύτερα λεφτά από άτομα που έχουν τελιώσει πανεπηστήμια (και εσωτερικού και εξωτερικού).

Θέλω να πω ότι ο τίτλος δεν έχει σημασία, αν η στόχευσή σου είναι στον ιδιωτικό τομέα. Για το δημόσιο έχει ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΣΗΜΑΣΙΑ.
Για τον ιδιωτικό, καλό είναι να έχεις ένα χαρτί που απλά να προδίδει την κατεύθυνσή σου (Μη πας με πτυχίο τεχνολογίας τροφίμων να γίνεις λογιστής πχ) και πολύ όρεξη για δουλειά και αγάπη για το αντικείμενο που έχεις διαλέξει.
Όλα τα άλλα θα έρθουν μόνα τους.
Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ


Δουλεύω στον τομέα της Πληροφορικής στην παραγωγή Software. Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ. Πίστεψέ με ο τίτλος εδώ σε μας δεν έχει καμία σημασία.
Για παράδειγμα:

παραγεις λογισμικο για τι ακριβως?σε τι γλωσσες δουλευεις πανω?εισαι μηπως σε καποια ομαδα,και εχεις καποιον project manager απο πανω σου,που σας δινει οδηγιες πως να κινηθειτε,και παιρνεις ας πουμε ενα μερος του κωδικα που πρεπει να φτιαξεις,και μετα με τα κομματια των αλλων της ομαδας,τα "ενωνετε" μαζι?πως λειτουργεις ακριβως?
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Alex_Under

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Άντρας
  • Ενοχλώντας τους γείτονες από το 1997
    • Προφίλ
παραγεις λογισμικο για τι ακριβως?

Λογιστικά πακέτα. Οτιδήποτε χρειάζεται ένας λογιστής ή το λογιστήριο μιας εταιρίας

σε τι γλωσσες δουλευεις πανω?
Πολλά και διάφορα τα project, πολλά και διάφορα τα εργαλεία και οι γλώσσες. Από Delphi, μέχρι C# .NET, php, asp κτλ.

εισαι μηπως σε καποια ομαδα,και εχεις καποιον project manager απο πανω σου,που σας δινει οδηγιες πως να κινηθειτε,και παιρνεις ας πουμε ενα μερος του κωδικα που πρεπει να φτιαξεις,και μετα με τα κομματια των αλλων της ομαδας,τα "ενωνετε" μαζι?πως λειτουργεις ακριβως?

Κάαααπως έτσι...  :)

Όσοι έχουν Ferrari ΔΕΝ οδηγούν σαν τον Σουμάχερ
Όσοι ξέρουν από προγραμματισμό ΔΕΝ θα αποκτήσουν τα λεφτά του Bill Gates
Όσοι έχουν ακριβές κιθάρες, ενισχυτές και εφέ ΔΕΝ παίζουν σαν τον Steve Vai
...
Πειράζει όμως που περνάμε καλά;

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
^^
αρα αυτος που ονομασα παραπανω project manager,που ειναι συνηθως πολυτεχνιτης(απο μηχανικους η/υ και πληροφορικης π.χ)
περισσοτερα λεφτα βγαζει απο σενα....
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
242 Απαντήσεις
66506 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/06, 21:20
από D@ve Murray
250 Απαντήσεις
63827 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/04/08, 23:32
από Mίκα
48 Απαντήσεις
12942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/03/08, 14:45
από GermanRock
294 Απαντήσεις
87278 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/08, 12:43
από Mithrandir
4 Απαντήσεις
2674 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/08, 22:51
από Evangelos 123
9 Απαντήσεις
4308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/10/08, 16:44
από Vicarious
26 Απαντήσεις
8401 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/01/10, 14:51
από Stinky
89 Απαντήσεις
25056 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/09/09, 13:22
από corpse_bride
13 Απαντήσεις
5558 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/02/10, 20:33
από kopaniamento
44 Απαντήσεις
11444 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/10/10, 15:53
από blackmorefan