Αποστολέας Θέμα: Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?  (Αναγνώστηκε 38558 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Άκουσα το CD τους και ήταν μια ευχάριστη έκπληξη, τι πιστευετε εσείς ;

Αποσυνδεδεμένος holliday

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Have heart my dearWe're bound to be afraid
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #1 στις: 29/04/03, 23:32 »
τους ειχα ακουσει πολυ πριν γινει επιτυχια το cd τους, και αναρωτιομουν γιατι δεν ειχαν γινει γνωστοι απ την αρχη...
ξερεις χρειαστηκε 10 μηνες για να τους δουμε στην tv.
Μια πεταλούδα στην γωνιά χαμογελάει, Κερνάει τσιγάρο μα πουλάει την φωτιά
ο αστυφυλακας ταυτοτητα ζητάει μα εγω την ψαχνω απ τα 19"

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #2 στις: 29/04/03, 23:36 »
ξέρεις τώρα ποιοί γίνονται γνωστοί στην ελλάδα, ένα videoclip με ολίγο γυμνό να γυρίσει μια αοιδός και αυτό ήταν, τη μαθαίνουν όλοι

Αποσυνδεδεμένος paulchro

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Guns n' Roses...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #3 στις: 29/04/03, 23:59 »
kalo sygrotima einai...
She's got a smile
that itseems to me...
reminds me of childhood
memories.. where
everything was as fresh
as the bright blue sky...

Αποσυνδεδεμένος spookyman16

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Άντρας
  • u can't hold a candle in the cold november rain
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #4 στις: 30/04/03, 00:09 »
καλα δεν το συζητω. οι ανθρωποι ειναι τελιοι. με το που τουσ ακουσα καταλαβα
οτι εχουν κατι να πουν
and now that we're free from the chains of our dear love/i'm lost/take me into your arms and sing me your beautiful song/hold me until we're one and sing me your beautiful song...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #5 στις: 30/04/03, 06:07 »
Θα πρωτοτυπήσω...

Άνευροι, ανούσιοι, εκνευριστικά "παρόμοιοι"-πάσχοντες από το σύνδρομο "κάπου το'χω ξανακούσει", τυπικά κιθαριστικά riffs, στιχουργικά ρηχοί και αδιάφοροι...μια μπάντα που κακώς δεν ξεπήδησε εκεί γύρω στα μέσα των 90's, όπου ο πάσα ένας που κρατούσε κιθάρα και δήλωνε rock, έβγαζε και δίσκο...κι ευτυχώς με λίγες εξαιρέσεις (λόγω αξίας προφανώς), οι περισσότεροι βαράνε μύγες ή εξαφανίσθηκαν.
« Τελευταία τροποποίηση: 02/05/03, 21:36 από bluewind »

Αποσυνδεδεμένος Stefania

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 216
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο νους μας είναι αληταριό που όλο θα δραπετεύει!!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #6 στις: 30/04/03, 09:47 »
Bluewind με κάλυψες!
Ειδικά σε αυτό το "κάπου το΄χω ξανακούσει"
Για μένα είναι ένα συγκρότημα που ακόμα ψάχνεται και δεν έχει δώσει κάν το στίγμα του.
Στο βυθο της μουσικης συνταξιδευουμε. Στο βυθο της μουσικης τα ιδια πραγματα σ'ακολουθουν μετουσιωμενα. Η ζωη παντου μιμειται τον εαυτο της. Κι εσυ κρατωντας το φωσφορο στην παλαμη σου κυκλοφορεις ασαλευτη μεσα στις ινες της πελωριας τυχης.
- Ελύτης -

jagmaster

  • Επισκέπτης
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #7 στις: 30/04/03, 11:51 »
Θα πρωτοτυπήσω...

Άνευροι, ανούσιοι, εκνευριστικά "παρόμοιοι"-πάσχοντες από το σύνδρομο "κάπου το'χω ξανακούσει", τυπικά κιθαριστικά rifs, στιχουργικά ρηχοί και αδιάφοροι...μια μπάντα που κακώς δεν ξεπήδησε εκεί γύρω στα μέσα των 90's, όπου ο πάσα ένας που κρατούσε κιθάρα και δήλωνε rock, έβγαζε και δίσκο...κι ευτυχώς με λίγες εξαιρέσεις (λόγω αξίας προφανώς), οι περισσότεροι βαράνε μύγες ή εξαφανίσθηκαν.


kala megale an pas sto "na h eukairia" gnwstos ekmidenistis tha meinei anergos...

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #8 στις: 30/04/03, 13:26 »
Έχετε δίκιο στο
Παράθεση
"κάπου το'χω ξανακούσει"
, όμως αυτό δε με χαλάει.Ο ήχος τους προσωπικά μου θυμίζει metal δεκαετίας '80, κάτι που θεωρώ διαχρονικό.Κιθαριστικά πιστέυω οτι είναι ανώτεροι απο πολλά ροκ συγκροτήματα στην ελλάδα, στη φωνή λίγο υστερεί ο τραγουδιστής που πολλές φορές το τραβάει αλλά δεν του βγαίνει.Στιχουργικά με καλύπτουν.Προσωπικά προτιμώ έναν λίγο πιο "power" ήχο, ίσως γιατι έχω ξεπεράσει τη φάση με μπάντες που πουλάνε κλάψα και υπνηλία :)

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #9 στις: 30/04/03, 14:34 »
kala megale an pas sto "na h eukairia" gnwstos ekmidenistis tha meinei anergos...

Μπα...ευτυχώς είμαι πιο ψηλός, πιο ισχνός και με ορθή άρθρωση...αποκλείεται να μας μπερδεύσουν ;)

Πάντως έχω όλη την καλή διάθεση να κολακεύσω αρκετά συγκροτήματα (και κυρίως αγγλόφωνα), σε σημείο που μπορεί να θεωρήσεις πως είμαι μάνατζέρ τους, αλλά δυστυχώς οι Δυτικές Συνοικίες δεν είναι τίποτα περισσότερο από άλλη μια μπάντα με δίσκο.

Αποσυνδεδεμένος giannis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Άντρας
  • ριξε μια πενια να πανε τα φαρμακια κατω
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #10 στις: 30/04/03, 15:02 »
re paidia ena tragoudi toys exo akousei to opoio se ligo kairo tha eksafanistei mallon. kaloutsiko to sigkrotima
...να χωράει κάπου ο πόνος τις νύχτες όταν μένω μόνος τις σιωπές μου να μετράω να σε θυμάμαι όταν πονάω να μου λες θα 'μαι κοντά σου όταν με θες.

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #11 στις: 30/04/03, 15:06 »
Καλά η μελλοντική πορεία τους είναι κάτι που δεν μπορεί να προβλεφθεί.Πολλά συγκροτήματα ξεκίνησαν καλά και στην πορεία το ξεφτίλησαν... είδωμεν

Αποσυνδεδεμένος kostis88

  • Ο γραντζουνιστής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 298
  • Φύλο: Άντρας
  • τι αλλο να πω πια??
    • Προφίλ
    • rigorous_rifle
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #12 στις: 30/04/03, 17:02 »
δε μου αρεσουν καθολου....στο video clip μου φαινονται και πολυ νουμερα......
Ειμαι ενας φασιστοκουμουνοσοσιαλιστικοκαπιταλιστης οικολογος

FiGaRo

  • Επισκέπτης
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #13 στις: 30/04/03, 17:31 »
Ομορφο συγκροτηματακι, αν κ οι ενορχηστρωσεις τους ειναι κατι το κλασσικο, καθως κ το στυλ τους.
Δεν πρωτοτυπουν πουθενα...Αναδειχτηκαν μαλλον λογω του γεγονοτος οτι εβγαλαν 1-2 δυνατα κομματια κ μια ομορφη μπαλαντα που ακουστηκαν αρκετα μεσα απ την τηλεοραση παντα. Αν δεν εβγαιναν στο γυαλι θα ηταν ακομη στην αφανεια.

Αυτο δυστυχως συμβαινει στην Ελλαδα. Αν γραψεις μια ροκια εφημερη γινεσαι διασημος. Η μαλλον σε κανουν διασημο. Ποσα συγκροτηματα αραγε υπαρχουν, χιλιες φορες ποιοτικοτερα απ τις Δ.Σ. που δεν ακουγονται σχεδον ποτε παραεξω???



Αποσυνδεδεμένος Stauros

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • &quotI dig music.....I'M ON DRUGS!!!"
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #14 στις: 30/04/03, 22:31 »
otan akousa 2-3 fores to kalokairina rantevou eixa entonh epi8imia na parw thn ki8ara kai na pai3w to sigkekrimeno kommati... den exw akousei allo tous kommati gia na exw apopsh alla apo ena sou3edaki opws auto pou akougete 6-7 fores to refrain kai 3-5 stixoi skorpioi den leei k tipote. kati san to macarena se 1-2 mhnes den 8a to 8ymate kanenas....
mou 8ymise kapws tin fash me to liomeno pagwto pou akougotan se trendy clubs klp mono pou yparxei diafora klashs toso anamesa stis 2 mpantes kai ta tragoudia.

yg. ontos sto filmaki fenonte psonares....
Purple haze all in my brain, is it pleasure or is it pain?

Semper Repugnare!!

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #15 στις: 30/04/03, 23:01 »
παιδιά δεν είναι μόνο το "καλοκαιρινά ραντεβού" που μετράει... τραγούδια όπως το "Θα βάλω τα δυνατά μου", "Πάρτυ Μασκέ", " Απομόνωση" , "Και πάλι μόνος"
είναι πολύ όμορφα,έχουν και δυναμισμό και συναίσθημα... προσωπικά θεωρώ άρτιο το ροκ που παίζουν

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #16 στις: 01/05/03, 00:01 »
Θα βάλω τα δυνατά μου,Καλοκαιρινά ραντεβού και πες μου γιατί είναι τα τρία και μοναδικά τραγούδια που ξεχώρισα.
Όχι διότι μου έδωσαν κάτι διαφορετικό , απλά μπορώ να τα ακούσω.
Τα υπόλοιπα δεν μπορώ να τα υποφέρω.
Τώρα σε ότι αφορά το metal του 80....δεν βρίσκω κάποια σχέση.
Ειδικός δεν είμαι , παρά μόνο ακροατής....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #17 στις: 01/05/03, 00:47 »
Αναρωτιέμαι πραγματικά τι περισσότερο έχουν να προσφέρουν οι Δυτικές Συνοικίες από τα εξής συγκροτήματα/καλλιτέχνες (για τα οποία δεν εκφράζω αξιολογική άποψη), που να δικαιολογεί ενδεχομένως και κάποια διθυραμβικά σχόλια:

Μαύρη Μαγιονέζα, Κάθοδος Των Μυρίων, Φόβοι Του Πρίγκηπα, 15:50, Αχαιοί, Ψόφιοι Κοριοί, Πράσσειν Άλογα, Πέτρος Θεοτοκάτος, Χερουβείμ, Domenica, Υδρογόνο 3, Βάγια Κάλντα, Ενδελέχεια, Κόρε.Ύδρο, Ρέζους, Φέλλα, Μέντα, 4 Εποχές, Ένοχο Λα, Μοτίβο4, Ροδάμα, Σχοινοβάτες, Τα Ρόδα Της Ερήμου, Μορφές κλπ

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #18 στις: 01/05/03, 03:38 »
bluewind: Δεν είναι θέμα "προσφοράς" γιατί αν το δούμε απο αυτή την οπτική γωνία, μετά τους led zeppelin πχ, τι έχουν να "προσφέρουν" μεταγενέστερα συγκροτήματα που παίζουν παρόμοια μουσικά είδη; Για να μη παρεξηγηθώ δεν συγκρίνω Δ.συνοικίες με Zeppelin, θα ήταν γελοίο, απλά λέω οτι η λογική τι "προσφέρει" ο καθένας, είναι λάθος.Απο τη στιγμή που είναι συνεπής και ειλικρινής με το μουσικό είδος που εκπροσωπεί τότε η παρουσία του είναι θετική.Κάποιος που ασχολείται θα βρεί τις λεπτές διαχωριστικές γραμμές μεταξύ των γκρουπ που ανέφερες, και επειδή τυχαίνει να έχω ακούσει δουλειές απο σχεδόν όλα τα γκρουπ που  ανέφερες, πίστεψέ με υπάρχουν διαφορές μεταξύ τους.Πάράδειγμα: οι "κάθοδος των μυρίων" έχουν πειραματιστεί με βιολί στα τραγούδια τους με πολύ όμορφα αποτελέσματα, η "υγρή πτήση " των Αχαιών είναι επίσσης εκπληκτικό τραγούδι, όπως και το "Διαδρομές" απο Υδρογόνο 3 (2 αρκετά μελωδικά κομμάτια με πολύ καλό στίχο) Το πρώτο CD των Ψόφιων κοριών ήταν επίσσης καλό.Οι Ενδελέχεια έχουν μια πολύ καλή παρουσία πολλά χρόνια τώρα! Δε νομίζω οτι όλοι μπαίνουν στο ίδιο τσουβάλι τόσο έυκολα επειδή τους έχουμε κολλήσει την ταμπέλα "ελληνικό ροκ"
parpen: τα riffs στις κιθάρες των "δυτικές συνοικίες" είναι σαφώς επηρεασμένα απο κλασικό metal

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #19 στις: 01/05/03, 04:31 »
Σαφώς και δεν εννοώ πως έπειτα από τους Led Zeppelin (και κατ'επέκταση από τα συγκροτήματα που προανέφερα) δεν μπορεί να υπάρξει μουσική συνέχεια εξίσου αξιόλογη ή και ακόμα καλύτερη. Δεν μπαίνω στη λογική των "άπιαστων κορυφών", παραθέτοντας τα συγκεκριμένα ονόματα σαν να έχουν ήδη λεχθεί όλα προηγουμένως εξ'αυτών, με αποτέλεσμα κάθε νέα προσπάθεια να θεωρείται εκ των προτέρων αποτυχημένη. Απλώς οι Δυτικές Συνοικίες αναλώνονται στην αναπαραγωγή ενός κλισαρισμένου ήχου και μιας τυποποιημένης αισθητικής, η οποία έχει παρέλθει προ πολλού κι αυτό κυριώς καταφαίνεται μέσω της συγκριτικής διαδικασίας.

Η αναφορά μου στις μπάντες αυτές, τις οποίες κι εγώ έχω ακούσει γι αυτό και καταγράφω, δε γίνεται με σκοπό να καταδείξω την πλήρη ομοιογένειά τους, αλλά με αποκλειστικό στόχο την ανάδειξη της σκηνής μέσα στην οποία οι Δυτικές Συνοικίες καλούνται να υπάρξουν, να πρωτοτυπήσουν και κυρίως να προτείνουν...προς το παρόν όμως η μοναδική πρόταση που έχουν να επιδείξουν αποτελεί συνισταμένη στοιχείων από κορεσμένες μουσικές εκφάνσεις, χωρίς έμπνευση και τόσο αδιάφορες που έχεις την αίσθηση πως αν δεν κρυβόταν η Legend από πίσω, ίσως και να μη μαθαίναμε ποτέ γι'αυτούς,

Όσο για την αναφορά σε επιμέρους κομμάτια, θα συμφωνήσω πως ακόμα και στην έρημο, μπορεί να υπάρξει μια όαση δροσιάς...αυτό όμως δεν αναιρεί το γεγονός πως βρισκόμαστε στην έρημο ακόμα. Πολλά λοιπόν από τα συγκροτήματα που ανέφερα (ευτυχώς, όχι όλα), βασίζονται σε κάποιες μεμονωμένες εκλάμψεις και τίποτα περισσότερο. Δε συμφωνώ πως το πρώτο cd των Ψόφιων Κοριών πχ ήταν αξιόλογο...αποτελούν μάλιστα τον ορισμό του συγκροτήματος που υπήρξε μονάχα λόγω ενός πρόσκαιρου συνθήματος-χιτ (Επιστροφή Στη Φύση). Ακόμα και 1 ή 2 καλά κομμάτια όμως δεν αρκούν για να κατατάξουν ένα γκρουπ στα αξιόλογα του είδους, πόσο μάλλον όταν δεν έχουν αναλωθεί στη δημιουργία ένός μόνο δίσκου, αλλά μας έδωσαν πολλά δείγματα του "ταλέντου" τους.

Αποσυνδεδεμένος Σωτήρης

  • Σαλονικιός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1061
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #20 στις: 01/05/03, 09:59 »
Παιδια επειδη τυχαινει τα παιδια που εχουν το συγκροτημα να ειναι απο την γειτονια μου.ειχα την ευκαιρια να τους γνωρισω απο το ξεκινημα του! Εμενα προσωπικα μου αρεσουν παραπολυ και πιστευω πως αξιζει να παν κι αλλο ποιο ψηλα!!! :)

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #21 στις: 01/05/03, 13:52 »
Δέχομαι οτι μπορεί να ακούγονται κλισαρισμένοι πλην όμως η μουσική που παίζουν είναι άρτια.όπως και οι Rotting Christ μπορεί να ακούγονται κλισαρισμένοι είναι όμως το μοναδικό ελληνικό γκρουπ αυτή τη στιγμή που κάνει διεθνή καριέρα και συναυλίες σε όλο τον κόσμο.Γιατί παίζουν τη μουσική τους και είναι συνεπείς με το ύφος τους.Επίσσης όι Δ Συνοικίες είναι ακόμα νωρίς για να πούμε οτι έχουν κατασταλάξει μουσικά, και λογικό είναι να πατάνε πάνω σε κάποιες φόρμες πριν αποκτήσουν προσωπικό ύφος, πάντως
κατα τη γνώμη μου δεν μοιάζουν με τον "σωρό"
Επίσσης,χαίρομαι που προωθήθηκαν απο τα media όπως και οι De Facto γιατί πιστεύω οτι αξίζουν.Και αυτό είναι ακόμα πιο δίκαιο όταν βλέπουμε πόσοι και πόσοι άσχετοι έχουν προωθηθεί στην Ελλάδα.Πρόσφατα έμαθα βέβαια οτι εμφανίζονται σε μαγαζί με το Βαλάντη και αυτό με χάλασε :/

Αποσυνδεδεμένος Vagabond

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 581
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ένας μικρός αλήτης που τον τρώει ο καιρός
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #22 στις: 02/05/03, 21:30 »
Επίσσης όι Δ Συνοικίες είναι ακόμα νωρίς για να πούμε οτι έχουν κατασταλάξει μουσικά, και λογικό είναι να πατάνε πάνω σε κάποιες φόρμες πριν αποκτήσουν προσωπικό ύφος, πάντως
κατα τη γνώμη μου δεν μοιάζουν με τον "σωρό"
Σε αυτό θα συμφωνήσω. Η αλήθεια είναι ότι με έχουν προβληματίσει ελαφρώς... αν και δεν θα μπορούσα να πω ότι είναι ένα από τα συγκροτήματα που θα τα φάει η αφάνεια επειδή δεν έχουν κάτι να πουν, από την άλλη δεν μπορούσα να βρω τί είναι αυτό που έχουν να πουν τελικά και που δεν το έχουν πει χιλιάδες άλλοι πριν από αυτούς... τελικά πιστεύω ότι ισχύει αυτό που λέει ο Μπάμπης... πατάνε σε κλισαρισμένες φόρμες επειδή δεν έχουν βρει ακόμα το προσωπικό τους ύφος... πιστεύω πως έχουν την δυνατότητα να το βρουν, και ότι όταν συμβεί αυτό, θα έχουν να πουν κάποια πράγματα... αν παρ' όλα αυτά καλυφθούν από την προσωρινή τους επιτυχία και δεν ψάξουν το ζήτημα, τότε όντως θα χαθούν στην αφάνεια γιατί η "πεπατημένη" ναι μεν μπορεί να μας κάνει γνωστούς, δεν μπορεί όμως να μας διατηρήσει στην επιφάνεια...
Ο δικός μου ο δρόμος μ' έχει χρόνια διαλέξει...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #23 στις: 02/05/03, 21:43 »
Ευχή μου είναι, τόσο οι Δυτικές Συνοικίες, όσο κι οποιοδήποτε άλλο συγκρότημα να αποτελέσουν ορόσημα στο, σε γενικές γραμμές, θολό, προβλέψιμο και "φοβισμένο" τοπίο του ελληνικού (ή ελληνόφωνου...ό,τι προτιμά κανείς) ροκ. Προς το παρόν όμως δε δηλώνω ο Τειρεσίας, ούτε και τα δείγματα είναι τόσο αισιόδοξα για να μπορώ να πω με βεβαιότητα πως οι πρώτοι θα αποτελέσουν (διότι κατ'εμέ τώρα δεν είναι...όχι περισσότερο από τόσους άλλους) "ευχάριστη έκπληξη".

Βεβαίως έχουν κάθε δικαίωμα στο όνειρο, στη δημιουργία και στην επικοινωνία/έκφραση, όπως όμως και κάθε ένας από εμάς στην κατάθεση κριτικής απέναντι στο δημοσιοποιημένο "αγαθό".

Αποσυνδεδεμένος Pontifikas

  • Ο Γκρίζος Ταξιδευτής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Fly benevolent creature...
    • Προφίλ
    • Greek .Net Programming Community
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #24 στις: 03/05/03, 11:40 »
Είναι απλά καλοί.Τίποτε παραπάνω.Αν μάλιστα σκεφτείτε ότι το "Καλοκαιρινά Ραντεβού" το έπαιζε στα Club της Ξάνθης πέρισυ τις απόκριες........Στα club :-X  και χορεύαν τα κοριτσάκια.
Run - but if you run away
You'll always have to hide
So if you need to run Run for help!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
11660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/02, 18:45
από Ο Νέος Κιθαρωδός
42 Απαντήσεις
15451 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 17:32
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
9249 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/02, 09:42
από Πέτροc
18 Απαντήσεις
11731 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/03, 23:58
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
5889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/03, 10:07
από Βραζίλης
32 Απαντήσεις
12959 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/03, 10:59
από bartatilas
30 Απαντήσεις
17437 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
12014 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4259 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
20 Απαντήσεις
6791 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 01:07
από The JeSTeR